Jump to content

Uzaylılar Türkçe Konuşuyor

Recommended Posts

• İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kimin çevirisiymiş ver bakalım adlarını o zaman?

Evet, Mirşan'ın ya da diğer hıyarağasının fikir babalarının adını ver?

Bilgi güçtü Diriliş , ortaya sacılmaz, tartışmada adamın kalbine saplanır.

Fransız - Rus ve Macar olduklarını söyleyim yeter.

Sitelerde Paylaş

Ahaha biraz daha sallasaydın

Ufo lar Türk olunca,kürtlerin bir tarihi olmadigi icin uzaydan geldiler.Demek ki uzayli türkler aslinda uzayli kürtler...Resim de iki türk, kuyruklu kürtü incelerken;))))

post-10445-127602309889_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Bilgi güçtü Diriliş , ortaya sacılmaz, tartışmada adamın kalbine saplanır.

Fransız - Rus ve Macar olduklarını söyleyim yeter.

Kalbime saplayıp beni öldürmeden önce, eğer izin verirsen bu bilginin kaynağını öğrenmek istiyorum.,

Kaynak ver Akhe

Sitelerde Paylaş

neyini tartışayım ki, Atatürkü bir arnavut,makedon ve ingilizle yanyana koy, bide orta asyalı veya arap ile koy, genetik olarak hangisinden olduğunu zaten göz kararı ile anlarsın.

Ortaasya tipi, Moğol istilası yüzünden şimdiki gibidir. Aşağıdaki haritaya baktığında görürsün, Ortaasyalılarda, Avrupalı grubu olan R haplogrubu'nun yanında C Moğol grubu da var. Moğol istilası olmasaydı, Ortaasya'da Türkçe konuşanlar şu anda, benim fikrimdir, Lapon gibi yine geniş suratlı ama sarışın olurlardı. Atatürkle yanyana koyabilirdin yani.

...............

iGENEA denen kuruluşun, sanırım ulusalcıların pek sevmediği araştırmasına göre Y haplogrubu yani ata-soylarının dağılımı:

http://dchero.files.wordpress.com/2008/04/y-haplogroups-1500ad-world-map.gif

Ne kadar güvenilir bilmiyorum. Ama şimdi bu harita üzerinde biraz düşündikten sonra

Ortaasyalı ile Avrupalı arasındaki tek fark çok genel olarak söylersek; Avrupalıların I haplogrubu ile(İllirya, Trak?, İskandinav, Slav?) karışmış olması, Ortaasyalıların ise C denen Mongol grubu ile (Moğol istilası). Bunun dışında ikisi de R ağırlıklı. Altaylılar iel Kırgızlar yarıyarıya R1a yani Leh, Çek gibi. Başkırdlar ve Uygurlar büyük oranda R1b yani İsviçreli, İspanyol, İskoç gibi. Bundan ne çıkar... çok tartışıldı ama hiçbir yere varmadı.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortaasya tipi, Moğol istilası yüzünden şimdiki gibidir. Aşağıdaki haritaya baktığında görürsün, Ortaasyalılarda, Avrupalı grubu olan R haplogrubu'nun yanında C Moğol grubu da var. Moğol istilası olmasaydı, Ortaasya'da Türkçe konuşanlar şu anda, benim fikrimdir, Lapon gibi yine geniş suratlı ama sarışın olurlardı. Atatürkle yanyana koyabilirdin yani.

...............

iGENEA denen kuruluşun, sanırım ulusalcıların pek sevmediği araştırmasına göre Y haplogrubu yani ata-soylarının dağılımı:

http://dchero.files.wordpress.com/2008/04/y-haplogroups-1500ad-world-map.gif

Ne kadar güvenilir bilmiyorum. Ama şimdi bu harita üzerinde biraz düşündikten sonra

Ortaasyalı ile Avrupalı arasındaki tek fark çok genel olarak söylersek; Avrupalıların I haplogrubu ile(İllirya, Trak?, İskandinav, Slav?) karışmış olması, Ortaasyalıların ise C denen Mongol grubu ile (Moğol istilası). Bunun dışında ikisi de R ağırlıklı. Altaylılar iel Kırgızlar yarıyarıya R1a yani Leh, Çek gibi. Başkırdlar ve Uygurlar büyük oranda R1b yani İsviçreli, İspanyol, İskoç gibi. Bundan ne çıkar... çok tartışıldı ama hiçbir yere varmadı.

Moğollar İranı,Azerbaycanı,Anadoluyu,Avrupayı,Hindistanı,Irakı birçok yeri istila etti ama bu saydığım yerlerde onlardan ırksal olarak bi kalıntı yok.Sadece Güney Azerbaycan Moğol istilasından dolayı bugün Azerice konuşuyor, bunun dışında ırksal birşey yok moğollardan.

Sitelerde Paylaş

Başlığa baktığımda konuyla ilgili ne kadar bilgisiz kişi varsa başta Ludwig olmak üzere hemen damlamışlar. Türk tarihi, antropoloji, genetik ile ilgili tek bir şey bilmezler, sorsan kitap adı bile veremezler, ama forumda okudukları birkaç şeyi canhıraş savunurlar. Hele o bok attıkları Türk Tarih Tezi'nden tek bir satır bile okumamışlardır.

Aralıklarla benzer tarzda başlıklar açılıyor fakat bu beyefendilerin görüşlerinde, o sığ bilgilerinde tek bir değişme yok, kullandıkları kelimeler bile neredeyse kopyala-yapıştır şeklinde. Ot gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar.

Tavsiyem, forumda ilgili konuya cahilce yorumlarınızı yaparak harcadığınız zamanı okuyarak geçirin.

Sitelerde Paylaş

hayır Orta Asyadan gelen Anadoluya egemen olan azınlık zamanlar Anadoluda erimişler.Şöyle düşün bugün Anadoluda 70 milyon insan yaşıyor.Çinden 500 bin kişilik bir ordu geliyor.Tabi öyle kolay kolay gelmesi mümkün değil.500 bin tane insanın ve Anadoluyu ele geçiriyorlar.Anadoluya egemen oluyorlar,kendi dillerini ve inançlarını bize dayatıyorlar,bizde çince konuşmaya başlıyoruz,onların inançlarını alıyoruz, ama mo 500 bin çinli asker azınlık olduğu için zamanlar 70 milyon insann içinde eriyor.

Şimdi böyle olmasımı daha mantıklı yoksa çinden 100 milyon insan geliyor, Anadoluda çoğunluğu sağlıyor,Ama öyle olduğu zaman tabi herkesin çekik gözlü olması gerekir.Zaten Anadoluya orta asyadan gelenler çok az sayıda, gelenlerin büyük çoğunluğu iran,horasan tarafından selçuklular ile gelmiştir.İçinde Arap,Farisi,Afgan hepsinden bulunuyor.Ama işte az sayıda, o yüzden ne iranlılar gibiyiz, ne orta asyalılar gibi, daha çok Yunanlılar ile yakınız.

evet yunanlara yakınız da yine de o kadar askerin bizi asimile edip kendilerinin arada kaynamış olmaları bana saçma geliyor sangre,ve sonuçta tabiki anadoluya gelen kavimlerin çekik gözlü olduğuna inanmıyorum ,bir de o var ,türk demek çekik gözlü demek değildir bence bu bizi köklerimizden ayırmak isteyenlerin bir iddiasıdır..

Sitelerde Paylaş

Moğollar İranı,Azerbaycanı,Anadoluyu,Avrupayı,Hindistanı,Irakı birçok yeri istila etti ama bu saydığım yerlerde onlardan ırksal olarak bi kalıntı yok.Sadece Güney Azerbaycan Moğol istilasından dolayı bugün Azerice konuşuyor, bunun dışında ırksal birşey yok moğollardan.

Tarihin herhangi bir döneminde R (Beyaz ırk) ile C (Moğol) orada karışmışlar. Bu en muhtemelen Moğol istilasında. Yakın zamanda birbirlerinden türemiş değiller, akrabalıkları yok; aşağıdaki Y kromozomu ağacına baktığımızda, C, R'ye en uzak haploid gruplarından biri. R defalarca mutasyona uğrayıp bu hali alırken, C'ye sahip babalar orada (Moğolistan) yalıtık kalmış, çok sonra R ve diğer gruplarla buluşmuşlar. Linkini verdiğim ağaçta öyle gözüküyor.

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://ycc.biosci.arizona.edu/nomenclature_system/nomenclature_fig%25201.jpg&imgrefurl=http://ycc.biosci.arizona.edu/nomenclature_system/fig1.html&h=2045&w=1506&sz=791&tbnid=R4BFc_736pkXnM:&tbnh=150&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dhaplogroup%2Btree&hl=tr&usg=__4SnPqmsSZsWmU2VRtY8btHPhmfY=&sa=X&ei=c98PTK6qMYnx4gbd8YyKDA&ved=0CDgQ9QEwBg

Şimdi, Ortaasya'da Moğollardan ve Çinlilerden ayrı beyaz ırklı toplulukların bulunması hiç mi mümkün değil? Ortaasya homojen de değil, öylesi de vardır, böylesi de. Belki bazıları da Avrupa içlerine ve Anadolu'ya kadar yayılmıştır, Kıpçaklar ve Oğuzlar gibi. Zaten durum da bunu gösteriyor. Baştaki konuya dönersek, Atatürk'ün kendisi Yörüklerden olduğunu söyler. Daha ötesini bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

evet yunanlara yakınız da yine de o kadar askerin bizi asimile edip kendilerinin arada kaynamış olmaları bana saçma geliyor sangre,ve sonuçta tabiki anadoluya gelen kavimlerin çekik gözlü olduğuna inanmıyorum ,bir de o var ,türk demek çekik gözlü demek değildir bence bu bizi köklerimizden ayırmak isteyenlerin bir iddiasıdır..

O kadar askerin bizi asimile edip arada kaynamış olmaları saçma geliyor demişsin ama tarihte bunlardan mevcut, Güney Afrikada Hristiyan ve ingilizce konuşan ülkeler var.İngilizler orada kaynamadı ama bak kısa bi sürede bir milletin dilini ve dinini çok kolay değiştirebildiler.Brezilyalılar Portekizce konuşur ve Hristiyandır ama kendileri Portekizli değildir, Arjantin İspanyolca konuşur Hristiyandır ama İspanyol değillerdir, aynı şekilde Küba ve Venezuellada öyle, tarihte örnekleri bol bol var, o yüzden saçma gelmemeli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...