Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

• İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilgili basliga kendi icinde tutarli, medeni dünyada kabul göre görüslerini bizimle paylas, ben senin gibileri her tartismada cerez niyetine hamlarim :

Cheragh,karşındaki kadın diye konuşmanı bel altına kaydırman islamiyette ki kadın 2. sınıftır ahkamından kalıtım değilse nedendir?? Entellektüel ve kültürlü olduğunu yazdığına bir kaç iletinde rastlamış olmama rağmen sen de bu yönde bir kişilik göremedim..Hiç yakışmamış..

Sitelerde Paylaş

electra bir laf var " böyle basa böyle tarak....böyle...." diye devam eder, ama özünde sende haklisin, bunlara bakip kendi seviyemi düsürmemeliyim. islamiyetin kadina verdigi deger zaten tartisilmakta, ama bu baslik o degilki bu baslik, farkli dinsel tercihleri olan insanlarin, devlet tarafindan magdur edilmesi, dikkatli okursan, ben görüslerimi temellendirdim, tezlerimi gerekceleri ile paylastim, ama karsimdaki insanlar yazilan tezlere karsilik, kendi icinde tutarli olan kendi dogrularini yazmak yerine, beni kendilerince "cahil, libos, yobaz"lik ile itham etmekte, ama icerik hakkinda tutarli bir reddiye yok.

Sitelerde Paylaş

akrep seni takmiyorum, sen kendin cal kendin oyna, benim her ahmaga cevap vermek gibi bir derdim tasam da yok, varsa kendine has tutarli dogrularin onlari yaz, sana engel olanda yok.

Tamam liboş akıllı dangalak, liboşluğuna devam etme özgürlüğünü seçtin, saygı duyuyorum bu saflığına dikkat et, semer vuran çok olur bu vurdumduymazlığına, birşey bildiğini sanan cahilliğine ve 2 ml lik liboş beynine... :lol:

cabbiche?!

:lol:

Becerebileceğin tek şey onun bunun özgürlüğünü savunarak duygu sömürüsüdür, onu da doğru düzgün beceremezsin bu liboşluğunla, ortalığa sçp sçıp bırakırsın ancak, durun burası temiz bu tam liboşgaza göre bir iş...

Hadi güzelim, boş işlerine devam et, yazdıklarımı aldırma takma kafana, böyle davranmak özgürlüğün senin, doğru yanlış idare eder millet artık...

Sitelerde Paylaş

Cheragh,karşındaki kadın diye konuşmanı bel altına kaydırman islamiyette ki kadın 2. sınıftır ahkamından kalıtım değilse nedendir?? Entellektüel ve kültürlü olduğunu yazdığına bir kaç iletinde rastlamış olmama rağmen sen de bu yönde bir kişilik göremedim..Hiç yakışmamış..

Yakışmış yakışmış dangalağa, hani bi laf var CUK OTURMUŞ Liboşa... :lol:

Sitelerde Paylaş

electra bir laf var " böyle basa böyle tarak....böyle...." diye devam eder, ama özünde sende haklisin, bunlara bakip kendi seviyemi düsürmemeliyim. islamiyetin kadina verdigi deger zaten tartisilmakta, ama bu baslik o degilki bu baslik, farkli dinsel tercihleri olan insanlarin, devlet tarafindan magdur edilmesi, dikkatli okursan, ben görüslerimi temellendirdim, tezlerimi gerekceleri ile paylastim, ama karsimdaki insanlar yazilan tezlere karsilik, kendi icinde tutarli olan kendi dogrularini yazmak yerine, beni kendilerince "cahil, libos, yobaz"lik ile itham etmekte, ama icerik hakkinda tutarli bir reddiye yok.

Cahilsin çünkü kendi halkının din adına yapamayacağı şey olmadığını bilmiyorsun daha.... Liboşsun bu kişisel özgürlük palavralarıyla aslında türban yasağını reddedenlerden daha beter şeyleri dayatabileceği ve kişisel özgürlüğe zarar verebileceği ihtimalini gözönünde bulundurmayacak kadar safsın ve yobazsın; bunu da liberalizm gibi yüce değeri kullanarak şeriat getirmeye çalışan bir takvacı olabilirsin

Bir de artis sanıyorsun kendini, human rightsti, kişisel özgürlüktü, düştüğün bu saflığa ya da uyanık dinciliğinin farkedilmediğini sanıyorsun

tarihinde /akrep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cahilsin çünkü kendi halkının din adına yapamayacağı şey olmadığını bilmiyorsun daha.... Liboşsun bu kişisel özgürlük palavralarıyla aslında türban yasağını reddedenlerden daha beter şeyleri dayatabileceği ve kişisel özgürlüğe zarar verebileceği ihtimalini gözönünde bulundurmayacak kadar safsın ve yobazsın; bunu da liberalizm gibi yüce değeri kullanarak şeriat getirmeye çalışan bir takvacı olabilirsin

Bir de artis sanıyorsun kendini, human rightsti, kişisel özgürlüktü, düştüğün bu saflığa ya da uyanık dinciliğinin farkedilmediğini sanıyorsun

Bunların hepsi böyle bu aralar, humeyniyi seven türbanlı kımızda çok liberal havalarındaydı, eşcinsel hakları diye soru gelince maskesi hemencik düşüvermişti

Sitelerde Paylaş

Bunların hepsi böyle bu aralar, humeyniyi seven türbanlı kımızda çok liberal havalarındaydı, eşcinsel hakları diye soru gelince maskesi hemencik düşüvermişti

Evet Fatih Altaylı madara ettiydi o değil mi? :D

Sitelerde Paylaş

Beni insanlarin hangi dinsel ve cinsel tercihde olup olmadigi ilgilendirmiyor, ne zaman ilgilendiriyor ?

benim vatandaslik haklarimi benden almak isteyene kadar ! kim neye inaniyorsa inansin, kim kicini kime vermek istiyorsa versin, beni ilgilendirmiyor ! beni ilgilendiren, eger ortada bir magduyiret varsa, ki turban konusunda var,magdur olan insanin yaninda olabilmek. homolarin cinsel tercihlerinden dolayi tasvip etmeye bilirim, ama benim bu konudaki kisisel görüsüm, onlarin bu toplum icinde bir homo olarak var olabilmelerine engel olmamali.

ne dedik ? nasilki hayvan haklarini savunabilmek icin, hayvan olmaya gerekmiyorsa, homonunda kisilik haklarini savunabilmek icin insanin homo olmasi gerekmiyor.

ama siz henüz evrim sürecinide insanlik vasfinda olmadiginiz icin, bu yazilip cizilenler sizin icin "yeni bir dünya".

Sitelerde Paylaş

Beni insanlarin hangi dinsel ve cinsel tercihde olup olmadigi ilgilendirmiyor, ne zaman ilgilendiriyor ?

benim vatandaslik haklarimi benden almak isteyene kadar ! kim neye inaniyorsa inansin, kim kicini kime vermek istiyorsa versin, beni ilgilendirmiyor ! beni ilgilendiren, eger ortada bir magduyiret varsa, ki turban konusunda var,magdur olan insanin yaninda olabilmek. homolarin cinsel tercihlerinden dolayi tasvip etmeye bilirim, ama benim bu konudaki kisisel görüsüm, onlarin bu toplum icinde bir homo olarak var olabilmelerine engel olmamali.

ne dedik ? nasilki hayvan haklarini savunabilmek icin, hayvan olmaya gerekmiyorsa, homonunda kisilik haklarini savunabilmek icin insanin homo olmasi gerekmiyor.

ama siz henüz evrim sürecinide insanlik vasfinda olmadiginiz icin, bu yazilip cizilenler sizin icin "yeni bir dünya".

Evrimi süreci, doğal seçilim, aşağı ırk yukarı ırk haa, faşizan yanın ortaya çıkıyor bakıyorumda..... :blink:

Sitelerde Paylaş

Ne kadar liberal ve aydın bir insansınız böyle. Cinsel tercihi farklı olan insanları bu kadar aşağılama, böylesine hakaretvari yorumlar yapabilme hakkını kendinizde bulduğunza göre liberalizmin önde gideni olmalısnız

Not: Liberal ayaklarına yatan her müslüyo eşcinsel hakları testini uygulayabilirsin, zaten üstlerinde eğreti duran maskeleri hemen düşüverir

Sitelerde Paylaş

Cigi sen birak simdi senaryo üzerine hazirlanmis görtüntüleri paylamayi da, ilgili iletilerde konuya müdahil olanlara hitaben sorular sordum, aklin yetiyorsa onlara tutarli cevap ver, pante agbabandan yardim dilemeye kalkisma sakin, o simdi iki gün götünün üstüne oturamaz hale sokuldu bugün :)

hadi sana kolay gelsin, bir dizi izleyip, tutarli medeni bir cevap verebildin mi vermedin mi diye tekrar bu basliga ugrayacagim, dedim sana bu basligi basina yikacam diye, sözümü tutmam lazim degilmi:)?!

Sitelerde Paylaş

ne zaman sana cahil dedim tersine sürekli laf çarpan sen değil misin

cahil beynine bir şey girsin diyen sen değil misin

panteye o kadar hakarett ettin yahu yuh

defalarca dedim türban siyasi simgedir nokta daha ne diyeyim anadolu kadını başörtüsü takar

dindar birinin süsle püsle işi olamaz o yüzden modaya uyma olayı da rafa kalkar mazaret olamaz

türban 70lerde şule yüksel şenler denen kadın tarafından islami simge olarak getirildi bu topluma kakalandı..

daha ne diyeyim bu ülkede oruç tutmadığı için kimse dayak yemediği bir zaman gelirse isteyen istediği gibi gezsin

Sitelerde Paylaş

Dindar bir insanin nasil olmasi gerektigi hakkinda ahkam kesebilme hakkini nerden, kimden, neye daynarak kendinde buluyorsun ?!

sule stili olayini bile bilmiyorsun, onun o stilini örnek alan zaten ordinaryis profesör dogramaci ! onlar zamainda olacaksa böyle olabilir mi acaba diye kafa patlatmislar. ama senin hic bir konuda ciddi hakimiyetin olmadigi gibi, bunuda yarim yamalak bilmen gayet dogal....

Sitelerde Paylaş

Dindar bir insanin nasil olmasi gerektigi hakkinda ahkam kesebilme hakkini nerden, kimden, neye daynarak kendinde buluyorsun ?!

sule stili olayini bile bilmiyorsun, onun o stilini örnek alan zaten ordinaryis profesör dogramaci ! onlar zamainda olacaksa böyle olabilir mi acaba diye kafa patlatmislar. ama senin hic bir konuda ciddi hakimiyetin olmadigi gibi, bunuda yarim yamalak bilmen gayet dogal....

Az önce ateizm ve ahlak başlığında halkın dini masraflarını karşılamak zorundasınız, yesede yemesede bu böyle dedin. Yarın öbürgün "sokağa çıkarken başını örtmek zorundasıni yerse..." de diyebilirsin. Bu durumda en azından bilim yapılması gereken üniversiteleri sizin gibilerden koruma hakkımız doğuyor.

Sitelerde Paylaş

öldü gitti konuşturma beni şimdi, doğramacıyı biliyoruz, biliyoruz onun da zihniyetini

ısrarla karşındakini cehaletle suçlayarak ego yüceltiyosun ama başkasını cahil diye hakaret etmekle suçluyorsun..

türbolar bana sen müslüman değilsin diyebiliyorsa benim de onlar hakkında ahkam kesme hakkım vardır

işte bu yüzden liboş diyorlar sen gibi düşünenlere bu yobazların ruhunu bilip yine de onlardan yana olursunuz

Sitelerde Paylaş

Ondan sonra da kardeş kardeşin kafasını patlattı dimi, yani ordinaryis ama eline yüzüne bulaştırmış işi...

Kafanın değişmesi lazım önce, sakala cübbeye rütbeye aldanma, düşüncelere bak.....

Sitelerde Paylaş

Mundar astigin su ileti varya tam ibretlik, senin gibi sig insanlar yüzünden, türkiye abye giremiyor, ortada fiili suc yok iken, yargilayan bir adalet algisina sahip olan dangalaklarin var oldugu bir ülkede, nasil kalkinma olur ?!

o zaman kazaya sebep "verebilir" diye, tüm ehliyet sahiplerini, trafikte olmasini da yasaklayalim ! ! ! !

bankalara soyulabilir önyargisi ile, bankalarimizi kapatalim....

Devletin asli görevleri arasinda, vatandasini "adam" etmek gibi bir görevi mi vardirki, devlet benim hakkima neyin dogru veya yanlis oldugunu belirleme hakkina sahip olsun ?! devlet adina calisan memurlar, bana hizmet edebilmek icin oradalar, yoksa iktidara yalakalik yapabilmesi icin degil !

Bir toplum icinde magdur olan bir insani koruyamayan hukuk sistemi varsa, niye o hukuk sisteminde israr ediliyor ?!

eger birisi sirf basini kapatmiyor diye, baski görebiliyorsa, hukuk sistemi burada magdurdan yana tavrini mutlaka koyabilmeli, eger koyamiyorsa bunun sorumlusu baskiyi uygulayan degil, adaleti saglamasi gereken devlet erki.

Dördüncü soruyu layiki ile anlayabiledigine bile inanmiyorum !

Mundar iyice dangalaklasmisin, sen beni cigiya sor, o biliyor ben nerde yasiyorum, gittigim okullar kimlerin himayesi altinda idi vs.

Ekümenikligin ne olup olmadigini ögrencek en son kisi benim, sen kimsin ki bana hristiyanlik dininin esaslari hakkinda ahkam kesiyorsun ?!

Adam zaten müridleri icin EKÜMENIK ! ! ! ! ! ! ! ! ! TÜM PAPAZLAR GIBI ! ! ! ! ! ! !

PAPAZLIGIN olmazsa olmazi TÜM EVRENI KAPSAYAN DINI ÖGELERI TEBLIG ETMEK ( MISYONERLIK ) eger ekümenik patrik devlete zarar veriyorsa, o zaman zarar verdigi icin yargilanir, medeni toplumlarin hukukunda böyledir !

Istanbul zaten ekümenik olan bir patrigin merkezidir, dünyadaki tüm rum ortodoks kilisleeri icin bu böyledir ! ama sirf onlar icin bu böyledir, rus ortodokslari bu patrigin verdigi fetvalara tabi degildir ! kendilerine göre gerekceleri olabilir ?!

nasilki bizler balta girmemis ormanlardaki insanlarin kimi ruhani önder olarak kabul edip etmemesi ilgilendirmiyorsa, patriginde ekümenik olup olmadigi ilgilendirmemeli !

bizi ilgilendirmesi gereken sadece su olabilir, ekümenik olan patrik, kaldigi bölgeyi "özerk bir statü" istiyormu istemiyor mu ? biz bu talebi yorumlayip ona göre tavrimizi koyabiliriz, evet izin veriyoruz, veya vermiyoruz !

biz onun bu özerklik istemini red etmemiz onun ekümenik olup olmadigina engel degil !

gerizakılı ahmak baştan söylesene sende demek Cigi gibi bu ülkenin dışında yaşayıp oradan ahkam kesenlerdensin....ulan sittirn gidin diyecem bedeniniz orada kininiz nefretiniz burada...Elbette devlet kendini koruyacak tedbirler alacak, vatandaşını adam edecek ve eğitecek budala devlet eğitimi niçin veriyor tüm gençlerine. milli eğitim diye bir olgu niçin var, senin gibi devletsiz vatansız ahmaklar yetişmesin diye var...neden ünüversiteler var. devlet vatandaşının eğitlmesini niçin istiyor adam olsun diye senin gibi dangalak olmasın diye, devlet millet fikrinden uzaklaşmış senin gibbi haymatloslar ne anlar , sen hollandada hollandalıların tuvaletlerini temizle gel buradada bu ülke için ahkam kes, sittir. Patrikhane ekümenikmi, de tüm ortodokslar için bu böyleymiş,bana ne, bana göre değil, varmı ötesi, istiyorsa ekümeniklik yunanistan versin onlara bir ada gitsin orada ekümenikmi olacak sikimenükmi olacak ne olursa olsun....Ben topraklarımda başka insanların yaşamlarına hükmeden bir güç istemiyorum heleki bunu arkasına tanrı fikriyatı almış bir güç ister adı ekümenik patriklkik olsun ister halifelik.

avatarımda bir zenci kabilesinin doğal kıyafetleri var, bu onların tercihi hollandada kızın ile aynı okulda aynı sırada okusunlar istermisin.üstelik bu gariban zencilerin saman altından su yürüterek bu kıyafeti dayatmak gibi bir amaçlarıda yok...

ahmak adam verdiği örneklere bak..

o zaman kazaya sebep "verebilir" diye, tüm ehliyet sahiplerini, trafikte olmasini da yasaklayalim ! ! ! !

bankalara soyulabilir önyargisi ile, bankalarimizi kapatalim....be dingabak...polis trafik kontrollerini neden yapar trafikte kurallar neden var...Bankalar neden emniyet tedbirleri alır bunca güvenlik şirketi neden var...türbenın yasaklanması nın sebebide böyle bir şey. Amaç temelde Halkın dönüştürülerek kökten dinci bir sistemin iktidarını ele geçirmesini engellemek, yöntemin doğruluğu ve yanlışlığı ayrıca tartışılabilir.

"Bir toplum icinde magdur olan bir insani koruyamayan hukuk sistemi varsa, niye o hukuk sisteminde israr ediliyor ?!

eger birisi sirf basini kapatmiyor diye, baski görebiliyorsa, hukuk sistemi burada magdurdan yana tavrini mutlaka koyabilmeli, eger koyamiyorsa bunun sorumlusu baskiyi uygulayan degil, adaleti saglamasi gereken devlet erki."

ulan dingabak kız çocuğuna baskıyı yapan babasıi abisi annesi olunca vede mahhalledeki bir yığın cahil cühela olunca o kız kime neyi şikayet edecek, eh Hollandadan bakınca görünen bu demekki....

kabahat sende değil senin gibi yarı aydın bir ahmak ile tartışandadır de git, Burası bizim ülkemiz yurt dışında yaşayıpda vatanını beğenmeyen şerefsizlerin değil..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...