Jump to content

OROSPULUK VE İSLAM

Recommended Posts

• İleti 721
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

30 dakika önce, KuranMumini2698 yazdı:

Tebliğ ile yayıldı. Objektif bir şekilde Kur'an'ı oku.  Muhammed zamanında İslam tebliğ ile yayıldı.  Ondan sonraki gelenler ne yazıkki saldırı savaşı yaptı. İslam geniş coğrafyalara ulaştı.  Emeviler, Kuzey Afrika'daki insanların ırkını ve dilini değiştirdiler. 

Muhammedden sonrakiler islami yaymak icin savasmasalardi islam yinede bu kadar yayilir miydi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, KuranMumini2698 yazdı:

Bilmiyorum.  Ama Muhammed'in getirdiği din ile kalsaydı belki yayıla bilirdi. 

Yayilamayacaksa neden bir din gönderiyor tanri diye soracaktim, gerek kalmadi.

O zaman sira sende, yeni muhammed sensin git ve insanlara gercegi anlat.

Ben de Gabriel'im, selam olsun sana Allah dostu.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, deadanddark yazdı:

Sürekli ayni yerdesin ve saldiri altindasin ve sürekli kendini savunuyorsun tamam mal degiliz anladik. Bende diyorumki madem hep ayni yerdesin sana saldiriyorlar sen geri püskürtüyorsun ama nasil yayildi bu islam?

Diyor ya tebliğle yayılmış. Ama elinde kılıçla çaktır ma..

Önce putpersetlernden Habeşli Hristiyan krala sığınış, sonra orada güç toplayıp. geri savunma seferi ile iade alınıyor. Oradan tebliğle avrupaya dayanıyor. Daha öncede habeşten tebliğle yayılan Hristiyanlığa alternatif oluyor. Sonra bu haçlılarda kendilerini savunma savaşı olarak ta habeşe kadar geri almak istiyor olmasınlar? E mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahabesi? İsrail de sanırım yeryüzünün ve uzaylıların efendisi biziz. Diğerleri goyim hizmetkar köle diyor. Bu arada bu savunma savaşlarında!.Olan kızılderilliye(Türklerle akraba) oluyor.

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, poseiodon yazdı:

Önce putpersetlernden Habeşli Hristiyan krala sığınış, sonra orada güç toplayıp. geri savunma seferi ile iade alınıyor. Oradan tebliğle avrupaya dayanıyor. Daha öncede habeşten tebliğle yayılan Hristiyanlığa alternatif oluyor. Sonra bu haçlılarda kendilerini savunma savaşı olarak ta habeşe kadar geri almak istiyor olmasınlar? E mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahabesi? İsrail de sanırım yeryüzünün ve uzaylıların efendisi biziz. Diğerleri goyim hizmetkar köle diyor. Bu arada bu savunma savaşlarında!.Olan kızılderilliye(Türklerle akraba) oluyor.

Teblig ile din mi yayilirmis.

Simdi yazayim bir teblig mail ile dünyanin heryerine ulasayim , bakalip kac tane Tiriskakrisna dinine gecen müridim olacak.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Simdi yazayim bir teblig mail ile dünyanin heryerine ulasayim , bakalip kac tane Tiriskakrisna dinine gecen müridim olacak.

Benim dediğime inanmaya bilirsin ama Kur'an'ı okuduğun zaman bunu görebilirsiniz. 

12 dakika önce, poseiodon yazdı:

Kendini savunması için tabiki savaş araç gereçleri olacaktır 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, deadanddark yazdı:

Çaktırma, zaten dini getiren özdinkardeşi Ebu bekr den bile gizlemiş seferlerin aslında savunma savaşı olduğunu. 1400 sene sonra bu 19 dincisi müridine açıklamış gerçeği.

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

manın şartlarında

1 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

İmanın şartlarında var ama şehadette yoktur

1 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

İmanın şartlarında var ama şehadette yoktur. 

Sen hastasın salak herif. Dinini bile bilmiyorsun

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, poseiodon yazdı:

Çaktırma, zaten dini getiren özdinkardeşi Ebu bekr den bile gizlemiş seferlerin aslında savunma savaşı olduğunu. 1400 sene sonra bu 19 dincisi müridine açıklamış gerçeği.

19 ne anlama geliyor bilmiyorum ama tahminen bu kișinin IQ seviyesi olmali. Birakalim madem kendi kendine kumda oynasin.

Sitelerde Paylaş

Ben sayılarını unuttum....

Buraya damlayan her sözde safkan müslüman,  şu malum sözde Arap kutsal kitabının güzellemesini yapmaya yelteniyor.

Bunların safkanlığı gitmiş artık, yerine rengarenk işime gelirse müslümanı türemiş, çünkü her biri ayrı telden çalıyor.
Dünyadaki süregelen günlük realiteye bakacaklarına, "Gerçek İslam bu değil" zırvalamasından medet umuyorlar.

Halbuki kendi içlerinde birbirlerini heeeç beğenmiyorlar. Birisi diğerini, diğeri öbürünü, öbürü berikini beğenmiyor. İyi, mi ?!

Hangisine sorsan "Gerçek İslam bu değil" teranesini sayıklıyor. Yemezler aslanım, bu diyarda yemezler.

Sitelerde Paylaş

islam 1400 senelik değil ilk insan dan bu yana gelen dinin adıdır.
Kur'an-ı Kerim de ismi geçen 25 peygamber hepsi islam peygamberidir.
nasıl ki su öz olarak aynı olup form değişip kışta kar olur yazın buhar olur baharın yağmur olur ama hepsinin ismi sudur islam da farklı zaman ve zeminde öz olarak aynı olup farklı isimler almıştır.
imdi  islam kuvvetle mi yayılmıştır hayır
zira umum peygamberlere baktığımızda kendi babası ailesi yakınları kabilesi dahi karşı çıkıp  düşman kesiliyorlar tebliğte yanlız kalıp kuvvetli inkar taifesinden eziyet sürülme öldürme hakaret görüyorlar
hz ibrahime bak babası dahi karşı çıkıyor umum nemrut ve taraftarları en sonunda ateşe atıyorlar ama nerede ise büyük dinler hep ibrahimi damar olarak gelmiştir.
hz musa firavun karşısında savunmazsız daha doğmadan bebekler kesiliyor suya bırakılıyor  kaçıyor denizden geçerken firavun ve ordusu helak ediliyor 
hz isa öldürülüyor hz yusuf kuyuya zindanlara atılıyor iftralara uğruyor
hz lut aynı şekilde.
hz nuh karısı ve oğlu dahi inanmıyor gemi ile kurtuluyor
hz yunus kavminden kaçarken denize atılıyor
hz peygambere kabilesi akrabaları düşman kesiliyor
bir kaç  zayıf fakir köle gibi kişiler ilkin bağlanıyor sonra anlaşıldıkça tebliğ edildikçe bağlanıyorlar
hz ömer hınçla geliyor sonra bağlanıyor
kuvvetli güçlü madden ilerde olan hep kafir müşrik taifesidir
iman ehli sayıca az madden kuvvetsiz savunmasızdır
bu doğaldır.zira manevi manada hakk güçlüdür zahiren madden güçsüz olsada
madden kuvvetli gibi görünsede inkar güçsüzdür
ayetlerde maddeye kuvvete sayıca çokluğa  dayanıp azan kavimler hep yok edilmiştir.
mealen deniliyor ki  yeryüzünü gezin bazı izler kalıntılar göreceksiniz
işte onlar sizden daha kuvvetli olan ad semud gibi helak olan kavimlerdir ki kuvvetine güvenip isyan etmiş azmış sapmış ve helak edilmişlerdir.
islam orduları azlığına rağmen kuvvetli imanları ile galebe çalmıştır
ancak huneyde sayıca çokluklarına güvendiklerind eyenilmişlerdir
9:26 "Andolsun, Allah birçok yerde ve Huneyn savaşı gününde size yardım etmiştir. Hani, çokluğunuz size kendinizi beğendirmiş, fakat (bu çokluk) size hiçbir yarar sağlamamış, yeryüzü bütün genişliğine rağmen size dar gelmişti. Nihayet (bozularak) gerisingeriye dönüp kaçmıştınız." 
islam asla kuvvetle madde ile galebe çalmamıştır  .sizin yaşamayı sevdiğinizden daha çok ben ve askerlerim şehadeti ölmeyi sever anlayışıdır galebe çalan
Allaha güvendir teslimiyettir imandır galebe çalan
hz bilal köledir istedikleri işkenceleri yapıyorlar aç bırakıp kumlara falakalara yatırıyorlar
düşünün kendisine efendi diyen her türlü ihtiyacını karşılayan kendisini köle olarak alan adama meydan okuyor sadece Allaha kul olurum diyor
nedir bu savunmasız işkence altındaki bu köleye bunu dedirten
kuvvet midir paramıdır askermidir
imanın kuvveti gücü  kalbleri sağlam kılar çelik gibi yürekli kılar.
kaba kuvvet maddi kuvvet ile islam yayılmamış
ama diğer dinler yayılmış.kitab  içine dolar koyup veriyorlar
endülüste ya din değiştireceksiniz yada öleceksiniz seçeneğini sunan islam değildi

Sitelerde Paylaş

hz peygamber ilk başlarda yanlız idi müşriklerin değişik zulumlerine maruz kaldı

en sonunda hz ali yatağında bırakıp hicret etti.

daha önce habeşistana gidilmişti

güçlü olsa neden hicret etsin

kuvveti olsa neden gitsin

ancak medinede müslümanlar çoğaldı 

zamanlar anlaşma yaptılar 

sonra müşrik taife anlaşmaya uymadı

en sonuda mekke feth edildi

istense idi  zorla cebren kendilerine işkence eden  mekkeli müşriklerin kelleleri uçurulurdu

en başta ebu süfyan 

ama hepsi serbest bırakıldı

bir kişi ki zayıf anında her türlü cebir şiddet karşısında yılmıyor korkmuyor  davasını savunuyor ise 

ve dahi kuvvetlendiğinde de davranışında değişme olmayıp aynı mütevazi halini koruyup yine kimseye cebir kuvvet uygulamıyor o zayıf halindeki davranışı aynen bozulmadan devam ediyorsa

orda duracaksın 

zayıf anında ne ise kuvvetli anında da o ise bu hakikattir

zayıf anında altan alıyıor kuvvetlendiğinde cebir şiddet uyguluyorsa bu zaten münafık davranışı

kuvvetli iken eziyor zayıflaştığında mülayimleşiyorsa buda sakat

zayıf ve kuvvet anında değişmiyorsa ona Muhammedul emin denilir .O da rahmeten lil alemindir.

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, nogodbutAllah said:

en sonunda hz ali yatağında bırakıp hicret etti.

Tüydü, kaçtı demek istiyorsun. Peygambere bak, kendi tatlı canını kurtarmak için öz yeğenini bile tehlikeye atmaktan kaçınmıyor. Tam da peygambere yakışan tavır, bu sadece kendini düşünen sahtekarlardan da ancak böyle bir hareket beklenirdi.

55 minutes ago, nogodbutAllah said:

bir kişi ki zayıf anında her türlü cebir şiddet karşısında yılmıyor korkmuyor  davasını savunuyor ise 

ve dahi kuvvetlendiğinde de davranışında değişme olmayıp aynı mütevazi halini koruyup yine kimseye cebir kuvvet uygulamıyor o zayıf halindeki davranışı aynen bozulmadan devam ediyorsa

orda duracaksın 

Zayıf anında kendi yeğenini tehlikeye atıp tüyen güçlenince de kendisine karşı çıkan herkesi öldürten birisinden bahsediyoruz burada.

57 minutes ago, nogodbutAllah said:

zayıf anında altan alıyıor kuvvetlendiğinde cebir şiddet uyguluyorsa bu zaten münafık davranışı

kuvvetli iken eziyor zayıflaştığında mülayimleşiyorsa buda sakat

Tam da Muhammed'i tarif etmişsin. Zayıf anında karısı Hatice'nin eteği altına saklanan, amcası Ebu Talip'e güvenip sahte kabadayılık yapan, bunları kaybedince de tüyen, gittiği yerde gücü ele geçirince zalimleşen, harem kuran Muhammed. Sanki bizler Muhammed'in ne mal olduğunu bilmiyoruz, sen bu palavraları git kendin gibi mallara anlat. İnsan kendini bu din belasından kurtarınca Muhammed'in nasıl bir karakter olduğunu ancak o zaman tam anlamı ile görüyor.

5582 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Beni'l-Mustalik'ten Cüveyriye Bintu'l-Hâris, Sâbit İbnu Kays İbni Şemmâs radıyallahu anh'ın hissesine düşmüştü (esaretten kurtulmak için mukâtebe anlaşması yaptı). O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukâtebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldi.

Hz. Aişe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resûlullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

"Ey Allah'ın Resûlü dedi. Ben Hâris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sâbit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukâtebe yaptım. Size, mukâtebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim. Resûlullah:

"Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: "O nedir?" dedi.

"Senin yerine mukâtebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım?" buyurdular. Cüveyriye de: "Kabul ediyorum!" dedi. (Bunun üzerine, Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: "O senindir, Ey Allah'ın Resûlü! Annem babam sana feda olsun!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm mukâtebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye ile evlendiğini işitince ellerindeki esirleri salıp azad ettiler ve: "Bunlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın artık akrabalarıdır (esir olarak tutulamazlar)!" dediler. Hz. Aişe devamla der ki: "Kavmine ondan daha hayırlı bir kadın görmedik; onun sebebiyle Benî Mustalik'ten yüz aile halkı azad olundu."

Ebu Davud, Itk 2, (3931).

Sırf şu hadis bile Muhammed'in nasıl bir karakter olduğunu ortaya koyuyor. Ailesi, kocası Muhammed'in adamları tarafından öldürülen, kendisi de köle yapılan, çaresiz kalan bu kadın Muhammed'den özgürlüğü için yardım istiyor. Peki Muhammed ne yapıyor? Çaresiz kalmış kadına evlilik teklif ediyor. Hangi karakterde bir adam çaresiz, kendisinden özgürlüğü için yardım isteyen bir kadına evlilik teklif eder ki? Bir insan şu rezilliği nasıl sindirebilir?

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Tebliğ ile yayıldı. Objektif bir şekilde Kur'an'ı oku.  Muhammed zamanında İslam tebliğ ile yayıldı.  Ondan sonraki gelenler ne yazıkki saldırı savaşı yaptı. İslam geniş coğrafyalara ulaştı.  Emeviler, Kuzey Afrika'daki insanların ırkını ve dilini diştirdiler

Kuran’ı tam olarak okuyun diyen siz değilmisiniz?

Evet islam ilk olarak tebliğ ile yapılır. Karşı taraf tebliğ sonrası müslim olmayı ve haraç (zekat) vermeyi kabul etti ise sorun yok.

Peki kabul etmezse?

Müslüman eyvallah deyip, gidecek mi?

Kapı gibi ayetler var.

9:29..Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram ettiğini haram tanımayan ve hak dinini din edinmeyenlere küçülmüş oldukları halde kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşın!

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Kuran’ı tam olarak okuyun diyen siz değilmisiniz?

Evet islam ilk olarak tebliğ ile yapılır. Karşı taraf tebliğ sonrası müslim olmayı ve haraç (zekat) vermeyi kabul etti ise sorun yok.

Peki kabul etmezse?

Müslüman eyvallah deyip, gidecek mi?

Kapı gibi ayetler var.

9:29..Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Peygamberinin haram ettiğini haram tanımayan ve hak dinini din edinmeyenlere küçülmüş oldukları halde kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşın!

Müslüman olmayanlara hiç bir şey yapılmayacaktır. Tevbe 29'daki geçen "cizye" kelimesini Kur'an'da birçok ayette geçmektedir. "Cizye" kelimesi, "ceza" kelimesinden gelmektedir. "Ceza" kelimesi Türkçe diline yanlış geçmiştir. 

Ceza: Uygun olmayan tepki ve davranışları önlemek ya da böylesi uygunsuz eylemler için, yapana karşı uygulanan üzüntü, sıkıntı, acı verici işlem.

Yukarıdaki tanım yanlıştır. Kur'an'da "ceza" kelimesi şu ayette geçmektedir.

3:136-Onlara, Rab'lerinden bağışlanma ve altından ırmaklar akan cennetlerle karşılık verilir; orada sürekli kalırlar. Çalışanların ödülü ne güzeldir.

Yukarıdaki ayette "ceza" kelimesi geçmektedir ve olumlu anlamda geçmektedir. Arapça dilinde "ceza" kelimesi "karşılık" anlamına gelmektedir. "Cizye" kelimeside Kur'an'da geçtiği bütün yerlerde "karşılık" olarak geçmektedir. 

"Cizye" kelimesi şu ayetlerde geçmektedir. 

9:82,10:4,12:75,14:51,24:38,53:41,55:60,56:24,76:9,78:36,92:19

Yukarıdaki ayetlerde "cizye" kelimesi geçmektedir ve hep "karşılık" anlamında geçmektedir.  Yani "cizye" kelimesi "vergi" anlamına gelmemektedir. "cizye" kelimesi "karşılık" anlamına gelmektedir. ayette "vergi" kelimesi geçmemektedir. "cizye" kelimesi "ceza" kelimesinden gelir. "ceza" anlamı türkçe diline yanlış geçmiş. kur'an'da "ceza" kelimesi aynı "cizye" kelimesi gibi "karşılık" anlamına gelmektedir.

"ceza" kelimesi olumsuz anlamına gelmemektedir. kur'an'da "ceza" kelimesi şu ayetlerde geçmektedir;

77:44, 76:12, 54:35, 53:31, 37:80, 37:105, 37:121, 37:131, 39:34 ve daha birçok ayette "ceza" kelimesi "ödül" olarak geçmektedir. "ceza" kelimesi "cizye" kelimesi gibi "karşılık" anlamına gelmektedir.

9:29- kendilerine kitap verilenler arasından, allah'a ve ahiret gününe inanmıyan, allah'ın ve elçisinin yasakladığını yasaklamıyan ve gerçek dine uymayan kimselerle boyunlarını eğip elleriyle karşılık verinceye kadar savaşın.

Yukarıdaki ayete göre Müşrikler, Müslüman olan insanlara savaş ilan ediyor. Müslümanlar'da savaşa karşılık veriyor.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, KuranMumini2698 said:

9:29- kendilerine kitap verilenler arasından, allah'a ve ahiret gününe inanmıyan, allah'ın ve elçisinin yasakladığını yasaklamıyan ve gerçek dine uymayan kimselerle boyunlarını eğip elleriyle karşılık verinceye kadar savaşın.

Yukarıdaki ayete göre Müşrikler, Müslüman olan insanlara savaş ilan ediyor. Müslümanlar'da savaşa karşılık veriyor.

Adamdaki kafaya bak, müslümanların palavralarına inanmayı reddeden herkes savaş ilan etmiş oluyor. Böyle aptalca mantık mı kurulur?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...