Jump to content

OROSPULUK VE İSLAM

Recommended Posts

3 saat önce, karamsarhuman yazdı:

asıl problem şu islamı seçmiyenlerle savaşıyor, islam , islamı seçmiyenler, er yada geç, ölücek, cizye verip serbest bırakmak yoktur.

cizye verip serbest bırakılanların tamamı, şahadet yemini etmiş kişilerden oluşur,

ayet açıkça belirtmiş sahadet etmiyenler kabul edinceye kadar savaşın.... yani zorla kabul ettirin diyor..

ayetler açıkça şöyle diyebilirdi,

din allahın oluncaya dek değil, sadece allaha  gönülden inananların oluncaya dek savaşmadan islamı yayın diyebilrdi,allah ama savaşın diyor... 

Hele bir savaşsınlar din Allahın olsun yeryüğzğnde, sonra sen şehadet getirir kandırırsın onları. Hep onlar kandıracak değil ya değil mi ama? Müslüman oldum diyor, namaz farzı işine geliyor(genelde hep yaşlılarla dolu cami emeklilik meşgalesi), iş savaşma farzına gelince eğip büküyor, işine geldiği gibi yorumluyor... O zaman salatcı alevilerede laf söylemeyin. Onlarda öyle yorumlamış. Hülasa bir kelam herkezce nasıl farklı algılanabilir ki? Bu mümkün değil bir kast yoksa!. Zaten sağlamasını yaptık tarihi veriler savaş ve yeryüzünü islama hakim kılma dini olduğunu gösteriyor.. İlk doğduğu andan ta 1600-700 lere kadar hep sefer- hep fetih. Ondan sonra ne olmuşsa olmuş. Bu korkak dinciler türemiş..  Korkuyorum diyemiyorda.. Şimdi kim kariyi çoluğu çocuğu bırakıp ölecek velhasıl! Delikanlı dürüst olun canımızı yeyin demi ama..

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 721
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

50 dakika önce, deadanddark yazdı:

"Biz sana her şeyi apaçık beyan eden kitabı indirdik."(Nahl, 16/89)

Hersey apacikmis, gizlisi saklisi yokmus iste. Kitabin orasina burasina 19 gizlememis.

Bilmiyorum, belki kutsali makina yagina sokar sonra cikarip günese tutarlarsa belki baska seylerde görebilirler.

:0_80cbc_37a71a73_L: bu iyiydi.. İimdi çıkıp bunlar müteşabih 19lar, siz anlamadığınız, ilimde derineleşemediğiniz için biz 19 cular anlatıyor diye çıkıp gelmesin şimdi..

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

46.ve mâ meleket eymânu-hum: ve onların elleri altında olan

Bu ayette müminlerin eşleri ile birlikte zikredilen "ma meleket eymanuhum" ne olabilir sence? "Ma meleket eymanuhum" derken ahırdaki eşekler ve atlar mı kastediliyor? Yani müminlere eşek ve atları mı uygun görüyorsun? Benim için sorun yok.

Ahzab 50'deki geçen amca kızların, hala kızların, teyze kızların ve dayı kızlarının, müslümanların evlenmesi zaten helaldir.  Bu ayet tam tersi Muhammed'in evliliğine kısıtlama getiriyor. Ahzab 50'dekş dahil bütün "Ma meleket eymanukum" kelimesi "yemin/sözleşmede sahip olduğun" anlamına gelir.  Yani Muhammed, yakın akraba(amca-hala-teyze-dayı) kızları ile evleneceği zaman "yemin/sözleşme" yapacaktır. 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, poseiodon yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: bu iyiydi.. İimdi çıkıp bunlar müteşabih 19lar, siz anlamadığınız, ilimde derineleşemediğiniz için biz 19 cular anlatıyor diye çıkıp gelmesin şimdi..

Kur'an apaçıktır.  Kur'an, tahrif edilen kelimeleri deşifre ediyor. Örn: cizye, Ma meleket eymanukum, kavvamune gibi birçok kelimenin gerçek anlamını veriyor. Ön yargısız yaklaşırsanız benim Dediklerimi göreceksiniz. 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, KuranMumini2698 yazdı:

Kur'an apaçıktır.  Kur'an, tahrif edilen kelimeleri deşifre ediyor. Örn: cizye, Ma meleket eymanukum, kavvamune gibi birçok kelimenin gerçek anlamını veriyor. Ön yargısız yaklaşırsanız benim Dediklerimi göreceksiniz. 

Arapça bilene anlat ne anlatıyorsan. Ben ilgilenmiyorum. Senin çevirine de ihtiyacımız olsun hiç sanmıyorum. Elmalılı, Nasuhi Bilmen, BAEKrallığın Türkçe çevirisinden, diyanet çevirisinden çek ederim. Siz çevrilerinizide alın dinci forumlarda kek arayın- savunma dinini yayın..

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, poseiodon said:

Arapça bilene anlat ne anlatıyorsan. Ben ilgilenmiyorum. Senin çevirine de ihtiyacımız olsun hiç sanmıyorum. Elmalılı, Nasuhi Bilmen, BAEKrallığın Türkçe çevirisinden, diyanet çevirisinden çek ederim. Siz çevrilerinizide alın dinci forumlarda kek arayın- savunma dinini yayın..

Alenen yalan söylüyor zaten. 1400 sene boyunca o kadar halife ve alim yanlış tercüme etmiş ama Reşat ve tayfası doğrusunu biliyormuş. Hadi oradan denir buna, başka birşey denmez. Denyo bir paki'nin kıçına takılmış 3-5 ruh hastası bunlar. Ağa babaları Edip'i bile forumdan ağlaya ağlaya gönderdik, çırağı kim oluyor?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, KuranMumini2698 said:

Ahzab 50'deki geçen amca kızların, hala kızların, teyze kızların ve dayı kızlarının, müslümanların evlenmesi zaten helaldir.  Bu ayet tam tersi Muhammed'in evliliğine kısıtlama getiriyor. Ahzab 50'dekş dahil bütün "Ma meleket eymanukum" kelimesi "yemin/sözleşmede sahip olduğun" anlamına gelir.  Yani Muhammed, yakın akraba(amca-hala-teyze-dayı) kızları ile evleneceği zaman "yemin/sözleşme" yapacaktır. 

Sen salak falan mısın? Okuduğunu anlamıyor musun?

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bu ayette müminlerin eşleri ile birlikte zikredilen "ma meleket eymanuhum" ne olabilir sence? "Ma meleket eymanuhum" derken ahırdaki eşekler ve atlar mı kastediliyor? Yani müminlere eşek ve atları mı uygun görüyorsun? Benim için sorun yok.

Soru bu.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, sağduyu said:

Sen salak falan mısın? Okuduğunu anlamıyor musun?

Soru bu.

Yok, kıçından etimoloji uyduruyor. Eymanuhum yemin demekmiş çünkü yemin kelimesine benziyormuş. Insan arap putunu aklamak için kendine bile yalan söylüyor. Gerçekten bu dünyada dinlerden daha güçlü bir uyuşturucu yok. Bunlar bağımlı insan davranışları. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, KuranMumini2698 said:

Yani Muhammed amca, dayı, hala ve teyze kızları evlenirken sözleşme yapacak ama diğerleri ile sözleşme yapmasına gerek yok mu? Ne sayıklıyorsun? Muhammed bunlarla evlenirken evlilik öncesi sözleşme (prenup) falan mı yapıyor?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

ömer çelakıl denilen bir soytarı vardı, kurandaki rakamsal harflerin karşılığı olan poligromları çözdüğünü iddia etmiştir, zavallı,

idialarının tamamı olmayınca aniden ortadan kayboldu, sana bakınca onu görüyorum, mallıkta sınır tanımıyorsunuz..?

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

sen şuna kısaca islamda ensest! helaldir desene ne dansöz gibi kıvırıyorsun, ensest helaldir diyeceksin, biz anlarız, gardaşş.. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, sağduyu yazdı:

Yani Muhammed amca, dayı, hala ve teyze kızları evlenirken sözleşme yapacak ama diğerleri ile sözleşme yapmasına gerek yok mu? Ne sayıklıyorsun? Muhammed bunlarla evlenirken evlilik öncesi sözleşme (prenup) falan mı yapıyor?

Muhammed,  bundan başka kadınlarla evlenemez.  Ahzab 52'de "bundan başka kadınlarla evlenmen helal değil değildir." Ayeti vardır. 

Sitelerde Paylaş

küfür ehli bahusus batılı gezginciler romancılar nasıl ki osmanlı haremi hakkında fantastik yüzlerce iftira yalan dolanı hakikat diye anlattılar

ve dahi yine  oryantalistler müsteşrikler islamda sayısız köle cariye kadın alma hakkı var diye yine hayal ürünü bir sürü şey uydurdular

köle cariye islam öncesi var olan bir hakikattır

islam başta bilali habeşi selmanı farisi zeyd bin harise gibi arap olan olmayan köleleri azat etmiştir

ve bir çok suçun karşılığını köle azat etmeyi şart koşmuştur

kaldı ki günümüzde de fakirlik yoksulluk bir nevi kölelik getirmiş insanlar hizmetli temizlikçi bakıcı vb şeyler le hatta yatılı kalarak bu işleri adeta cariye gibi ifa ederler.

ancak islam fakiri yoksulu kölelikten kurtarmak için dilenmeyi yasaklamış karşılıksız zekat sadaka infak ile karşılıksız yardımı şart koşmuştur

düşün hangi medeniyette sağ elin verdiğini sol el duymacak hakikati var

günümüzde adamlar kamera eşliğinde fakiri reklamize ederek show yaptırarak  yardım yapıyorlar ki islama şahsiyeti korumaya aykırıdır

ateist inkarcı grup fakir yoksula karşılıksız yardım etmez mutlaka bir menfaat karşılığında bunu yapar 

ama islam karşılıksız vermeyi emretmiş farz kılmıştır yani fakirini hakkı olarak görür.

bir kere  köleleştirmenin en mühim unsuru  fakirliktir yoksulluktur. islam fakir ve yoksulu farşılıksız vermeyi emretmesi köleliği bir nevi yasaklamadır önlemedir

bir ayette der ki elinizin altında olan köle ve cariyeler izinsiz sizin kapınızı çalmadan içeri girmesinler

şayet cariye ile istediği kişi cima eden biri  neden izin almayı şart koşsun

elinizin altındaki harb ten  elde edilen kadınlardan para karşılığı o evin bir ferdi gibi temizlik hizmet yapan kadınlardan ve dahi yine ev işlerine bakan kadınlardan hepsini kapsıyordu

islam buna bir hukuk getiriyor

misal: savaşta alınan kadının şayet kocasıda esirle arasında ise cariye sahibi o kadınla evlenemez

evlenme yine nikah akdine bağlıdır

mümin ise zaten hürr bırakmak zorunda veya nikah kıymak zorunda

abd ve avrupa gibi kafir müşrik ateist devletlerin islam diyarlarında ırakta afganistanda bosnada müslüman kadınlara yaptıkları ortada

islam harb esirinie dahi hukuk getiriyor  elinin altında bulduğu köle liği tedricen kaldırıp bir hukuka bağlıyor

4 e kadar evlenme mecburi değil ruhsattır en iyisi yine bir tanedir diye vurgu yaptığı halde istediği sayıya kadar evlenili diye yalan yumurtlanıyor

ma melekut eymanukum hem antlaşma sözleşme manasına gelir yerine göre hemde sağ elin altında olanlar demektir

malum sağ el iş yapma kuvvet bakımından asıl olduğu için kazançlar genelde sağ ele izafe ediliyor.

sağ elin maliki sadece cariye değildir.kaldı ki cariye kavramı sonradan ortaya çıkar 

cereyan manasında akan manasındadır sadaki cariye denir yani sen ölürsün ama bir çeşme yaparsın bir ağaç dikersin bir hayır kurumu yaparsın

o çeşme aktıkça o ağaçtan faydalanıkta sana sevap yazılmaya devam eder demektir.

cariye ismi yozlaşma sonrası bir isimdir.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

küfür ehli güya insan hakkları  demokrasi eşitlik falan filan gibi modern kavramları kullanarak

insanlara en büyük zulmü yapmıştır. bu gün maddence kaynakça dünyanın en zengin kıtaları bu doyumusuz doymaz ateist inkarcı kapitalistlerin sömürüsüne uğramış

tüm zenginlikleri talan edilmiş halkı fakir bırakılmış cahil bırakılmış savaş fitne fesat ile birbirlerini öldürmekte bakınız afrika kıtası

sonrada güya yardım ederek görünerek kendi sapkın ideolojilerini aşılamaya vesile ediyorlar

incil içine dolar koyup verirler.

demokrasi diyerek diktatörleri darbe ile başa getirirler mısırda kaç bin müslümanı kurşuna dizdiler 

insan hakklarıda yalandır

almanyanın abd nin diğer zengin ingilterenin kuruluşunda milyon fakir köle masumun emeği kanı vardır

abd nin kızılderililere yaptığı meydandadır

hintlilere ingilizlerin yaptıklaır ortadadır

islam insanı yaratılış olarak eşitler 

renge ırka dile bakmaz bunları ayet sayar

kafir abd daha düne kadar ve şu anda dahi zencilere uyguladıkları meydandadır

zenciler hayvan taşınan vagonlarda seyahat ederlerdi

paraları olsa bile beyazların vasıtalarına binemezdi

havuzlara köpek ve zenci giremez veya yahudi giremez yazarlardı

bu na m medeniyet denir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, nogodbutAllah said:

küfür ehli güya insan hakkları  demokrasi eşitlik falan filan gibi modern kavramları kullanarak

insanlara en büyük zulmü yapmıştır.

Oysa araplar din yayacağız diye yağma ve işgale çıkmaları, yüzyıllarca başkalarını sömürmeleri zulüm falan, di mi? Ulan bir insan hangi mantıkla insan hakları, demokrasi, eşitlik gibi kavramlara düşmanlık besler, anlamak mümkün değil. Nedir bu arap aşkı?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Sizin çok kullandığınız Ahzab Suresi'ne cevap verdim. 

Sana Ahzab Suresini sormadım.

Soru bu.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sana Ahzab Suresini sormadım.

Soru bu.

Muhammed,  yakın akraba kızları  ile evleneceği zaman "Ma meleket eymanukum" yapacak yani "yemin/sözleşme" yapacaktır.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...