Jump to content

Bayrak tasarım

Recommended Posts

• İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşım kafadan uydurulmuş bayraklar. Kim ne biliyor, nerde görmüş, nerde yazıyor o bayrakların o şekilde olduğu? Hiçbiyerde, sallamasyon işte. Gerçek bayrakları kimse bilmiyor.

Ağır bir iddaa...

Bize daha iyi bir açıklama yapabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Ağır bir iddaa...

Bize daha iyi bir açıklama yapabilir misin?

Yani o eski Türk Devletlerinin hepsine bir bayrak uydurmuşlar. Hunlar'a, Göktürkler'e, Karahanlılar'a şunlara bunlara iyi de bu bayrakların şimdi çizildiği şekilde olduğuna dair bir kaynak yok ki. O dönemi anlatan hiçbir kaynakta zaten Hunlar, Göktürkler ile ilgili yazılı bir kaynak yok, yazılı kaynak olanlarda da hiçbiryerde bayrakları şöyleydi, böyleydi diye bir tasvir yok. Tamamen atmasyon. Adam oturmuş düşünmüş, işte Göktürkler'in bayrağı nasıl olabilir üstünde kurt olsun, malum ergenekon destanı falan yani tamamen kafadan atma şekiller. Hiç birinin bayrağı net bilinmiyor.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'e diktatör denmiş. Kimi putlaştırıp tapar, kimi yerin dibine sokar, garipsiniz vesselam.

Atatürk kendisi diktatör olduğunu söylüyor. "Bugünkü manzaramız bir dictature (Fransızca diktatörlük) manzarasıdır. Ben öldükten sonra geriye kalacak olan bir istibdat (despotluk) müessesidir."

Bir rejim düşün ki bütün muhalefet partileri kapatılıyor. Bütün muhalif basın susturuluyor. Milletvekilleri asılıyor. Meclis var ama meclisin üyelerini tek bir adam belirleyip, sahte bir seçimde halka onaylatıyor. Bu adam da hem asker, hem mevcut tek partinin başkanı, hem de cumhurbaşkanı. Bunun ismi nedir sence?

Sitelerde Paylaş

Ludwig,

Sürekli konuyla ilgisiz provokatif yazılar yazıyor, resimler asıyorsun. Lütfen başlık konusunun dışına çıkma ve insanları germe.

Bu bir UYARI'dır.

Arkadaşlar lütfen şu başlığı Kürt meselesine bulaştırmayın hiç değilse. Bütün forumda bu konu tartışılıyor zaten. İstiyorsanız ilgili başlıklarda yazın, burayı lüzumsuzca germeyin..

Sitelerde Paylaş

Sayın Öcalana saygısızlık yaptığım için yönetici arkadaşlardan özür diliyorum (!)

Yazıklar olsun...

Ben bayıldım o resme ama yanlış başlığa asmışsınız. Forumda pekçok başlıkta tartışılıyor zaten bu konu. Burayı da o pislikle kirletmeyelim, boşuna gerilim yaratmayalım..

Sitelerde Paylaş

Ben bayıldım o resme ama yanlış başlığa asmışsınız. Forumda pekçok başlıkta tartışılıyor zaten bu konu. Burayı da o pislikle kirletmeyelim, boşuna gerilim yaratmayalım..

Haklısın IFEELGOOD. Bir dahaki sefere daha dikkatli olurum.

:)

Sitelerde Paylaş

Ludwig,

Sürekli konuyla ilgisiz provokatif yazılar yazıyor, resimler asıyorsun. Lütfen başlık konusunun dışına çıkma ve insanları germe.

Bu bir UYARI'dır.

Arkadaşlar lütfen şu başlığı Kürt meselesine bulaştırmayın hiç değilse. Bütün forumda bu konu tartışılıyor zaten. İstiyorsanız ilgili başlıklarda yazın, burayı lüzumsuzca germeyin..

Bir önceki sayfada Che Guevera resmiyle bize bayrak tasarlayan arkadaşa niye UYARI vermiyorsun? Ben Apo-Che karşılaştırması resmimi ona cevap olarak asmıştım. Sadece onun iletisini alıntılayıp uzun olmasını istemedim. Alakasız değildi.

Neyse ya boşver. Ben seni gayet iyi anlıyorum Ifeelgood. Kutsalına laf edilince köpürmekten kendini alıkoyamıyorsun çok insan gibi. Sen de insansın.

Ama madem bu forumda Müslümanların Kürtlerin Amerikalıların İsrailin kutsalına alabildiğine sövmek serbest. Dur durak tanımıyoruz? Madem "tabu yıkıyoruz"? Siz de birazcık Che'nize, Ata'nıza vesair kutsalınıza laf edilmesini hazmetmeyi öğrenin artık.

Beni ilk attığın zaman da tek yaptığım buraya İzmirli Kürt düşmanı kızın elinde taşla DTP'ye saldırırken ki fotoğrafını asmak olmuştu. Ve bunu Kemalistlerle ilişkilendirmem. Duyguların incindi. Ve bir anda "forum kuralları" ve UYARI'lar devreye giriverdi.

O "sevimli" bulduğun faşist Kolonbey'e de arada UYARI yaptığını görmek isteriz.

İnan bu forumda yazma şevkimin içine ediyorsunuz. Zaten forumu Vahşi gibi çapsız ırkçılar istila etmiş, boka dönmüş mekan. Bir de moderasyondaki bazı insanlar da forum kurallarını işletme insiyatiflerini kullanma tercihlerinde ortaya koydukları değerlerle iyicene şevkimizi kırıp insanı hayal kırıklığına uğratıyor. Solculukları Che'ye tapmaktan ibaret, Türkiye'ye gelince ulusalcı denilen yeni faşist doktrini savunan, ne Kürt Sorunu, ne Ermeni Soykırımı tanıyan, ne Kıbrıs'ta Türkiye'nin uluslararası suç işlediğini kabul edip, ne AB reformlarını ve demokratikleşmeyi destekleyen, ne Ergenekon'un tasfiyesini savunan, hatta üstüne "Ergenekon avukatı" partiye oy atan insanlar, Che'ye laf edilince tüyleri kabarıyor. Birden "solcu" oldukları akıllarına geliyor.

Che ve Apo'yu karşılaştıran grafiğimi de savunuyorum. %100 doğrudur. Yanlışını gösterin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...