Jump to content

Chp-Mhp Koalisyonu Yolda

Recommended Posts

Chp-Dtp koalisyonu Chp' yi bitirir, Chp Akp' yi bitireceğim derken böyle bir tarihi hatayı yapmamalıdır.

İktidara bu şartlarda gelememesi, bu şartlarda gelmesinden daha hayırlıdır.

Chp, seçmenine ihanet etmemelidir.

Kemal Kılıçdaroğlu aklını başına alsın.

Sitelerde Paylaş

Büyükşehirlerde CHP oylarında artış gözleniyor.İşsizlik ve ekonomik sorunların parti seçiminde belirgin rol oynadığı görülüyor.Kılıçdaroğlu'nun konuda güzel projeler geliştirmesi durumunda tablo daha farklı olabilir.Birde BDP'nin seçime parti olarak girmesi barajı aşamayacak olacağını gösteriyor.Bu riski göze alırlar mı bilmiyorum.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu iki parti nin eli ile AKP nin yapamadigi 'ACILIM' yapilacaktir..

Mhp siz bu is olmazdi zaten.

Turkiye'de bir seyler duzelsin'de kim tarafindan oldugu ve ismi artik onemli degil..

Her gun birazdaha zorlasiyor bu is cunku..

MHP Kürtleri tatmin edecek ne açılım yapabilir merak ettim.

Sitelerde Paylaş

White House, Brüksel talimat verdikten sonra her türlü açılımı yaparlar. AKP'nin açılımı Ankara'dan belirlenmediki bundan sonra olacaklar Ankara kökenli olsun. Bunların hepsinin kökü dışarıda...
Sitelerde Paylaş

Degsimeyen yok olur..

Artik bu herkez icin gecelidir. Mhp icin'de tabiki..

Mhp bu gibi koklu bir degisimin disin'da kalamazdi zaten,icin'de olmasi daha yerinde olurdu..

Mhp siz bir toplumsal uzlasi aramak biraz gercekci degildi.. Mhp nin'de icinde bulundugu ve okey dedigi bir degisim daha 'Belirliyici' olur..

Mhp kendisi ile kitlesini'de donusturebilirse ,Acilimin saglikli ve hemen insanlarin zihnin'de cabucak mobilise olmasina yol acar..

Bu yuzden onemlidir! Mhp...

Sitelerde Paylaş

White House, Brüksel talimat verdikten sonra her türlü açılımı yaparlar. AKP'nin açılımı Ankara'dan belirlenmediki bundan sonra olacaklar Ankara kökenli olsun. Bunların hepsinin kökü dışarıda...

Abi sana ozel bir sorum olacak.

Sence olumsuz bir seymi bu ??

Acilim..

Sitelerde Paylaş

Uluslararası camianın ülkelerin iç siyasetine etkimesi doğal.Onlardan öneriler tavsiyeler gelmesi de doğal.Bence MHP'nin bir açılım fikri yok.Dışarıdan yönlenecek bir projeye dahi sahip değiller.White House MHP'yi iktidara taşımaz bile.

Sitelerde Paylaş

Uluslararası camianın ülkelerin iç siyasetine etkimesi doğal.Onlardan öneriler tavsiyeler gelmesi de doğal.Bence MHP'nin bir açılım fikri yok.Dışarıdan yönlenecek bir projeye dahi sahip değiller.White House MHP'yi iktidara taşımaz bile.

Whit House Kilicdaroglunu nasil iktidara tasimissa!

Emin olki,digeri sorun bile degil ..

Sitelerde Paylaş

Saf yurdumun saf insanları hala partilerden medet umuyorlar. Partiler nedir biliyor musun? Birilerini zengin etmek için kurulan teşkilatlardır. İnsanlar değişmeden partilerinn değişeceğine inanmak biraz saflık olur. Bu sorunlara hangisi farklı yaklaşacak. Sadece iktidara gelmeden önce yapacağı şeyler tabanının isteği doğrultusunda açıklamalar yapmak olacak, ondan sonra akp gibi iktidara geldiği zaman sistemin bir parçası haline gelecek. Bu işler böyledir. a partisi b partisi için değil, bu sistemle çalışan bütün partiler için böyledir.

Sitelerde Paylaş

Whit House Kilicdaroglunu nasil iktidara tasimissa!

Emin olki,digeri sorun bile degil ..

Hangi iktidar?Çok erken konuşuyorsunuz.

Ayrıca halk hep ABD'nin planlarına mı meyleder diyorsunuz?Size göre neden seçim sonuçlarını ABD belirler?Bunu nasıl yapıyor?Madem seçimlerin seyrini belirliyor neden darbe yaptırmış?

ABD paranoidliği var sizde.Siyaset deyince bu paranoidlikle yazıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Saf yurdumun saf insanları hala partilerden medet umuyorlar. Partiler nedir biliyor musun? Birilerini zengin etmek için kurulan teşkilatlardır. İnsanlar değişmeden partilerinn değişeceğine inanmak biraz saflık olur. Bu sorunlara hangisi farklı yaklaşacak. Sadece iktidara gelmeden önce yapacağı şeyler tabanının isteği doğrultusunda açıklamalar yapmak olacak, ondan sonra akp gibi iktidara geldiği zaman sistemin bir parçası haline gelecek. Bu işler böyledir. a partisi b partisi için değil, bu sistemle çalışan bütün partiler için böyledir.

Sen herseyi cozmussun ya :lol:

Soylediklerin ATATURkun Kurdugu Chp icinde gecerlimi ??

Sitelerde Paylaş

Abi sana ozel bir sorum olacak.

Sence olumsuz bir seymi bu ??

Acilim..

Şimdi sana yanıt vermek sorun değil de dostum araya giren çok olur :) Madem özel soruyorsun ben de özelden yanıtlayayım :)

Bu ülkede yaşanan bir sorunun brilerinin direktiflri ile çözümü yapay bir çözümden öte gidemez. Çözümü bu ülkenin insanları tarafından hayata geçirilmesi lazım. İnsanlar derken siyasi iktidarlardan bahsetmiyorum. Çözümü halk dayatacaktır. Bugün nasıl açılım denilen kantdırmacayı batı dyatıp hükümet uyguluyorsa belli oranlardaki ilerlemeler halkların dayatması ile zorlaması ile gerçekleştirelecektir. Benim bu düzenden kesin çözüm beklentim yok. Beklentimden öte, bu düzen çözebilecek konumda da değildir. Bu düzen birleştirmez böler. Bakınız SSCB sonrasına baknız Doğu bloku ülkelerine.

Ayrıca MHP iktidara taşınıyorsa, belli teminatlar karşılığında gerçekleşiyordur. Washington'u ziyaret etmeden oturtmazlar o koltuğa..

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Evet onun için de geçerlidir. O da farklı yola saptığı an sistem dışına itilir.

Yani yukarda'da yazdigin gibi ' Birileri nin cikarlari '' icin kurmustur ATATURK chp yi !...

O zaman senin gibi ATATURK avatarini takan bir arkadasin ATATURKUN bu topraklar ve millet umrun'da degildi.Sadece bir kilik icin Hizmetliydi ve onlarin cikarlari dogrultusun'da Turk halkini kulanan ve yalan soyleyen bir sahsiyetti ,Tipki bugunku siyasi parti liderleri gibi... Diyosun yani .. (( Butun siyasi partileri ve liderlerini oyle degerlendirdin ,yukardaki yazin'da!))

Sitelerde Paylaş

Atatürk sistemi kuran kişidir. Büyük bir liderdir. Fakat artık bu işler Atatürk'ün kurduğu sistemle alakası olmayan yerlere ulaştı. Bürokrasi o kadar gelişti ki, Atatürk bile gelse, bazı şeyleri kontrol edemeyebilir. Şu anki chp ile Atatürk'ün kurduğu chp arasında dağlar kadar fark var. Nasıl anlatsam bilmiyorum ki, düşün bir kere akp yüzde 47 oy almasına rağmen az daha kapatılıyordu. Düşün bir kere, sistem ne yaptı akıllı ol, bizim dediklerimiz yap, yoksa bir dahaki sefer seni kapatırız dedi. anayasa değişikliği oylaması vardı. izlemişsindir belki, parti kapatmayı zorlaştıran karar düştü değil mi? Hemde kimim sayesinde akpdeki bazı milletvekilleri, birde dtpliler sayesinde. en çok kapatılan iki siyasi gelenek tam anlamıyla evet diyemedi. Neden acaba diye hiç düşündün mü? Uzun lafın kısası şu anki bürokrası o kadar dallandı budaklandı ki, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetle alakası olmayan bir sisteme dönüştü. Bu arada evet ben Atatürkçüyüm, bazıları gibi naylon Atatürkçü değil. Harbi

Sitelerde Paylaş

Son olarak şunu söyleyeyim. Bir ara Mhp teşkilatındaydım. Bayrak asmaya giderken, bir abimiz, bayrağı asacağım diye, yere düşüp az daha ölüyordu. Üst kademedeki yöneticiler bu adam için hiçbirşey yapmadılar biliyor musun. Sanki sıradan normal bir olaymış ve bu adamın göreviymiş gibi karşıladılar. Aynı günlük makara kikirilerine devam ettiler. O günden sonra siyasetten tiksinmeye başladım. Neyse daha çok söylenecek şey var ama, şimdilik bu kadar yeter.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...