Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

Gene sacmalamadan edememisin, yok yobazlik mis yok fetoslukmus, hem diyeceksin fetos amerikanin himayesinde hareket ediyor, hemde yobaz diyeceksin :) ister yazdikca tüm tutarsizliklarin tek tek gün isigina cikiyor.

panteye daha tek bir hakaretim olmadi ! ona hak ettigi gibi davraniyorum.

senin gibi sig insanlarin insanlarin hür iradeleri ile kullandiklari tercihlere bile saygin yok !

biz sana diyoruz ki, yobaz olsa bile, ortada fiiliyata gecmis hic bir suc yokken, insanlari sirf düsüncelerinden dolayi yargilamak adil birsey mi ?!

ama senin aklin bu gibi sorulari cevaplamak icin yetmez, ancak pante yavsakligi elden biramkayanlardan meddet umarsin.

daha nasıl fiiliyata geçecekler salak ulan asıl ne bok olduğu belli olmayan nurcu fetocular tutarsız ki adamlar hem diyalogçuluk yapıp hem sözde müslüman takılıyorlar

bizi küçümseyerek ego tatmini yapan bir liboşa başka ne denir

eheheh ne medet umması gerizekalı senin kuyruk acın nerden başkasına adamlık öğreteceğine önce eski nikini söyle

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak yazdikca batiyorsun ! fiiliyata gecmis sucun sonunca baska birisinin magdur olmasi gerektmekteidir ki orata magduriyetden dogan bir sikayet ve bu sikayte dayali bir cezayi islem uygulansin !

simdi birisi cikip "ben seriat devleti istiyorum" diyebilir, bu kendisini baglar ! bizi ilgilendirmesi gereken konu onun ne isteyip istmedigi degil, o istegini fiiliyata gecirip gecirmedigidir, o yüzden basörtüsü takmayi yobazlik ile tanimlaman bile basli basina yetersizdir, basi kapali bir genc kiz elinde silah ile seni öldürdügünde, basindaki örtü yüzünden degil, seni vurdugu icin yargilanmali.....

ama bu yazdiklarim medeni toplumlarda, medeni insanlarin dogrular ile meydana gelen ceza kanunlarina göre gecerli, senin gibi henüz evrimini tamamlamamis insandan bozma türler bunlari kavramakta zorlaniyor olabilirler.

Sitelerde Paylaş

Bak yazdikca batiyorsun ! fiiliyata gecmis sucun sonunca baska birisinin magdur olmasi gerektmekteidir ki orata magduriyetden dogan bir sikayet ve bu sikayte dayali bir cezayi islem uygulansin !

simdi birisi cikip "ben seriat devleti istiyorum" diyebilir, bu kendisini baglar ! bizi ilgilendirmesi gereken konu onun ne isteyip istmedigi degil, o istegini fiiliyata gecirip gecirmedigidir, o yüzden basörtüsü takmayi yobazlik ile tanimlaman bile basli basina yetersizdir, basi kapali bir genc kiz elinde silah ile seni öldürdügünde, basindaki örtü yüzünden degil, seni vurdugu icin yargilanmali.....

ama bu yazdiklarim medeni toplumlarda, medeni insanlarin dogrular ile meydana gelen ceza kanunlarina göre gecerli, senin gibi henüz evrimini tamamlamamis insandan bozma türler bunlari kavramakta zorlaniyor olabilirler.

çakma demokrat senin amacın ne insanlıktan yoksun sensinki utanmadan dinci liboşluk yapmaya devam ediyorsun

patrikhanenin ekümenikliğine nasıl karışamayacağımızı açıkla o kadar kültürlü isen

bir de utanmadan panteyi misyonercilikle suçlar liboş ^_^

Sitelerde Paylaş

Patrikhaneye kim tabi ise onun icin zaten ekümeniktir, anladigim kadari ile sen yarim aklin ile henüz ekümenik nedir onu bilmiyorsun !

ekümenik demek evrensel demektir, o yüzden sadece kaldigim köyün kilisenin papaz ekümenik degil, istanbuldaki patrikahanede zaten ekümeniktir, bu onlarin dinlerin geregidir, ama biz patrikhaneye tabimiyiz ?! degiliz, bize göre ekümenik olsa ne yazar olmaza ne yazar ! sorun eger patrikhanenin vatikan sehir icinde özerklik istemesi ise, bunu ülkemizin kanunlari izin vermiyor, ülkemizde insanlarinin genel görüsüde böyle bir özerkligin verilmemesinden yana.

Bizim onun kendisini ve ona tabi olan müridlerinin ekümenik patrik kabul etmemesi hakkinda zerre kadar yaptirim hakkimiz yok ! vatikan da ekümeniktir, ama istanbuldaki veya ülkemizin genelinde olan dogu kilisesine mensup hristiyan cemaatler vatikanin bu konumuna boyun egiyorlarmi ?! hayir egmiyorlar, peki kimler vatikanin himayesi altinda kendisini ifade ediyor ?! ülkemizde roma kilisesine mensup katolikler, sadece onlar !

sor ögren, sana bu gibi konularda daha cok ders verebiliriz ! yeterki su cahil beynine bir cerag yakalim.....

Misyonlerlik hakkindaki bilgilerinde zaten temelsiz, demedi deme !°

tarihinde Cheragh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiyede türban takan şehirli kızların %99 u türbanı inancının gereği olduğu için takmıyor, eğer öyle olsaydı İnançlarının gereği olan diğer farzlarıda yerien getirirlerdi...

Türbanın takılma sebebi mahalle ve aile baskısından özgürleşmek içindir. başı açık ayağında kot pantolon ile değil çarşıya sokağa çıkamayan orta direk kenar mahalle kızları başlarında türban varken ve hatta ince bir pardösü giydikleri zaman istedikleri yere rahatlıkla gidebilmekte ailede baba ve abi basıkısından mahallede ise kültürsüz müslüman baskısından kurtulmaktadır...İstanbul üniversitesinde yapılan bir araştırmada bu şekilde türban takan bir kız şunları anlatıyor; " başımı örtmeden önce pencereden dışarıya bakmama izin vermeyen abim ve babam başımı örttükten sonra dışarı çıkmama hiç karışmamaya başladılar bu büyük bir özgürlüktü ve hatta sopn dönemde akşamları geceleri bile sevgilimin evinde kalabiliyorum, öbürsü gün eve gittiğimde ise sadece ...dernekten arkadaşlar ile kuran hatimi yaptığımızı söylemem yetiyor, başka soru gelmiyor." Yine bir başka kız Erkek arkadaşı ile aynı evde yaşadığını ve rahatlıkla ucuza ev tuttuklarını ve hatta fatihte tuttuklarını anlatıyor sadece türban ve uzun bir pardösü bize bu özgürlüğü sağladı diyebiliyorlar....Görünen o ki Türban kızları özgürleştirmiş cigi'nin videosundada bu açık seçik ve net olarak görülmektedir..:)

Sitelerde Paylaş

Ekümenik tam olarak evrensel anlamını taşımaz...Ekümeniklik Eşitler arasında birinci olan anlamına gelir ki...Bu da kabul edildiği zaman Ferner patrikhanesine çok büyük haklar verilmesi gerekebilir bu patrikhane Tüm ortoks inancını taşıyanların kutsal merkezi olur. aynı Vatikan gibi....

Ortodoks inancında tüm patirkhaneler eşittir ama bir tanesinin adı önce söylenmek zorundadır ..hangisinin söylenecek, ekümenik olarak kabul edilenin elbette. Rus kilisesi patrikhanesi uzun süre Fener patrikhanesinin ekümenikliğine karşıydı, şu an siyaseten onlarda bunu destekliyorlar herhalde.

Sitelerde Paylaş

“Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allah çok yarlığayıcı ve çok esirgeyicidir” (el-Ahzâb, 33/59).

“Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin” umduğunuza nail olasınız” (en-Nûr, 24/31).

“Ay halinden kesilmiş ve evlenme için ümidi kalmamış olan yaşlı kadınlar zinet yerlerini erkeklere göstermemek şartıyla dış elbiselerini bırakmalarında onlar için bir günah yoktur. Bununla birlikte yine de sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır” (en-Nûr, 24/60).

Kuran bu konuda ne demiş ona bakalım.

Benim anladığımbirinci ayette tehlikeyi savuşturmak için önlem alınmış.Belliki islamın ilk ortaya çıktığı dönemde müslümanlığa geçen kadınlara kötü muamele söz konusu.İkici ayet ise ziynet yani süs eşyasından bahsediyor ki bu yaklaşın heryere çekilebilir.Muhammed bin Abdulvahhap (suudi arabistan onun mezhebindendir) kadınların saçlarının ziynet sayıldığına hükmetmiş vede kesilmesini emretmiştir.Kdınların buna uymayacağını anlayıncada o zaman örtün demiştir.

Üçüncü ayet ise ziynetin ne olduğunu net açıklıyor.

Benden de bir fetva kaşı aldırmışsanız inceltmişseniz kaş ziynettir.Göze sürme çekmişseniz göz ziynettir.Saçınızı yaptırmışsanız saç zihnettir.Bu yerlerdee örtünmeli haramdan sakınılmalıdır.

kölelere gösterebilirsiniz bunu anlayan varsa bir zahmet açıklasın.

Sitelerde Paylaş

Hayir biz onlara kismi özerlik versek de vermezsekde patrikhane zaten ekümeniktir, dünyanin dört bir yaninda yasayan rum ortodoks kilisesi mensuplari icin ruhani lideridir! bu onlarin kabuludür, rus ortodoks kilisesi ise istanbuldaki patrige destegini vermez, vermemistir, vermeyecektir, zira kendisi dünydaki sadece rum ortodokslarin degil, tüm ortodokslarin ruhani merkezi oldugunu idaa eder. o yüzden amerika rum ortodoks kilisesi tarafindan yer alabiliyorken, rusya ve türkiydeki fener rum patrigi karsitligi akimlarda türkiyeden yana tavir koyabiliyorlar.

Tekrar özetlemek gerekirse, patrikhane ekümenikmidir ? evet ekümeniktir

patrikhaneye vatikan vari özerklik verilmeli mi ? hayir verilmemeli.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ecumene

Sitelerde Paylaş

Tekrar özetlemek gerekirse, patrikhane ekümenikmidir ? evet ekümeniktir

patrikhaneye vatikan vari özerklik verilmeli mi ? hayir verilmemeli.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ecumene

tarihten ve inancımızdan gelen hakkımızı istiyoruz dedikleri zaman görürüz sizi....Patrikhanenin ekümenikliğini dünya kabul etse Türkiye kabul etmemelidir, zaten ilk patrikhanede Antakya patrikhanesidir ve ekümenik olması gerekende odur...biz bunu savunmalıyız ki başlımıza dert olmasınlar.

Sitelerde Paylaş

Sorun ne ? zaten tüm dünydaki rum ortodokslari icin patrikhane ekümeniktir ! birak patrikhaneyi, almanyanin köy kiliselerinde hristiyanlik dini tebligi yapan her köy papazi bile ekümeniktir, cünkü teblig ettikleri degerlerin evrensel oldugunu idaa ederler.

bakin bir hata daha yapiyorsunuz ? laik devlete mi düsmüs, kimin neden ekümenik kabul edilip, edilemeyecegini ? bu o ilgili cemaatlerin isi degilmi ?!

diyorum ya sizde kendi icinde tutarli bir tane dogru yok ! onlar bizden fener böglesinde özerklik istiyorlarsa, buna izin vermeyecegimizi zaten biliyorlar, yani türk vatandasi olan patrik, istanbul valiligin izni ile faaliyetlerini özgürce yapabilir, yapmali, hatta eger toplumun geneline hitaben hayirli islere vesile oluyorlarsa, kendileri vergilerden muhaf olmali, bu tür projeler icin devleten maddi ve manevi destek görmeliler.

benim istanbuldaki patrikten korkum yok, korkusu olanlar, anli birgün olsun seccde etmemis, yüzü tüysüz statükocu beyaz türkler, müslüman agzi ile kendi tutarsizliklarina suc ortaga aramaktalar.

Sitelerde Paylaş

Patrikhaneye kim tabi ise onun icin zaten ekümeniktir, anladigim kadari ile sen yarim aklin ile henüz ekümenik nedir onu bilmiyorsun !

ekümenik demek evrensel demektir, o yüzden sadece kaldigim köyün kilisenin papaz ekümenik degil, istanbuldaki patrikahanede zaten ekümeniktir, bu onlarin dinlerin geregidir, ama biz patrikhaneye tabimiyiz ?! degiliz, bize göre ekümenik olsa ne yazar olmaza ne yazar ! sorun eger patrikhanenin vatikan sehir icinde özerklik istemesi ise, bunu ülkemizin kanunlari izin vermiyor, ülkemizde insanlarinin genel görüsüde böyle bir özerkligin verilmemesinden yana.

Bizim onun kendisini ve ona tabi olan müridlerinin ekümenik patrik kabul etmemesi hakkinda zerre kadar yaptirim hakkimiz yok ! vatikan da ekümeniktir, ama istanbuldaki veya ülkemizin genelinde olan dogu kilisesine mensup hristiyan cemaatler vatikanin bu konumuna boyun egiyorlarmi ?! hayir egmiyorlar, peki kimler vatikanin himayesi altinda kendisini ifade ediyor ?! ülkemizde roma kilisesine mensup katolikler, sadece onlar !

sor ögren, sana bu gibi konularda daha cok ders verebiliriz ! yeterki su cahil beynine bir cerag yakalim.....

Misyonlerlik hakkindaki bilgilerinde zaten temelsiz, demedi deme !°

bana bak liboş ikide bir insanlara hakaret ederek çürük egonu tatmin etmeyi bırak artık

gerizekalı arkadaşım yasalarımıza aykırı ise elbette ekümenik olup olmamasına karşı bir şey söyleme hakkımız olur sen kim oluyorsun da ekümenikliğini ilan edebiliyorsun patrikhanenin

bu bir siyasi statüdür bilmiyorsan öğren ..

neci olduğun belli değil sen hangi cesaretle karşındakinin secde edip etmediğine karşı ahkam kesebilirsin

bu iftiranı neye dayanarak attın??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdıkça batıyorsun diyorsun millete, yüzeysel düşünen bir çeyrek akıllı olduğun için sana şu örneği veriyim;

Sen mesala gayet seksi, hoş bir kızsın; başını örtmüyorsun, bu yüzden geliyor başörtüsü giymediğin ve seni birazda kıskandığı için başörtülü güzel bir kız öldürüyor. Sonra başörtüsü giymediğin için öldürülmenden yargılanmıyor ama kıskandığı için yargılanıyor?

2 ay yatıp çıkıyor..

Sitelerde Paylaş

simdi birisi cikip "ben seriat devleti istiyorum" diyebilir, bu kendisini baglar ! bizi ilgilendirmesi gereken konu onun ne isteyip istmedigi degil, o istegini fiiliyata gecirip gecirmedigidir,

Yahu sen cahil misin yoksa insanlarla dalga geçmek hoşuna mı gidiyor ???

Şeriat devleti isteklisi, istediğini hayata geçirdiğinde onun cezalandırılma olasılığı var mı ki ? Humeyni devrimi gerçekleştiğinde Şah döneminin egemenleri şeriat devletini kuranları cezalandırabildiler mi mesela ??? :lol: Ne saçma ne aptalca bir yaklaşım bu ..

Türbanlılar bugün belli haklardan mahrumlar ise bunu biraz da kendilerinde ve kendilerini kullananlarda arayacaklar.Yıllarca başörtüsü serbestti okullarda, kimse de gıkını çıkarmıyordu,sonra birileri çıktı imam hatipler bizim arka bahçemiz dedi,birileri rektörler birgün türbanlı kızların karşısında hazırola geçecek dedi,birileri çıkıp başbakanlığı tarikat-cemaat toplantı salonuna çevirdi,birileri yaşadığımız büyük depremden sonra 7.8 yetmedi mi diye pankartlar sergiledi.Ne oldu ? Kim kaybetti ? Nasıl ? Neden ????

Sitelerde Paylaş

vallaha size kim neyi nasil sokuyor bilmem ama bugüne kadar bana sokan olmadi cok sükür, beni ar damari vasilinlenmis pante ile karistirmayin lütfen !

ben patrigin ekümeninligini tartismiyorum cünkü adam zaten ekümenik, bu onun konumu itibari ile öyle !

ister biz kabul edelim ister etmeyelim ! dünyadaki tüm hristiyan din adamlari ekümeniktir zaten ! bu onlarin olmazsa olmazidir, bizi ilgilendiren tarafi ise bunlarin eger bizden özerk bir bölge isteyip istemedigidir, bizim tepkimizin bu istege nasil ve hangi gerekceler ile olmasi gerektigidir. yasalarimiza göre kürd diye birsey de yok, peki simdi kürd yok mu ?! bu kadar mi sizin entellektüel birikiminiz ?!

ben diyorum ki istanbuldaki fener patrigi ekümeniktir, onun ekümenligi ona tabi olanlari ilgilendirir,

vatikanda ekümeniktir, zaten ona tabi olanlarda bellidir, istanbuldaki fener patrigine tabi olanlar, vatikandaki papaya tabi degildirler, onlar icin papanin herhangi bir fetvasinin hic bir degeri yoktur.

kendisini laik ve seküler olarak tanimlayan bir insan, nasil olurda baska bir insanin neyi ve kimi hangi sebeplerden dolayi ekümenik olup olmadigi hakkinda ahkam kesebilir ? sizdeki bu akil boslulugunu nasil dolduracagiz bilmem.

Basörtüsüne gelince, basörtüsü takmak hic tck nun suc kapasminda olan hic bir sucu kapsamiyor, ama buna ragmen sucluymus gibi muamele görüyor, bu adil degildir, nihayetinde bir insan, seriatcida olsa, yobazda olsa, veya sadece basi kapalida olsa, fiiliyata gecmis hic bir sucu, ve bu sucundan dolayi ortada bir magduriyet yoksa, hicbir cezayi isleme tabi tutulamaz. bu kadar basit.

örnege bak asik ol !

birsi baska birisini öldürdü ise, öldürüldügü icin yargilanir, basini acik veya kapali olmasinin ne önemi var ?! öldürülme gerekcesine göre de cezanin hangi oranda olacagi hakkinda önemlidir.

lütfen bu sigilginiz yurt disina ciktiginzda da sergilemeyin, insanlara türkiydeki egitim sistemin ürünleri olan sizlere yüzünden rezil oluruz..

tarihinde Cheragh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...