Jump to content

IRAHDA 3,5 milyon KÜRDÜN %70 TÜRKIYEYE BAGLANMAH ISTIYOR

Recommended Posts

nasıl bilmezsin onların toprağını gasp etmediler mi??

onlar da oranın kürtleri değil mi??

şuanda kendilerine ayrılmış bölgelerde yaşamıyorlar mı??

bilmediğini sanmıyorum .böyle demen de beni haklı çıkarıyor senin için önemli olan kürtler...

insan hakları değil

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

nasıl bilmezsin onların toprağını gasp etmediler mi??

onlar da oranın kürtleri değil mi??

şuanda kendilerine ayrılmış bölgelerde yaşamıyorlar mı??

bilmediğini sanmıyorum .böyle demen de beni haklı çıkarıyor senin için önemli olan kürtler...

insan hakları değil

Queen, ben Amerikan Yerlilerinin demokratik bir sorunu olduğunu bilmiyorum. Orda bizim bildiğimiz şekliyle asimilasyon falan yok bildiğim kadarıyla. Sorunlarını sen biliyorsan sen söyle. İnsan hakları falan diyorsun da, Amnesty International ABD'yi kınıyor mu Yerliler'in durumundan dolayı? Tam olarak nasıl bir insan hakları ihlali var?

Toprakların da istila edilmesinin üzerinden 400 sene geçmiş. Artık bu saatten sonra neyin hesabını yapsın insanlar? O kadar geriye giedeceksen Türkler'in Anadolu istilasını da kınayalım o zaman.

Sitelerde Paylaş

yerliler kendilerine ayrılmış bölgelerde kendi yurtlarında mülteci gibi yaşarlar son derece ilkel şartlarda

yerli diline noldu?

kürtçe daha mı önemli apaçi dilinden??

o kadar yerli nereye uçtu??

apaçi okulları mı var abd'de

sen de biliyorsun ama amaç ne olursa olsun kürtlük olunca susarsın herşeyi bilen abd uzmanı eleman

bu soruları es geçmen senin türk düşmnalığını gösterir yani derdin insan hakları değil

peki kürtler bin yılın hesabını nasıl yapıyor yerliler 400 yılı es geçmeliyken??

komik olma

o dediğin kurumu zaten abd yönetiyor pek çok kurum gibi saçmalama

sen zaten 24 saat türkün anadolu istilasını kınamıyo musun??

kürtçülük yapcam diye bu kadar komikleşme sen gibi abd uzmanı biri nasılk yerliler için susar kalır.......

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yerliler kendilerine ayrılmış bölgelerde kendi yurtlarında mülteci gibi yaşarlar son derece ilkel şartlarda

yerli diline noldu?

kürtçe daha mı önemli apaçi dilinden??

o kadar yerli nereye uçtu??

apaçi okulları mı var abd'de

sen de biliyorsun ama amaç ne olursa olsun kürtlük olunca susarsın herşeyi bilen abd uzmanı eleman

bu soruları es geçmen senin türk düşmnalığını gösterir yani derdin insan hakları değil

peki kürtler bin yılın hesabını nasıl yapıyor yerliler 400 yılı es geçmeliyken??

komik olma

o dediğin kurumu zaten abd yönetiyor pek çok kurum gibi saçmalama

sen zaten 24 saat türkün anadolu istilasını kınamıyo musun??

kürtçülük yapcam diye bu kadar komikleşme sen gibi abd uzmanı biri nasılk yerliler için susar kalır.......

İlk önce Amnesty International hakkında cahilce laf etme. O bağımsız bir kuruluştur. Lafını da esirgemez. Irak savaşına da, Guantanamo'ya da, İsrail'e de kınama yayınlar.

Yerliler konusunda da birşey bildiğini zannetmiyorum. Kulaktan dolma cahilce bir "yerlileri yerlerinden ettiler" lafı, bir iki Amerikan filminden gördüğün sahne, ve gerisi de kendi hayalgücüne dayanıyor. Eğer bilgi aldığın bir kaynak varsa link getir.

Ben şimdi Wiki'den Yerli sayfasına baktım, herşeylerini anlatıyor, pek çok günümüze ait Yerli resmi de var. Hiç de ilkel şartlarda yaşıyorlar gibi gözükmüyor. Aralarından astronot bile çıkmış. Pek çok sporcu falan çıkmış.

http://en.wikipedia.org/wiki/Native_Americans_in_the_United_States

Mesela "Yerli diline ne oldu" diye sorarken Yerli dilinin yokolduğu ya da yokedildiği gibi bir bilgiye mi sahipsin de soruyorsun? Veya Apaçi okulları var mı derken yok olduğundan haberin var mı da soruyorsun?

Sadece konuyu değiştirmeye çalışıyorsun.

Yerliler'e haksızlık yapıldığı ve zulüm edildiğine dair delil getir. Sadece üfürüyorsun.

Fakat, eğer ki Yerliler'e dediğin gibi bir haksızlık varsa bile bu bizi Türkler olarak niye ilgilendirir? Biz Kürtler'e hak vereceksek bunu Amerika'nın Yerliler'e ne yaptığına bakarak mı verecez? Atatürk daha 80 yıl önce Kürtler'e ne hak vereceğinin kararını vermiş bile. Amerika'ya Yerliler'e falan baktığını da zannetmiyorum.

"Nereye uçtu o kadar Yerli" sorunun da cevabı yukarda verdiğim linkte yazıyor. Hiç araştırmadan kendi hayalgücüne dayanarak tarihi anlamaya çalışma. Bak ne diyor:

From the 16th through the 19th centuries, the population of Native Americans declined in the following ways: epidemic diseases brought from Europe; genocide and warfare [30] at the hands of European explorers and colonists; displacement from their lands; internal warfare,[31] enslavement; and a high rate of intermarriage.[32][33]
Most mainstream scholars believe that, among the various contributing factors, epidemic disease was the overwhelming cause of the population decline of the American natives because of their lack of immunity to new diseases brought from Europe.

Avrupalıların getirdiği hastalıklara bağışıklıkları olmadığından salgından ölmüş çoğu.

Beni de sanki sadece Kürt mevzuna odaklanmış gibi göstermen doğru değil. Ben Alevilerin de hakkını savunuyorum. Eşcinsellerin de. Ermeni Soykırımı da kabul edilsin diyorum. Ve Kıbrıs'dan çıkılsın diyorum. Kürt gibi diğer Müslüman etnik azınlıkların da, Gayrimüslim azınlıkların da hakkını savunuyorum.

Eşcinsel hakkını savunduğum zaman nasıl eşcinsel olmuyorsam, kadın hakkını savunduğum zaman nasıl kadın olmuyorsam, Kürt hakkını savunduğum zaman da Kürtçü olmam. Ermeni Soykırımını tanımayı savunduğum zaman da Ermeni olmam.

Türkçülükten nefret ettiğim zaman da Türklük'ten çıkmış olmam.

Ben sadece liberal demokrat biri olarak ilerici görüşlere sahibim. Sen gibi geri kafalı milliyetçilerin aklı ermez.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o kuruluş her bağımsız kuruluş gibi el altından abdyi destekler

bizim politikacılar da kınamıyor mu her gün bir şeyleri

tekrar cahil gibi hakaretlere başlarsan kötü olur uyarayım

zaten senin abukluğun yüzünden alexixle aram açıldı beni kızdırma

o kaynakta soykırım ve sürgünden de bahsediyor insan gibi yaz..........

batılıların sömürgesi durumundayken japonlar yüzünden mi salgın hastalıktan öleceklerdi

bu ne yüzsüzlüktür

benım sayemde atatürkçü olduğunu unutup açtırma pandoranın kutusunu :angry:

yerli dili ile eğitim veren bir okul varsa getir hadi

bırak şimdi abdci liboşluğu

ulan onlar 400 yılın hesabını yapmayacaksa sen hangi yüzle kürtlerin bin yıllık hesabını normal görürsün bu ne delilik ve hainliktir

daha nasıl delil istiyosun onlara eziyet edildiğine dair salak kaynakta bile soykırım sürgün sömürü diyor pess yuhhhhh çüşşşşşşş

24 saat batılıları övüp işine gelmeyince biz onlara bakarak mı karar vercez dedin ya mallık işte budur

Sitelerde Paylaş

o kuruluş her bağımsız kuruluş gibi el altından abdyi destekler

bizim politikacılar da kınamıyor mu her gün bir şeyleri

tekrar cahil gibi hakaretlere başlarsan kötü olur uyarayım

zaten senin abukluğun yüzünden alexixle aram açıldı beni kızdırma

o kaynakta soykırım ve sürgünden de bahsediyor insan gibi yaz..........

batılıların sömürgesi durumundayken japonlar yüzünden mi salgın hastalıktan öleceklerdi

bu ne yüzsüzlüktür

benım sayemde atatürkçü olduğunu unutup açtırma pandoranın kutusunu :angry:

yerli dili ile eğitim veren bir okul varsa getir hadi

bırak şimdi abdci liboşluğu

ulan onlar 400 yılın hesabını yapmayacaksa sen hangi yüzle kürtlerin bin yıllık hesabını normal görürsün bu ne delilik ve hainliktir

daha nasıl delil istiyosun onlara eziyet edildiğine dair salak kaynakta bile soykırım sürgün sömürü diyor pess yuhhhhh çüşşşşşşş

24 saat batılıları övüp işine gelmeyince biz onlara bakarak mı karar vercez dedin ya mallık işte budur

Geyik yapma. Elalemin 400 sene önce yaptığı soykırımın peşine düşeceğine senin ülkenin 100 sene önce 1915'te yaptığına bir bak. En azından Amerikalılar yaptıklarını inkar etmiyorlar senin ülken gibi.

Şu "Kemalist etme" lafını da çevirip çevirip önüme koymayı bırakır mısın? Senin gönlün olsun diye söylemiştim. Bana ne Kemalistlikten yaw. Kemaliste benzer bir halim var mı sence??

Amnesty International'e de iftira atmayı bırak. Cahilsin işte. AI gibi saygın bir kuruluştan haberin yok. Duyunca da elinde delil falan olmadan iftira atıyorsun.

Yerli dili ile eğitim veren okul yok diyorsan da sen delil getir.

Kürtlerin de bin yıllık davasını görüyor değilim. Ben "Kürdistan kurulsun, onların hakkıdır" gibi bir laf etmedim. Ben sadece milliyetçi bir Kürt'ün kendi ülkesini ve bağımsızlığını istemesinin doğal olduğunu söyledim. Ama ben Kürt Sorunun çözümü için ayrılma olsun demedim. Ben herkesin hakkının hukukunun tanındığı demokratik tek bir ülke olsun istiyorum. Kürtlerin de bağımsızlık istememeleri için bu ülkede etnik kimlikleriyle özgürce varolmaları sağlanmalı. O zaman ayrılıkçılık biter.

İlla olayı Yerliler'le karşılaştıracaksan karşılaştır. Yerliler kendi ülkelerini isterlerse buna ne derim diye mi soruyorsun? Bana niye sorasın ki? Ben Amerika'ya hayranım diye onların ülkesinde işlerin nasıl işliyeceğine dair söz sahibi değilim ki. Eğer ki Yerliler'in öyle bir hakkı var mıdır diye soruyorsan, bilmiyorum, vardır heralde. Ama toplam 2 milyon kişilermiş bu linke göre. Onlara ufak bir toprak parçası verseler bunlar da yaşar heralde. Ama Yerlilerin Kürtler gibi bir inkar edilme ve zorla asimile edilme sorunu olduğunu sanmıyorum.

Her halükarda Kürtlerle ilgili mevzuyu bulandırmaktan başka bir amacın yok. Kürtler'in hakkını hukukunu tanımamak için bin takla atıyorsunuz.

Anladık Kürtler de haklarını adam gibi aramıyor, ama TC devleti kurulduğundan beri aptalca bir politika güttü, ve Türkler artık bu PKK mevzunda çuvaldızı kendilerine batırıp, suçu kendilerine aramalı, ve 80 yıllık inkar ve zorla asimilasyon politikasının bu sonuca yol açtığını kabul etmeli.

Sitelerde Paylaş

Batılıları överim tabi. Bizden daha ileri demokrasiye sahipler. Onlardan ilham almalıyız. Ama yarın işler değişir Batı demokrasiden tiranlığa dönerse de mi Batı'yı takip edecez? Bizim hedefimiz demokrasi ve adalet olmalı. Batı ne yaparsa aynısı değil. Bugün için AB ve ABD demokrasi açısından bize örnek olacak durumda. İlham alalım demek de kötü birşey olamaz. Ama 70 sene kadar önce İtalya ve Almanya faşist ülkelerdi. O zaman da onları örnek alalım demezdim. Ama malesef ülkemizin kurucuları bu faşist ve milliyetçi ülkelerden ilham aldılar.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtler direk 18 yaşında doğuyor galiba.%20 lik nüfustan %20 oy beklediğine göre öyle oluyor galiba.Kürt kadınlarının doğurganlık oranı biraz fazla olduğu için Kürt nüfusunda çocuklar fazladır.

Kürtlerde doğurganlığın fazla olduğu faşist hezeyandan başka bir şey değildir.Anadoludaki tüm milletlerde doğurganlık Avrupa standartlarına göre fazladır.Türklerin Kürtlerden bu konuda bir farkı yok.Ülkemizde doğurganlık oranı toprağa bağlı olup olmama ile ilişkili bir durum.Kentleşme arttıkça doğurganlık düşmektedir.Hem Kürtlerde hem Türklerde.Yoksa Öyle bir milletin doğurun stratejimiz bu gibi bir durum ortada yok.Böyle bir durum zaten olamaz.Milletlerin topyekun strateji belirlediğine ancak faşistler inanır.

BDP nin oy oranı ile Kürtlerin oy oranı arasında belirgin bir fark vardır.BDP nin oy oranı 3.800.000 civarında.Bu oyun 5/1 lik kısmı Kürt olmayanlardan geliyor (Liberter sosyalistler-çevreciler-feministler-eşcinseller gibi)Ülkede Kürt nüfusu ise 11 ile 14 milyon arasında varsayılıyor.3-4 milyon civarında hem Türk hem Kürt kabül edilecek insan bulunmakta.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın hangi yerinde örneğin kadın hak ve özgürlükleri ''erkek egemen kamusal ahlaka/vicdana'' bakılarak, ondan onay istenerek çözülmüştür? Daha da geriye gidelim: Kölelerin özgürlükleri köle sahipleri ve tüccarlarla pazarlık edilerek mi çözülmüştür? İki örnekte de durum açık ve belliyken neden ''etnik'' meselelerde bu derece körleşebiliyor insanlar? Aslında bu tarz sorunların yaşandığı hemen her bölgede asıl mesele ''etnik'' aidiyetler bir yana açık bir ''devlet/demokrasi'' sorunudur. Otorite ve iktidar karşısında eşit muamele görme, eşit ve denk haklara sahip olma ve ''kendini evinde'' hissedebilme meselesidir. İşin ''etnik'' boyutu her zümrede bazı iktidar sahiplerinin ve dışsal nedenlerin kaşıdığı, öne çıkarabildiği boyutlardandır da. Bu durumu bir aileye de benzetebiliriz. Ebeveynlerin çocuklardan birine daha toleranslı, destekleyici ve motive edici olurken diğerine toleranssız, eleştirel ve baskıcı olması gibidir. Bu durumda , özellikle baskı gören çocuğun ruhsal/manevi bütünlüğü tehdit altında olacaktır. İşin garibi, sürekli onaylanan/teşvik gören çocuk da gerçekçi ve objektif bir tavır görmediği için onun da psikolojik bütünlüğü sekteye uğrayacaktır. Bu örnekte görüldüğü üzere, sorunun kaynağı otoritenin/babanın çocuklara kendi özgün varoluşlarında eşit şart ve muameleye tabi tutmamasından kaynaklanır. Başta da izah ettiğim üzere sorun demokratik bir mentalite sorunudur, daha da ileri gidersek sorun ''otoriterlik/tahakküm'' sorunudur. Aksi yönde zorlama ve tabandan gelen talep olmadığı müddetçe bu tavır devam edecek, sorun da giderek kangrenleşecektir. Bunun dışı ve ötesindeki her sorun ya otorite/tahakküm/demokrasi denklemindeki sakatlıktan yahut sosyo-ekonomik sebeplerden kaynaklanır.

Adını artık doğru koyalım: Bu sorunun çözümü devlet aygıtının niteliğinin ve ona hakim mental bakışın değişmesinde yatmaktadır. Sorun, devletin 80 yıllık hakim ideolojik ezber ve tezleriyle çözülemez. İnsanlar savaş ve şiddetin olduğu yerde gündelik yaşamlarına ilişkin diğer önemli konuları konuşamaz; bunun yerine yaşamsal önceliklere ve güvenliklerine bakarlar. Çatışma ve şiddet dayatması, doğu ve batıdaki nefreti körüklemekten başka bir işe yaramaz.

Sitelerde Paylaş

Bu ne seviyesizlik..

Ne zaman bu foruma girsem girdiğime pişman oluyorum.

Su utanmazliga bakin!!! Bu adam galiz kufur etmek nedeniyle forumdan en az 15 kere atilmistir.

Kufur eder atilir, baska bir nikle gelir yeniden kufreder ve atilir. Bu onun Ateistforum dongusudur. Bir keresinde baslik acip Diyarbakir belediyesine elektirikleri kestiler diye agiza alinmaz sozlerle sovmustu. Edepli ol, sikayetin varsa kufur etmeden soyle dedigimizde, bu sefer ayni kufurleri bize sallamisti.

Iste alinti yaptigim sozleri agzi kanalizasyon olan bu sahis soyluyor. Insanda karakter ve ahlak yerlerde surunuyorsa soyleyecektir, normaldir...

Sitelerde Paylaş
Şu "Kemalist etme" lafını da çevirip çevirip önüme koymayı bırakır mısın? Senin gönlün olsun diye söylemiştim. Bana ne Kemalistlikten yaw. Kemaliste benzer bir halim var mı sence??

Emin misin?

Bana Queen'in gönlü olsun diye değil kendi düşüncelerin o tarafa doğru kaydığı için kemalist tarzı söylemler yaptığını demiştin. Kendinin sağcı kemalist olduğunu söyledin bana. Karar ver artık sürekli ağız değiştirip durma... Tabi ki bir zamanlar ettiğin laflar önüne koyulacak. Artık ders alırsın umarım ona buna yaranmak için ağız değiştirmezsin.

Sitelerde Paylaş

Kürtlerde doğurganlığın fazla olduğu faşist hezeyandan başka bir şey değildir.Anadoludaki tüm milletlerde doğurganlık Avrupa standartlarına göre fazladır.Türklerin Kürtlerden bu konuda bir farkı yok.Ülkemizde doğurganlık oranı toprağa bağlı olup olmama ile ilişkili bir durum.Kentleşme arttıkça doğurganlık düşmektedir.Hem Kürtlerde hem Türklerde.Yoksa Öyle bir milletin doğurun stratejimiz bu gibi bir durum ortada yok.Böyle bir durum zaten olamaz.Milletlerin topyekun strateji belirlediğine ancak faşistler inanır.

Türkiye genelinde "her 66 yetişkin için 33 çocuk" varken, doğurganlık oranları daha yüksek olduğu bilinen Kürtler için bu oran farklıdır. Araştırmadaki hane halkı sayısı bilgisine, illerin nüfus artışlarına ve yaş grubu dağılımlarına dayanarak Kürtlerde bu oranın "her 53 yetişkin için 47 çocuk" şeklinde olduğunu temel bir kabul olarak dikkate almak doğru olacaktır.

Kürtlerde eğitim ortalamanın altında

Eğitim durumuna bakıldığında, toplum genelinin yüzde 67.4'ünün eğitim seviyesi lisenin altındayken, Kürtlerde bu oran yüzde 78'e çıkmakta, yüzde 9 olan genel üniversiteli oranı da Kürtlerde yüzde 5.5'e düşmektedir.

Kaynak: Tarhan Erdem

Sitelerde Paylaş

Tarhan ERDEM bu sonuçlara nasıl ulaşmış.Benim verdiğim sayılarda dikkat edilmesi gereken bir unsur var.11-14 milyon Kürt var diyorum tolerans 3 milyon birde 3-4 milyon da hem Kürt hem Türk diyorum.Tolerans o kadar fazla ki buda Kürtler üzerinde sağlıklı bir istatistik yapılamayacığını gösterir.

Eğer istatistiği doğu illerini baz alarak yaptı ise kimin Kürt kimin Türk olduğunu nasıl tespit etti.Tespiti bir şekilde yapmış olsada kırsaldaki Kürdümü baz aldı kentteki Kürdümü baz aldı.Doğunun demografik yapısı aşağı yukarı Dıyarbekir %70 Kürt, Şırnak %90 Kürt, Bitlis %50 Kürt, Tunceli %60 Kürt, Elazığ %30 Kürt, Antep %20 Kürt, Kilis %5 Kürt(tabiki bunlar varsayım).

Şimdi Tuncelinin okuma yazma oranı %90 Elazığın %60 ortalama alırsak nasıl bir sonuç çıkarırız.Veya Kilis de doğurganlık oranının Şırnak ile eşit olmasını nasıl yorumlarız.

Dıyarbekirdeki Kürt bir aile ile Türk bir aile arasında okuma yazma ve doğurganlık da bir fark varmıdır.

Kısaca Türkiyedeki milletler arasında yaşam tarzı açısından fark yoktur.Fark etnik temelde değil bölgeseldir.Bölgelerin koşulları ile ilgilidir.Toprağa bağlılık birinci derece de faktör coğrafi koşullar ikinci derecede faktör dinsel farklılık ise yok.

Türkiyede vatandaşlık esası olduğundan Türk Kürt kimdir net bilmek çok zor.

Sitelerde Paylaş

istediğin lafı diyebilirsin soğuk kanlılığımı kaybetmem, malum kürt aşiretleri , kardeşler, amcaçocukları bile en ufak sebebten keleşlerle çatışıyorsa bu onların birbirlerini s... leri gösterir.Yalan mı?

Ya tabi herşeyde kürt halkının keyfine kaldı, 30 yıldır bu milletin anasını ağlattılar, evlatlarını vurdular, parasını yediler, şehirlerinde bombalar patlattılar bide ben kalkıpta bu adamlara kardeş diyeceğim hea, benim gözümde Arap neyse Kürtte odur.

Bu ülkede yaptıkları şeyler zaten belli, kundaklama, asker vurma, şehirlerde bombalı eylem, provakatörlük, uyuşturucu daha bilmem neler neler, bide AB'yi ABD'yi düşman görürüz aslında adamlar bizi beladan kurtarmaya çalışıyo haberimiz yok.Türkiyenin yönü doğu değildir Batıdır.

Sen kardeş demediğin için hepsi açlık grevine gittiler.

Arapları gözünüzde öyle bir konuma getirmişsiniz ki sanki Araplara küfretmek ırkçılık, şerefsizlik değilmiş gibi davranıyorsunuz. Kürtler benim umrumda değil, sen hem Araplara hem de Kürtlere açık açık ırkçılık yani şerefsizlik yaptın. Ben de çok soğuk kanlıyımdır, asla gerilmem.

Herkes bağımsızlığını kazanır, Araplar kazanınca bunun adı arkadan vurma olur. Niye lan? Araplar babanızın oğlu mu, Türklerle göbek bağları mı kesilmiş? Diyelim ki adamlar medeni değil, Türkler ya da Lazlar ya da Kürtler çok mu medeni?

Türkiye'nin yönü batı değil doğudur. Çünkü Türkiye Batı kadar medeni bir ülke değildir. Binbir çeşit etnik kökeninden oluşan vatandaşlarının geneli kıro ve görmemiştir; ancak facebooktan milletin hesabına sevişelim mi diye yazılar bırakmayı bilirler.

Yalnız Türkler, Kürtler, Araplar, Lazlar vs. arasında bir fark vardır. Türkler hariç diğerleri gerikafalı görmemiş ve yobaz olduklarının farkındadır. Ne olduklarının farkında olmayanlar Türklerdir, yönümüz batıymış. Batı bizim gibi abazaları alıp ne yapacak?

Serbest Dolaşım Hakkı'nın farklılığı hakkında bir bilgin var mı AB'ye entegrasyon sürecinde? :lol:

12 bin kişi başına 1 kitap düşen cahil ülken mümkünse batının yamacından bile geçmesin. Türkiye'nin hakkı Sierra Leone ve Uganda gibi ülkelerle ittifak kurmaktır. Türkiye'nin çapı ancak bu kadardır.

tarihinde AiaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kardeş demediğin için hepsi açlık grevine gittiler.

Arapları gözünüzde öyle bir konuma getirmişsiniz ki sanki Araplara küfretmek ırkçılık, şerefsizlik değilmiş gibi davranıyorsunuz. Kürtler benim umrumda değil, sen hem Araplara hem de Kürtlere açık açık ırkçılık yani şerefsizlik yaptın. Ben de çok soğuk kanlıyımdır, asla gerilmem.

Herkes bağımsızlığını kazanır, Araplar kazanınca bunun adı arkadan vurma olur. Niye lan? Araplar babanızın oğlu mu, Türklerle göbek bağları mı kesilmiş? Diyelim ki adamlar medeni değil, Türkler ya da Lazlar ya da Kürtler çok mu medeni?

Türkiye'nin yönü batı değil doğudur. Çünkü Türkiye Batı kadar medeni bir ülke değildir. Binbir çeşit etnik kökeninden oluşan vatandaşlarının geneli kıro ve görmemiştir; ancak facebooktan milletin hesabına sevişelim mi diye yazılar bırakmayı bilirler.

Yalnız Türkler, Kürtler, Araplar, Lazlar vs. arasında bir fark vardır. Türkler hariç diğerleri gerikafalı görmemiş ve yobaz olduklarının farkındadır. Ne olduklarının farkında olmayanlar Türklerdir, yönümüz batıymış. Batı bizim gibi abazaları alıp ne yapacak?

Serbest Dolaşım Hakkı'nın farklılığı hakkında bir bilgin var mı AB'ye entegrasyon sürecinde? :lol:

12 bin kişi başına 1 kitap düşen cahil ülken mümkünse batının yamacından bile geçmesin. Türkiye'nin hakkı Sierra Leone ve Uganda gibi ülkelerle ittifak kurmaktır. Türkiye'nin çapı ancak bu kadardır.

valla benim kürtlere yaptığım ırkçılık felan değildir.Kürtleri öldürelimmi dedim,Hapisleremi atalım dedim,Eğer bi hakları varsa elmi koyalım dedim, yok sadece bir kısım kürtün yaptığı olayın bahanesi ne olursa olsun artık beni tiksindirdiğini söyledim.Hem benim lafım PKKnın temsil ettiği kürtleredir.

Bizim yönümüz batıdan kastım benim tarafım batıdır.Almasınlar bizi zaten ben ABnin bizi almasındanda taraf değilim, iyice müslümanlaştı orasıda ama bu demek değildir ki Doğu gibi olalım.

Türkler şöyle, Türkler böyle felan umrumda değil.Ben fazla politik olmamayı tercih ettim, gayette iyi oluyo.

Sitelerde Paylaş

Geyik yapma. Elalemin 400 sene önce yaptığı soykırımın peşine düşeceğine senin ülkenin 100 sene önce 1915'te yaptığına bir bak. En azından Amerikalılar yaptıklarını inkar etmiyorlar senin ülken gibi.

Amnesty International'e de iftira atmayı bırak. Cahilsin işte. AI gibi saygın bir kuruluştan haberin yok. Duyunca da elinde delil falan olmadan iftira atıyorsun.

Yerli dili ile eğitim veren okul yok diyorsan da sen delil getir.

Kürtlerin de bin yıllık davasını görüyor değilim. Ben "Kürdistan kurulsun, onların hakkıdır" gibi bir laf etmedim. Ben sadece milliyetçi bir Kürt'ün kendi ülkesini ve bağımsızlığını istemesinin doğal olduğunu söyledim. Ama ben Kürt Sorunun çözümü için ayrılma olsun demedim. Ben herkesin hakkının hukukunun tanındığı demokratik tek bir ülke olsun istiyorum. Kürtlerin de bağımsızlık istememeleri için bu ülkede etnik kimlikleriyle özgürce varolmaları sağlanmalı. O zaman ayrılıkçılık biter.

İlla olayı Yerliler'le karşılaştıracaksan karşılaştır. Yerliler kendi ülkelerini isterlerse buna ne derim diye mi soruyorsun? Bana niye sorasın ki? Ben Amerika'ya hayranım diye onların ülkesinde işlerin nasıl işliyeceğine dair söz sahibi değilim ki. Eğer ki Yerliler'in öyle bir hakkı var mıdır diye soruyorsan, bilmiyorum, vardır heralde. Ama toplam 2 milyon kişilermiş bu linke göre. Onlara ufak bir toprak parçası verseler bunlar da yaşar heralde. Ama Yerlilerin Kürtler gibi bir inkar edilme ve zorla asimile edilme sorunu olduğunu sanmıyorum.

Her halükarda Kürtlerle ilgili mevzuyu bulandırmaktan başka bir amacın yok. Kürtler'in hakkını hukukunu tanımamak için bin takla atıyorsunuz.

Anladık Kürtler de haklarını adam gibi aramıyor, ama TC devleti kurulduğundan beri aptalca bir politika güttü, ve Türkler artık bu PKK mevzunda çuvaldızı kendilerine batırıp, suçu kendilerine aramalı, ve 80 yıllık inkar ve zorla asimilasyon politikasının bu sonuca yol açtığını kabul etmeli.

gerizekalı sana uzatma diyorum.....

ne demek benim gönlüm olsun diye :blink:

ben sana atatürkçü mü ol dedim

gönlünü kazanmak için yazdım de şuna :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

diğer yazdıklarını okumadım bile!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Emin misin?

Bana Queen'in gönlü olsun diye değil kendi düşüncelerin o tarafa doğru kaydığı için kemalist tarzı söylemler yaptığını demiştin. Kendinin sağcı kemalist olduğunu söyledin bana. Karar ver artık sürekli ağız değiştirip durma... Tabi ki bir zamanlar ettiğin laflar önüne koyulacak. Artık ders alırsın umarım ona buna yaranmak için ağız değiştirmezsin.

valla haklısın alexis ludvige arada gelip gidiyorlar ...

abdli arkadaşımız yerlilerin soykırıma tabi tutulduğunu azılı türk düşmanlığı ve ırkçılığı yüzünden unuttu

kaynakta bile soykırım derken.....

Sitelerde Paylaş

Queen, şu Atatürkçülük konusunu kapatmanı rica ediyorum. Ludwig yaptığı açıklamadan pişman olmuş zaten, sürekli önüne koymaya gerek yok. "Seni Atatürkçü yaptım" konusu beni çok GERİYOR!!!

Bir daha bu konuyu açma. Ludwig'i açıklama yapmak zorunda bırakma...

Öptüm canım :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...