Jump to content

Ateizm ve Ahlak-2

Recommended Posts

• İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

terbiyesiz demek ki sen herkesi kendin gibi sanıyosun başka forumda islam değilim deyip burada islamcılık oynama

salak...

Anti bir ara müslüman değilim dedi, sonra yeniden müslüman oldu galiba.

19 mucizesi, bu kadar 19 la uğraşsaydın sen de olurdun. :)

19 u inkar edersen kafir olursun bu arkadaşlara göre, o yüzden sen müslüman mısın diye sormuştur.

tarihinde Ramirez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu git Allah aşkına.

Kaç gündür sövüyon müslümanlara.

Şimdi beni uğraştırıp arama yaptırtma forumda.

hayır ben senin gibi müslüman değilim deyip islamcı geçinen ya da yobaz ruhlu arap ruhlu olan gerizekalı hainlere laf sokarım

normal müslümana niye laf atayım

çüşşş

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist kıza ısrarla müslüman değilsin diyorsun.Karar mercii sen misin?

bayılırız "Allahçılık"yapmaya..müslümanım diyorsa müslümandır.

Ya işte tartışırken ona arka çıkmıyorya o yüzden. İstiyorki müslümanım diyorsa eğer, söylenen şeylerin anlamsızlığına ve ahlaksızlığına bakılmaksızın birbirlerine arka çıkılsın, kendi öyle yapıyor zaten

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antiateist kıza ısrarla müslüman değilsin diyorsun.Karar mercii sen misin?

bayılırız "Allahçılık"yapmaya..müslümanım diyorsa müslümandır.

Dur bakalım zensen hanım.

Müslümanlık bu kadar basit değil.

Karar mercii senmisin demişsin.

Tabiki ben değilim.

Gel hep beraber bakalım karar merciisine!

"Kullarıma söyle, en güzel şekilde konuşsunlar" (17/53)

"Bir tatlı söz ve bağışlama, peşinden incitme gelen bir sadakadan daha iyidir. Allah hiçbir şeye ihtiyacı olmayandır, yumuşak davranandır." (2/263)

"Doğru söz söyleyin." (33/70)

"Yumuşak söz söyleyin." (20/44)

Şimdi kendine müslüman diyen hanım kızımızın mesajlarına bakalım:

simo senin ananı cariye olarak alsalar orospuu diye bağırır mıydın??........

yine simo' ya döneyim ben simocum hacı pezevenkleri savunsaydı yine tepki gösterir miydin.........

hani cariye alıp satanlar da pezevenk ondan dedim ....

potansiyel cariye düdükçüsü olup da orospuya laf eden öküz.......

Evet gördüğün gibi müslüman bir bayana yakışmayacak tarzda bir üslup.

Şimdi ne dememi bekliyorsun merak ediyorum. Çok ahlaklı bir müslüman olduğunu mu belirtmem gerek ?

Ben bunlara müslüman diyerek, müslümanlığı yerin dibine sokamam kusurabakma.

Ben bile özel durumlar hariç kendimi müslüman olarak nitelendirmekten kaçınıyorum.

Her babayiğidin harcı değil müslüman olmak.

Sitelerde Paylaş

Yani burdan anlıyoruz ki, müslümanlar küfür edemez ama yalan söyleyebilir.Bakınız bu forumda müslüman olduğunu iddaa eden ancak kuranın tanrı kelamı olduğunu kabul etmeyen,kafalarına uymayan yerleri utanmadan değiştirenlere laf yok.Ancak sinir olupta bir kaç kötü söyleyen insanı hemen dinden afaroz edilebiliyor.Zaten kuranda bir sürü küfürlü tabir varken küfür eden insan dinden çıkarmak ne alaka?

İslam en basit dindir.Micheal Jackson bile müslüman olduysa en aptal adam bile olabilir demek.Ancak burada kurandan iki tane güzel söz koyupta bak işte islam bunu emrediyor demek çok aptalca.Madem o güzel sözler mecaz değil gerçek anlamda kullanılmıştır diyorsunuz, kuranda öldürün dediği yerleride,küfür ettiği yerleri de gerçek olarak kabul etmelisiniz.

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi kimmiş sahtekar, tekyumurta ikizlerini birbirine eşit iki birey sayıp çocuklarını kardeş ilan eden ve sürekli rumuz değiştiren bukalemun BAAL mi yani sen mi ben mi :lol:

Hahaha sen çok yaşa emi akşam akşam güldürdün yine beni :D

Videodaki dokturun konuşmasını anlamn için nerene sokmamız gerekiyor.

Zira gözüne soktuğumuz halde hala anlamıyorsun.

‘’

....Tek yumurta ikizi döllenme olduktan sonra ,bir adet yumurta hücresi bir adet spermle birleştikten sonra rahim içinde yerleşiyor.

Ondan sonra bu yerleşme sonucunda bölünüp tek bir birey haline geleceğine bölünüp birden fazla birey, genelde de ikiz olduğu zaman buna tek yumurta ikizi adı verilir.

Neden? Çünkü tek bir yumurtadan oluştuğu için tek bir yumurtanın içinde olgunlaştığı için tek yumurta ikizi adı veriliyor.

Tek yumurta ikizinin özelliği şudur bir kere çok çok ender durumlar hariç aynı cinsiyete sahiptir.

Çok çok ender durumlar hariç aynı kan grubuna sahiptir

ve aynı genetik yapıya sahiptir.

Ve de aynı eğer genetik bir durum söz konusuysa aynı genetik özelliklere sahip olacağı için birbirine benzer diyoruz

Ama tek yumurta ikizleri doğumda kiloları da farklı olabilir dış görünüşleri de farklı olabilir.

Kaldı ki büyüdükleri zaman tek yumurta ikizleri olan kişileri birbirlerinden ayırt edemeyebilirsin

Bunların ortak olan sabit ve değişmez iki tane özelliği var bir tanesi cinsiyetlerinin aynı olması diğeri kan grubunun aynı olması ]dışardan görülebilecek yani basit ölçüm yöntemleri olarak söylüyorum.

Tek yumurta ikizi görüntü olarak birbirine benzemeyebilir çünkü görüntüyü etkileyen şey insanın rahim içindeki yaşadıkları büyüdükten sonra bunların eğitimleri farklı olabilir

Ondan sonra kendi kişisel ruhsal deneyimleri farklı olabilir. Kişilikleri dahi farklı olabilir. Yani Tek yumurta ikizi eşittir iki tane aynı birey anlamına gelmiyor....

Senin gibi rezil olmaktan haz alan bir insanıda ilk defa görüyorum.

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen laf sokmaktan öte hakaret ediyorsun.

Küfür ediyorsun.

Bir müslüman böyle davranmaz.

ben senin gibi ne olduğu belirsizlere hakaret ederim ,simo kahpe orospu derken açsana ağzını

başka forumda müslüman olmadığını iddia eden sensin

başka kapıyaa yavrum hadi...

sen zaten kimin maşasısın ben biliyorum senin müslo ahlakın belli.....

kaçık, simo denen herif sürekli orospu aşşa orospu yukarı diyerek orospularla olan kötü deneyimlerini dışa vururken neden ona laf etmedin

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi, et bakalım.

Benim ne olduğum belli değil.

Hatta cinsiyetim bile belli değil.

Irkımda.

Yaşadığım ülkede.

Hatta insan olup olmadığımda belli değil. Evrim geçirmiş akıllı bir gorilde olabilirim.

Hiç bir şeyim belli değil benim.

Hadi, ana avrat sülaleme sövebilirsin artık.

Sitelerde Paylaş

Simo insanların soyutlama yaparken bir mantığı vardır.

Ercü bırak bu soyutlama masalını..

Şimdi ben size ihtiyar kadar değer vermediğimden ve primitif ateistle tartışmanın aslında anlamsız olduğunu bildiğimden konulara yüzeysel yaklaşıyorum çünkü sizler yüzeyselsiniz.

Ama bu soyutlama masalı yüzeysel bir yalan olmakla birlikte derin çarpıtma :blink:

Çarpıtma temelde ilk insan(lar)ı ilkel varlıklar olarak kabule dayanıyor, zaten size göre de insan konuşan hayvan :lol:

Soyutlama, güdülerle hareket ve şartlı refleksin kamuflajı, bunları ihtiyar size tek tek yedirmedi mi?

O kilitlenen başlığın başında pavlovun köpeklerinden bahsetmiş, sizler kendinizi pavlovun köpekleri sanabilirsiniz ancak insan olmak başka bir şey be ercü..

İstisna olarak bir kaç davranış kalıbını soyutlamaya belki indirgeyebilirsiniz ancak ahlak bireyin hayatını neredeyse bütün yönleriyle sarmalamış doğru yanlış kabulleri ilkeleridir.

Bunlara soyutlama indirgemeciliği ile yaklaşmak insanı kümes hayvanı sanmaktır..

Uyanın ercü :blink:

Mesala artı değer üretebilen bir toplum olan muhammet de düşmadan duyulan bir şüphe bile o toplumun kılıçtan geçirilmesi ve bu arada birsürü masumun ölmesi için geçerli bir nedendir.

İslam konusunda cahil olduğunuzu biliyoruz be ercü, bunun altını çizmeye niye gayret ediyorsun :lol:

Benim gözlemim böyle.

Tamam eyvallah ercü ama katılmıyorum, iştirak etmiyorum..

Aksini iddia ediyorsan düşüncelerini yazabilirsin. Öğrenmek isterim.

Ah be ercü, yazıp duruyoruz ya.. Sizi ezen ihtiyar o kadar yazdı ya ne oldu?

Altında ezildiğinizi yada düşüncelerinizin o yüksekliğe çıkamadığını mı itiraf edebildiniz yada o size bu soruları sormadan önce bu konulara hiç kafa yormadığınızı mı?

Ortaya koyduğu ve yanlışlayamadığınız neyden ders çıkarsınız ki birde ben, zaten anlamsız bulduğum ateistle tartışma işinde şu ana kadar yaptığım katkının üzerine çıkayım söyle bana niye?

Ayrıca sana bir kaç soru sordum cevaplamadın.

Kaçamak yapmana izin vermem, ateizm ve ahlak başlığında benim islam ahlakını nasıl ele aldığım mı konuşulmalı?

Ayrıca ercü, asıl sen başlıkla ilgili konulara ve sorulara giremiyorsun, ne oldu onur muhabetine :blink:

Onur kuzenin falan mı, değilse nereye bağlı bu?

Örneğin ahlaksız onur olur muşmuş ercü?

Olmuyorsa ahlak bahsinde onuru kaynak göstermek de neyin nesi ercü :lol:

Sitelerde Paylaş

Videodaki dokturun konuşmasını anlamn için nerene sokmamız gerekiyor.

Hahaha primitif :lol:

Benim uzmanın söylediklerini anlamak için sahip olduğum bir beyin var, soruyu sana yöneltirsek asıl o zaman sıkıntı doğar, "beynine sokmak lazım" desek olmayan beyne neyi sokalım :lol:

Lan olum sen o..teyyare olaraktan tekyumurta ikizlerinin çocukları evleniyorsa bu ensesttir çünkü bu ikizler birbirinin aynısı diyen salak değil misin :lol:

Bak şimdi o küçük beyninle genetik yapı meselesini iri puntolarla büyütüyorsun da uzmanın(ve tabi benim) sana taktığı kapağı göremiyor musun?

Yani Tek yumurta ikizi eşittir iki tane aynı birey anlamına gelmiyor

Hahaha :lol:

Şimdi sana daha önce verdiğim derse geri dönüyoruz..

Tekyumurta ikizlerinin DNA'ları farklıdır, bu yüzden her insana özgü özel kimlikler olarak kullanılabilen parmak izleri, retinaları vs farklıdır.

Yani iki ayrı insandır bunlar..

Şimdi doktorun bahsetti genetik yapı benzerliği ile DNA farklılığının ne analama geldiği googla soracaksın, koş bakalım marş marş primitif :lol:

İnsanda biraz beyin olur ya, ayrı cinsiyette olmaları bile mümkün tekyumurta ikizlerini eşit, birebir clonlanmış kopya sanıp ensest devşiren sahtekara bakın siz, sahtekar ve primitif :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...