Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

• İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kıytırık değil de nedir o ezan.Adamın biri günde 5 defa arapça birşeyler vızıldıyor.

Tartışmanın bir anlamı yok, gates. Siz, kıyamet gününe dek, forumlarda kininizi kusmaya, bizde ezanı muhammediyemizi dinlemeye devam edeceğiz ve asla, ezanımızı susturmaya gücünüz yetmeyecek diyor, tartışmayı sonlandırıyorum.

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz, kıyamet gününe dek, forumlarda kininizi kusmaya, bizde ezanı muhammediyemizi dinlemeye devam edeceğiz ve asla, ezanımızı susturmaya gücünüz yetmeyecek diyor, tartışmayı sonlandırıyorum.

Kin kusulmuyor özgürlüklerin esit olmasi gerektigini acikliyoruz.Ezan susmayacakmis!Hopörlerle bangir bangir okunmasi normal mi?Utanin utanin...

...ezan nasil okunur?

Ülke'de camiler kadar kiliseler olsa ne olacakti?Müslümanligin özünde fasizm oldugu icin diger farkliliklar sindirildi, katledildi, hala sindirilmeye calisiliyor.Sonra gecersiniz milletin karsisina salya sümük demokrasi istersiniz magduru oynarsiniz...

Sitelerde Paylaş

Ezan konusunda cigi ve Pearly'e katılıyorum, ezan günümüz şartlarında bir gereklilik değil. Tamamen susturulmasa dahi insanların rahatsız edilmemesi için ses sınırları(özellikle sabaha karşı falan), tek bir kayıttan ve merkezi sistemden yayın (yakın birkaç caminin olduğu yerlerde farklı zamanlarda başlayan ezanlar birbirine karışıyor, korkunç bir kakofoni) vb. şeyler düşünülebilir.

Sitelerde Paylaş

Ezan konusunda cigi ve Pearly'e katılıyorum, ezan günümüz şartlarında bir gereklilik değil. Tamamen susturulmasa dahi insanların rahatsız edilmemesi için ses sınırları(özellikle sabaha karşı falan), tek bir kayıttan ve merkezi sistemden yayın (yakın birkaç caminin olduğu yerlerde farklı zamanlarda başlayan ezanlar birbirine karışıyor, korkunç bir kakofoni) vb. şeyler düşünülebilir.

Ne yani, çoğunluğun doya doya ezan dinleme haklarını ellerinden mi alacaksın?

Sitelerde Paylaş

Ne yani, çoğunluğun doya doya ezan dinleme haklarını ellerinden mi alacaksın?

Doymaya doymaya dinleyecekler...

Cogunlugun ki hak, azinliklarin ki degil degil mi?

Sitelerde Paylaş

Kin kusulmuyor özgürlüklerin esit olmasi gerektigini acikliyoruz.Ezan susmayacakmis!Hopörlerle bangir bangir okunmasi normal mi?Utanin utanin...

...ezan nasil okunur?

Ülke'de camiler kadar kiliseler olsa ne olacakti?Müslümanligin özünde fasizm oldugu icin diger farkliliklar sindirildi, katledildi, hala sindirilmeye calisiliyor.Sonra gecersiniz milletin karsisina salya sümük demokrasi istersiniz magduru oynarsiniz...

Dünyanın hiç bir yerinde, böyle bir demokrasi yoktur. Bu nedenle, her horoz kendi çöplüğünde öter. Burdan tası tarağı toplar, norveçe gider orda yaşarsınız. Bu ülkede ezandan rahatsız olanlar, müslüman olmayan insanlardır ve genelde dinsizlerdir. Onlarada güle güle demekteyiz. Ezanımızı susturmaya, asla gücünüz yetmeyecek.

tarihinde Bilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın hiç bir yerinde ,böyle bir demokrasi yoktur. Bu nedenle, her horoz kendi çöplüğünde öter. Burdan tası tarağı toplar, norveçe gider orda yaşarsınız. Bu ülkede ezandan rahatsız olanlar, müslüman olmayan insanlardır ve genelde dinsizlerdir. Onlarada güle güle demekteyiz. Ezanımızı susturmaya, asla gücünüz yetmeyecek.

Hadi ordan cıngıllı...Demokrasiyi de bilirmis gibi birde yazmis.

Hopörlerlerin hepsine ot tikayacagiz.Türkiye'ye gittigim zaman en yüz tanesini dürbünlü tüfekle hallediyorum...

"Ooohhhh sessizlik dünya varmis" diyor insanlar.Diyenlerde müslümanlar ha, dinsiz filan degil.

Sitelerde Paylaş

Ezanımızı susturmaya, asla gücünüz yetmeyecek.

"Ezan susmaz, Türk ölmez!" miydi, neyi o laf?

Galiba "Ezan susmaz, bayrak inmez" di. Ya da onun gibi bir şey..

Bir de serilmiş bir bayrağın üstüne Kur'an konuyor, üstüne de silah.. Türk-İslam sentezi.

Bunun futbolcu versiyonu da Hakan Şükür. :) İsmiyle müsemma...

Nerden aklıma geldiyse...

Sitelerde Paylaş

Türk-İslam sentezi.

Bayrakta ki, islam sembolü hilalde kaldırılsın mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Evet, itiraf ediyorum.

Dişi öküz olmaktansa, dişi cici olmak harikadır!!!

Namaz kılan Öküzün dişisine inek denir.

Müslümanlar içinde önemli vakit namaz vaktidir ve onun için ezan okunur.

Ama işte namaz öküz!!!e farz olduğu için başkaları bunu nerden bilcek...

Öküzlere namazın farz olduğunu yazıyor dişisine inek dememi kabul etmiyor.Bak gene astım hadi şikayet et.

Muuuu kardeş yazılarımın silinmesine yok olmasına alışığımdır dertte etmem.Düşüncemi müslümanın kafasına çakmazsam rahat edemem.

Sitelerde Paylaş

Namaz kılan Öküzün dişisine inek denir.

Öküzlere namazın farz olduğunu yazıyor dişisine inek dememi kabul etmiyor.Bak gene astım hadi şikayet et.

Muuuu kardeş yazılarımın silinmesine yok olmasına alışığımdır dertte etmem.Düşüncemi müslümanın kafasına çakmazsam rahat edemem.

Tamam.

Sen devam et. Seni bir daha şikayet etmem, rahat ol.

En azından üstüme sıçramamış olursun.

Sitelerde Paylaş

Bayrakta ki, islam sembolü hilalde kaldırılsın mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yo hayır, hiç öyle bir arzum yok. Ben Türk bayrağını da İstiklal Marşı'nı da inanılmaz seviyorum. Hata dünyadaki en zarif birkaç bayraktan biri olduğunu düşünürüm Türk bayrağının. Öyle hilale filan takılmıyorum anlayacağın..

Sitelerde Paylaş

Olacak tabii. Türban artık her yerde olacak...

Özgürlük adı altında hap gibi yutturdular millete, saflar da atladı hemen.

Adam çıkıp "Ulemaya soracağız" dedi ve gerkeni yaptı. Yani bu demektir ki bundan böyle hukuk kurallarının işleyişine ulema karar verecek.

Ve ne olacak biliyor musun? Madem İslam'a uygun olanı örtünmek, başını örtmeyen müslümanların müslümanlığını sorgulanacak.

Yani Cübbeli, mutlu olman için pekçok güzel neden var artık. Allah tamamına da erdirecektir, hiç endişen olmsın.

Bizdeki bu "dinlere özgürlük" diyen tuhaflar oldukça, siz her yerlere girersiniz. Sarığınız, cübbenizle de.

Sitelerde Paylaş

Yo hayır, hiç öyle bir arzum yok. Ben Türk bayrağını da İstiklal Marşı'nı da inanılmaz seviyorum. Hata dünyadaki en zarif birkaç bayraktan biri olduğunu düşünürüm Türk bayrağının. Öyle hilale filan takılmıyorum anlayacağın..

İkisininde içinde bolca dini öge bulunuyor. Bu durumda herhalde bir liberalin, liboş dediğiniz türden olanların cevabı daha tatmin edici olabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Herkesi kapsayacak bir sivil anayasa hazirliginda istiklal marsinin sözlerinde degisiklik olabilir.Cünkü hanefi mezhebine mensup olmayan yurttaslari kapsamiyor,dışlıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...