Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

• İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu videoya yanıt veremezler.

hele çağdaşlık maskesi takan ama yeri geldiğinde de gerici meczupları alkışlamaktan geri kalmayanlar hiç yanıt veremez. Görmezden gelip geçerler. İşlerine gelmez çünkü.

Onlar light İslamcı takılmak ister ama onu da bu laik düzende bulabilirler ancak.

Alkışladıkları meczuplar ise onlara hayatı zehir edecek, çocuklarının-torunlarının geleceğini karartacak karanlık bir düzen peşindedirler.

Bunu bilmelerine rağmen umursamazlar.

İran'daki, Afganistan'daki, Arabistan'daki kadınların hakları da umurlarında değildir.

Oralarda 1-2 ay bile yaşamaya tahammül edemeyecek olanlar, laik Türkiye'yi oralara benzetmeye çalışanları alkışlamaya utanmazlar.

Sitelerde Paylaş

Şu videoya yanıt veremezler.

hele çağdaşlık maskesi takan ama yeri geldiğinde de gerici meczupları alkışlamaktan geri kalmayanlar hiç yanıt veremez. Görmezden gelip geçerler. İşlerine gelmez çünkü.

Onlar light İslamcı takılmak ister ama onu da bu laik düzende bulabilirler ancak.

Alkışladıkları meczuplar ise onlara hayatı zehir edecek, çocuklarının-torunlarının geleceğini karartacak karanlık bir düzen peşindedirler.

Bunu bilmelerine rağmen umursamazlar.

İran'daki, Afganistan'daki, Arabistan'daki kadınların hakları da umurlarında değildir.

Oralarda 1-2 ay bile yaşamaya tahammül edemeyecek olanlar, laik Türkiye'yi oralara benzetmeye çalışanları alkışlamaya utanmazlar.

imza imza imza.

Sitelerde Paylaş

Videoyu izlemediğin belli.

Başörtüsüne karışılmıyor ki tersine, başörtüsü dahil tüm İslami hakları birlikte savunuluyor. ;)

Başından bir giriş yapınca izlenmeye değer bulmadım. Bıkmadınız şu işleri kaşımaktan, insanların kendi iradeleriyle yapmış oldukları eylemlerden dolayı suçlamaktan.

İşinize gelince özgürlük, sizin düşüncenizden olmayınca yobazlık, vay be.

Bu gün Türkiyede Türban bu kadar yaygınlaştıysa bunun tek sebebi sizsiniz. hegelistik dünyayı anladığınız gün olayı kavrayacaksınız.

Sitelerde Paylaş
Bıkmadınız şu işleri kaşımaktan, insanların kendi iradeleriyle yapmış oldukları eylemlerden dolayı suçlamaktan.

İşinize gelince özgürlük, sizin düşüncenizden olmayınca yobazlık, vay be.

Bu gün Türkiyede Türban bu kadar yaygınlaştıysa bunun tek sebebi sizsiniz. hegelistik dünyayı anladığınız gün olayı kavrayacaksınız.

Ben türbana karşı değilim ki!

Tersine yasak konması nedeniyle türbanın yaygınlaştığını savunuyorum.

Benim zamanımda üniversitede türban serbestti. Koca üniversitede 1-2 başörtülü ancak vardı.

Yasaklandıktan sonra hızla çoğaldı. Şimdi değil okulda, her sınıfta 5-10 tane var.

Türban yasağı aynı İsrail'in gemi müdahalesi gibidir.

Yasağı koyanlar laikliği korumamış, darbe vurmuştur.

Ama hatırlatırım. Yasağın kaldırılıp da yargıdan dönmeden önceki aşamasında türbanlılar serbestçe girerken karaçarşaflılar türemişti. Hatta 1-2 peçeli bile çıkmıştı.

Yani türban sorunu biter karaçarşaf başlar.

Ne giyerse giysinler sorun değil de, karaçarşafın içine erkek de girebiliyor.

Ben türbanı savunanları eleştirmiyorum.

Ama başörtüsü hakkı isteyenler, başörtüsüzlük hakkını da savunmalı ki hak ve özgürlük iddiaları inanılır olsun. Açtıkları pankartlarda, astıkları afişlerde başörtü yasağını eleştirdikleri gibi, İran'daki-Arabistan'daki başörtü zorunluluğunu da eleştirmeliler ki samimiyetleri inandırıcı olsun.

Amacı başörtüsünü dayatmak olanların, başörtüsü yasağını eleştirmeye hakları yok.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar gerici ateist var bu forumda :blink:

Isinize gelmeyince ve yanit veremeyince karalama ve yaftalama...

Gerici bir ateistin tanimini yobaz bir müslümanin nasil tarif edebilecegini cok merak ediyorum.

Buyrun...

Sitelerde Paylaş

Bu forumda ateist mi var ?!

hani nerde ! :)

Din bireysel bir olgu olmalidir talebi ile yola cikanlarin, baskalarini bireysel din algilarini belirleme hakki mi var ?! Basörtüsü kurani kerimde olur veya olmaz, birileri cikip kendi dini ögeleri acisindan gerekli görmüs, bundan bize ne ? biz insanlari haklarini ve hukuklarini giyim kusamlarina göre mi verecegiz veya onlarin toplumsal hayatin icinde var olabilmeleri icin, onlardan kendi dogrulari ile degil, kendilerinin belirlemedigi dogrular ile mi var olmalarini talep edecegiz ?

yani size ne, basini kaptamak istiyor, basini kaptan müslüman kadinin miras konumundan size ne ?!

sorun hür iradesi ile basini kapatmis bir müslüman kadinin, neden yurdu olan, yasadigi toplum icinde, esit hak ve özgürlüklere sahip degil !

ama cigiyi teprik etmek gerekir, bu kadar sigligi ve kendi icinde tutarsizligi 9 dakika 58 saniye'ye sigdirabilmis, vallahi bravo.

Sitelerde Paylaş

Yani senin önerdiğin gibi bize ne deyip hiç bir şeye karışıp laf söylemeyelim. Olumsuzlukları eleştirip yanlışları göstermeyelim. İnsanların antik Arap inanışlarından kurtulup çağdaşlaşması için çenemizi yormayalım. Çağ dışı geleneklerin peşinde koşmak yerine, eğitime önem verilmesini, bilimle uğraşılması gerektiğini de söylemeyelim. Hatta bu ilkel inanışa alkış tutup, herkesin bu ilkelliklerle daha da kaynaşmalarını önerelim. Hatta olmadı bu forumu kapatalım...

Dün de söylemiştim; Ateistforum'un farkı işte burada... Yukarıdaki molozlara bile laf söyleme şansı veriliyor...

O nedenle foruma sahip çıkın, yaşaması için katkı verin...

Sitelerde Paylaş

Cok iyi olmus. Aciklamalar yeterli. Ortada cikarci bir yaklasim var. Bunlara nerdeyse tek tek dokunmussunuz. Basörtüsünü söke söke almayi düsünenler madem inaniyorlar cigi nin videosuna cevap bulsun bir yanlistan dönsünler. Aksi halde biz kafiriz ama onlarda sadece basörtüsü isteyen kafir olurlar.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bu forumda ateist mi var ?!

hani nerde ! :)

Burda...

Saga sola kivirmadan...egilip bükülmeden...bilimi teknolojiyi ve esitligi savunan bir ateist.

Anladin mi?

Theata...EbuTurap...MosheD...

Yeni ismin ile Cheragh...

Sitelerde Paylaş

Cigi islerim su ara yogun ama bu basligi ilerki günlerde tek tek basina yikacagim haberin olsun :)!

öyle önüne konus yalaktan hazira konanlarin durumu senin sayeinde tüm site sakinlerine göstermeyi düsünüyorum, yüce allah sana zeval vermesin, zira senin bu varligin cok hayirli islere vesile olacak insallah.

Aslinda bu kadar zirvaligi yan yana eklemenden dolayi elestirilmesi gereken sen degilsin, senin bu kendi icinde tutarsiz hatta kendi deger yargilarin ile de celiskili olan bu cehalet yigini calismani , taktir eden yurdumun müslüman düsmanlari !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...