Jump to content

Bayrak tasarım

Recommended Posts

bencede güzel,ama dinler kahrolsun ki bu güzel ay-yıldızı üstlerine aldılar.İslamı çağrıştırıyor,göktürk olmasa bile Ak Hun'un bayrağı cuk otururdu.Dalgalandığını düşünün göklerde,valla süper.Adıda Ak-yıldız olur.

islamı çağrıştırmaktan öte bişey

Mesela hava alanlarında falan ibadet odasının yerini belli etmek için dinlerin simgeleri konur.Bir haç, bir yahudi yıldızı birde bizim ay yıldız, islami simge olarak. İğrenç bedevilerin uydurduğu din bizim başımıza patlamış resmen yani, bu kadar şanssızlık olmaz gerçekten

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ay yıldız İslam sembolü gibi bir hurafe var.Ay yıldız Türklerin sembolüdür.İslam'a Türkler sokmuştur.İslam'a sokmak ne güzel :p

Gayet güzel bayrağımız var.

Arkadaşım,biz farklı birşey demiyoruz.Ama günümüzde islamın simgesi olmuş artık,insanlardaki önyargıyı değiştirmek zor,bir çok islam devleti ay-yıldızı kullanıyor,batılılarda öyle algılıyor ay-yıldızı,kabullendiremessin onlara,ay-yıldızdan kurtulmak lazımdı zamanında.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım,biz farklı birşey demiyoruz.Ama günümüzde islamın simgesi olmuş artık,insanlardaki önyargıyı değiştirmek zor,bir çok islam devleti ay-yıldızı kullanıyor,batılılarda öyle algılıyor ay-yıldızı,kabullendiremessin onlara,ay-yıldızdan kurtulmak lazımdı zamanında.

Tamam da arkadaşım Araplar bu sembolü Türklerden kapmış diye vazmı geçelim.Bayrağında Ay yıldız kullanan İslam ülkelerinde Türk sevgisi yoğundur.

Ay yıldız kesinlikle Arap ve İslam sembolleri değildir.

Sitelerde Paylaş

Olabilirde,insanlar öyle algılıyor.Vazgeçmekten başka şansımız yoktu.Bizim daha ne sembollerimiz var yav onları kullanaydık.

Sitelerde Paylaş

Yer ; Tel Aviv, Filistin yardım gemilerine saldıran İsrail hükümetine kendi vatandaşları protesto ediyor.

ve orada Siyon yıldızlı bir Türk bayrağı göze çarpıyor bu da bir çeşit yaratıcılık.

İşte o an, o bayrak.

post-1035-127603050562_thumb.jpg

tarihinde Mr.Kont tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yer ; Tel Aviv, Filistin yardım gemilerine saldıran İsrail hükümetine kendi vatandaşları protesto ediyor.

ve orada Siyon yıldızlı bir Türk bayrağı göze çarpıyor bu da bir çeşit yaratıcılık.

İşte o an, o bayrak.

O hilal oradan kalkmadıkça yanına haçta koysan fark etmez...

Sitelerde Paylaş

İşte o an, o bayrak.

Siyon yıldızı değil Davud'un mührü.Siyonizmi sembol etmez.

Sitelerde Paylaş

Sen İsrail ve Türkiye bayraklarını bir fotoda ayrı ayrı birleştirmeye çalışıyordun adamlar tek seferde yaptılar bu bayrağı seninki uzun iş Vahşi. <_<

Bayraklar birleşmez halklar birleşmedikçe.

Sitelerde Paylaş

Minarelerin üzerine hilali ilk Türkler kullanmaya başlamıştır.Çünkü İslam resmi bir din olarak algılanmıştır zamanla.

İyi halt yenilmiş ne diyeyim...Ay-Yıldızın geldiği duruma bak.Şu bayrağa tarafsız bakınca dünyanın en güzel bayrağı,ama gerçekler acı,keşke bize özel olsa,ama bunu pakistan bayrağında görüyorum,google'a crescent-star yazıyorum tüm hevesim kaçıyor...

Sitelerde Paylaş

Mr. Kont birde hain dedimi kızıyorsun.

BİRİNCİ KISIM

Genel Esaslar

I. Devletin şekli

MADDE 1. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

IV. Değiştirilemeyecek hükümler

MADDE 4. – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Sitelerde Paylaş

İyi halt yenilmiş ne diyeyim...Ay-Yıldızın geldiği duruma bak.Şu bayrağa tarafsız bakınca dünyanın en güzel bayrağı,ama gerçekler acı,keşke bize özel olsa,ama bunu pakistan bayrağında görüyorum,google'a crescent-star yazıyorum tüm hevesim kaçıyor...

Pakistan(Arap değiller) Türkiye'den esinlenmiştir bayrağını.Zaten Türk aşığıdırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...