Jump to content

Marksist ve Faşist Hezeyanlar

Recommended Posts

Kimseden beklediğin yanıtı bulamazsın. Çünkü kimse senin zihniyetinde değil.

HY bağlanıp yazarsa belki ondan beklediğin yanıtları alabilirsin. :lol:

Belli ki sen yine konuyu Yahudilere-Masonlara bağlayacaksın.

Aklını onlarla bozmuşsun.

Etkileri var mıdır?

Elbette faktörlerden biridir. Ama dikkate alınmayacak kadar zayıf etkilerdir.

Bolşevik ihtilalini Yahudi finans desteği nedeniyle siyonizmin bir planı olarak görebilirsin.

İtalya ve Almanya'daki faşist rejimler için ne yumurtlayacağını merak ediyorum. :D

Son cevabınmı pante. ?????

Öldürmeden önce kurbanıma sorarım biliyorsun.

Zerre kadar çözememişsiniz Hegelistik dünyayı.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son cevabınmı pante. ?????

Öldürmeden önce kurbanıma sorarım biliyorsun.

Zerre kadar çözememişsiniz Hegelistik dünyayı.

Karşıtlar, düşman kamplar yaratarak kendi emellerine-hedeflerine ulaşma planı veya arada gemisini yürütme planı mümkün. Bunun örnekleri yok değil.

Ama Rusya'da sosyalist, başka ülkelerde faşist rejimler oluşturacak kadar büyük boyutta değil.

Asıl hezeyan bu.

Son yanıtım olabilir.

Eğer iddialarını bu akşam görebilirsem ilavede bulunabilirim.

Yarına kalırsa beni zor görürsün. :)

Sitelerde Paylaş

Kavuntutan kardeşim, neden girdiğin her başlıkra insanları tokatlıyor, ortalığı mezbahaya çeviriyorsun? Yaz da gelmişken denizin, kumun falan tadını çıkarmaya baksana insanlara eziyet edeceğine? Hani anlamadım ki nedir seni kızıdran memnun edeceği yerde?

Sitelerde Paylaş

Son yanıtım olabilir.

Eğer iddialarını bu akşam görebilirsem ilavede bulunabilirim.

Yarına kalırsa beni zor görürsün. :)

Pante konu hakkında yazmamaya karar verdim, çünkü emeğe değmiyor. Hem emek veriyorsun hemde bir dolu hakaretle karşılaşıyorsun, ve bu modlar tarafından yapılıyor.

Sözün özü ;

İtalyada baş gösteren Carbonari topluluğu ile başlayan ilk Sosyalist yapıların Fransa ve Almanya ayaklarını verip , Hitler Almanyasında gaz odalarında yakılanların Carbonari yani Otorite karşıtı Sosyalistler olduğunu tarihsel verilerle anlatmayı düşünüyordum ki, tarafıma yapılan hakaretlere kadar.

Daha sonra bu grupların oluşturduğu yapıların Hess komutasında Marksın eline nasıl geçirildiği konusu ile Avrupa faşizmi ile başlayıp Hegelistik dünyanın iki ayağı Çin ve Rusyaya girip sentez tek dünya devletine gelecektim.

Ama gerek yok.Herkes bildiği ile devam etsin., bilgi herkese göre değil.

Sitelerde Paylaş
Pante konu hakkında yazmamaya karar verdim, çünkü emeğe değmiyor. Hem emek veriyorsun hemde bir dolu hakaretle karşılaşıyorsun, ve bu modlar tarafından yapılıyor.

Sözün özü ;

İtalyada baş gösteren Carbonari topluluğu ile başlayan ilk Sosyalist yapıların Fransa ve Almanya ayaklarını verip , Hitler Almanyasında gaz odalarında yakılanların Carbonari yani Otorite karşıtı Sosyalistler olduğunu tarihsel verilerle anlatmayı düşünüyordum ki, tarafıma yapılan hakaretlere kadar.

Daha sonra bu grupların oluşturduğu yapıların Hess komutasında Marksın eline nasıl geçirildiği konusu ile Avrupa faşizmi ile başlayıp Hegelistik dünyanın iki ayağı Çin ve Rusyaya girip sentez tek dünya devletine gelecektim.

Ama gerek yok.Herkes bildiği ile devam etsin., bilgi herkese göre değil.

Seni bayağı üzmüşler Akhe.

Neyse keyfin iyiyken yazarsın artık.

Hep şu an gibi bozuk olacak değilsin ya!

Başlık yerinde nasıl olsa. :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim konuyla alakalı fazla bir bilgim yok ama birşey dikkatimi çekti, tutankamun nickli arkadaşın her yazdığı şeye alaycı yaklaşıyorlar. Saçmada olsa bazı şeyleri saçma olduğunu ispat etmeniz gerekir. Bunlar bunu yapmadan, direk adamı aşağılayıcı cümleler kuruyorlar. Ne bileyim yazılarınları okudukça sanki adam haklı gibi diyesim geliyor. Forumu biraz daha takip edeyim bakalım.

Sitelerde Paylaş
Soru : Niye Faşizm Almanya ve İtalyada , Marksizm ise Rusyada patlak verdi.

global capital açısından bu iki rejim de birer yol kazasından ibarettir. tıpkı Napoleon gibi. sonuçların mekanlara göre ayrı olmasına gelince, tarihte olaylar keyfidir, kemmi değil. aynı sebepler ve koşullar aynı sonuçları doğurmaz, tekerrür sebep sonuç ilişkisi içinde cereyan etmez, dahası tekerrür yoktur. bu nedenle birinde faşizm (yüce devlet), birinde nazizm (yüce millet), diğerinde komünizm gelmiştir.

-devrim fransa'sında global kapital'in öncülerince bilinçli başlatılan kıtlık kitlesel harekete dönüştürüldü, devrim oldu. sonra beklenmedik bir adam geldi, Napoleon. bu adam global kapital'i ingiltere'ye kovdu, zira veneditianların yaşayacağı en iyi yer orasıydı. tıpkı varisi olduğu Roma gibi sopasıyla dünyayı dize getirmeye çalıştı.

-nazilerin iktidara gelişi görünürde ekonomik şartlar ve versay baskısıyla oldu. global kapital'in desteğiyle güçlenen naziler kendini besleyenlere madik attılar ve yeni bir yol kazasına yol açtılar, buna karşın global kapital ikinci büyük savaşı zamanından önce başlatarak adeta erken doğum yaptırdı ve istenmeyen nazileri bitirdi, yoksa bugün bütün dünya Almanca konuşuyor olurdu, Roma'nın varisi Bismarck Almancası. normalde büyük savaşın 1948'den sonra yapılması gerekiyordu.

-esas oğlan olan sovyetler birliği tarihin gördüğü en büyük yol kazasıdır. kabuk değiştirmesi 70 sene sürmüş, global kapital'i içine 80'lerde içine sızdırmaya başlamıştır. on yılın sonunda Yeltsin gibi bir global kapitalci başa gelmiş, fakat usta satranççı Rusya derin devleti kurnaz bir operasyonla Yeltin'i devirmiş, global kapital'in ülkede kontrol altına almıştır. günümüz Rusya'sı bir krallık görünümündedir, gelecekte tüm dünya böyle olacaktır.

hasılı kelam, neden bu olaylar bu ülkelerde farklı tezahür etti sorusunun yegane cevabı hem devletler için hem de global kapital için "beklenmedik" olmalarıdır.

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında bence arkadaş çok güzel bir soru? Örneğin komünizm büyük sanayi devrimini tamamlamış batı avrupa ülkelerinde değil de, Rusya gibi sanayileşmesine tam tamamlayamamış batı avrupalı devletlere göre çok çok geri bir ülkede zuhur etti. Diğerlerinin birinci dünya savaşıyla direk bağlantısı olacağını düşünüyorum. Asıl bana göre üzerinde durulması gereken budur.

Sitelerde Paylaş

global capital açısından bu iki rejim de birer yol kazasından ibarettir. tıpkı Napoleon gibi. sonuçların mekanlara göre ayrı olmasına gelince, tarihte olaylar keyfidir, kemmi değil. aynı sebepler ve koşullar aynı sonuçları doğurmaz, tekerrür sebep sonuç ilişkisi içinde cereyan etmez, dahası tekerrür yoktur. bu nedenle birinde faşizm (yüce devlet), birinde nazizm (yüce millet), diğerinde komünizm gelmiştir.

-devrim fransa'sında global kapital'in öncülerince bilinçli başlatılan kıtlık kitlesel harekete dönüştürüldü, devrim oldu. sonra beklenmedik bir adam geldi, Napoleon. bu adam global kapital'i ingiltere'ye kovdu, zira veneditianların yaşayacağı en iyi yer orasıydı. tıpkı varisi olduğu Roma gibi sopasıyla dünyayı dize getirmeye çalıştı.

-nazilerin iktidara gelişi görünürde ekonomik şartlar ve versay baskısıyla oldu. global kapital'in desteğiyle güçlenen naziler kendini besleyenlere madik attılar ve yeni bir yol kazasına yol açtılar, buna karşın global kapital ikinci büyük savaşı zamanından önce başlatarak adeta erken doğum yaptırdı ve istenmeyen nazileri bitirdi, yoksa bugün bütün dünya Almanca konuşuyor olurdu, Roma'nın varisi Bismarck Almancası. normalde büyük savaşın 1948'den sonra yapılması gerekiyordu.

-esas oğlan olan sovyetler birliği tarihin gördüğü en büyük yol kazasıdır. kabuk değiştirmesi 70 sene sürmüş, global kapital'i içine 80'lerde içine sızdırmaya başlamıştır. on yılın sonunda Yeltsin gibi bir global kapitalci başa gelmiş, fakat usta satranççı Rusya derin devleti kurnaz bir operasyonla Yeltin'i devirmiş, global kapital'in ülkede kontrol altına almıştır. günümüz Rusya'sı bir krallık görünümündedir, gelecekte tüm dünya böyle olacaktır.

hasılı kelam, neden bu olaylar bu ülkelerde farklı tezahür etti sorusunun yegane cevabı hem devletler için hem de global kapital için "beklenmedik" olmalarıdır.

Ahh Pante abi !

Ne guzel yazmis dimi ??

Pragraf baslari,Satir aralari,Vurgulamak istedigi manidar cumleler!

Bana Mazide kalan bir Arkadasimizi hatirlatti .

Bilmem sana'da hatirlattimi ??

Sitelerde Paylaş
Aslında bence arkadaş çok güzel bir soru? Örneğin komünizm büyük sanayi devrimini tamamlamış batı avrupa ülkelerinde değil de, Rusya gibi sanayileşmesine tam tamamlayamamış batı avrupalı devletlere göre çok çok geri bir ülkede zuhur etti. Diğerlerinin birinci dünya savaşıyla direk bağlantısı olacağını düşünüyorum. Asıl bana göre üzerinde durulması gereken budur.

Sanayileşmesini tamamlamış, ileri kapitalist ülkelerde devrimin olabileceği düşüncesi Marks'ın yanılgılarından biridir.

Hiçbir sosyalist devrim, sanayisini tamamlamış ülkede gerçekleşmedi.

Ne Rusya ne Çin, ne Küba ne de diğerleri sanayileşmemişti.

Tek örnek Rusya olsa, bir istisna olarak kabul edilebilirdi, ama tümü öyle.

Bu yanılgının başlıca sebebi işçi sınıfının yüceltilmesi ve önderliği olmazsa olmaz görülmesidir.

O yanılgı, proleterya diktatörlüğü gibi yanlış bir teoriye de neden oldu ve sosyalizmi diktatörlüğe sevketti.

Kolay kolay da bu yanlış teoriden kurtulunamayacağı görülüyor.

Faşizm insanlar için hiç umut olmadı, olacağa da benzemiyor.

Ama sosyalizm bir umuttu ve umut olmaya devam ediyor.

Ancak yeni ve doğru teoriler üretilmediği ve benimsenmediği takdirde başarılı olması mümkün değil.

Göründüğünün dışında gizli güçler ve amaçlar ararken şu soruları yanıtlamak gerekir:

Sovyet devrimi kimlere yaradı?

Faşist rejimler kimlere ne fayda sağladı?

En başta milyonlarca masum insanın yaşamına malolduğu, acılar ve derin izler izler bıraktığı bir gerçek.

Bunun yanında Sovyet devriminin bize de yaradığını söyleyebiliriz.

Eğer Rusya'da devrim olmasaydı, halimiz nice olurdu..

Peki o gizli güçler ne elde etti, ne fayda sağladı acaba?

Sitelerde Paylaş

Peki o gizli güçler ne elde etti, ne fayda sağladı acaba?

Yazin cok guzeldi ama burada paranoya yapmissin abi!

Zaten yukar'da isaret etmistin! Demokrasi yok ve tamamen degismez ve yanlis bir on goru var! O'da Ploreteryanin oncu rolu vs!:

Bak ne guzel sorunu ortaya koymussun!

Peki niye Pranoyaklik yapip. Y.kucuk gibi ''Gizli-Kozmos'' gucler ariyosun ??

Sowyet rejimi yikildi..Saddamin'da rejimi yikildi..Iranin yikilisini zevk ile izliyecez.. Cunku en buyuk guc ZAMAN boyle istiyor! Ve degismessen Yikarim diyor.. Ve yikiyor..

Sitelerde Paylaş

Marks bence kapitalizmin içine işlemiş bu hastalığı iyi teşhis etti. Ama malesef kapitalizm bu hastalığa karşı tedbirleri alınca vücutta bu hastalık yayılamadı. Hastalığın vücudu kangrene çevirebileceğini en iyi alanlar eskiden beri eşkiyalar ülkesi olan Rusyadır. Leninin delidolu cesareti ve Rusyanın tam ihtilale açık yapısı ve ekonomik ve sosyal yapısı sayesinde bu iş bünyesinde değilde, bünyeden çok uzak bir yerde zuhur etmiştir. Bu işte Lenin'in hakkını yememek gerekir. Belki başka biri lider olsaydı komünizm Rusya'da hiçbir zaman egemen olamayabilirdi. Zaten kitleleri peşinden sürüklemek istiyorsan bunun gibi şuana kadar söylemeyecek kadar insana deli dolu gelen cümleleri büyük bir cesaretle dile getirmen gerekir. Leninde de bu fazlasıyla vardır. Davasına tam inanmış bir asker olarak görürüz Lenini.

Sitelerde Paylaş
Ahh Pante abi !

Ne guzel yazmis dimi ??

Pragraf baslari,Satir aralari,Vurgulamak istedigi manidar cumleler!

Bana Mazide kalan bir Arkadasimizi hatirlatti .

Bilmem sana'da hatirlattimi ??

Nedense yazını görünce benim aklıma şu şiir geldi sevgili Ege:

Her gün bir yerden göçmek ne iyi!

Her gün bir yere konmak ne güzel!

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş!

Dünle beraber gitti cancağızım,

Ne kadar söz varsa düne ait.

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

Yeni nickler yeni sayfalar açtırmalı ve yeni sözler söyletmeli insanlara.

Yazsınlar-konuşsunlar, yeter ki yeni sözler söylesinler. :D

Sitelerde Paylaş
Yazin cok guzeldi ama burada paranoya yapmissin abi!

Zaten yukar'da isaret etmistin! Demokrasi yok ve tamamen degismez ve yanlis bir on goru var! O'da Ploreteryanin oncu rolu vs!:

Bak ne guzel sorunu ortaya koymussun!

Peki niye Pranoyaklik yapip. Y.kucuk gibi ''Gizli-Kozmos'' gucler ariyosun ??

Sowyet rejimi yikildi..Saddamin'da rejimi yikildi..Iranin yikilisini zevk ile izliyecez.. Cunku en buyuk guc ZAMAN boyle istiyor! Ve degismessen Yikarim diyor.. Ve yikiyor..

Hayır, ben paranoya yapmıyorum.

Tersine paranoya yapanlara soruyorum o soruları..

Sitelerde Paylaş

Bilim, hukuk, ekonomi, demokrasi bunlar önemli.

Bunlar genel çerçeveler. Bunların kapağını açıp içine bakarsan. İçinde, kapitalizm, sosyalizm, faşizm, monarşizm, liberalizm vb bir sürü şey bulursun. Bu bulduklarını çözümleyemezsen. Ne bilimden, ne hukuktan, ne ekonomiden ne de demokrasiden yararlanamazsın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Drekinci ben komünizme inanmadığım için soruyorum. Sana göre hiçbir zaman olmayan, her zaman ütopya olarak kalacak olan komünizm öngördüğü eşitlik, adil bir paylaşım mıdır?

Sevgili bakkalamcanınferyadı

Adil olmanın, adaletin en temel parametresi eşitlikten geçer. Bir yerde eşitsizlik varsa zaten adalet yoktur demektir.

insanlar arasındaki küçük farkları eşitsizlik olarak görmemek gerek. Veya insanlararası eşitsizlikte bizzat insanların rolü yoksa kime ne hesabı soracaksınız. Ama eşitsizliği bizzat insanlar yaratıyorsa. Birilerinin ürettiğine bir başkaları el koyuyorsa işte eşitsizliğin kaynağı bulunmuş demektir ve bu eşitsizliği ortadan kaldırmak adil ve doğru bir davranış olur.

Tabi bu eşitsizliğin avantajlı tarafandaysanız elbette eşitsizliği doğal karşılayacak, kendinizi ayrıcalıklı bir konuma getiren ilişkileri savunacaksınız. Ancak eşitsizliğin mağdur tarafındaysanız, elbette size yapılan haksızlığa, sizi mağduriyete sürükleyen düzene karşı mücadele edeceksiniz. Bu mücadeleyi kendinizi sömürücü sınıfa atmak için yapabilirsiniz. Veya eşitliği savunarak adil bir paylaşım istersiniz. Birinci mücadelenizde başarı kazanırsanız, sizinle beraber pek çok insanın bu mücadeleyi kazanmasına engel olursunuz. Düzenin temel karakteri yerli yerinde kalır yalnız siz sınıf atlamış olursunuz. Ancak Eşitlik ve adaleti savunarak mücadeleyi kazanırsanız. Kazanç topyekün olur. Tüm insanlık kazanır. Düzen değişmiş olur.

Ben kendimi kurtarmaya bakarım. Gerisi beni ilgilendirmez diyorsanız. Komünizme inanmamanız doğaldır.

Kendini kurtarma yolundaki mücadelende başarılar dilerim.

Bakalım bakkalamca feryat etmeden hipermarket olabilecek mi? :D

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...