Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

Pante kim ?! misyoner cemaatlerin yavsakligini yapan, elindeki meal ile islam fikihi hakkinda ahkam kesen, arapca bilgisinden yoksun birisi olarak, arapcadaki grammer hatalari ile ilgili ileri geri konusan bir adamin neyini ciddiye alacam ?!

Yavşak ivni! Lakabınla hakaret etmekle lakabından kurtulacağını mı sanıyorsun? O sözcük sana ait. Bence bundan sonraki nickini "yavsak" olarak al, yakışır.

O az buçuk Arapçam ama yüksek İslam bilgim ile muhterem efendini ve bilumum yalakalarını limon gibi sıktığımı ne çabuk unuttun. O kadar sıkmışım ki posanız kalmış, bunca zaman geçtiği halde suyunuzu yenileyemediniz yeniden sıkılmak için. Karşıma çıkamaz oldunuz nitekim. Bu ders olsun, bir daha da hakkımda "kaçtı" diye yazarken on sefer düşün öyle yaz. Yoksa o güvendiklerin kaçınca sap gibi ortada kalırsın. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bergüzar, verdiğim örnekte zencileri kullandım diye belden alta saldırmaya çalışmışsın. İyi hadi zenciler olmasın, senin düşüncene göre asgari ücretle çalışanlar hala kölelik yapanlar öyle değil mi? Onların "köleliği geri istiyoruz, islami usüllere uygun olarak alınıp satılmak istiyoruz" dediklerini varsayalım o zaman

Hasta olmasam yazacağım çok şey var ama fazla dikey konumda duramuyorum, şimdi uzanmam lazım

Jadı,

Ben o iletide bel altı çalışmadım. Senin köle tanımının sadece batılı filmlerden ibaret olduğunu vurgulamak istedim.

Ayrıca aklı başında hiçbir özgür birey ben köle olmak istiyorum demez. Ancak sistemin şartları ve bir takım insanlar onları buna mecbur bırakacak ortamlar oluşturulursa bu kişi yaşamak adına köle olabilir. Tıpkı fahişelikde aynı kategoridedir.

Yani her ikiside adil ve herkese eşit imkanların sunulduğu sosyal bir toplumda özgür irade ile tercih edilen durumlar asla ve asla olamazlar!!!

Geçmiş olsun bu arada.

Selam.

Sitelerde Paylaş

Bergüzar, kuranın kadınlara ne kadar değer verdiği meydanda, video da bunları etkili bir biçimde işlemiş zaten.

Kadının serkeşliğinden şüphelenen erkek dövecek ama erkek serkeşlik ederse kadın sabredecek

Erkek kafasın estiğinde karısını boşayabilir, hiçbir kriter konmamış

Kocasından işkence çeken kadın boşanabilmek için para ödemek zorunda. Daha binlerce rezillik. Bir insan cinsi ancak bu kadar aşağılanabilirdi

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bergüzar, kuranın kadınlara ne kadar değer verdiği meydanda, video da bunları etkili bir biçimde işlemiş zaten.

Kadının serkeşliğinden şüphelenen erkek dövecek ama erkek serkeşlik ederse kadın sabredecek

Erkek kafasın estiğinde karısını boşayabilir, hiçbir kriter konmamış

Kocasından işkence çeken kadın boşanabilmek için para ödemek zorunda. Daha binlerce rezillik. Bir insan cinsi ancak bu kadar aşağılanabilirdi

Konumuz o değil jadı, konuya dön lütfen.

Bir insan hem başını kapatıp, hem transparan giyip, hem ruj sürüp, hem parkta sevgilisiyle el ele dolaşıp öpüşemez mi?

Cevabını lütfen nedenlerin ile beraber yaz. İslam üzerinden yazma.

Bu ateist bakış açısına sahip bir kadına sorulmuş basit bir soru.

Anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş

Konumuz o değil jadı, konuya dön lütfen.

Bir insan hem başını kapatıp, hem transparan giyip, hem ruj sürüp, hem parkta sevgilisiyle el ele dolaşıp öpüşemez mi?

Cevabını lütfen nedenlerin ile beraber yaz. İslam üzerinden yazma.

Bu ateist bakış açısına sahip bir kadına sorulmuş basit bir soru.

Anlatabildim mi?

Ben modern türbanlılara karşı değilim ki, çoğunun aile baskısı yüzünden falan kapandığını düşünüyorum, o kızları ahlaksızlıkla falan suçlayanlar aslında birebir Arabik ahlak anlayışına sahip olan kişiler zaten, benim en ifrit olduğum kavram yani

Sitelerde Paylaş

Ben modern türbanlılara karşı değilim ki, çoğunun aile baskısı yüzünden falan kapandığını düşünüyorum, o kızları ahlaksızlıkla falan suçlayanlar aslında birebir Arabik ahlak anlayışına sahip olan kişiler zaten, benim en ifrit olduğum kavram yani

Yine atladığın bir yer var, modern kavramı nedir ve bunu ne üzerinden temellendiriyorsun?

Sen başkalarının düşünceleri üzerinden gitme, ben senin düşünceni soruyorum.

Yukarıdaki sorum hala havada, üstüne birde modernlik eklendi. :)

Sitelerde Paylaş

Yine atladığın bir yer var, modern kavramı nedir ve bunu ne üzerinden temellendiriyorsun?

Sen başkalarının düşünceleri üzerinden gitme, ben senin düşünceni soruyorum.

Yukarıdaki sorum hala havada, üstüne birde modernlik eklendi. :)

Modern çağa uygun anlamına gelir. Kadınların vucütlarından utanmaması, saklamaya çalışmaması, erkek arkadaşlar edinmesi, çalışması, mal mülk edinmesi falan. Birde hala mesela nur cemaatinnden falan başını babannem gibi örten bıyıklı kızlarda var, bunlar için modern diyemem, dış görüntğ kafanın içi hakkında önemli ip uçları veriri

Sitelerde Paylaş

Modern çağa uygun anlamına gelir. Kadınların vucütlarından utanmaması, saklamaya çalışmaması, erkek arkadaşlar edinmesi, çalışması, mal mülk edinmesi falan. Birde hala mesela nur cemaatinnden falan başını babannem gibi örten bıyıklı kızlarda var, bunlar için modern diyemem, dış görüntğ kafanın içi hakkında önemli ip uçları veriri

Jadı,

Modernlik tanımın sınıfta kaldı kusura bakma.

Modernlik yada diğer adıyla çağdaşlık, kişinin kendi çağının ve toplumunun kabulleri ile bireysel hak ve özgürlükler bağlamında toplumunun geneline faydalı bütün iş ve oluşlar diyebiliriz.

Buradan hareketle kadının vücudunu kapatmasının vücudundan utandığı çıkarımı çok komik olmuş, kusura bakma.

Ve hala islamı eleştirirken ve bu başlığı, kendi argümanlarını din üzerinden temellendiriyorsun.

Ben senin kendi kabullerini nedenleri ile birlikte görmek istiyorum.

Sen gösterki ben böyle bunları hep çürüteyim. :)

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Kaplı bir kadın hangi sebepten kendisini saklamak ister o halde?

Bu senin mantığın, sen açıklayacaksın.

Ayrıca kapalı kadınların kendilerini sakladıkları gibi bir düşünce nasıl oluşuyor? Onuda açıkla. Ama kendi yorumlarından, islam üzerinden değil...

Sitelerde Paylaş

Bu senin mantığın, sen açıklayacaksın.

Ayrıca kapalı kadınların kendilerini sakladıkları gibi bir düşünce nasıl oluşuyor? Onuda açıkla. Ama kendi yorumlarından, islam üzerinden değil...

Kendi yorumum değil, ama idda ettiklerine göre kadın vücudu erkeği tahrik edermiş, erkeklerde otokontrolden aciz hayvansal içgüdülerle yönetilen yaratıklar oldukları için tecavüze kalkışılarmış, onu yapmazlarsa akşam otuzbir çekerken gördükleri kadınları düşünür, namuslu kadınları bu rezilliğe alet ederlermiş fasa fiso. Kadınların örtünme gerekçesi bu

Sitelerde Paylaş

Kendi yorumum değil, ama idda ettiklerine göre kadın vücudu erkeği tahrik edermiş, erkeklerde otokontrolden aciz hayvansal içgüdülerle yönetilen yaratıklar oldukları için tecavüze kalkışılarmış, onu yapmazlarsa akşam otuzbir çekerken gördükleri kadınları düşünür, namuslu kadınları bu rezilliğe alet ederlermiş fasa fiso. Kadınların örtünme gerekçesi bu

Samimi inanır kadınlar örtünmeyi bilir, neresini niye örteceğini bilir ve öyle örtünür.

Bende müslüman bir kadınım ve tesettürlü değilim. Çünkü kuranda örtünün emrinin senin söylediğin amaç için olduğunu düşünmüyorum ve öyle olmadığını iddia ediyorum.

Bunlar sizin kendi kabulleriniz ve islamın kabulleri gibi dayatan sizsiniz. Üstelik yazınla büyük çelişki.

Neden dersen?

Rakamlarla ifade ettiğin o eylemi erkekler genelde çıplak kadın üzerinden yaparlar. :)

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Pante sen kimi limon gibi siktin bugüne kadar ?! sen adam olsan onun bunun yavsakligini yapmaz, elestirdigin din hakkinda azami bir bilgiye sahip olurdun, senin bu halin artik desifre oldu. Senin sahiplendigin tüm basliklarinin orjinalini buraya tek tek asildi,ne kadar sig bir anlayisa sahip oldugun dosta düsmanda gördü, hangi misyoner cemaatlerin yavsakligini yaptigini artik sadece msülümanlar degil, müslüman karsitlari da biliyor.

Sitelerde Paylaş

Jadi birak simdi otuz bir ceken erkekleri felan filan, basörtüsü takmak istemek neden suc olarak kabul edilsin ? malum basörtüsü tercihinden bulunan genc kizlarin, suc islemis gibi cezayi isleme tabi tutan türkiyden baska bir yerde böyle bir hukuk sistemi varmi ?!

kölelikmis, sana büyüklerin hic demedi mi, müslümanin köleligi kula karsi degil, allaha karsidir diye, kaldiki kölelerin var oldugu dönemlerde, köleler ile yoksul insanlarin konumu hakkinda ne kadar bilgiye sahipsin ?!

yani köle bir insan, is gücü karsiliginda hangi haklari elde etmektedir, herseyden yoksul bir insanin haklarini kölelik zamainda kim korumaktadir ?!

din elestiren bir sürü insan gördüm ama sirt üstü yatmayi bir meziyet sanan senin gibi bir insani ilk defa görüyorum, sen tutuyorsun, insanlarin cinsel dürtülerini para karsilgii tatmin eden kadinlari "en serefli meslek" olarak kabul ediyorsun, ama basörtülü bir kadinin, güzel sanatlar okumasina, hukuk okumasina, kimya okumasina karsi cikabiliyorsun, hay senin serefli meslek algina diyecegim ama, sen rahatsizsin, sirt üstü yatmaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Yapsınlar bergüzar ne kötülük varki bunda, sen kendin hiç bazı erkekleri fantezi yapmak için kullanmaz mısın? Cinsel güdülerini operasyonla aldırdın mı yoksa?

Jadı,

Ne çok seviyorsun çarpıtmayı sen.

Ben yapmasınlar mı dedim, yoksa o eylemi kapalı değilde çıplak kadınlar üzerinden mi yapıyorlar dedim?

Okuduğunu anlayabilirsin sanırım.

Üstelik ben gayet sağlıklı bir kadınım. Hiçbir şeyimi de aldırmadım ve ben o eylem için yabancı ve hayali obje kullanmıyorum. :D

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Jadı,

Ne çok seviyorsun çarpıtmayı sen.

Ben yapmasınlar mı dedim, yoksa o eylemi kapalı değilde çıplak kadınlar üzerinden mi yapıyorlar dedim?

Okuduğunu anlayabilirsin sanırım.

Üstelik ben gayet sağlıklı bir kadınım. Hiçbir şeyimi de aldırmadım ve ben o eylem için yabancı ve hayali obje kullanmıyorum. :D

Selamlar...

Ne yani, erkekler çıplak kadınları düşünüp masturbasyon yapar, kapalıları değil derken, bak işte bir hikmeti var demek istediğini anlamadımmı sanki. Size ne yani insanların artık hayal dünyasına bile müdehale ediyorsunuz. Kimseye zarar vermediği sürece istediğini düşünür, bu çok mu kötü ve çözümü kadınları örtmek mi? Bnede kendi kendimeyken orda burda gördüğüm yakışıklı erkekleri düşünürüm mesela, erkeklerde örtünsün o zaman, bu niye dillendiril miyor?

Sitelerde Paylaş

Ne yani, erkekler çıplak kadınları düşünüp masturbasyon yapar, kapalıları değil derken, bak işte bir hikmeti var demek istediğini anlamadımmı sanki. Size ne yani insanların artık hayal dünyasına bile müdehale ediyorsunuz. Kimseye zarar vermediği sürece istediğini düşünür, bu çok mu kötü ve çözümü kadınları örtmek mi? Bnede kendi kendimeyken orda burda gördüğüm yakışıklı erkekleri düşünürüm mesela, erkeklerde örtünsün o zaman, bu niye dillendiril miyor?

Sen benim bugüne kadar bu forumda herhangi bir şeyi ima ettiğimi gördünmü bunları yazabiliyorsun.

Bazen insan farklı düşüncede bile olsa özür dilemeyi bilmeli, onu bile bilmiyorsun sen.

İnsanların hayallerine müdahale ediyorsunuz diye eleştiren bir zihniyet bir başkasının zihninden bile geçmeyen bir şeyi onun zihninden geçen birşeymiş gibi kabul edip bunun üzerine eleştiri geliştirebiliyor.

Hayret, hayret ki ne hayret!!!

Evet, bencede erkekleri kapatsınlar. Böylece sende korunmuş olursun. :D

Sitelerde Paylaş

Sen benim bugüne kadar bu forumda herhangi bir şeyi ima ettiğimi gördünmü bunları yazabiliyorsun.

Bazen insan farklı düşüncede bile olsa özür dilemeyi bilmeli, onu bile bilmiyorsun sen.

İnsanların hayallerine müdahale ediyorsunuz diye eleştiren bir zihniyet bir başkasının zihninden bile geçmeyen bir şeyi onun zihninden geçen birşeymiş gibi kabul edip bunun üzerine eleştiri geliştirebiliyor.

Hayret, hayret ki ne hayret!!!

Evet, bencede erkekleri kapatsınlar. Böylece sende korunmuş olursun. :D

O zaman erkekler mastır yaparken çıplak kadınları düşünür lafı ile tam olarak vermek istediğin mesal neydi?

Sitelerde Paylaş
Pante sen kimi limon gibi siktin bugüne kadar ?! sen adam olsan onun bunun yavsakligini yapmaz, elestirdigin din hakkinda azami bir bilgiye sahip olurdun, senin bu halin artik desifre oldu. Senin sahiplendigin tüm basliklarinin orjinalini buraya tek tek asildi,ne kadar sig bir anlayisa sahip oldugun dosta düsmanda gördü, hangi misyoner cemaatlerin yavsakligini yaptigini artik sadece msülümanlar degil, müslüman karsitlari da biliyor.

Şimdi de çamur atmak için misyoner cemaatleri mi uydurdun ezik herif!

Kimmiş bunu bilen müslüman karşıtları rezil?

Yiyorsa kıçın sadece onları değil, bildiğin müslümanları da yaz da, seni tasdik etsinler sıkıysa.

Kanıtlayamayan adi şerefsizin tekidir.

Seni gidi iflah olmaz tahrikçi provakatör seni!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...