Jump to content

ABD, Boşuna Afganistan'a Çöreklenmedi!Afganistan'da devrim yaratacak maden rezervleri bulundu

Recommended Posts

Kafanız bir tek komplo teorilerine işliyor.

Afgan olayında da bir taneniz bir Bin Ladin, El Kaide lafı etmeden olayı anlamaya çalışıyorsunuz.

Siz bu kafayla mı dünya politikasını anlamaya çalışacaksınız?

"Amerika petrol için sağa sola saldırıyor." Bu mudur?

E hani nerden Irak petrolüne el koyması? Bir taneniz bana bir haber linki getirin "Amerika Irak petrolüne el koydu" diye. Bu kadar büyük bir olay ne diye haber sitelerine düşmez?

Kardeşim ben sana sedece petrol için saldırıyor demedim. İlla ki başka nedenleri de vardır. El-Kaide ve İslami terörizm veya başka nedenler faktördür. Ama petrolüde yabana atmamak lazım. Ben sana o grafiklere pek aldanma diyorum. Dünya'da hiçbir devlet özellikle stratejik hammeddelerinin tam rezervini açıklamaz. Türkiye'de Bor'u tam açıklamaz mesela. Bir rakam atar ama söylediği rakam sadece görünür rezervdir. Muhtemel, mümkün veya potansiyel rezervden hiç bahsetmez. Amerika'da da durum böyle olabilir veya olmayabilir bunu söylemek istiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kardeşim ben sana sedece petrol için saldırıyor demedim. İlla ki başka nedenleri de vardır. El-Kaide ve İslami terörizm veya başka nedenler faktördür. Ama petrolüde yabana atmamak lazım. Ben sana o grafiklere pek aldanma diyorum. Dünya'da hiçbir devlet özellikle stratejik hammeddelerinin tam rezervini açıklamaz. Türkiye'de Bor'u tam açıklamaz mesela. Bir rakam atar ama söylediği rakam sadece görünür rezervdir. Muhtemel, mümkün veya potansiyel rezervden hiç bahsetmez. Amerika'da da durum böyle olabilir veya olmayabilir bunu söylemek istiyorum.

Peki Amerika Irak ve Afgan savaşlarına 2 trilyon dolara yakın para harcayarak tam olarak nasıl kar ediyor bu savaşlardan? Irak petrolüne el koydu diyorsan delil getir. Bir haber linki getir. Afgan madenlerine el koydu diyorsan delil getir. Nasıl kar ediyor bu işten? Hani bu işler savaşlar hep para için diyorsun ya.

Ve sen bor madeninin "stratejik" olduğunu nerden anladın? Bu gerzek ülkede bu aptal masala inanan mnilyonlarca insan var. Geliyorlar anlatıyoruz ama bitmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Peki Amerika Irak ve Afgan savaşlarına 2 trilyon dolara yakın para harcayarak tam olarak nasıl kar ediyor bu savaşlardan? Irak petrolüne el koydu diyorsan delil getir. Bir haber linki getir. Afgan madenlerine el koydu diyorsan delil getir. Nasıl kar ediyor bu işten? Hani bu işler savaşlar hep para için diyorsun ya.

Ve sen bor madeninin "stratejik" olduğunu nerden anladın? Bu gerzek ülkede bu aptal masala inanan mnilyonlarca insan var. Geliyorlar anlatıyoruz ama bitmiyorsunuz.

Babasının hayrına mı işgal etti. Afgan-Rus savaşında Taliban'ı destekleyen Amerika, İran-Irak savaşında Irak'ı destekleyen Amerika ne oldu da bu iki devlete savaş açtı. Demokrasi, özgürlük palavralarına inanmıyorsundur umarım. ırak'ta 1 milyona yakın insan öldü. Afganistan'da binlerce insan öldü. Ve buralarda hala ölmeye devam ediyor. Kusura Amerika bakma düzmeyeceği eşeğe ot vermez. Sen git bu martavalları başkalarına anlat.

tarihinde bakkalamcaninferyadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu bilemeyiz. Adam sana öyle diyor diye öyledir diye birşey yok. Taktik gereğide üretimi azaltmış olabilir. Benim bildiğim teksasta sondaj yapılıp kapatılan bir sürü kuyu var. Bunları bilemeyiz. Bunu bilebilmek için Amerika'daki görünür, muhtemel ve mümkün petrol rezervini bilmemiz lazım. Ordan belki bir yorum yapılabilir.

aynen öyledir, artık sadece ABD'de değil, tüm dünyada petrol pik yapmıştır. artık çıkacak büyük savaş ekonomik değil, hayat-memat savaşı olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Babasının hayrına mı işgal etti. Afgan-Rus savaşında Taliban'ı destekleyen Amerika, İran-Irak savaşında Irak'ı destekleyen Amerika ne oldu da bu iki devlete savaş açtı. Demokrasi, özgürlük palavralarına inanmıyorsundur umarım. ırak'ta 1 milyona yakın insan öldü. Afganistan'da binlerce insan öldü. Ve buralarda hala ölmeye devam ediyor. Kusura Amerika bakma düzmeyeceği eşeğe ot vermez. Sen git bu martavalları başkalarına anlat.

Bu başlıkta bunlar tartışıldı bile. Önce okuyun sonra gelip aynı şeyleri sorun. 4. sayfada bunları anlattım.

Sitelerde Paylaş

harcadığı para reel bir değer ifade etmediğinden sorun yoktur, kağıt bile basmaz, doğrudan bilgisayardan giriş yapar olur biter. artık parası olanın her istediğinde petrolü alamayacağı bir döneme giriyoruz. bu dönemi bir düzeltici savaş takip edecek.

aynen öyle, enerji bağlamında stratejik falan değildir. bor enerji kaynağı değildir, fosil yakıtların yerini tutabilecek birincil enerji kaynağı bulunamamıştır (kömür, gaz-petrol). o yüzden kaynak savaşları yaşanacak.

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım canım kardeşim güzel bir atasözü vardır, " minareyi çalan kılıfına uydurur " diye. Adam aldım benim oldu diyecek değilya farklı yollardan ele geçirmenin yöntemleri vardır. Ben sana ayrıca dedim sadece petrol için değildir. Ulusal güvenliği de önemlidir tabi.

Demişsin nasıl kar ediyor bu kadar para harcayıp? Ben ne bileyim onu Amerikalılara sor. Kar sadece para karı olmayabilir.

Bor'a gelince bor stratejik hammadde değil mi? Petrol neden stratejiktir biliyor musun? Bildiğini sanmıyorum da söyleyim, sadece araba, uçak yakıtı olarak kullanıldığı için değil, üzerindeki kıyafetten, giydiğin ayakkabıya, lastikten plastike, yol yapımından inşaat sektörüne hemen her alanda petrol ve petrol ürünleri kullanılır. Yani yakıt olarak petrol yerine başka bir hammedde bulsan bile petrol yine stratejiktir çünkü kullanım alanı çok yaygındır ve ayrıca Dünya'da sınırlı sayıda devlet tarafındn üretilmektedir. Malum ülkeler.

Bor'a gelince ABD ve Türkiye'den başka yerde pek yok Arjantin ve Şili'de çok az var. En büyük rezerv bizde. Bor'un kullanım alanları; cam sanayii, seramik sanayii, detarjan yapımı, tarım sektörü, inşaat ve çimento sektörü, ahşap koruma, yanmayı önleyici ( geciktirici ) maddeler yapımı, " nükleer uygulamalar ", Metalurji sektörü, otomobil hava yastıkları ve antifiriz, sağlık, füze yakıtları, atık temizleme, hücre yakıt üretimi, enerji depolama fiberoptik teknoloji, uzay araçları, kozmetik, plastik sanayii, patlayıcı madde, fotoğrafçılık, mumyalama, ileri teknoloji cihazları, manyetik cihazlar, boya sanayii, zımpara yapımı vs.. bir çok alanda kullanılmaktadır.

Artık bu kadar alanda kullanılan ve sadece 1-2 ülkede var olan bir hammeddeye stratejik demiyorsan o senin bileceğin şey. Ama stratejiktir.

tarihinde Nevzat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afgan olayında da bir taneniz bir Bin Ladin, El Kaide lafı etmeden olayı anlamaya çalışıyorsunuz.

E hani nerde Irak petrolüne el koyması? Bir taneniz bana bir haber linki getirin "Amerika Irak petrolüne el koydu" diye. Bu kadar büyük bir olay ne diye haber sitelerine düşmez?

Bunlar çocukça yorumlar. Konuyu bilenler böyle yorum yapmaz.

ABD neden Afganistan'a saldırdı?

911 yüzünden. Bunu kim yatsıyabilir? Aksini iddia etmek aptallık olur.

Başka hiçbir nedeni yoktur..

Diğer nedenler ya ikincil nedenler olarak sonra ortaya çıkmışlardır, ya da komplo teorileridir.

Peki ABD Irak'a girdi de petrole neden el koymadı?

Bu da çocukça bir argüman.

Bu hırsızlık ve gasbetme olurdu. Eski savaşlarda böyle yapılırdı.

Savaşı kaybeden ülke finanse ederdi. Daha doğrusu savaş bir ülkenin diğerini talan etmesi demekti.

ABD Irak petrolüne el koymadı. Ama onu yakından kontrola aldı.

Amacı da oydu zaten. Irak petrolünü ve bu arada çevredeki ülkelerin petrolünü çalmak değil, çalınmasını önlemektdir yani.

ABD petrol için sağa sola saldırmıyor. Henüz öyle bir an gelmedi. İlerde o da gelecek. Bekleyin.

Sitelerde Paylaş

aynen öyledir, artık sadece ABD'de değil, tüm dünyada petrol pik yapmıştır. artık çıkacak büyük savaş ekonomik değil, hayat-memat savaşı olacaktır.

Hocam söyle o zaman Amerika'daki petrol rezervini? Sadece açıklanan rakamı söyle yeter. Açıklanmayanları istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Bunlar çocukça yorumlar. Konuyu bilenler böyle yorum yapmaz.

ABD neden Afganistan'a saldırdı?

911 yüzünden. Bunu kim yatsıyabilir? Aksini iddia etmek aptallık olur.

Başka hiçbir nedeni yoktur..

Diğer nedenler ya ikincil nedenler olarak sonra ortaya çıkmışlardır, ya da komplo teorileridir.

tabi, koskoca ABD ve NATO Afpak bölgesine mağarada peştamallı adam kovalamak için girdi. buna bir tek kadir inanır:)

Peki ABD Irak'a girdi de petrole neden el koymadı?

Bu da çocukça bir argüman.

Bu hırsızlık ve gasbetme olurdu. Eski savaşlarda böyle yapılırdı.

Savaşı kaybeden ülke finanse ederdi. Daha doğrusu savaş bir ülkenin diğerini talan etmesi demekti.

ABD Irak petrolüne el koymadı. Ama onu yakından kontrola aldı.

Amacı da oydu zaten. Irak petrolünü ve bu arada çevredeki ülkelerin petrolünü çalmak değil, çalınmasını önlemektdir yani.

ABD petrol için sağa sola saldırmıyor. Henüz öyle bir an gelmedi. İlerde o da gelecek. Bekleyin.

kontrol etti, işte bütün mesele bu. petrolü kontrol etti. kuzeyde asla çekilmeyecek 45.000 kişilik birlik bıraktı.

Sitelerde Paylaş

bor kullanım sahası açısından stratejik olabilir, ama boru işlemek için gereken enerjiyi nereden bulacaksınız? sorun orada.

Bor tuzlarını işlemekten ziyade uç ürüne çevirmek sorun. Mesela Uzay aralarının vazgeçilmezidir bor ama sizde uzay aracı yapacak teknoloji yoksa işte böyle bizde olduğu gibi yok pahasına dışarı satarız onlar kullanır. Satılmasın demiyorum ama bizimde bunu kullanacak teknolojimiz olmalı. Yani sadece Borcam'la yetinmemeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Hocam söyle o zaman Amerika'daki petrol rezervini? Sadece açıklanan rakamı söyle yeter. Açıklanmayanları istemiyorum.

rezervleri internetten bulabilirsin, bunlar önemli değil, önemli olan artık insanoğlunun petrolü denizden arayacak kadar azaldığının farkına varmasıdır. dönen dolaplar bunun içindir. hürmüz boğazı trafiğe kapanacak, en büyük talepkâr Çin'in önün kesilecek. trenlerle Afgan bölgesinden de petrol çekemeyecek, ortada kalacak, köşeye sıkışınca Rusya'ya saldıracak..

Sitelerde Paylaş

rezervleri internetten bulabilirsin, bunlar önemli değil, önemli olan artık insanoğlunun petrolü denizden arayacak kadar azaldığının farkına varmasıdır. dönen dolaplar bunun içindir. hürmüz boğazı trafiğe kapanacak, en büyük talepkâr Çin'in önün kesilecek. trenlerle Afgan bölgesinden de petrol çekemeyecek, ortada kalacak, köşeye sıkışınca Rusya'ya saldıracak..

Ya hocam Çin ile Rusyayla Amerika'nın savaşması demek Dünya'nın sonu demek. Veya Çin ile Rusya'nın savaşması. Büyük devletler kendi aralarında öyle kolay kolay savaş açmaz. Adam petrol çalacam diye tüm halkını mı ölüme sürükleyecek? Çin, Amerika'nın bu tarz bir komplosunu anlamayacak kadar salak bir ülke mi?

Dünya'da her maden hammeddesi gibi petrolde tabi ki azalır ben azalmaz demiyorum. Amerika'nın açıkladığı rakamlara inanmayın diyorum. Hiç bir ülke stratejik hammeddesinin rezervini tam açıklamaz diyorum. Ben Amerika'nın uzun vadede kendi topraklarındaki petrolü kullanım açaısından bir plan yapmadığına imkan ve ihtimal vermiyorum. Yani o kadar büyük bir devlet böyle bir hata yapmaz.

Sitelerde Paylaş

Ludwig efendi sana göre Amerika Irak'ı demokrasi ve özgürlük getirmek için mi işgal etti

Osmanlı'da bir dönem " adalet ve barış " getiriyoruz deyip, toprağa, + vergiye konuyordu. Amerika'da " demokrasi ve özgürlük " deyip petrole konuyor aralarında fark yok. Ha şimdi silahlar çok daha etkili olduğundan daha fazla insan ölüyor tek fark bu.

Sitelerde Paylaş

Ya hocam Çin ile Rusyayla Amerika'nın savaşması demek Dünya'nın sonu demek. Veya Çin ile Rusya'nın savaşması. Büyük devletler kendi aralarında öyle kolay kolay savaş açmaz. Adam petrol çalacam diye tüm halkını mı ölüme sürükleyecek? Çin, Amerika'nın bu tarz bir komplosunu anlamayacak kadar salak bir ülke mi?

herkes herşeyin farkında zaten merak edilmesin, Çin artık otobüs duraklarında "bisiklete binin" kampanyası başlattı. amaç zaten talebin imhası, yani anti population weapons...

Dünya'da her maden hammeddesi gibi petrolde tabi ki azalır ben azalmaz demiyorum. Amerika'nın açıkladığı rakamlara inanmayın diyorum. Hiç bir ülke stratejik hammeddesinin rezervini tam açıklamaz diyorum. Ben Amerika'nın uzun vadede kendi topraklarındaki petrolü kullanım açaısından bir plan yapmadığına imkan ve ihtimal vermiyorum. Yani o kadar büyük bir devlet böyle bir hata yapmaz.

tüm dünyada petrol stoklanır, ABD'de de öyle. bu bilinen bir şey zaten. hatta şu anda karasal petrol stokları tamamen dolduğu için stok olarak süperdev tankerleri denizde tutuyorlar.

ama sorun şu ki dünyadaki 10 büyük yatak inişe geçti, bu kaçınılmaz bir düzeltici savaş demek. bu savaş diğer savaşlara benzemeyecek, çünkü birilerinin yaşaması diğerlerinin yok olmasını gerektirecek. barış falan yok..

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herkes herşeyin farkında zaten merak edilmesin, Çin artık otobüs duraklarında "bisiklete binin" kampanyası başlattı. tabi bu sonucu değiştirir mi? sanmam.

tüm dünyada petrol stoklanır, ABD'de de öyle. bu bilinen bir şey zaten. hatta şu anda karasal petrol stokları tamamen dolduğu için stok olarak süperdev tankerleri denizde tutuyorlar.

ama sorun şu ki dünyadaki 10 büyük yatak inişe geçti, bu kaçınılmaz bir düzeltici savaş demek. bu savaş diğer savaşlara benzemeyecek, çünkü birilerinin yaşaması diğerlerinin yok olmasını gerektirecek. barış falan yok..

Hocam bu konularda net rakam verilemez. 30 km yerkabuğunda daha en fazla 2-3 km inebilmişler daha derinlerde ne olduğu bilinemez. Belki Türkiye'de de petrol var ama derin sondaj yapılamadığından ulaşılamıyor. Belki okyanusun dibi tüm petrol bunlar hakkında kimse net rakam veremez. Ben stoktan bahsetmiyorum. Rezevde bahsediyorum. Amerika'nın açıkladığı rakamlar görünür rezevdir, muhtemel ve mümkün rezevleri de açıklarda o rakam 2-3 katına çıkabilir. Bunları bilemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

E hani nerde Irak petrolüne el koyması? Bir taneniz bana bir haber linki getirin "Amerika Irak petrolüne el koydu" diye. Bu kadar büyük bir olay ne diye haber sitelerine düşmez?

sana acikliyim ,

alpha goril , sürüde her gün güc gösterisi yapar , sudan bahaneler bularak ona buna saldirir ki mevkisini sarsilmasin diye . bu atesitlerin anlayacagi dilde bir aciklama .

bana göre bati ve basta vatikan olmak üzere , seytan tarafindan yönlendiriler bir cete .

hiristiyanlik gizli satanizim

-isayi tanri yapdilar

-isa-tanriyi camrihda öldürdüler

-pazar günleri de tanrinin etini ve kanini yiyor ve iciyorlar

amen ve halelüya ludwig

Sitelerde Paylaş

sana acikliyim ,

alpha goril , sürüde her gün güc gösterisi yapar , sudan bahaneler bularak ona buna saldirir ki mevkisini sarsilmasin diye . bu atesitlerin anlayacagi dilde bir aciklama .

bana göre bati ve basta vatikan olmak üzere , seytan tarafindan yönlendiriler bir cete .

hiristiyanlik gizli satanizim

-isayi tanri yapdilar

-isa-tanriyi camrihda öldürdüler

-pazar günleri de tanrinin etini ve kanini yiyor ve iciyorlar

amen ve halelüya ludwig

Bu da pek bir bilimsel açıklama oldu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...