Jump to content

IRAHDA 3,5 milyon KÜRDÜN %70 TÜRKIYEYE BAGLANMAH ISTIYOR

Recommended Posts

Al işte bende bunu söylüyorum ama anlamak çok zor galiba Kürtlere bu hak verildiği anda kardeşçe mi yaşayacağız herşey daha da kızışacak.

Aslında anlamak çok zor değil ama neye hizmet ettiği şaibeli bazı yazar bozuntuları çıkıp "Atatürk var da AtaKürt neden olmasın", "Türkiye varsa Kürdiye de var olur" gibisinden ayrılıkçı söylemlerde bulunup üzerine biraz da entel sos döküp servis etmeye başladıklarından beri çoğu kafasız şirazeyi iyice kaybetti ve ahmakça konuşmaya başladılar.

Bunlar nedş savunduklarının ve ayrışmanın ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin bile farkında değiller.

Aziz Nesinlik vakalar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ludvig bak kırmak istemiyorum bazen geliyorlar sana msnde iyi olup burda deliriyosun

kürtler özlerini kaybetmedi saf ırk dedin ..

"Saf ırk" denince ne denmek istendiğini bile anlamıyorum. Ben ırklar mevzuna öyle bakmıyorum. Irkın saf olması demek 5000 senedir falan kendi içlerine kapalı kalmış, göç almamış ve dışardan evlenmemiş bir halk falan demek olsa gerek. Böyle bir kavramı tanımlamanın faydasını göremiyorum.

Bu bağlamda Japonlar ve İzlandalılar heralde en "saf ırk" olmalılar. Ama Anadolu bol bol göç aldı. Sadece Doğudan gelen Türkler değil, Batı'dan gelen Galler bile var. Ve kendi içinde bir sürü etniklikler eski milletler var. Bunu ilkokulda sayarlar; Frigya, İyonya, Hitit, Urartu, Ermenistan, Pontus falan diye.

Bu insanlar birbirleriyle de kaynaşır, göç de alır, ve sonunda Türkler tarafından fethedilince Türkçe konuşmaya başlarlar. Olur günümüz Türkleri sana.

Burda işin içine "saf ırk" kavramını getirmenin gereği yok. Dil değiştirip milli kimliği kaybetmek seni "saf olmayan ırk" yapmaz. Irk denilen şeyden soy anlıyoruz, kültür değil. Bugün İzlanda halkı Fransızca konuşmaya başlayıp Fransızlaşsa onlar için hala "saf ırk" değil mi deriz?

Velhasıl saçma ve gereksiz mevzulara kafanı yoruyorsun.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçmalama rica ederim o partiler Kürt partisi olduğu için değil pkk savunuculuğu yaptığı için kapatıldı.

Türkiye'de etnik temele dayanan parti açmak yasaktır. Tabi Türk etnikliğinin imtiyazı var.

Laz partisi de açamazsın. PKK ile bağlantısı yok bunun.

Bunun sebebi Türkiye devletinin Atatürk zamanından beri süregelen asimilasyon politikasıdır. Etnik kimlikler inkar edilir, ve siyaset yapıp hak aramalarına izin verilmez.

Sitelerde Paylaş

Ülkenin ona buna ait olma meselesini yukarda konuştuk. Türklerin ataları zamanında Kürt coğafyasını işgal etmiş diyed, ve o günden beri Kürtler Türk hakimiyetinde yaşageldi diye Kürtler Türkler'in kapıkuludur manasına gelmez. Yani olabilir, ama onun ismi demokrasi olmaz. Eşit vatandaşlık da olmaz.

Kürt denilen azınlık, diğer etnik azınlıklarla birlikte tanınmalı, ve bu insanların dilinin ve etnik kimliğini biinçli yok etme kampanyasından vazgeçip, tan aksin yönde onların kimliklerini yaşamaları, dillerini ve kültürlerini geliştirmeleri hakları verilmeli. Anca o zaman demokrasi oldum diyebilirsin.

Tabik anlıyoruz senin dediğini. "Biz çoğunluğuz, ezeriz". Ya da "zamanında bizimkiler o bölgeyi işgal etmiş, artık kanınızı satın aldık, ne dersek o". Ama bunun ismi demokrasi değil. Zulüm. Ve sonra da adamlar ayaklanınca şaşırmaman gerekir.

Bize ne sizin dilinizden kimliğinizden.Sen sahip çıkabiliyorsan elbette çık ama bunu bizden bekleme bir zahmet.Ben böyle düşünüyorum ama ülkemde böyle değil bak size ait bir kanal dahi açıldı gereği varmı tartışılır.Lütfen tutupta bu ülkede Kürtler yok edilmeye çalışıyor falan deme ülkemizde her hakka sahipsiniz ama sizin istediğiniz hak değil toprak bunu anlamak zor olmasa gerek.Sizin dileğiniz eşit haklar değil ki zaten eşitiz.Siz bir Kürdistan sevdası tutturmuş gidiyorsunuz.Afedersin ama yediğiniz kaba tükürüyorsunuz.Elbette bu sözlerim dışında olan Kürtlerde var ama bu söylediğim grupta olanlar çoğunlukta.

Bu ülkede her alanda demokrasi var da size uygulanmıyor sanki.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de etnik temele dayanan parti açmak yasaktır. Tabi Türk etnikliğinin imtiyazı var.

Laz partisi de açamazsın. PKK ile bağlantısı yok bunun.

Bunun sebebi Türkiye devletinin Atatürk zamanından beri süregelen asimilasyon politikasıdır. Etnik kimlikler inkar edilir, ve siyaset yapıp hak aramalarına izin verilmez.

Ya Türk etnikliğinin imtiyazı var da ne demek burası Türkiye, kimler kurdu bu ülkeyi Türkler elbette Türklerin hakkı olacak.Hiçbir ırka tanınmayan imtiyazlar size tanınıyor ama siz buldukça fazlasını istiyorsunuz.Bugün bdp kürt halkını savunmuyor mu konuşmalarında Kürdistan devleti şöyle olacak böyle olacak demiyor mu daha neden bahsediyorsun sen.

Sitelerde Paylaş

Bize ne sizin dilinizden kimliğinizden.Sen sahip çıkabiliyorsan elbette çık ama bunu bizden bekleme bir zahmet.Ben böyle düşünüyorum ama ülkemde böyle değil bak size ait bir kanal dahi açıldı gereği varmı tartışılır.Lütfen tutupta bu ülkede Kürtler yok edilmeye çalışıyor falan deme ülkemizde her hakka sahipsiniz ama sizin istediğiniz hak değil toprak bunu anlamak zor olmasa gerek.Sizin dileğiniz eşit haklar değil ki zaten eşitiz.Siz bir Kürdistan sevdası tutturmuş gidiyorsunuz.Afedersin ama yediğiniz kaba tükürüyorsunuz.Elbette bu sözlerim dışında olan Kürtlerde var ama bu söylediğim grupta olanlar çoğunlukta.

Bu ülkede her alanda demokrasi var da size uygulanmıyor sanki.

Kürtçe benim dilim değil, Kürtlük de benim kimliğim değil. Ben burda demokrasiyi savunuyorum. Senin küçük kafan bu Batılı değerleri anlamakta zorlanacak tabi ama anlatıyoruz.

Kürt televizyonu çıkalı daha iki üç sene oluyor. Ve "Kürt sorunu" lafı da daha yeni yeni telafuz edilmeye başlandı.

Bu ülkede 80 yıldır süregelen bir Türkleştirme kampanyası yürütüldü devlet tarafından. Bunun tek hedefi Kürtler değildi. Lazlar, Çerkesler, Gürcüler, ve bütün diğer etniklikler Türkleştirilip kimlikleri ve dilleri yok edilmeye çalışıldı.

Eğer Türkiye devleti en başından bu insanların varlığını tanısaydı, ve bunlara Gayrimüslim azınlıklara BAtı tarafından verdirilimiş olan azınlık haklarını verseydi, 70lerin sonunda komunist rüzgarla ortaya çıkmış PKK bu kadar taban bulup 2010 yılına kadar hala başımızın belası olmazdı.

Türkler ama hiçbir zaman çuvaldızı kendilerine batırmayı bilmez.

Kürt sorununu hala "dış mihrakların oyunu", ve "dış güçler tarafından kullanılan gençlerin işsizlik yüzünden bulaştığı birşey" olarak anlamaya meyilli çok insan var ülkede. CHP ve MHP gibi partilerin görüşü de bu yönde.

Samimi olarak kendi ata dininin ve etnik kimliğinin yok olmasından endişe eden, Türkleşmekten ve etnik varlığının erimesinden korkan Kürtler (ve diğer azınlıklar) olabileceğini Türkler hayal edemiyorlar.

Türkler'e göre heralde Türkleşmek bir şeref. Kendi benmerkezci bakış açılarından heralde öyle görünüyor. Ve bu etnikliklerin ne diye bu şerefi kabul etmediklerini anlamakta zorlanıyorlar heralde.

Kürtler'in bazılarının ise bir Kürdistan istemesi gayet doğal birşey. Heralde sen de pek çok Türk gibi Kürtlerin doğal olarak başka bir milletin boyunduruğu altında yaşamak istediğini, hatta özellikle Türkler'in hakimiyetinde onların kapıkulu olarak yaşamaktan haz ve şeref duyduğuna inanıyorsun. Türkler tarih boyunca çok milletler üzerine hakim olmuş oldukları için kendilerini doğal olarak hakim bir millet olarak görüyorlar. Kendi bağımsızlıklarına bu kadar düşkünken, bağımsızlığa şiirler methiyeler düzerken, kendi bağımsızlıklarıya gurur duyup övünürken, Kürtler'in de bağımsızlık istemek gibi bir kapasiteleri olduğuna inanmak istemiyorlar. Çünkü heralde düşünüyorlar ki bu Kürtler denilen millet tarih boyunca hep köle olmuş. "Bağımsızlık isteme duyguları bir zamanlar varduysa bile artık körelmiştir. Zaten büyük ihtimal bunlar doğal olarak köle bir millettir." O yüzden pekçok Türk Kürtlerin bağımsızlık isteme düşüncelerini "ulen sizin ne haddinize hırbolar" şeklinde karşılar. Bu onlara küfür gibi gelir. Belki de "ben gibi şanlı bir hakim milletin altında yaşamak gibi bir şerefi reddetmen bana büyük hakarettir!" diye algılıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kürtçe benim dilim değil, Kürtlük de benim kimliğim değil. Ben burda demokrasiyi savunuyorum. Senin küçük kafan bu Batılı değerleri anlamakta zorlanacak tabi ama anlatıyoruz.

Kürt televizyonu çıkalı daha iki üç sene oluyor. Ve "Kürt sorunu" lafı da daha yeni yeni telafuz edilmeye başlandı.

Bu ülkede 80 yıldır süregelen bir Türkleştirme kampanyası yürütüldü devlet tarafından. Bunun tek hedefi Kürtler değildi. Lazlar, Çerkesler, Gürcüler, ve bütün diğer etniklikler Türkleştirilip kimlikleri ve dilleri yok edilmeye çalışıldı.

Eğer Türkiye devleti en başından bu insanların varlığını tanısaydı, ve bunlara Gayrimüslim azınlıklara BAtı tarafından verdirilimiş olan azınlık haklarını verseydi, 70lerin sonunda komunist rüzgarla ortaya çıkmış PKK bu kadar taban bulup 2010 yılına kadar hala başımızın belası olmazdı.

Türkler ama hiçbir zaman çuvaldızı kendilerine batırmayı bilmez.

Kürt sorununu hala "dış mihrakların oyunu", ve "dış güçler tarafından kullanılan gençlerin işsizlik yüzünden bulaştığı birşey" olarak anlamaya meyilli çok insan var ülkede. CHP ve MHP gibi partilerin görüşü de bu yönde.

Samimi olarak kendi ata dininin ve etnik kimliğinin yok olmasından endişe eden, Türkleşmekten ve etnik varlığının erimesinden korkan Kürtler (ve diğer azınlıklar) olabileceğini Türkler hayal edemiyorlar.

Türkler'e göre heralde Türkleşmek bir şeref. Kendi benmerkezci bakış açılarından heralde öyle görünüyor. Ve bu etnikliklerin ne diye bu şerefi kabul etmediklerini anlamakta zorlanıyorlar heralde.

Kürtler'in bazılarının ise bir Kürdistan istemesi gayet doğal birşey. Heralde sen de pek çok Türk gibi Kürtlerin doğal olarak başka bir milletin boyunduruğu altında yaşamak istediğini, hatta özellikle Türkler'in hakimiyetinde onların kapıkulu olarak yaşamaktan haz ve şeref duyduğuna inanıyorsun. Türkler tarih boyunca çok milletler üzerine hakim olmuş oldukları için kendilerini doğal olarak hakim bir millet olarak görüyorlar. Kendi bağımsızlıklarına bu kadar düşkünken, bağımsızlığa şiirler methiyeler düzerken, kendi bağımsızlıklarıya gurur duyup övünürken, Kürtler'in de bağımsızlık istemek gibi bir kapasiteleri olduğuna inanmak istemiyorlar. Çünkü heralde düşünüyorlar ki bu Kürtler denilen millet tarih boyunca hep köle olmuş. "Bağımsızlık isteme duyguları bir zamanlar varduysa bile artık körelmiştir. Zaten büyük ihtimal bunlar doğal olarak köle bir millettir." O yüzden pekçok Türk Kürtlerin bağımsızlık isteme düşüncelerini "ulen sizin ne haddinize hırbolar" şeklinde karşılar. Bu onlara küfür gibi gelir. Belki de "ben gibi şanlı bir hakim milletin altında yaşamak gibi bir şerefi reddetmen bana büyük hakarettir!" diye algılıyorlar.

Arkadaşım ben Türk aşığı falan değilim konuşmamız yanlış yerlere kaydı benim söylemek istediğim Türklerin Kürtlere hak tanımasını beklemek saçma aynı şekilde bunu bir Kürtün yapması da saçma.Sen sanıyor musun ki burada Türkiye değilde Kürdistan olsaydı Türklere kendi kimliklerini kaybetmemeleri için her türlü hak verilirdi.Verilmezdi ve verilmemeside gayet doğaldır.Aynı şekilde Türklerin de Kürtlere gelin Türklerin kurduğu ülkede Kürtüm diyerek bu ülkeye sahip çıkın demeleri beklenemez.Kürtlerin o hakkı istemesi bu hakkı istemesi çok normal ama Türklerin bu hakları onlara vermesi de çok anormal.Bak ben ırkçılık yapmıyorum bu haklar basit haklar değil ülkeyi böler Türkiye'de Kürtlerin Türkçe eğitim görmesi ile bu iki millet arasında nasıl anlaşma sağlanacak.Tamamen ayrı diller bu kesinlikle olamaz.Tamam Kürtler bu hakkı isteyebilir ama Türkler veremez.Anlatamıyor muyum bu halkları eşitlemez iyice böler.

Senin demokrasi anlayışın birleştirmekten değil bölmekten yana.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım ben Türk aşığı falan değilim konuşmamız yanlış yerlere kaydı benim söylemek istediğim Türklerin Kürtlere hak tanımasını beklemek saçma aynı şekilde bunu bir Kürtün yapması da saçma.Sen sanıyor musun ki burada Türkiye değilde Kürdistan olsaydı Türklere kendi kimliklerini kaybetmemeleri için her türlü hak verilirdi.Verilmezdi ve verilmemeside gayet doğaldır.Aynı şekilde Türklerin de Kürtlere gelin Türklerin kurduğu ülkede Kürtüm diyerek bu ülkeye sahip çıkın demeleri beklenemez.Kürtlerin o hakkı istemesi bu hakkı istemesi çok normal ama Türklerin bu hakları onlara vermesi de çok anormal.Bak ben ırkçılık yapmıyorum bu haklar basit haklar değil ülkeyi böler Türkiye'de Kürtlerin Türkçe eğitim görmesi ile bu iki millet arasında nasıl anlaşma sağlanacak.Tamamen ayrı diller bu kesinlikle olamaz.Tamam Kürtler bu hakkı isteyebilir ama Türkler veremez.Anlatamıyor muyum bu halkları eşitlemez iyice böler.

Asıl siz "bunlara hak hukuk vermeyelim" dedikçe onların arasından da "iyi lan biz de kendi ülkemizi kurarız, bunların elinin altında köle olmaktan kurtuluruz" diyenler artacak.

"Kürtler bize hakim olsaydı bize hak vermezlerdi" mantığıyla onların haklarını vermemek olmaz. Bir kere bunu bilemezsin; ikincisi sen her halükarda adaleti ve demokrasiyi hedeflemelisin. Üçüncüsü, "onlar bize hak vermezdi" diyerek onları yapmadıkları birşey için cezalandırmayı düşünüyorsan bu çok yanlış.

Kürtçe eğitim olsa ve Kürt kimliği, (ve diğer azınlıklar) tanınsa ülke bölünmez merak etme. Sen bu insanlara bu ülkede kendi kimliklerini özgürce yaşama fırsatı verirsen onların arasındaki ayrılıkçılığı törpülemiş olursun. Ayrılıkçılığın en büyük sebebi "bize it muamelesi yapılıyor, burası kendi ülkemiz gibi değil, evsahibi değil kiracıyız, azınlık haklarımız verilmiyor, o zaman kendi ülkemizi kurmak farz oldu" düşüncesidir. Senin gibilerin Türkçülüğü ve asimilasyonculuğu da bu ayrılıkçılığı artırmaya yarıyor.

Sana ne dedim? Biraz empati yapmaya çalışın. Anladık Kürtler için "beş para etmez köle bir millet" diye düşünüp saygı göstermiyorsunuz. Ama bunların duygularını anlamaya çalışmadıkça bu PKK olayını da anlayamayacaksınız. O zaman da çözüm getiremiyeceksiniz. İşler gitgide daha boka saracak. Çünkü acaip bir milliyetçi inada ve körlüğe sahipsiniz. Türkçülük gözünüzü köreltmiş.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık bu ülkede Kürtler öyle bir hale geldi ki ne yaparsa yapsınlar eleştirmek suç oldu.Kürtler yasalara aykırı birşey yaptımı ve onu söyledin mi gelen tepki direk Türklerde yapıyor.Bende bir Boşnak olarak Boşnakça eğitim verilmesini istiyorum o zaman.Türkiye'deki Boşnak insanların sayısı da bir hayli yüksek.Boşnaklar,Lazlar,Çerkezler de aynı isteklerde bulunursa kim başa çıkacak bununla.Yıllardır vergi vermeden yaşamış,kaçakçılığı meslek edinmiş insanlar bugün şikayet ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Artık bu ülkede Kürtler öyle bir hale geldi ki ne yaparsa yapsınlar eleştirmek suç oldu.Kürtler yasalara aykırı birşey yaptımı ve onu söyledin mi gelen tepki direk Türklerde yapıyor.Bende bir Boşnak olarak Boşnakça eğitim verilmesini istiyorum o zaman.Türkiye'deki Boşnak insanların sayısı da bir hayli yüksek.Boşnaklar,Lazlar,Çerkezler de aynı isteklerde bulunursa kim başa çıkacak bununla.Yıllardır vergi vermeden yaşamış,kaçakçılığı meslek edinmiş insanlar bugün şikayet ediyorlar.

Bütün etnikliklere hakları verilmeli. Zaten azınlıklara kültürel hak vermemek için "birine versek hepsi,ne vermek lazım, nasıl olacak" diye sanki çok zor bir durummuş gibi olayı saptırıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Asıl siz "bunlara hak hukuk vermeyelim" dedikçe onların arasından da "iyi şan biz de kendi ülkemizi kurarız, bunların elinin altında köle olmaktan kurtuluruz" diyenler artacak.

"Kürtler bize hakim olsaydı bize hak vermezlerdi" mantığıyla onların haklarını vermemek olmaz. Bir kere bunu bilemezsin; ikincisi sen her halükarda adaleti ve demokrasiyi hedeflemelisin. Üçüncüsü, "onlar bize hak vermezdi" diyerek onları yapmadıkları birşey için cezalandırmayı düşünüyorsan bu çok yanlış.

Kürtçe eğitim olsa ve Kürt kimliği, (ve diğer azınlıklar) tanınsa ülke bölünmez merak etme. Sen bu insanlara bu ülkede kendi kimliklerini özgürce yaşama fırsatı verirsen onların arasındaki ayrılıkçılığı törpülemiş olursun. Ayrılıkçılığın en büyük sebebi "bize it muamelesi yapılıyor, burası kendi ülkemiz gibi değil, evsahibi değil kiracıyız, azınlık haklarımız verilmiyor, o zaman kendi ülkemizi kurmak farz oldu" düşüncesidir. Senin gibilerin Türkçülüğü ve asimilasyonculuğu da bu ayrılıkçılığı artırmaya yarıyor.

Sana ne dedim? Biraz empati yapmaya çalışın. Anladık Kürtler için "beş para etmez köle bir millet" diye düşünüp saygı göstermiyorsunuz. Ama bunların duygularını anlamaya çalışmadıkça bu PKK olayını da anlayamayacaksınız. O zaman da çözüm getiremiyeceksiniz. İşler gitgide daha boka saracak. Çünkü acaip bir milliyetçi inada ve körlüğe sahipsiniz. Türkçülük gözünüzü köreltmiş.

Kürtlere ne kadar hak verilse de kendi devletini kurmak isteyeceklerdir ki bu çok mantıklı.Böyle birşey olmaz deme her millet kendi bayrağı altında yaşamak ister bu yüzden ne kadar hak verirsek verelim amaç yine Kürdistan olacak.İşte bu yüzden nasıl kürtlere hak verilmediğinde ayaklanıyorsalar verildiğinde de kendilerini daha güçlü hissederek ayaklanacaklar.Bugün kürtçe eğitim olursa okullarda öğrencilere kürt tarihi osu busu aşılanacak ve böylelikle daha milliyetçi olacaklar ve kendi vatanlarını kurmak için daha çok direnecekler.Kardeş kardeş yaşama hikayesini geçelim lütfen bunun olması imkansız bu tek şekilde olur oda ülkenin adı türkiye/kürdistan cumhuriyeti olur resmi dil iki tane olur yeni bir bayrak iki şekil tarih bıdı bıdı.Türklerinde canla kanla kurduğu bir ülkeyi başlakarıyla paylaşması beklenemez herhalde.

Sitelerde Paylaş

Bütün etnikliklere hakları verilmeli. Zaten azınlıklara kültürel hak vermemek için "birine versek hepsi,ne vermek lazım, nasıl olacak" diye sanki çok zor bir durummuş gibi olayı saptırıyorlar.

Zaten yeterince haklara sahibiz.Daha ne istiyorsun? Sen sokakta ister Kürtçe ister Afrikanca ister Boşnakça konuş kimse karışmıyor buna.Ama kamusal alanlarda bunu istemek saçmalık.Kocaman bir karmaşa çıkar o zaman.

Sitelerde Paylaş

Kürtlere ne kadar hak verilse de kendi devletini kurmak isteyeceklerdir ki bu çok mantıklı.Böyle birşey olmaz deme her millet kendi bayrağı altında yaşamak ister bu yüzden ne kadar hak verirsek verelim amaç yine Kürdistan olacak.İşte bu yüzden nasıl kürtlere hak verilmediğinde ayaklanıyorsalar verildiğinde de kendilerini daha güçlü hissederek ayaklanacaklar.Bugün kürtçe eğitim olursa okullarda öğrencilere kürt tarihi osu busu aşılanacak ve böylelikle daha milliyetçi olacaklar ve kendi vatanlarını kurmak için daha çok direnecekler.Kardeş kardeş yaşama hikayesini geçelim lütfen bunun olması imkansız bu tek şekilde olur oda ülkenin adı türkiye/kürdistan cumhuriyeti olur resmi dil iki tane olur yeni bir bayrak iki şekil tarih bıdı bıdı.Türklerinde canla kanla kurduğu bir ülkeyi başlakarıyla paylaşması beklenemez herhalde.

Bence olayı çok da derinlemesine düşünmüş değilsin. Mızrak çuvala sığmıyor artık. Bu dediğin politika işleri düzeltmez. Düzeltseydi zaten bugüne kadar uygulanmış olan politika zaten bu. İşe yarıyor olsaydı bugün Kürt terörü olmazdı, ve herkes harıl hurul Kürt Sorunu tartışıyor olmazdı 2010 yılı itibariyle.

Sen belki de sadece kalbinin derinliğinde Kürtler denilen aşaılık köle milletin senle eşit olmasını kabul edemiyorsun. Kendini bir araştır derim.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede pek çok etnik köken var.Sen hak olarak ne kastediyorsun zaten hakları var herkesin.Kimse bu ülkede tutsak değil,her ırk istediği işte çalışır istediği gibi yaşar, mülk sahibi olabilir.Hak bunlardır ve bu haklar zaten her ırka verilmiş.

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ülkede pek çok etnik köken var.Sen hak olarak ne kastediyorsun zaten hakları var herkesin.Kimse bu ülkede tutsak değil,her ırk istediği işte çalışır istediği gibi yaşar, mülk sahibi olabilir.Hak bunlardır ve bu haklar zaten her ırka verilmiş.

Sen bir kere bunların etnik temelde haklarını aramaları üzere siyaset yapmalarına bir izin ver bakalım. Bakalım ne diyecekler. Ne gibi talepleri var.

Sitelerde Paylaş

Bence olayı çok da derinlemesine düşünmüş değilsin. Mızrak çuvala sığmıyor artık. Bu dediğin politika işleri düzeltmez. Düzeltseydi zaten bugüne kadar uygulanmış olan politika zaten bu. İşe yarıyor olsaydı bugün Kürt terörü olmazdı, ve herkes harıl hurul Kürt Sorunu tartışıyor olmazdı 2010 yılı itibariyle.

Sen belki de sadece kalbinin derinliğinde Kürtler denilen aşaılık köle milletin senle eşit olmasını kabul edemiyorsun. Kendini bir araştır derim.

Senin söylediğin şekilde mi ülke kurtulacak.Yapma lütfen derinlemesine düşünmeyen sensin.Senin düşüncen bugün Kürdistanı kurmak isteyenlerin düşünceleri ile birebir örtüşüyor.

Sitelerde Paylaş

Sen bir kere bunların etnik temelde haklarını aramaları üzere siyaset yapmalarına bir izin ver bakalım. Bakalım ne diyecekler. Ne gibi talepleri var.

Sen bunları cidden düşünerek mi söylüyorsun.Yahu ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu.Hak bu senin söylediklerin değildir.Bu ülkede herkes şikayeti varsa zaten bunu dile getirebiliyor.Kimsenin ağzı bantlanmadı bir türk ne kadar hakka sahipse lazıda, kürtüde, çerkezi de o hakka sahip.

Sitelerde Paylaş

Çok çarpıtıyorsun.Bdp denilen partiden bozma insanların neyin siyasetini yapıyorlar? Adamlar çıkıp kürtler şunları şunları istiyor demiyorlarmı? Dedikleri yetmezmiş gibi şerefsiz bir katile sayın demiyorlarmı.Pkk ya bir kere terör örgütü dediklerini gördünmü? Siyaset sadece mecliste olmuyor.

Sitelerde Paylaş

Senin aklın başında mı? Ne köle milletiymiş bu? Kime köleymiş? Kendisine mi? Bak bunu diyorsan kabul ederim.

Kürtleri ezip sömürenler, yine kendi milleti. Başkası değil.

Benim sahip olduğum her türlü yasal hakka onlar da sahipler. Mecliste daima sürüyle Kürt milletvekili oldu, bakanlar, başbakanlar, bürokratlar... Partileri oldu ama son dönemdeki parti sapık bir terörist örgütün sözcüsü olduğu içişn kapatıldı. Geç bile kalınmıştı.

Sürekli yalan söylüyor ve çarpıtıyorsunuz. Dillerini de gayet rahat konuşuyorlar, televizyonları da var.

Bırakın da bu insanlar Türkçe öğrensin ve o çocuklara doğru dürüst eğitim verilsin. Dağdan bayırdan, çobanlıktan tarladan kurtulsunlar. Kürtçe eğitim saçmalığını da düşünmeden savunmayın. O resmen saçmalık.

O kadar masrafı, Kürtçe eğitimci yetiştirecek kadrolar kurmak için geçecek zamanı falan düşünen yok. Nerde yetiştireceksin? Bunun ilkokulu var, lisesi var, üniversitesi var..

Hem Kürtçe okuyunca ne olacak? İyice kapalı kalmayacak mı bu toplum? Bu ne salakça bir fikir yahu! Kürtçe eğitimmiş! Biz ilkokuldan başlayarak ikinci bir dil öğretelim diyoruz çocuklara, bunlar ille de tek dil diyor ve o dil kendi ülkesindeki insanla iletişim kurmasını bile engelleyecek. Nsıl konuşacak o çocuklar batıya gelince?

Kürt sorunu diye bir şey yok. Yaratılmış, varmış gibi sunulmuş bir yığın empoze va. yalan var.

Kürt kadar ben de eziliyorum. Kürt nerede okuyorsa ben de okuyorum. Ben hangi hakka sahipsem o da sahip. Hatta esas ezilen benim çünkü artık Türk'üm dediğimde ve doğruları söylediğimde ırkçı, milliyetçi ilan ediliyorum.

Bu ülkenin resmi dili Türçedir ve bu ülkede yaşayan her etnik halk bu dilde eğitim görmekte, bu dille anlaşmaktadır.

Kürtlerin de kimseden bir üstünlüğü, ayrıcalığı falan yok. Üstelik başımıza bir de PKK belsasını sarmışlardır. Şimdilerde bu milletin dörtte üçü neredeyse PKK'lıdır. Ayrılıkçıdır. Resmen TC düşmanlığı yapmakta, bu terör örgütünü desteklediğini ifade etmektedir. Bu insan nasıl benim kardeşim olsun? Neden ona kardeş diyeyim?

Demem. Eskiden bu masallara ben de birazcık inanırdım ama asla inanmıyorum onların samimiyetine.

Kimseyi kandırmaya kalkmayın. Artık herkes her şeyi biliyor ve bu masallarınızı yemiyor.

Sitelerde Paylaş

amerikada resmi dil ingilizcedir ve herkes kendini amerikalı olarak görür.sivrizekalılar için açıklayayım onlardaki 'amerikalı'ifadesi bizdeki türkiyeli'ye eşit değil,ama 'türk'ün karşılığıdır.

ispanyada bask bölgesi sözde otonomdur hem de zengin bir bölgedir ama hala bombalar patlar yani pkk denen sapık örgütün amacı kürdistan bile değil türkiyedir..........

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...