Jump to content

Ateizm ve Ahlak-2

Recommended Posts

:D

Çok tanrılı dinler dönemi hakkında ne düşünüyorsunuz? O zaman ne zebur ne tevrat ne de kuran vardı. Senin Arap allahın bile yoktu.

Senin Arap allahından önce Ahlakın ne olduğunu düşünen sorgulayan insanlar oldu... Antik Yunan düşünürleri Örn: Sokrates...

Benim arap bir Allahım yok. Ben hıristiyanım.

Çok tanrılı dinlerin de kendilerine has aklak sistemleri olabilir. Ama onların ahlakları çarpıktır çünkü sahte dinlerdir.

Ahlakı düşünen ateist insanlar da olabilir hiçbiri temellendiremez. Sadece düşünür, fikir yürütürler.

Bildiğim kadariyle Sokrates Tanrıya inanıyor ve ahlak sistemini Tanrıya dayandırıyordu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok tanrılı dinlerin de kendilerine has aklak sistemleri olabilir. Ama onların ahlakları çarpıktır çünkü sahte dinlerdir.

Ahlakı düşünen ateist insanlar da olabilir hiçbiri temellendiremez. Sadece düşünür, fikir yürütürler.

Bildiğim kadariyle Sokrates Tanrıya inanıyor ve ahlak sistemini Tanrıya dayandırıyordu.

Sanki hiristiyanlarinki çok ahlaklı ama sorsan hepsine bizim tanrılarımız aynıdır derler.

Al birini vur öbürüne.

Haaaa haa haaa haa

Sitelerde Paylaş

Pardon Hıristiyan olduğunu farketmemişim.

Tanrılara demek istedin herhalde. Sokrates kendi ahlak sistemini senin tanrınınkine dayandırmıyor. Senin dininin gerçek olduğunu nereden bileceğiz Freddieciğim. Hangi argümanlarınla ispat etmeye çalışacaksın :)

Sitelerde Paylaş

Ahlak, yani iyilik ve kötülük değerleri var olabilmek için bir Tanrıya ihtiyaç duyarlar diye düşünüyorum. Çünkü siz Tanrı gibi bir otoriteyi kabul etmiyorsanız o halde iyilik ve kötülük üzerindeki yargılarınızı nasıl temellendireceksiniz. Eğer ateistseniz neyin iyi ve neyin kötü olduğu sizin çıkarınıza göre değişkenlik gösterecektir. Bu kadar esnek bir ahlak da olmaz. Bunun adı düpedüz ahlaksızlıktır. Ateist ahlak diye birşey olmaz. Ahlak sadece dinde olur. Doğru din doğru ahlakı sunar, sahte dinler ise ahlaksız dogmalar getirir.

Niyeki. Mesela iyi bir arabaya kötü bir araba diyebilmem için tanrıyamı ihtiyacım var. İyi bir hastane ve kötü bir hastane diyebilmem için tanrıyamı ihtiyacım var.

Çıkar mevzunada gelince. Bu mevzuyu anlaşılmıyor. ..

İnsan kendi çıkarını aile kurmakta bulur ve aile kurar ve ailenin çıkarlarına göre ahlak belirler.

Ülke kurarlar ve ülkenin çıkarlarına göre ahlak belirlerler.

İnsanlar çıkarlarını hastane kurmakta belirler hastanenin varlığına ve amaçlarına göre kurallar ve amaçlar belirlerler.

İnsanların bu yapılardan faydalanmaları birlikte kurdukları yapıların önüne ve amacını aşarsa ahlaksızlık olarak değerlendirilirler.

İnsanı nekadar basit görüyorsunuz. Bilgisayar yapabilmiş, uçak yapabilmiş bir varlıktan bahsediyoruz.

Uçak yapma bilgileri nasılki geçmiş bilgilerin birikimlerine, düşünme şekillerine, yaşadığı kültüre, çevresine , tarihine , tecrübelerine, ihtiyaçlarına bağlı ise ahlakta bu şekilde yaratılır.

Bilgilerini gelişmeye engel bir şekile büründürürsen problem yaşarsın. Aynı ahlakını gelişmeye engel bir şekle büründürebileceğin gibi.

Ne olur.

Bu gelişimsizliği pahalıya ödersin.

Müslümanların teknolojiye direnmeleri biraz acı oldu.

Ahlaktada değişiyorlar aslında.

Resim haramdı mesela .Şimdi televizyon kanallarından geçilmiyor.

İnanamayan birini öldürmek suç değildir islamda ama şimdi kimse bunu dillendirmiyor bile.

Kafir devletlerde hırsızlık yapmak günah değildir islama göre ama bunu şu zamanda söyleyecek delikanlıyı göremiyorum...

Bunlar o kadar çokki.

Sitelerde Paylaş

Yeteneksiz tetikçi ,

Aynı genetik anneden iki tane var.

Yani bir kadının önceki kocasında doğurduğu çocuğuyla,

sonraki kocasından doğurduğu çocuğun evlenmesi İslama uygun mudur?

verdiğimiz örnek bu durumla aynıdır.

Hahaha :lol:

Gelde primitif deme böyle çocuklara :lol:

Aşye ile fatmayı önce aynı yapıyor sonra kardeşler arası ensest var diyor sazana bak :D

Olum, sen tek yumurta ikizlerinin aynı dna'ya sahip olduğunu mu sanıyorsun yoksa, ha yoksa google'da bu konuda bir arama yapmadın mı :D

Tek yumurta ikizleri de farklı DNA'lara sahiptir.

Tek yumurta ikizi olan ayşe ve fatma birbirine eşit değildir, aşye başka bir insandır fatma başka bir insan çocuk..

Bunlar anatomik ve fizyonomik açıdan diğer kardeşlere ve çift yumurta ikizlerine nazaran birbirlerine daha çok benzerler ancak bu iki insan birbirinin clonlanmışı değildir çocuk :lol:

Hemen google koş ve sor: Ben bir halt ettim ve tek yumurta ikizlerini birbirinin %100 eşiti saydım, acaba bu tek yumurta ikizlerinin dna'ları eşit mi?

Bakalım google sana ne diyecek çocuk, ahlakının kaynağını google'da arayan çocuk :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Söyledim ya. Kaç kere söyleyeceğim..

Türk ateistlerinin ahlakının temeli Türk Müslüman ahlakıdır.

Hacım gördüm ki bu sözler için gerekli dersi almışsın, bizde üstüne bir şey söylemeyelim ayıp olur sonra B)

Ateizm ve ahlak konusu tartışılırken ve ateist ahlakını sorgularken bize kendi ahlaksal değer yargılarınızı da açıklamak zorundasınız.

Nasıl her ateist Müslüman ahlakını sorgularken kendi ahlakını da deklare etmek zorunda ise, siz de öylesiniz.

Hahaha hacım görüyorum ki "benim de aklım var bende önerme yapabilir" denemelerine girmişsin ama yine becerememişsin B)

Hangi ateist kendi ahlakını şu güne kadar bu başlıkta deklare edebilmiş ki hacım, ben göremedim mesela sen edebildin mi?

Bu yada öbür başlıkta göremedik biz bu beceriyi gösteren ateisti..

Sonra müslümanların ahlaksal değerlerini çok iyi biliyorsun hacım, bizim açıklamamıza ne hacet.

Sizin ahlakınızı biliyoruz. Kur'an.. ve sünnet..

Buyur burdan yak :lol:

Yaw dedikya biliyorsun diye sonra kendinde söylüyorsun peki o zaman niye soruyorsun be hacım, sıcaklardan mı bunaldın yoksa :blink:

Alchindus da kaçıyor bu tür sorulardan. Sen de kaçıyorsun

Hacım dikkat et burnun uzayacak :lol: :lol: :lol:

Söyle bakalım. Evlatlığının boşadığı karısını halanın kızını oynuna alır mısın, almaz mısın?

Benim evlatlığım olamaz hacım çünkü dinim böyle isimlendirmenin batıl olduğunu söylemiş, benim sülbümden olmayan kimse gerçekte evladım olamayacağına göre evlatlığımın karısı da olamaz..

Halamın kızıyla da teorik olarak evlenmekte bir sakınca görmem.

Şimdi hacım, aynı soruları sen kendine sor ve cevaplarını ver bakalım..

Sen cevaplarını verdikten sonra cevaplarının içeriğinin tozunu dumanını attırmak da bizim vazifemiz olsun :lol:

Ne diyor ihtiyar, gerçeğe sadakat şart B)

Gerçekten de şart hacım :D

Sitelerde Paylaş

Hacım gördüm ki bu sözler için gerekli dersi almışsın, bizde üstüne bir şey söylemeyelim ayıp olur sonra

Bana ders veren kim. Ben bunu yıllardır söylerim. Türk ateistlerini ahlaksız bulmamın nedeni ne sanıyorsun.

Sen halanın kızını düz.. Size layıktır o tür seksüel ilişkiler.

Ben ne diyorum. Kur'an ananızı düzmenize izin verse, eminim düzersiniz. Çünkü sizin ahlakınız ilkel Arap ahlakı.

Ben ahlakımı burada ve heryerde deklare ederim.

Benim ahlakım çağdaş yasalara uymak ve onları izlemektir. Bilimsel etiği de izlemektir.

Çağdaş yasalar İslam ahlakından çok daha ileridir. Türk yasaları bile İslam'ın çok önündedir.

Müslümanların ahlaksal değerlerini biliyorum tabii.

Kur'an ve sünnetle sınırlı antik ve bağnaz Arap ahlakıdır.

Senin ahlakın da odur. Halanın kızı ile düzüşebileceğine göre..

Daha iyi ahlaka sahip olduğunu ileri süremezsin.

Senin cevap stilin de ilkel yobaz bağnaz Arap ahlakı ile uyumlu.

Senin gibi çok pislik gördü bu forum.

Ya Müslümandı onlar, ya da Müslüman ahlakını sürdüren ateist bozuntuları idi.

Hala buralardasınız.

Başka forumlarda adam yerine konmuyorsunuz.

Buradaki özgürlükten yararlanarak önünüze gelene hakaret edip duruyorsunuz.

Bazılarınız küfrederek anasının ipini pazarda satıyor.

Zavallı masum anasını ucuza bulmuş ana avrat küfrederek kendi anasını pazarlıyor.

Siz busunuz işte..

Hala, teyze, amca, dayı kızı düzen pisliklersiniz.

Sitelerde Paylaş

Hacı almış eline mendili kara düzen devam ediyor.

Tey tey teyyyyyyyyyyyyy :D

Ya hacı tüm müslümanlara aynı şeyleri yazıyorsun.

Acık üretken ol...

İyi de sen de birilerinin amcasının, halasının, dayısını kızısın değil mi?

Alt tarafı Müslüman bir aileden geliyorsun.

Ne farkınız var.. Benim ailemin ne farkı vardı.

Hepiniz aynı pisliğin devamından sorumlu insanlarsınız.

Evet. Bu sorumluluğu hepiniz paylaşıyorsunuz. Ve tabii senin gibi bazıları bu pisliği tımar etmeye çalışıyor.

Nah edersiniz.

Sitelerde Paylaş

İyi de sen de birilerinin amcasının, halasının, dayısını kızısın değil mi?

Alt tarafı Müslüman bir aileden geliyorsun.

Ne farkınız var.. Benim ailemin ne farkı vardı.

Hepiniz aynı pisliğin devamından sorumlu insanlarsınız.

Evet. Bu sorumluluğu hepiniz paylaşıyorsunuz. Ve tabii senin gibi bazıları bu pisliği tımar etmeye çalışıyor.

Nah edersiniz.

Sana inat edeceğiz, gör bak.

Dua etde ömrün uzun, düğünün güzün olsun.

Görürsün :)

Hacım benim, sen üzülme bunlara.

Ha müslüman, ha ateist.

İnsan olmak az şey mi yahu?

Sitelerde Paylaş

Hacım gördüm ki bu sözler için gerekli dersi almışsın, bizde üstüne bir şey söylemeyelim ayıp olur sonra B)

Hahaha hacım görüyorum ki "benim de aklım var bende önerme yapabilir" denemelerine girmişsin ama yine becerememişsin B)

Hangi ateist kendi ahlakını şu güne kadar bu başlıkta deklare edebilmiş ki hacım, ben göremedim mesela sen edebildin mi?

Bu yada öbür başlıkta göremedik biz bu beceriyi gösteren ateisti..

Sonra müslümanların ahlaksal değerlerini çok iyi biliyorsun hacım, bizim açıklamamıza ne hacet.

Buyur burdan yak :lol:

Yaw dedikya biliyorsun diye sonra kendinde söylüyorsun peki o zaman niye soruyorsun be hacım, sıcaklardan mı bunaldın yoksa :blink:

Hacım dikkat et burnun uzayacak :lol: :lol: :lol:

Benim evlatlığım olamaz hacım çünkü dinim böyle isimlendirmenin batıl olduğunu söylemiş, benim sülbümden olmayan kimse gerçekte evladım olamayacağına göre evlatlığımın karısı da olamaz..

Halamın kızıyla da teorik olarak evlenmekte bir sakınca görmem.

Şimdi hacım, aynı soruları sen kendine sor ve cevaplarını ver bakalım..

Sen cevaplarını verdikten sonra cevaplarının içeriğinin tozunu dumanını attırmak da bizim vazifemiz olsun :lol:

Ne diyor ihtiyar, gerçeğe sadakat şart B)

Gerçekten de şart hacım :D

Süt anne olayı var islamda, Kuranda muhammetin karıları müminlerin annesi oluyor.

Ama Muhammetin oğulluğunun karısına göz koymasından dolayı evlatlık olayı kaldırılıyor öylemi?

Erkek evlatlık olmuyorsa kız evlatlıkta olmuyordur o zaman.

Sitelerde Paylaş

Bana ders veren kim.

Salağa yatma hacı, façanı çizen var ya hani, sakallı sarıklı amca işe o :lol:

Sen halanın kızını düz..

Düzeysiz hacım, ben ve halamın kızı birbirimizi seversek istersek evlenebiliriz, bunca hiçbir sakınca görmüyorum..

Anladığım kadarıyla sen görüyorsun.

Düzme ve düzülme çukuruna düşmeden neden ve nasıl bir sakınca gördüğünü yazabilecek iq sende vardır diye tahmin ediyorum, hadi yaz bakalım, orospu ve fahişelerin hümanist dostu B)

Ben ne diyorum. Kur'an ananızı düzmenize izin verse, eminim düzersiniz.

Bırak müslüman ne yapardıyı da hacı vende diyorumki ateistin karısıyla anasını ayırt etmesini ne sağlıyor?

Soru basit be hacım, öksürmeden hapşırmadan cevap alalım please..

Ben ahlakımı burada ve heryerde deklare ederim.

Orospularla ilgili kısmı ettin, gaylar ve lezbiyenler hakkında da muhtemelen konuşursun ama şu ateist ahlakına bir türlü gelemedin, bi de onu deklare etsen diyorum B)

Benim ahlakım çağdaş yasalara uymak ve onları izlemektir. Bilimsel etiği de izlemektir.

Hacım bilimsel etiği sana yedirmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam, o neysede bana göstersene hangi çağdaş yasada kuzen evlilikleri yasaklanmış bi söylesene..

Senin gibi çok pislik gördü bu forum.

Ah canım, rinso ile yıkanmış çakma ramiz dayım :lol: hijyenik kişiliğime de laf ettin ya alacağın olsun fahişelerin hamisi hacım..

Buradaki özgürlükten yararlanarak önünüze gelene hakaret edip duruyorsunuz.

Hakaret dedin mi aynaya bakman lazım hacı, tabi o yüzün varsa :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateist forumda olan bir müslüman düzgün bir müslüman ya da mümin olamaz. Her saniye günah işliyor demektir.

Tıpkı İslam ın şartı beş vakit namaz kılmak iken haftada bir gün Cuma da boy gösterenler misali...

Beş kere umreye sekiz defa hacca gidenin kendini orada burada cennetlik göstermesi...

Her gece leş gibi içip ailesine çevresine terör estiren ancak Perşembe gecesi mübarek gecedir içilmez diyen sünepeler gibi...

"Bak güzel kardeşim kutsal kitapta açık seçik ve yoruma mahal vermeksizin yazıyor" dediğin halde hayır efendim olmaz öyle şey diyenler gibi...

...bu liste onlarca çeşitle çoğaltılabilir.

Şimdi gelelim bu forumda bulunan inancı olan, müslümanım diyen, şükrederek mümin olduğundan dolayı kendini ayrıcalıklı gören kişilere;

Bakınız Kuran ne diyor hanımlar beyler:

Enam 68

68 - Âyetlerimiz hakkında dedikoduya dalanları gördüğün vakit başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir, uzaklaş. Şayet şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra (kalk), o zalimler grubu ile beraber oturma.

ve

Nisa 140

140 - Oysa Allah size Kitapta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkar edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi halde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.

Buyrun buradan yakın...

Kitap açıkça emrediyor...bunu emreden de sizi cennete ya da cehenneme gönderecek güç sahibi hikmetinden sual dahi olunamayan yaratan.

Ne işiniz var buralarda.

Ahlak mı öğrenmektesiniz?

Ahlaksızlık mı?

:)

Deepest Note: Ben en iyisi buna bir başlık açayım...burada göz gözü duymuyor...

tarihinde hubbez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Süt anne olayı var islamda, Kuranda muhammetin karıları müminlerin annesi oluyor.

Ama Muhammetin oğulluğunun karısına göz koymasından dolayı evlatlık olayı kaldırılıyor öylemi?

Erkek evlatlık olmuyorsa kız evlatlıkta olmuyordur o zaman.

3267- Zeyneb binti ebu Seleme (r.anha)’dan rivâyete göre, şöyle demiştir: “Peygamber (s.a.v)’in hanımlarından Aişe’den işittim şöyle diyordu. Süheylin kızı Sehle Rasûlullah (s.a.v)’e gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Evlatlık edindiğimiz Sâlim benim yanıma girince, kocam Ebu Huzeyfe’nin yüzünde öfke izleri görüyorum ne yapmalıyım?” diye sordu. Rasûlullah (s.a.v)’de: “Onu emzir” buyurdu. Sehre diyor ki: “O Sâlim sakalı çıkmış genç bir delikanlıdır.” Rasûlullah (s.a.v): “Onu emzir Ebu Huzeyfe’nin öfkesi kaybolur” buyurdu. Sehle diyor ki: “Vallahi onu emzirdikten sonra Ebu Huzeyfe’nin yüzünde öfke izi görmedim.”
(Müslim, Rada: 7; İbn Mâce, Nikah: 36)

Bak Muhammedden bir cozum onerisi daha,eger evlatlik evin hanimina sarkiyorsa veya kocasi sarkmasindan endise ediyorsa ,emzir gitsin. :D

.

Sitelerde Paylaş

Salağa yatma hacı, façanı çizen var ya hani, sakallı sarıklı amca işe o :lol:

Düzeysiz hacım, ben ve halamın kızı birbirimizi seversek istersek evlenebiliriz, bunca hiçbir sakınca görmüyorum..

Anladığım kadarıyla sen görüyorsun.

Düzme ve düzülme çukuruna düşmeden neden ve nasıl bir sakınca gördüğünü yazabilecek iq sende vardır diye tahmin ediyorum, hadi yaz bakalım, orospu ve fahişelerin hümanist dostu B)

Bırak müslüman ne yapardıyı da hacı vende diyorumki ateistin karısıyla anasını ayırt etmesini ne sağlıyor?

Soru basit be hacım, öksürmeden hapşırmadan cevap alalım please..

Orospularla ilgili kısmı ettin, gaylar ve lezbiyenler hakkında da muhtemelen konuşursun ama şu ateist ahlakına bir türlü gelemedin, bi de onu deklare etsen diyorum B)

Hacım bilimsel etiği sana yedirmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam, o neysede bana göstersene hangi çağdaş yasada kuzen evlilikleri yasaklanmış bi söylesene..

Ah canım, rinso ile yıkanmış çakma ramiz dayım :lol: hijyenik kişiliğime de laf ettin ya alacağın olsun fahişelerin hamisi hacım..

Hakaret dedin mi aynaya bakman lazım hacı, tabi o yüzün varsa :lol:

İyi de sana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.

Ya da çok kolay. Sana öyle bir laf anlatırım ki, diyecek lafın olmaz.

Bra terbiyesiz sana verilen cevapları neden anlamıyor görünüyor ve aynı soruları sormaya devam ediyorsun.

Bre ahlaksız.. Sana yukarda sorduğun bütün soruların cevabını verdim.

Ateist ahlakımın ne olduğunu da söyledim. Sen daha ne istiyorsun.

Sen bana diyorsun ki ben halamın kızına göz koymam. Ama koyarsam onu düzerim.

Arada ne fark var şimdi.

Eğer halanın kızı sana helalse, herşeyden önce onunla birlikte büyüyemezsiniz. Onunla arkadaşlık yapamazsınız.

O güzelse ve cazipse sende cinsel istek uyandırabilir. Onu görünce ereksiyon olabilirsin.

Zaten kadınların bacağın görseniz dikiliyorsunuz. Hala, amca, dayı, teyze kızı ne farkeder sizin için.

Ha düzmüşsün, ha düzme izni almışsın. Ne farkeder.

Ateistin karısı ile anasını kendi sağduyusu ve içgüdüleri ayırıyor.

Hayvanlar bile ensest yapmazlar. İçgüdüleri vardır. Hayvanların çoğu anaları ile çiftleşmezler.

Bu içgüdüsel olarak kazanılıyor.

Ama içgüdüleri din yok edebilir. Hala kızına karşı cinsel istek duymamak da bir içgüdüdür.

İslam onu yok etmiştir.

Sana ne yedirmişler bilmiyorum amna iyi ve kallavi birşeyler yediğin kesin.

İslam deyince dut yemiş bülbüle benziyorsun. Ateist deyince çenen düşüyor.

Sen salağa yatmıyorsun. Salaksın. Çünkü laf anlamıyorsun.

Yine aynı soruları soracağına eminim. Bugün değilse bile yarın.

Sitelerde Paylaş

Bre ahlaksız.. Sana yukarda sorduğun bütün soruların cevabını verdim.

Burnun uzamaya devam ediyor hacı :lol:

Ateistin karısı ile anasını kendi sağduyusu ve içgüdüleri ayırıyor.

Bu martavalları da yedirdiler size be hacı ama bakıyorum mermiler bitince boş kovanlara tekrar sarılmışsın :blink:

İçgüdü ha, içgüdüleri ile hareket edenlerin hayvanlar olduğunu biliyorduk oysa :lol:

Peki bu ensest yapan ateistler ne oluyor, içgüdülerini mi aldırıyor bunlar hacım, yada onlarda olmayıp sende olan neki sen böyle diyorsunda onlar dinlemiyor :lol:

Hayvanlar bile ensest yapmazlar.

Bunu da sana yedirdiler ama tekrar kusuyorsun, tekrar yemek için mi :lol:

Senin için kedin olmadı mı hacım :lol: :lol: :lol:

Seni ekşinin haylaz yazarlarıyla başbaşa bırakıyorum: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hayvanlarda%20ensest%20ili%C5%9Fki

Ama içgüdüleri din yok edebilir. Hala kızına karşı cinsel istek duymamak da bir içgüdüdür.

İslam onu yok etmiştir.

Ufak atta civcivler yesin hacı, sallamak ta bir yere kadar değil mi..

Oysa rehberim dediğin bilim iki cinsel objenin daima birbirine ilgi duyduğunu söylüyor, aile içi bile olsa.

Ve o rehberim dediğin bilim dinler ve ahlak kurallarının bu tip istekleri baskıladığını da söylüyor..

Salla salla yer yerinden oynasın hacı :lol:

Yine aynı soruları soracağına eminim. Bugün değilse bile yarın.

Asena vari hareket edersen sorular tekrarlanacak tabi hacı, ha ben asenadan çok tanyeliyi beğenirdim oda ayrı tabi B)

Sitelerde Paylaş

Din; kitabına tabii ,-olmazsa olmaz- kurallar bütünüdür ve bir kelimesine bile karşı çıkılamaz.Bu "karşı çıkış" içten içe bile olmamalıdır..Bana göre dininde en yalın ve dürüst olanlar yobaz diye aşağılanan tiplerdir.Onlar gerçekten Allah inanır ve şeriatlarıyla yaşarlar..Diğerleri dönmedir ama bilmez.Ayet saptırırlar..Neyse ben de konuyu fazla saptırmadan kapatayım..

Ayetleri çarpıtan hatta yeni baştan yazan, kendi işlerine geldiği gibi yorumlayan, kendi yaşam biçime ille de uysun diye taklalar atanlardan bizim forumda çok. Bu konuda kadınlar çok saplantılı. En olmadık yerde birden kendi ayaklarına sıkacak ayetleri savunurlar.

Bunun bin tane nedeni var tabii. Ben onların dinle ilgili samimiyetlerine hiç inanmıyorum. Hı-hı deyip geçiyorum.

Gerçekte ateist ahlakı diye bir kavram yoktur.Ama ateistler daha etiktir diyebileceğimiz bir gerçeklik vardır..Çünkü Tanrı ve din kitaplarından bağımsız, özgür, akılcı,çağcıl bir ahlak anlayışları vardır..Bilime ve güncellemeyle paralel giden çağdaş yasalarla belirler ateistler ahlaklarını..M.Ö ve M.S. 600.yılda yazılmış,günümüz ahlak kurallarıyla hiç mi hiç bağdaşmayan, Allah yasası diye dayatılan ilkel bir takım kitaplara bakarak yaşamadıklarından dindarlardan daha etik olmaları doğaldır..

Müslümanlar kendi ahlaki değerlerinin çarpıklığının, yetersizliğinin, eksikliğinin, çağdaş ahlak anlayışıyla uyumsuz olduğunun farkında aslında. Bu nedenle ateiste saldırıyor, en olmadık saçmalıklarla vurmaya kalkıyor.

Bu başlıkta sen de, ben de, diğer bir çok ateist arkadaş da ahlakın kökenini, ensesti neden reddettiğimizi gayet tamamen bilimsel olarak açıkladık. Okumadılar. İşlerine gelmedi çünkü. Onlar papağanlar gibi aynı soruları sormaya devam edip dururlar.

Ateistin ahlakıyla ilgili söylediklerinde de elbette sonuna kadar katılıyorum Sevgili Electra. Bizi ahlaki olarak yargılayan veya sorgulayanlar, önce bütünüyle 1400 yıl evvelinin antik ve bugüne gelindiğinde tamamen insan düşmanı sayılan değerlerine bakmalı, onlarla yüzleşmelidir. Kabullenmelidir. Kabullenemiyorsa da dürüstçe belirtmeli, ateiste ahlaksızca saldırmamalıdır. Bu başlıkta inanılmaz şeyler soruldu mesela.. Düşünceleriyle köşeye sıkışanlar akıl dışı yöntemler kullanmayı denedi vs..

Bir de başlıkta aklı başında insanların tartışmayı bırakıp konuyu mecrasına oturtması gerçekten gurur verici

Selamlar

Bence çok ümitlenme.:) İslam'ın ve müslümanın olduğu yerde konu sıklıkla mecrasından çıkar, kişiselleşir, ucuzlaşır ve biz kendimizi birden İslam'ın dümen suyuna girmiş halde buluruz.

O yüzden dikkatli olmak lazım. Bazen gerçekten çileden çıkarıyorlar.

Sevgilerimle.

Sitelerde Paylaş

Burnun uzamaya devam ediyor hacı :lol:

Bu martavalları da yedirdiler size be hacı ama bakıyorum mermiler bitince boş kovanlara tekrar sarılmışsın :blink:

İçgüdü ha, içgüdüleri ile hareket edenlerin hayvanlar olduğunu biliyorduk oysa :lol:

Peki bu ensest yapan ateistler ne oluyor, içgüdülerini mi aldırıyor bunlar hacım, yada onlarda olmayıp sende olan neki sen böyle diyorsunda onlar dinlemiyor :lol:

Bunu da sana yedirdiler ama tekrar kusuyorsun, tekrar yemek için mi :lol:

Senin için kedin olmadı mı hacım :lol: :lol: :lol:

Seni ekşinin haylaz yazarlarıyla başbaşa bırakıyorum: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hayvanlarda%20ensest%20ili%C5%9Fki

Ufak atta civcivler yesin hacı, sallamak ta bir yere kadar değil mi..

Oysa rehberim dediğin bilim iki cinsel objenin daima birbirine ilgi duyduğunu söylüyor, aile içi bile olsa.

Ve o rehberim dediğin bilim dinler ve ahlak kurallarının bu tip istekleri baskıladığını da söylüyor..

Salla salla yer yerinden oynasın hacı :lol:

Asena vari hareket edersen sorular tekrarlanacak tabi hacı, ha ben asenadan çok tanyeliyi beğenirdim oda ayrı tabi B)

Sen bilimi mahalle aralarında, izbe ve loş köşelerde öğrenince ensesti hayvanların bile yapmadığını bilemezsin elbette.

Kimbilir kim ve nasıl senin ilk cinsel ilişkinde baş rolü oynadı?

Cinselliği sokak aralarında öğrenirsen işte böyle saçmalarsın.

Hayvanların çoğu ensest yapmazlar. İnsanlar söz konusu olunca enseste en yakın olanlar yalnız Müslümanlardır.

Ensesten kaçınma doğal seçilimle ortaya çıkmıştır.

Yani ensesti doğa reddetmiştir. Çünkü kısa bir süre içinde canlı inbreed olur ve neslini devam ettiremez.

Bu konuda tonla bilimsel literatür var.

Sana birkaçını yazıyorum. Belki bundan sonra ensest konusunda fikrini ya da davranışarını değiştirir, halanın kızına yan bakmazsın.

Sade, D.S. (1968) Inhibition son-mother mating among free ranging rhesus monkeys.

Science anda Psychoanalysis, 12: 18-38

Bu makale doğada serbest dolaşan resus maymunlarının arasında ana oğul ensestinin olmadığını bildiriyor.

Baxter, M. J., and Fedigan L.M.: (1979)Grooming and consort partner selection in a troop of Japanese mankeys (Macaca fuscata).

Archives of Sexual behavior, 8: 445-458.

Bu makale Japon adalarında yaşayan maymunların kardeşleri, ana babaları (halalarının kızları da dahil) yakın akrabları ile seks yapmadığını bildiriyor.

Aynı konuda ayrıca Enmoto, Evans, Goodall ve diğerlerinin de makaleleri var.

Ve bu konuda daha çok sayıda makale var. Hepsini buraya yazmam uzun zaman alacak.

Ama istiyorsan ve araştıracaksan ve tabii bu makalelerden birşeyler öğrenecek ve halanın kızına göz koymaktna vazgeçeceksen, devamını yazarım.

Sen Kur'an'da sana verilen izinden dolayı kazandığın gücünle içgüdülerinin üstesinden gelen sapık bir Müslosun.

Hayvanlar bile senden daha namuslu ve iyi ahlaklı.

Bunu bilimsel olarak kanıtlamak bile mümkün.

Şimdilik burada durayım. Seninle sonra uğraşırım.

Sitelerde Paylaş

Japon'un, Amerika'lının kitabına ne hacet...

...evde iki kediniz olsun yeter.

Kedilerin anneleri ile olan ilişkilerini izlemelisiniz...her şey gözünüzün önünde olup bitiyor. Annenin kendi çocuklarını yanına yaklaştırmayışını izler görürsünüz.

Doğadaki seçicilik yaşam ve soy idamenin sağlıklı olarak gelişmesini açıklar...

...doğaya gözünün ucu ile bakmayanlar gözler fer fecir kitaplara bakıp;

"Bakınız efendim peygamber efendimiz yapıyor, demek bize de mübah" eğer, aha böyle madara olur havaya atılır tutulursunuz.

Akraba evliliklerinin neden olduğu bir çok elemli hayatlar, sorunlu evlatların varlığı dahi sizleri islah etmiyor ise o zaman denilecek bir tek şey kalıyor;

Bokunuzda boğulunuz!

Boğulmaktasınız da...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...