Jump to content

Büyü

Recommended Posts

Bu bir belgesel serisiydi zaten. Açıklanamayan doğa üstü olayları ele alıyordu. Özel title neydi hatırlamıyorum. Başka bir belgeselde mesela öldükten sonra cesetleri garip bir biçimde çürümeyen çok adanmış rahibeleri falan işlemişlerdi. Ordada bilimsel bir cevap bulunamadığını söylemişlerdi. Yani bu cesetlerin mumyalaşması için gerekeli ortam yoktu, zaten mumyalanmış cesetlerde değildi ama neden çürümüyordu falan. Kafa karıştırıcı belgeseller. Ben haiti voodoo büyüsüne merak salmak üzereyim sanırım.

Muhtemelen tabuyu izlediniz yahut karabüyü voodoo olabilir.

tarihinde Melikul_Deyyan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Büyü diye bişeye inananan var mı arkadaşlar? Ben inanmıyordum ama bir iki ay önce ev arkadaşlarımdan biri erkek arkadaşı için voodoo büyüsü yaptırdı. Yaklaşık 1500 pound ödedi ama söylediğine göre büyü işe yaramış. Bunun bilimsel bir açıklaması olabilir mi acaba? Yoksa tesadüfen olan şeyleri insanlar büyü sonucu mu sanıyor?

Hanım kızım,

Doğaüstü diye birşey yoktur. Sadece henüz açıklanamayan olaylar vardır. Böyle bir ikilemin içinde olman zaten tepkisel ateistliğin günümüzdeki en önde gelen temsilcilerinden biri olmanın gereğidir. Elbette senin zekanda birinden Kant, Spinoza, Camus, Nietzsche, Sartre vs. okuyup da ateist olmasını beklemek o kişiye haksızlık olacaktır. Ama en azından Turan Dursun'u neyin anlamadığın yerlerini de abilerine sorarak okusaydın bu tarz durumlara düşmezdin.

Bir şeyin açıklanamaması büyünün vesairenin etkili olduğu anlamına gelmez, herhangi bir iddiayı doğrulamaz. Bunu iddia edecek olursan şurada açıklanan mantık hatasına düşmüş olursun:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_ignorantiam

Bak işte, bebe biliyor da konuşuyor, ergen ben-merkezciliğinden kurtulmak şartıyla ilerisi için de umut vadediyor.

İnanmayın böyle şeylere, yazın tadını çıkarmaya bakın...

Sitelerde Paylaş

Büyü diye bişeye inananan var mı arkadaşlar? Ben inanmıyordum ama bir iki ay önce ev arkadaşlarımdan biri erkek arkadaşı için voodoo büyüsü yaptırdı. Yaklaşık 1500 pound ödedi ama söylediğine göre büyü işe yaramış. Bunun bilimsel bir açıklaması olabilir mi acaba? Yoksa tesadüfen olan şeyleri insanlar büyü sonucu mu sanıyor?

Nasıl bir cevap bekliyorsun bu soruya? :)

Sitelerde Paylaş

http://www.maxicep.com/kitap-ozetleri/the-secret-kitap-ozeti-341775.html

Secret diye bir kitap var onu okumanı tavsiye ederim..Aslında biraz güvensiz yaklaştım çünkü kitapta ulaşılmak istenen şey sürekli maddiyatla ilgili konulardı.Biraz ticari amaç gütsede bana göre mantılı bir yaklaşımı vardı..

Çocuğu olmayan bir arkadaşıma doktor doğum kontrol hapı vermşti.Beynin o bölge ile ilişkisini kopartıp bir şekilde terapi ediyor.Çünkü bilinç altı süekli çocuğa endeksli olunca vücudun konsantresi bozuluyormuş.Bu kitapta da benzer bir durum anlatılıyor.Çekim gücü denen şey tamamen vasitasız işliyormuş..Siz bir şeyi ister görünsenizde aslında içselinizde o şeyin olmayacağınından çok korkuyorsanız çekim gücü buna negatif karşılık veriyor .Ve istediğiniz şey olmuyor.Mesela zengin olan bir insan sürekli elindekileri kaybetme korkusu ile yaşayarak kaybetmyi çekiyor.

Belki senin arkadaşında bu büyüyü yaptırdığı zaman beynen relax olduğu için çekim gücü doğru işlemiş olabilir ..Kim bilir belkide açıklaması budur.

Sitelerde Paylaş

Bizim âyetlerimiz kendilerine apaçık okunduğu zaman inkâr edenler kendilerine gelen hak kitap için: "Bu apaçık bir büyüdür." dediler.

Zannedersem size göre en büyük büyü Kuranı Kerim olmalı.

Burda kuran için "büyüdür" diyen var mı? Eskilerin masalları işte..

Sitelerde Paylaş

Bu büyücülerin, falcıların çoğu kendisine hayrı olmayan insanlardan çıkıyor. Bir malbora parasına muhtaç fakat senin geleceğini görüyor! Bunlara prim vermemek lazım. Büyünün falan hayrı olsa bu işlerin merkezi afrika bu halde olmazdı.

İhtimal dahilinde olan birşeyin her zaman gerçekleşme ihtimali vardır. Büyüyü ihtimal dahilinde birşey için yaptırınca ve bu gerçekleşince büyü tutmuş diye bakmamak gerekiyor.

Gerçi woodoocular iyi yere dükkanı açmış. 1500 pound iyi para. :)

Burca, pozitif enerji taşına, fala, büyüye inanan ve bu insanlara para yedirenler genellikle kadınlar. Kadınlar neden erkeklere oranla daha çok safsataya yatkındır ?

Bilimsel bir açıklaması var mı ?

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kumdan kaleler yapardık eskiden,

bir dalga gelir bozuverirdi bütün büyüyü,

çocuksu bir hüzün kaplardı bedenimizi,

çocuktuk o zamanlar,

bir başka büyüye kaptırır kendimizi,

unuturduk bozulan kaleleri,

şimdiyse..

büyüdük ve büyülere inanmaz olduk..

bende bi şiir cızıktırıveriim madem konuya mahsuben..:)

Sitelerde Paylaş

Bu büyücülerin, falcıların çoğu kendisine hayrı olmayan insanlardan çıkıyor. Bir malbora parasına muhtaç fakat senin geleceğini görüyor! Bunlara prim vermemek lazım. Büyünün falan hayrı olsa bu işlerin merkezi afrika bu halde olmazdı.

İhtimal dahilinde olan birşeyin her zaman gerçekleşme ihtimali vardır. Büyüyü ihtimal dahilinde birşey için yaptırınca ve bu gerçekleşince büyü tutmuş diye bakmamak gerekiyor.

Hahaha bu adama da bayılıyorum, kafası benim gibi çalışıyor. :)

Burada gördüğümüz süzgeci pek çok alanda kullanabilirsiniz. Mesela bir aklıevvel çıkıp bazı eski medeniyetlerin bilgi seviyesinin aslında günümüzdeki bilgi seviyesinden kat kat ileride olduğunu falan iddia ettiğinde bunun zırva olduğunu bu eski medeniyetlerin basit hastalıklardan kırıldıkları, ömür beklentilerinin 30 yıl civarında olduğu, gök gürültüsünü tanrıların kızgınlığı ile açıkladıkları vb. noktalardan hareketle ortaya çıkarabilirsiniz. Kelin merhemi olsa başına sürer.

Sitelerde Paylaş

Türkiye de insanlar büyü için sadece hacıya hocaya gidebiliyor, yurt dışında daha geniş seçenekler var. Cadı büyüsü, kara büyü, voodoo, eski mısır büyüsü, şeytan büyüsü, papaz büyüsü ve tabiki müslo büyüsü. Bunlardan birini seçebilirsin. Çeşitlilik güzel bişey

Sitelerde Paylaş

Belki daha üst boyutlarda yaşayan bilinç sahibi canlılar vardır, bazı insanlarla iletişim kurabiliyorlardır neden olmasın.

Cadi adi üzerinde,sen burda yazanlara büyümü yaptin,herkes bu sacmaliklara yanit veriyor,cadoloz seni...Bak beni ne hale soktun...BATCAT OLDUM:))))

post-10445-127667756672_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Jadı ben büyülere inanmıyorum ama kötü düşüncenin insanı etkilediğini düşünmüşümdür hep.Bu yüzden nazardan,beddua vb olumsuz düşüncelerden korkarım.İsteyerek zaten olmaz ama istemeden birilerini kırıp incitmek,doğru bir tabirle ah almak beni çok korkutur.Değil sadece insanların,hayvanların,kedilerin köpeklerin bile ahı tutar çünkü.İşte buna çok inanırım.

Ne kadar doğru bilmem ama ananemden bile papaz büyüsünün yapıldığı takdirde bir daha asla bozulamayacağını falan duymuştum.Bana biraz şehir efsaneleri gibi geliyor bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...