Jump to content

Büyü

Recommended Posts

Sevgili Jadı ,

Sen bu konuları yakın araştırdığın için bir soru sormak istiyorum.

Eskide varolduğu söylenen anaerkil toplumlar ve onların sosyal yaşamalarıyla ''cadılık müessesi ''nin bir bağlantısı var mı?

Cadılar anaerkil toplumlardaki bilgeler/ruhbanlar mı idiler?

Baal, paganizme merak salıp araştırmaya başladığımdan beri bu ilmin tahminimden çok daha geniş olduğunu gördüm. Bu soruna tam olarak ileride kendi yanıtımı verebilirim. Ancak paganizmde kadın çok önemlidir. Değişik tanrıçalar vardır ve bunlar ayın halleriyle özdeşleştirilirler. Örneğin ilk ay yani hilal durumunda Selena yani bakire tanrçanın gücü yardımıyla büyü yaıpılr, dolunayda anne tnrıça ( Diana) ve son ayda kocakarı ( Hekate) ile büyü yapılmaktadır. Bilgeliğinden ötürü en etkili büyü gücü Hekate'nindir.

Ay paganizmde çok önemlidir ayrıca 28 günlük ay periyodu direk kadınların menstural siklusu ile özdeşleştirilmiş ve aynı şekilde kutsanmıştır.

Yazının geri kalanı alıntıdır

Eskiden tanrıçalar ve onun şahsında kadınlar kutsaldı, yaşam veriyorlardı. Sonra tek tanrılı dinlerin de gelişimiyle birlikte doğum veren-yaşam veren kadın değil, erkek oldu.

Tek tanrılı dinler, dünyevi-semavi ikiliğini ve bunun sonucunda iyi-kötüyü ayrıştırıp kutuplaştırdılar. Pagan inançlarında bu yoktur.

Cennet ortaya çıkarılıp bu dünya kötülendikçe yaşam veren kadın da eninde sonunda cadı oldu, Ademi kandıran günahkâr Havva oldu. Oysa pagan dinlerde mutlak iyi-kötü ayrımı olmadığı gibi mutlak yaşam-ölüm ayrımı da yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jadı sende de çatlaklık var biraz :)

Bikere büyünün yapılabildiğine inanıyorsan eğer metafiziğe de inanıyorsun demektir.Metafiziğe inanan birisiyim fakat herhangi birinin kendi dinine inancına göre beynini zihnini kullanarak kişileri etkileyebileceğine inanmıyorum.

İnsanlara yönelik büyü ve bunun gibi metafizik yöntemleri uygularken,karar alma süreçleriyle yani planlamalarla yönlendirmek imkansız.

Geçtiğimiz günlerde Lamia büyüsü diye bir film izledim.Sinir bozucuydu..Bir çeşit hint büyüsüydü.Yaşlı ve mağdur çingene bir kadının bankadan kredi almasını engelleyen mevki sahibi bir bankacı kıza yaptığı bir büyüydü bu.Bankacı kız çingene kadına kredi vermeyi engellemekle kalmamış aynı zamanda kadını rencide etmişti.Çingene kadın büyüyü yaptıktan kısa bir süre sonra ölüyor ve büyünün bozulması imkansız bir hale geliyor vs..

Teknik olarak başarılı bir film değildi ayrıca içerikte de abartılmışlık çok fazla..fakat gene de izlemeni tavsiye ediyorum :)

filmin adı kara büyü sanırım orijinali de drag me to hell

çok kötü birf filmdi güldüm birçok yerde ^_^

Sitelerde Paylaş

Büyü diye bişeye inananan var mı arkadaşlar? Ben inanmıyordum ama bir iki ay önce ev arkadaşlarımdan biri erkek arkadaşı için voodoo büyüsü yaptırdı. Yaklaşık 1500 pound ödedi ama söylediğine göre büyü işe yaramış. Bunun bilimsel bir açıklaması olabilir mi acaba? Yoksa tesadüfen olan şeyleri insanlar büyü sonucu mu sanıyor?

Kuran'da anlatılan büyünün bizlere yuttturulan büyü ile zerre kadar ilgisi yoktur.Büyü akılları ilizyonlu cümleler kandırmayı ifade eder.Örneğin sizin sürekli iddaa ettiğiniz şeyin tam karşılığıdır büyü.Din denen bu safsataya nasıl inanıyorsunuz,nasıl kanıyorsunuz dediğiniz anda Kuran'daki anlamı ile büyüden bahsetmiş oluyorsunuz.Yani aklınız böyle şeylere nasıl kanabiliyor diyorsunuz.İşte Kuran'da anlatılan büyü budur.

Bunun içinde dikkat ederseniz,Peygamberler hep büyücü olarak anılır.Yani Kuran'a inanmayanların gözünden vahyin görünüşüdür büyü.Tek kelime ile saçmalık dediğimiz şeydir anlamı.Yani bir saçmalığa inanmak,Kuran anlamı ile büyülenmektir.

Yani vahiy için büyüdür denilmesi,onun saçma olduğunu ifade eden bir cümledir vs vs vs...

Anladığımız anlamda büyü diye bişey kesin olarak Kuran'da yoktur. Bakara 102.surede anlatılan bilmem nerede ki harut ve marut isimli iki melek dediğide bildiğiniz harun ve Musa'dır. Bu iki yöneticinin anlatısı süreç içinde dejenere edilmiş ve nasıl bugün Kuran tersinden,sağından,solundan çevrilip muskalara yazılıyorsa aynı şey yapılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Büyü yok,allah yok,cin yok,ruh yok,mucize yok,alettainin lambası yok,sihirli yüzük yok, kahin yok ,kehanet yok,zebani yok,600 kanatlı melek yok, uçan at yok,noel baba yok,gulyabani yok,kurtadam yok,vampirler yok..

Yooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Valla bunlar var mı yok mu bilmem.Bildiğim şey cin,peri,melek,büyü müyü Kuranda yok.Onu gayet iyi bilirim.

Sitelerde Paylaş

bence bu büyü işi kesinlikle enerjiyle ilgili..tanrıça manrıça diyolar ama onlar sadece enerjilere atfedilmiş isimler. büyü olması çok mantıklı çünkü çok örneğini gördüm bugüne kadar,ayrıca falın da bu bağlamda bir çok kez gerçek çıkıtğını gördüm..sebebi cinler şeytanlar tanrıçalar değil,sadece beyin ve evrenin enerjisini doğru kullanmakla alakalı

Sitelerde Paylaş

Ulen dünya tersine döndüde benim mi haberim olmadı ? Ateistler büyü var mı diye tartışıyor olacak iş değil.

Kur'an'da bahsedilen büyünün , medyum uydurması büyü ile hiç ilgisi yok. Bir saçmalığa kanmak ve onu gerçek kabul etmek büyülenmektir.

Örneğin,

Hitler'in üstün ırk iddaası ile halkını kandırması ve halkınında bu saçmalığa ikna olup bu doğrultuda inatla iş tutması büyülenmektir. Yani gerçeğin dışında ki saçmalıkları,gerçek kabul etmek,gerçekmişcesine ona inanmak büyülenmektir.Bu kadar basit.

Sizin tartıştığınız anlamda büyü Kuran'da yoktur.Ama gerçekte varmıdır yokmudur bilemem.Ama Kuran'ın büyü diye bahsettiği şey örneğini verdiğim şeydir.Dialoglarıda gayet açıktır.Peygamberlere büyücü demektedirler.Saçmalıklarına öylesine kapılmışlardır ki,saçmalar olmuşlardır. Karşılarına çıkan gerçek,onların sahte gerçeklikleri karşısında bir saçmalık gibi durmaktadır.

Büyü içinde gayet açık şekilde şunu söyler bu saçmalayanlar.

Bu eskiden beri anlatıla gelen bir büyüdür ( gerçek dışılık-saçmalıktır )

Aynen böyledir büyü.

Sitelerde Paylaş

Ulen dünya tersine döndüde benim mi haberim olmadı ? Ateistler büyü var mı diye tartışıyor olacak iş değil.

Kur'an'da bahsedilen büyünün , medyum uydurması büyü ile hiç ilgisi yok. Bir saçmalığa kanmak ve onu gerçek kabul etmek büyülenmektir.

Örneğin,

Hitler'in üstün ırk iddaası ile halkını kandırması ve halkınında bu saçmalığa ikna olup bu doğrultuda inatla iş tutması büyülenmektir. Yani gerçeğin dışında ki saçmalıkları,gerçek kabul etmek,gerçekmişcesine ona inanmak büyülenmektir.Bu kadar basit.

Sizin tartıştığınız anlamda büyü Kuran'da yoktur.Ama gerçekte varmıdır yokmudur bilemem.Ama Kuran'ın büyü diye bahsettiği şey örneğini verdiğim şeydir.Dialoglarıda gayet açıktır.Peygamberlere büyücü demektedirler.Saçmalıklarına öylesine kapılmışlardır ki,saçmalar olmuşlardır. Karşılarına çıkan gerçek,onların sahte gerçeklikleri karşısında bir saçmalık gibi durmaktadır.

Büyü içinde gayet açık şekilde şunu söyler bu saçmalayanlar.

Bu eskiden beri anlatıla gelen bir büyüdür ( gerçek dışılık-saçmalıktır )

Aynen böyledir büyü.

sümer destanlarına verdiğin ilgi kadarını kurana versen felak süresinde ne demek istediğini görürsün

De ki: Sığınırım rabbine felâkın, halkettiklerinin şerrinden, ortalığı basan karanlıkta oluşacak şeylerin şerrinden, düğümlere üfliyen büyücülerin şerrinden ve hased eden hasedçilerin şerrinden.

bunların canı sıkılıp sıkılıp üfleyip üfleyip halk ay biz muhammedden soğuduk, hadi biz musevi olalım, hadi biz emmul abbas kerim bilmem neyi öldürelim demiyorlar bir hitabete kanarak !!!!

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...
On 15.06.2010 at 13:17, NOIR yazdı:

Büyü diye bir şey yoktur.Bu tip şeyler insanların kendilrini şartlandırmasından başka bir şey değildir.Evren her pozitif ve negatif etkiye çekime karşılık veriyor.Başka açıklaması yok.

merhaba peki  bu define ve hazineler üzrinde yapılan büyü hakkında bir bilginiz varmı?anlatılan herşey efsanadenmi ibaret  yanlış anlaşılmasın defineci falan değilim sadece büyü bana gizemli gelmiştir koca karılar arsında anlatılanlar yapılan büyüler bozulan büyüler büyü bilim ilişkisi hep merakımda kaldı durdu 

büyü din kelamları aracığıyla yapılması yani bir surede en fazla geçmişten gelecekten cenntten ve dini kurallardan iyilikten vs vs söz edilir bu kelamlar nasıl olurda bir canlının fiiksel olarak yaşantısını etkiler bu konu hakında nette doyurucu bilgiye rastlamadım sizde yüklendim kusura bakmayın

Sitelerde Paylaş
On 12.06.2018 at 06:41, titanyum41 yazdı:

merhaba peki  bu define ve hazineler üzrinde yapılan büyü hakkında bir bilginiz varmı?anlatılan herşey efsanadenmi ibaret  yanlış anlaşılmasın defineci falan değilim sadece büyü bana gizemli gelmiştir koca karılar arsında anlatılanlar yapılan büyüler bozulan büyüler büyü bilim ilişkisi hep merakımda kaldı durdu 

büyü din kelamları aracığıyla yapılması yani bir surede en fazla geçmişten gelecekten cenntten ve dini kurallardan iyilikten vs vs söz edilir bu kelamlar nasıl olurda bir canlının fiiksel olarak yaşantısını etkiler bu konu hakında nette doyurucu bilgiye rastlamadım sizde yüklendim kusura bakmayın

Büyü din kelamları aracılığıyla değil kafir cinler aracılığıyla yapılır.Büyü dediğin şey cinlerin müdahalesi ve bizzat fiili ile olur.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Jobar yazdı:

Büyü din kelamları aracılığıyla değil kafir cinler aracılığıyla yapılır.Büyü dediğin şey cinlerin müdahalesi ve bizzat fiili ile olur.

CİN  Diye bir vaklık yok kardeşim bizim ülkemizi bu kadar geri götürmeye  hakınız yok sizin yüzünüzden bizde bizö çocukalrımızda geri kalıyor hangi çağda yaşıyoruz cinden feriştahtan bahsediyorsunuz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...