Jump to content

Felsefenin Fakirliği

Recommended Posts

Tanrıların çobanı başlığım sabote edilmezse "Ana Tanrıçaya Hükümet darbesi " yazımda daha rahat anlayacaksınız. Bu aynı zamanada Natomatiğin yazılar yazıp durduğu Israrla Hodri Meydandan kaçtığı Ay tanrıçasınada bir cevap olacak.

Ne demiş Hermes " Yukarıdakiler Neyse Aşağıdakilerde Odur."

Eğer bu başlık sabote edilmeseydi Batı Felsefi yaklaşımı ; egemen dinle arasındaki çelişki üzerine oturtan bir sistematiğin kökten yanlışlığını somut delillerle yazacaktır. Ben boşuna demiyorum Ateizm dördüncü dindir diye. Daha dinleri analiz edemeyen bir sistem karşıt dindarlık yaratarak semavi dinleri eskiden varolan dinsel motifin evrilmiş hali gören bir dünya anlayışı sadece bir masaldan ibarettir. Masallar üzerine kurulan düşünceler bir gün yıkılır, Mesela ben yazınca.

Hermes utarid oluyor sanırım .Kralın katibi akıl hocası merkür.Sen alçak gönüllülükle anlatmaya çalışırsan bizlerde başlığına sahip çıkarız.Güneş sisteminin oluşumu ile devletlerin yönetimi arasındaki bağı kuramadım yanlız.Kendi anladığını sade bir dille anlatırsan anlarım belki.

Avatar daki gibi takıyon aleti kontağı kuruyon değil tabi.İnsan ve evrenin aynı maddeden olması ile ilgili birşey bu.Yani temel yapı aynı bu da evrenin aynı bizim gibi bilinç sahibi olabileyeceği şüphesini ortaya çıkarıyor.Tabi bizim gibi derken yanlış anlaşılmasın evrenin bilinç düzeyinden bahsetmiyorum.Sadece bir bilinci olabilir diyorum.Yani kozmik bir bilinç.Canlılığın evren tarafından bilinçli bir şekilde ortaya çıkarılmış durumu dahi sözkonusudur.Canlılığın ortaya çıkışı ilahi tasarım ile olmadığı gibi tesadüf eseri de olmadı.Evrenin varlığı gereği canlılık oluştu.Evrenin varlığından ortaya çıkan bu canlı evrenden soyut değildir.Evrenden soyut olmadığına göre arada bir iletişim olmalıdır. Ama nasıl bir iletişim.İletişim konusu ile islami tasavvufçulardan tut Budizm Hinduzme kadar hatta Saidi Nursi ye kadar ilgilenen insanlar olmuştur.Onların bahsettiği iletişim daha çok Avatar tarzı bir iletişim.Bizim bahsettiğimiz iletişim ise birbirine muhtaç olma ile birbirine dönüşme ile ilgili bir iletişim.Kısaca hiçbirşey yok olmuyorsa enerjide yok olmuyordur.Ancak dönüşüyordur.O zaman bilinç neden yok olsun.Bilinçte başka birşeye dönüşüyor olamazmı.Falan filan işte....

Aslında bizler din cahiliyiz.Sokaktan duyduğumuz yoz dini din sanıyoruz.Erzurumlu İbrahim Hakkı marifetnamesinde insanın küçük alem olduğunu yazar.Hatta dünya ile insanı anolji ile anlatır.İnsanın saçları ağaçlara damarları nehirlere vs. Bu gibi benzerliklerle insanı küçük dünya alem olarak betimlemiş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünya üzerinde kaldıramayacağım yük yoktur. Yegane üstünlüğümün Türk olmamdan kaynaklı olduğunu unuttunuz anlaşılan.

Felsefe diye bir şey yoktur, Felsefe batının dinidir.

İsterseniz Konuyu Hodri meydanda görelim.

Siz ve diğer katılımcı olacaklara önerim. Ara forumlarda olmuyor bu işler.

Yaa. Bu dünyada bir tek Türk var! O da sensin. Senin karşına Türk olan çıkmaz. Ben veya bir başkası senin karşına çıkıyorsa mutlaka yahudidir.

felsefe diye bir şey yoktur. Diyor peşinden de batının dinidir.

Diyorsun. Karar ver var mı? yok mu? Batı dinsiz mi?

Hodri meydan da olmaz. Elalemin içinde. En iyisi ev adresini ver ben geleyim başbaşa konuşalım. :D

Sonra tartışmalarımızı buraya taşırsın. Drekinci'yi nasıl perişan ettiğini anlatırsın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Hodri meydanda sen felsefenin fakirliğini anlatacaksın. Da, ben ne yapacağım?

Üstelik felsefe yoktur diyorsun son iletinde. Olmayan şeyin fakiri zengini de olmaz. :lol:

Ne diyeyim. Uzaylılar akıl versin. :lol::lol:

Sevgiler.

Sende yazılarıma Engel-Marks ikizi ile anti-tez yazarsın.+

Felsefenin Fakirliği başlığını Marksa gönderme olarak yazdım. Malum birilerinin Kral Çıplak demesinin vakti geldide geçti bile.

Sitelerde Paylaş

Yaa. Bu dünyada bir tek Türk var! O da sensin. Senin karşına Türk olan çıkmaz. Ben veya bir başkası senin karşına çıkıyorsa mutlaka yahudidir.

En iyisi ev adresini ver ben geleyim başbaşa konuşalım. :D

Sevgiler.

Hayir ..

Adresini bana versin ,benim ile konussun!

Nede olsa her samimi Dostluk kavga ile baslarmis :(

Degilmi ??

aKENETON tam olarak acik adresini yaz gulum bana!

Cay sohbeti ederiz senin ile.. Bana Turklugu,turk gucunu anlatirsin..

Sitelerde Paylaş

başlık benim ilgimi çekti ama bazı homosapiens kalıntıları soyunun vermiş olduğu özürlülük ile konuyu sabote etmiş.

açıkçası okuyup bilgilenmek istiyorum,lütfen bu dağ keçileri konudan uzaklaştırılsın bir zahmet.Ama şu son zamanlarda modlardanda,adminlerdende haber alamıyoruz,gizleniyorlar gibi.İpini koparan yazıyor arkadaş.Şimdi ben bu iletileri raporlayacağım hiç birşey olmayacak.

tarihinde VahsiPense tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başlık benim ilgimi çekti ama bazı homosapiens kalıntıları soyunun vermiş olduğu özürlülük ile konuyu sabote etmiş.

açıkçası okuyup bilgilenmek istiyorum,lütfen bu dağ keçileri konudan uzaklaştırılsın bir zahmet.

Bunu kimden talep ediyorsun ??

Senin kuyrugundan tutup ! Formun disina atanlardanmi ??

:lol:

-Guldutrme kendini Millete!

Utanmadan bir'de Soyluluk provasi yapiyor!

Ezik !!

Sitelerde Paylaş

Akhe,Bence yeni bir başlık aç.Biliyorsun ki bu varlıklar amipten daha aşağılık olduğu için yeniden gelirlerse görmemezlikten gelmek zor değil.Yazılarını bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sende yazılarıma Engel-Marks ikizi ile anti-tez yazarsın.+

Felsefenin Fakirliği başlığını Marksa gönderme olarak yazdım. Malum birilerinin Kral Çıplak demesinin vakti geldide geçti bile.

Felsefenin Sefaleti'inde Marks, Hegel'in baş aşağı duran idealizmini, ayaklarının üstüne kaldırmış, maddi temele oturtmuştur. Yani karşısında "idealizm" diye bir felsefi akım vardır ve hem bu felsefenin maddi temelden yoksun sefaletini, hem de diyalektik materyalizm adı altında alternatif felsefe akımını ortaya koymuştur.

Sen felsefe diye bir şey yoktur gibi bir şeyler geveliyorsun. Sonra da, Marks a gönderme yaparak Felsefenin fakirliği diye başlık açıyorsun.

Hala içine düştüğün çelişkinin farkında bile değilsin.

Ne diyeyim. zuzaylılar şifrelenmiş kozmik bilgi göndersin.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Felsefenin Sefaleti'inde Marks, Hegel'in baş aşağı duran idealizmini, ayaklarının üstüne kaldırmış, maddi temele oturtmuştur. Yani karşısında "idealizm" diye bir felsefi akım vardır ve hem bu felsefenin maddi temelden yoksun sefaletini, hem de diyalektik materyalizm adı altında alternatif felsefe akımını ortaya koymuştur.

Sen felsefe diye bir şey yoktur gibi bir şeyler geveliyorsun. Sonra da, Marks a gönderme yaparak Felsefenin fakirliği diye başlık açıyorsun.

Hala içine düştüğün çelişkinin farkında bile değilsin.

Ne diyeyim. zuzaylılar şifrelenmiş kozmik bilgi göndersin.

Sevgiler.

Size baş aşağımı yoksa kafası üstümü duran İnançları sorgulama önerisi getirdim fakat kimse İnancının sorgulanmasını istemiyor. Hani akşama kadar mülüman üyelere bok atıyorsunnuz ya, ondan. :lol:

Marksın tek yaptığı sıkı bir Hegelciliktir, sadece o kadar.

Marksa gönderme yaptım çünkü Yanlış üzerine kurulan batı tipi felsefe akımlarının tüm verilerini alıp maddeci temelde aynı verileri sunmanın düşünebilen ve sorgulayabilen insan için pek bir önemi ve anlamı yok.

Sanada tavsiyem sorgulaman.

Sitelerde Paylaş

Sen nasıl sorguladın?

Zuzaylılar şifrelenmiş kozmik bilgi gönderince mi sorgulayabildin?

Mesele senin sorgulaman.

Madem bu başlığı açtın. Sorgula da görelim.

Sevgiler

eeeee işte geldikmi asıl meseleye. :lol:

işte bunu hodri meydanda göreceksin, düşüncelerinin yani batı tipi çift kutuplu dünya anlayışı üzerine geçirilmiş düşünceleri bilimle destekleyebiliyorsan karşıma çıkacaksın. Nihayetinde sende bu sistemin parçasısın, materyalistsin.

Benim ne olduğumuda başlıkta öğreneceksin.

Sana tavsiyem kafanı göklere cevir biraz, insanoğlu başını gökyüzünden indirdiği zamandan beri bu cahilliklerle mücadele ediyoruz. :)

İkide birdede Uzaylı yazıp durma , Yaşamın başlangıcını ve dünyanın oluşumuyla ilgili varsa bilgin, belgen kanıtın onu yaz.

Yaz ki , anında parçalayım. :)

Ben diğer başlıkta ne yazdım Dünya Ay'dan kopmuş bir parçadır yazdım, itirazın varsa bilelim.Kimse karnından konuşmasın.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eee? Bu yazıda anlatılan, şifrelenmiş kozmik bir bilgi göremedim ben. İnsanlığın gökcisimlerinin hareketleri ile yerel coğrafyalarındaki doğal olayları zamanlaması mı kozmik şifrelenmiş bilgi? Burada bilgiyi oluşturan insanın kendisi. Dışarıdan gelen bir bilgi filan yok. Yanlış link yapıştırdın galiba sevgili arkadaşım.

Sitelerde Paylaş

Eee? Bu yazıda anlatılan, şifrelenmiş kozmik bir bilgi göremedim ben. İnsanlığın gökcisimlerinin hareketleri ile yerel coğrafyalarındaki doğal olayları zamanlaması mı kozmik şifrelenmiş bilgi? Burada bilgiyi oluşturan insanın kendisi. Dışarıdan gelen bir bilgi filan yok. Yanlış link yapıştırdın galiba sevgili arkadaşım.

Sen önce kendi yazdığını sorgula, sonra benim verdiğim linkin yanlış olup olmadığı konusunda yorum yap.

Sen şifrelenmiş kozmik bilgi sözüyle ne anlıyorsun. ?

Sitelerde Paylaş
Sen önce kendi yazdığını sorgula, sonra benim verdiğim linkin yanlış olup olmadığı konusunda yorum yap.Sen şifrelenmiş kozmik bilgi sözüyle ne anlıyorsun. ?

Şifrelenmiş kozmik bilgi sözüyle, şifrelenmiş evrensel bir bilgi anlıyorum, böyle sır gibi filan. Şifrelendiğine göre biri şifrelemiş olmalı bir de onu anlıyorum. Bunlar senin tanrı inancın olduğunu gösteriyor. Ben de öğreneyim dedim senden, bir şey çıkmadı. Yanlış link vermediysen tabi. O kadar batının bilim anlayışındna kurtulun demişsin, felsefesinden kurtulun demişsin verdiğin kaynağa göre bu çalışmalarda batı bizden 20 sene öndeymiş kardeşim. Nasıl olacak bu işler?

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...