Jump to content

IRAHDA 3,5 milyon KÜRDÜN %70 TÜRKIYEYE BAGLANMAH ISTIYOR

Recommended Posts

• İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Almanlara ait bir ülkede Türklerin çoğunlukta olması saçmalık.Bu durumda bir Alman bu lafı söylüyorsa elbette haklıdır çünkü o ülke onların bu ülkenin bizim olduğu gibi.Ben burda bir ırkçılık görmüyorum.Her kişi kendi ülkesinde elbette kendi nüfusunu çoğunlukta ister.

Almanlar'a ait bir ülkede Türkler'in çoğunlukta olması saçmalık mı bilemem. Onların çoğulculuğua inanan solcuları için sorun değil.

Ama Almanya'daki Türkler'den farklı olarak Türkiye'deki Kürtler göç ile yabancı bir ülkeye gelmiş göçmenler ve yabancılar değiller. Binlerce yıldır aynı yaşadıkları yerde yaşamış bir insan topluluğu bu. O zaman Kürtler için "Türkler'e ait bir ülkede yaşıyan insanlar" diye konuşabilir miyiz?

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır bir bok anlamadım. Sen kafayı Kürtler'e takmışsın. Haberlerde sadece Kürt suçluya dair haberlere kulak veriyorsun. Sanki Kürtler Türkler'e göre daha çok suça eğilimliymiş gibi konuşuyorsun. Hatta belki de Kürtler'in genetik olarak suça meyilli olduğuna, ahlaksız, empatiden yoksun ve gaddar olduğuna inanıyorsun. Ya da belki genetik olarak düşük zekaya sahip olup eğitilmelerinin zor olduğuna inanıyorsun. Bu tarz inanışlar tipik ırkçı inanışlarıdır.

Bu başlıkta söylenene ve genellikle Kürtler'in çoğalmasından yakınan insanların derdi PKK ve terör falan değil. Haklı bir tepki dediğin böyle olmaz. PKK var diye tüm Kürtler'den nefret edilmez. ASALA var diye tüm Ermeniler'den nefret edelim öyleyse. Ya da Bush seçildi diye tüm Amerikalılar'dan nefret edelim. El KAide var diyetüm Araplar'dan nefret edelim.

Dediğim gibi, sen ve burdaki bazı şahıslar kafayı Kürtler'e takmışsınız ve baya ırkçısınız.

bak ludvig

goddesin yazıları sayesinde :angry: atatürkçü oldum diyen kimdi beni kızdırma :angry:

nasıl bir bok anlamadın nedense pipa cinayeti nam saldı ama izmir sapığını duyan yok!!

sen salak değilsin bilerek yapıosun bunu..

ne zaman burada töre cinayetindne bahsetsek bunun üstünü kapamak için batıda da neler neler oluyor dediklerini bilmiyor musun

beni tanıyıp da ırkçı demek için şizofren olmak lazım :angry:

:angry: :angry: :angry: :angry:

madem batıda neler neler oluyor ben de diyorum batıda kürt yok mmuuuuuuuu

yurt çapında kürtçe okul istemek var izmir sapığını duymak yok

hain!!

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Almanlar'a ait bir ülkede Türkler'in çoğunlukta olması saçmalık mı bilemem. Onların çoğulculuğua inanan solcuları için sorun değil.

Ama Almanya'daki Türkler'den farklı olarak Türkiye'deki Kürtler göç ile yabancı bir ülkeye gelmiş göçmenler ve yabancılar değiller. Binlerce yıldır aynı yaşadıkları yerde yaşamış bir insan topluluğu bu. O zaman Kürtler için "Türkler'e ait bir ülkede yaşıyan insanlar" diye konuşabilir miyiz?

almanyada kürt daha fazladır

ne zaman bir pislik yapsalar başımıza kalır

her türlü pislikte sadece türkler vardır

ama başka türlü kırk tane asli unsur

hadi ludvig hadii

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir mantık Kürtler öncedende burada yaşıyordu deyip bu toprakları Kürtlere mi bırakmalıyız sonuçta şuan bu topraklar Türkiye'ye ait ve Kürtler de Türklere ait bir ülkede yaşayan azınlık nüfustur.

Sitelerde Paylaş

bak ludvig

goddesin yazıları sayesinde :angry: atatürkçü oldum diyen kimdi beni kızdırma :angry:

nasıl bir bok anlamadın nedense pipa cinayeti nam saldı ama izmir sapığını duyan yok!!

sen salak değilsin bilerek yapıosun bunu..

ne zaman burada töre cinayetindne bahsetsek bunun üstünü kapamak için batıda da neler neler oluyor dediklerini bilmiyor musun

beni tanıyıp da ırkçı demek için şizofren olmak lazım :angry:

:angry: :angry: :angry: :angry:

madem batıda neler neler oluyor ben de diyorum batıda kürt yok mmuuuuuuuu

yurt çapında kürtçe okul istemek var izmir sapığını duymak yok

hain!!

Spartan ismiyle yazan ve daha önce farklı nicklerle yazmış kişi eğer töre cinayetini duyunca hemen lafı değiştirip Batı'nın "sapıklıklarına" lafı getiriyor olabilir. Onnun yaptığı beni bağlamaz. Ben ne onun gibi körlemesine Kürtçüyüm, ne de Batı'dan nefret eden biriyim.

İkinci olarak "goddess sayesinde Kemalist oldum" lafını da her seferinde önüme çıkartmayı bırak. İyi ki bir laf ettik. Şu an ne dediğime bak sen.

İzmir sapığından falan da haberim yok. Hergün TV haber izlemiyorum. Hem ben politik haberlere bakarım. 3. sayfa haberlerine değil.

İzmir sapığının ırkını getirip burda anlatarak tam olarak neyi ispat etmeye çalışıyorsun onu söyler misin? İzmir sapığı Kürtse, bu Kürtler hakkında senin bazı tezlerini mi doğrulamış oluyor? Kürtler'in işe yaramaz adamlar olduklarını mı ispat ediyor? 3. sayfa haberlerine çıkanlar hepsi mi Kürt o zaman? Türtler arasından hayvanlık yapan çıkmaz mı?

Heralde Türkler içinde hayvanlık yapanlar yozlaşmış Türtkler olmalı. Çünkü Türtkler'in kanı asildir. Ama Kürtler'den biri hayvanlık yapmışsa şaşırmamalı, çünkü onların kanı bozuktur. Bu mudur tezin?

Töre cinayetine dair itirazını da anlıyoruz. Herkes kadar ben de töre cinayetinden nefret eden birisiyim. Ama bu Kürtler'in genetik ırksal bir özelliği değil. Bu coğrafyaya has bir olay. Araplar'da ve Pakistanlılar'da da mevcut olan bir olay.

Bunlar alt alta sıralayarak vermek istediğin mesajı bir toparlasana.

Kürtler hızla çoğalıyor.

Kürtlerde töre cinayeti var.

İzmi sapığı Kürt.

-----------------------------

Sonuç: ?

Sonuç Kürtler'den nefret etmek için yeterli sebep var mı demek oluyor? Bir toparlar mısın?

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir mantık Kürtler öncedende burada yaşıyordu deyip bu toprakları Kürtlere mi bırakmalıyız sonuçta şuan bu topraklar Türkiye'ye ait ve Kürtler de Türklere ait bir ülkede yaşayan azınlık nüfustur.

Belki de şöyle düşünüyorsun. Türkiye'nin üstünde kurulu olduğu toprağın tamamı etnik Türkler'e aittir. Çünkü onların ataları yiğit cengaverler olarak buraları, ve Kürtler'in üzerinde yaşadığı toprak da dahil olmak üzere fethetmişler. Osmanlı'nın ele geçirdiği, Balkan ve Arap toprakları gitti ama Kürt toprağı duruyor. Ve o bölgenin de sahibi üzerinde yaşayanlar değil, tüm Türkiye için geçerli olduğu gibi sadece etnik Türkler. Dediğin gibi burası Türkler'in ülkesi. Bu durumda Kürtler kiracı oluyor. Ve Türkler'in lütfu sayesinde barınma hakkı verilmiş insanlar oluyor.

Kürtler azınlık nüfus olarak sesini kesmeli ve oturmalıdır. Türkler onlara ne rol biçmişse ona razı olmalıdır. Türtkler Kürtler'in Türkleşmesi karşılığında onlara eşit vatandaşlık vermeyi uygun görmüş. Kürtler buna uyacaktır. Eğer Kürt kimliklerinden vazgeçmeye yanaşmazlarsa defolup gidebilirler.

Sitelerde Paylaş

hadi ludvig hadii

Mantıklı olun lütfen madem nerde bir pislik oluşuyor ve bunu bir Kürt yapıyor suç Türklere kalıyorsa bu Türkiye'nin Anadolu'da yaşayan herkesi Türk saymasındandır.

Madem Kürtlerin yaptıkları pislikler bizlere kalıyor diye ifade ederek yakınıyorsun Türkiyemiz Kürt varlığını tanımalıdır ve Kürt ve Türk ayrılmalıdır.

1. Not = Ayrılmalıdırdan kastım sınır olarak ayrılmak veya dışlamak değil Kürtlerin isteği olan Kürt varlığının tanınmasıdır. Kimliklerde, okullarda istedikleri ayrılma yapılmalıdır.

Sonuç = Bunun sonucunda senin istediğin gibi bir sonuç olacak Kürtler bir pislik yaptığında bu Türklere kalmayacak kim pislik yapmışsa hangi milletten çıktığı ortaya çıkacak.

2.Not = Pislik kelimesi şahsıma ait bir kelime değildir.

Sitelerde Paylaş

hadi ludvig hadii

Sen bu Kürt mevzuna baya kafayı takmışsın. Irkçı olmayan birisi niye bu kadar Kürtler'i diline dolayıp şikayet edip duruyor? Hem de özellikle "Kürtler" diye hepsinden birden bir ırk olarak söz ederek bunu yapıyor?

Sitelerde Paylaş

Mantıklı olun lütfen madem nerde bir pislik oluşuyor ve bunu bir Kürt yapıyor suç Türklere kalıyorsa bu Türkiye'nin Anadolu'da yaşayan herkesi Türk saymasındandır.

Madem Kürtlerin yaptıkları pislikler bizlere kalıyor diye ifade ederek yakınıyorsun Türkiyemiz Kürt varlığını tanımalıdır ve Kürt ve Türk ayrılmalıdır.

1. Not = Ayrılmalıdırdan kastım sınır olarak ayrılmak veya dışlamak değil Kürtlerin isteği olan Kürt varlığının tanınmasıdır. Kimliklerde, okullarda istedikleri ayrılma yapılmalıdır.

Sonuç = Bunun sonucunda senin istediğin gibi bir sonuç olacak Kürtler bir pislik yaptığında bu Türklere kalmayacak kim pislik yapmışsa hangi milletten çıktığı ortaya çıkacak.

2.Not = Pislik kelimesi şahsıma ait bir kelime değildir.

barışarak arada kalmakla olmaz bu işler seni bile delirtmedi mi bunlar

ısrarla çarpıtmayın

adamlara töre cinayeti dediğim an bunu yok sayıp utanmadan batıda da var derlerse ben de batıda da kürt var derim

yurt çapında kürtçe okul isteyecek kadar kudurdularsa batıda da var demeleri ahlaksızlıktır ezikliktir

yani senin lafına ne denir ben pislik dedim diye ahlaksız mıyım da bana ait hitap değil dedin

son zamanlarda husumetim olmayanlar bana saldırıyor ilginç

bu forumda ne zaman bir piç durum olsa hemen türkler şöyle denir ama başka zaman kırk tane asli unsur vardır

.....

Sitelerde Paylaş

Belki de şöyle düşünüyorsun. Türkiye'nin üstünde kurulu olduğu toprağın tamamı etnik Türkler'e aittir. Çünkü onların ataları yiğit cengaverler olarak buraları, ve Kürtler'in üzerinde yaşadığı toprak da dahil olmak üzere fethetmişler. Osmanlı'nın ele geçirdiği, Balkan ve Arap toprakları gitti ama Kürt toprağı duruyor. Ve o bölgenin de sahibi üzerinde yaşayanlar değil, tüm Türkiye için geçerli olduğu gibi sadece etnik Türkler. Dediğin gibi burası Türkler'in ülkesi. Bu durumda Kürtler kiracı oluyor. Ve Türkler'in lütfu sayesinde barınma hakkı verilmiş insanlar oluyor.

Kürtler azınlık nüfus olarak sesini kesmeli ve oturmalıdır. Türkler onlara ne rol biçmişse ona razı olmalıdır. Türtkler Kürtler'in Türkleşmesi karşılığında onlara eşit vatandaşlık vermeyi uygun görmüş. Kürtler buna uyacaktır. Eğer Kürt kimliklerinden vazgeçmeye yanaşmazlarsa defolup gidebilirler.

İnsanları kendi aklındanki kalıplara sokmaya çalışıyorsun.

Kürtler bu ülkede her türlü hakka sahip zaten.Daha ne isteniyor anlayamadım gitti.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bu Kürt mevzuna baya kafayı takmışsın. Irkçı olmayan birisi niye bu kadar Kürtler'i diline dolayıp şikayet edip duruyor? Hem de özellikle "Kürtler" diye hepsinden birden bir ırk olarak söz ederek bunu yapıyor?

ludvıg senın yaran mı var??

alexis merak ettim sevgilin niye bana taktı :D

24 saat zamanında nasıl burada terör estirdiklerini bilmiyorsun sanki bu bölücü kürtçülerin de biz durduk yerde yazıyoruz sanki

sen biz ermeniyiz diyen türkten yani kendi soyundan tiksinin biri iken utanmıyo musun bana ırkçı demeye

yeter bana yazma çıldırttın benı sakın yazmaa

Sitelerde Paylaş
İnsanları kendi aklındanki kalıplara sokmaya çalışıyorsun.

Siz Kürtler bu ülkede her türlü hakka sahipsiniz zaten.Daha ne istiyorsunuz anlayamadım gitti.

Anadillerinde eğitim hakkına sahip değiller.

tarihinde Alexis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu forumda ne zaman bir piç durum olsa hemen türkler şöyle denir ama başka zaman kırk tane asli unsur vardır

Türkler olarak özeleştiri yapıyoruz heralde. Daha iyi olsun diye. Ama senin Kürtler'i eleştirmen yapıcı ve dostane mi? Bir kendini araştır bu konuda. Kürtler'in nüfus artışına odaklanmış insanlar, bunu bir tehdit olarak gören insanlar bu insanları kendi ülkelerinin eşit vatandaşları olarak gören insanlar değildir artık. Yukarda quantum'un anlatmaya çalıştığı gibi pek çok Türk Kürtler'i bu ülkede kiracı, kendilerini ev sahibi görüyor. Kürtler'in çoğalmasından rahatsızlar. Bunun sebebi nedir? Bu bana gayet ırkçı endişeler olarak görünüyor. Ne diye ırkçı olduğunuzu kabul etmiyorsunuz?

Hem ben Kürtler için asli unsur demem. Ben Kürtler'in azınlık olduğunu söylüyorum. Sadece Türkler Kürt diye bir azınlığın olduğunu kabul etmek istemiyorlar. Kabul ettikten sonra da bir de azınlık hakları verilmesi meselesi var ki Türkler böyle şeylerden tarih boyunca hiç hazzetmemişlerdir zaten.

Sitelerde Paylaş

barışarak arada kalmakla olmaz bu işler seni bile delirtmedi mi bunlar

ısrarla çarpıtmayın

adamlara töre cinayeti dediğim an bunu yok sayıp utanmadan batıda da var derlerse ben de batıda da kürt var derim

yurt çapında kürtçe okul isteyecek kadar kudurdularsa batıda da var demeleri ahlaksızlıktır ezikliktir

yani senin lafına ne denir ben pislik dedim diye ahlaksız mıyım da bana ait hitap değil dedin

son zamanlarda husumetim olmayanlar bana saldırıyor ilginç

.....

Güzel kız, devlet işleri bedel ister, devlet adamlığı yürek ister.

Onlar seni beni delirtmiş olabilirler, ama devlet işlerinde şahsi kızgınlığını ön plana çıkarıp ülkenin geleceğini bir anlık kızgınlığına tercih edip ülke toplam faydasını harcayamazsın.

Reel düşünerek bu sorunun çözümü askeri yollardan tıkandı artık bunu görün, reform lazım ülke yönetiminde, anayasada, okullarında.

O bana küfretti şu bana bunu etti durumlarından sıyrıl ve bir kaç şahsiyetsizin şahsiyetsizlikleri için, Türkiye'nin Türkiye'de yaşayan halkların kaderini, geleceğini çöpe atma.

Öptüm.

tarihinde Mr.Kont tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anadillerinde eğitim hakkına sahip değiller.

Bunu bir kere daha söylemiştim ana dilde eğitim gibi bir saçmalık olamaz.Bu ülkede resmi bir dil var.Herkes bu dilde eğitim görüyor Kürtler Kürtçe eğitim görsün Türkler Türkçe böyle olunca milletler nasıl anlaşacak.

Sitelerde Paylaş

yeter kürtler saf ırktır diyen de sensin bırak artık ırkçılığı

ne demek yahu saf ırk o ne at ırkı mı falan mı??

ben desem idam edersiniz

Sitelerde Paylaş

yeter kürtler saf ırktır diyen de sensin bırak artık ırkçılığı

ne demek yahu saf ırk o ne at ırk mı falan mı??

ben desem idam edersiniz

Saçmalıyorsun. Kürtler saf ırktır falan demedim bugüne kadar. "Saf ırk" ne demektir bilmiyorum bile.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...