Jump to content

Türkiye Hristiyanlaştırılıyor mu?

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ister hristiyan olun ister müslüman...

ister atesit ister budist...

ama önce dürüst ve iyi adam olmak lazım...

insanlığın dürüstlüğe ihtiyacı var...

dünya ancak dürüst insanların sayesinde ayakta durur...

onlar biterse helak başlar...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oarası çok yüksek mason

Bunu senden beklemiyordum sandım ki dersin tayyip ermeni asıllı falan diye hayır demedin.:)

Benim de bu fikri savunduğum yok savunduğuma dair bişiy de yok aslında konunun tam istediğim noktaları tartışıldı ve tabiki tartışmalar devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Batılı toplum temelleri 1900 lü yıllarda atıldı ve suan önündeki en büyük engel radikal islam.

Bu dünya bir avuç yahudi baronun tek dünya devleti ile yönetilemeyecek.

zaten baronların devri bittii tek dünya devleti, yeni dünya düzeni, BOP vs. gibi küresel sermaye temelli projeler doğal nedenlerden ötürü bir daha geri gelmemek üzere iflas etmiştir. bu oluşumlar arzın kısıtlı olacağı dünyada varlığını sürdüremez.

artık yeni dünya totaliteryen, liderler de caesarian tipte (Erdoğan mesela) olacak.

demokrasi, bireysel özgürlük, olmayacak, liberalizm, postmodernizm vs olmayacak. birbirlerine düşman olmayan çok kutuplu bir dünya olacak. 50-60 yıl kadar her ülke kendi asayişiyle boğuşacak, bütün ülkeler militarist olacak ve kitle katliamları yaşanacak.

batı Türkiye'yi hıristiyanlaştırmak yerine yok etmeyi planlıyor.

Sitelerde Paylaş

sana katılmıyorum Liberta bence senin gördüklerin öyle denk gelmiş ya da birbiriyle yeni tanışmışlarsa o yüzden sinamiki durmuş olabilirler benim olduğum yerdeyse her son derece cana yakın ve samimidir

Zensen adlı arkadaş ise sanki ekonomiyle ilişkilendirmiş dinsel konumlanışları marksist galiba kendisi

emeğin hakkını biz de savunuruz bunun için ateist olmaya gerek yok ama

sevgili pitis

öncelikle söyleyeyim ki ben müslümanım,ateist değilim.

Bu başlıktaki ilk mesajımda yazmış olduğum gibi siyasal,ekonomik,kültürel homojenleştirmeyi yapan kilise ve benzeri kurumlar artık çok eskilerde kaldı..

Küreselleşmenin günümüzdeki safhasında çok çeşitli etkenler var.Fakat küreselleşme esas olarak ekonomik güçler tarafından yönlendirilen bir süreç.

Küreselleşme eğilimlerine her ne kadar ulus devletlerin bir direnç göstermeleri söz konusu oluyor isede küresel türdeş kültür yapılanmasına engel olamıyor.Kültürel mozaik bir dünyaya kesin olarak veda ediliyor.(tabi bu durum akşamdan sabaha ya da 5-10 sene de olmuyor)

Bu türdeşleşme Batı kültürünün bir uyarlaması gibi görünüyor..fakat bu da bir yanılsama..Çünkü temelde metalaştırılan kültürün merkezden(batıdan)çevreye akışı söz konusu isede çevre bunları önce benimseyip sonra yozlaştırdığı için merkezden çevreye ileri sürülenden çok daha fazla bir hareket oluyor.

ve bu süreçte medya en büyük işleve sahip.

Ayrıca,

Türkiye'nin hristiyanlaştırılması da komik bir iddia.

Bu gibi dönemlerde insanların kendisini başka bir kültür ya da etnik gruba ait olma isteğini,başka bir kültürün geleneklerini,dinini,estetiğini,düşünme biçimini kabul edip içselleştirmesini kısacası yeni kültürel kimliğe sahip olma duygusunu anlayabiliyorum.

saint Antuan kilisesine çok giderdim,şayet istiklal caddesindeysem ve yağmur başladıysa :D

Birgün zangoç bana kilisenin altında gizli küçük bir kilise olduğunu ve hristiyan olmak isteyen müslüman gençlerin belirli bir eğitimden falan geçtiğini anlatmıştı.

Toplumların bütününde yeni kimlik arayan insanlar var.Hristiyan olmak isteyen müslüman kadar müslüman olmak isteyen

Hristiyan vatandaşta vardır muhakkak..

fakat dediğim gibi dinsel kimliklerin birşey ifade etmeyeceği bir sürece girmiş bulunuyoruz..

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

zaten baronların devri bittii tek dünya devleti, yeni dünya düzeni, BOP vs. gibi küresel sermaye temelli projeler doğal nedenlerden ötürü bir daha geri gelmemek üzere iflas etmiştir. bu oluşumlar arzın kısıtlı olacağı dünyada varlığını sürdüremez.

artık yeni dünya totaliteryen, liderler de caesarian tipte (Erdoğan mesela) olacak.

demokrasi, bireysel özgürlük, olmayacak, liberalizm, postmodernizm vs olmayacak. birbirlerine düşman olmayan çok kutuplu bir dünya olacak. 50-60 yıl kadar her ülke kendi asayişiyle boğuşacak, bütün ülkeler militarist olacak ve kitle katliamları yaşanacak.

batı Türkiye'yi hıristiyanlaştırmak yerine yok etmeyi planlıyor.

Üç satır yazı okuyup hikaye yazabileceğin nikemi yazıyorsun sence. ?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Zensen

Elbette bu çağda dinsel kimlik baskın değil ve dinin kötü niyetlilerce kullanılabilme olasılığını da düşünürsek bu aslında iyi birşey

Zaten benim de kimliğimin tek parçası değil hıristiyanlık

Kimliğimiz çok çeşitli ve renkli

En gerekli olanı da hoşgörü ve anlayış değil mi

Seni ateist sanmıştım kusuruma bakma

Bu siteyi pek bilmiyorum Fikirsel diye bir ateist site var ben onu takip ettim bir süre ama oraya kayıt olamadım kayıt şeyleri çok zor sanki

Oradaki bir ateistin imzasından blogunu gördüm blogundan da burayı gördüm

Bir hayli kızmıştı size

Önce satanizme meyletmiş sonra da kendini öldürüp videoya kaydetmiş galiba

Çocuk canlı yayında öldü galiba

İşte ateizmin sonu !

Ben de buraya kaydolmayı denedim ve sonunda yapabildim

Ateizm insana Şeytanın bir vesvesesi ve ne kadar insanı bundan kurtarsak o kadar iyi

Sevgilerimle

Sitelerde Paylaş

düzgün türkçe ile yazsana, anlaşılmıyor yazdıkların.

Üye kalitesine göre yazıyorum sürekli sallama bir yerlerden kotarılmış yazılar olunca bu Türkçe bile çok fazla.

Sürekli her başlıkta papağan gibi aynı şeyleri temelsiz ve alt yapısız olarak tekrar etmekten vazgeç

Marksist hezeyanlara girdin bir dolu copy/paste yaptın ama başlıkla alakalı tek satır bilgi yine yok.

Bilmediğin okuyamadın dünyayı önüne koyulan yazıyı Ateforum sayfalarına yazarak bir bok elde edemezsin.

Sitelerde Paylaş

Üye kalitesine göre yazıyorum sürekli sallama bir yerlerden kotarılmış yazılar olunca bu Türkçe bile çok fazla.

Sürekli her başlıkta papağan gibi aynı şeyleri temelsiz ve alt yapısız olarak tekrar etmekten vazgeç

Marksist hezeyanlara girdin bir dolu copy/paste yaptın ama başlıkla alakalı tek satır bilgi yine yok.

Bilmediğin okuyamadın dünyayı önüne koyulan yazıyı Ateforum sayfalarına yazarak bir bok elde edemezsin.

yok yok, yazıların hep aynı, dandik türkçe ve imla hatası dolu. neredeyse tüm yazıların böyle. üstelik carbonari, masonluk, yahudilik, trilateral commission, bilderberg vs. gibi mevzuları da epeyce götünden anlamış olduğun çok açık belli oluyor. insan analitik düşünmeyip komplocu takılınca böyle olması kaçınılmaz, ince bir eşik vardır bu mevzularda, sen o eşiği aşamamışsın, ayarın kaçmış.

zaten marduk/nibiru saçmalamalarından belli neden böyle olduğun:)

Tam üstüne bastınız, bununda olmazsa olmazı İsa amca ve havarileri olup Emperyalizme post modern baş kaldırının tek bayrağı İslamdır.

bırak modernizmi, dünya ortaçağa girecek, sen hala İslamın postmodern başkaldırısından bahsediyorsun. avanak apti:)

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok yok, yazıların hep aynı, dandik türkçe ve imla hatası dolu. neredeyse tüm yazıların böyle, carbonari, masonluk, yahudilik, trilateral commission, bilderberg vs. gibi mevzuları götünden anlamış olduğun çok açık belli oluyor. insan analitik düşünmeyip komplocu takılınca böyle olması kaçınılmaz, ince bir eşik vardır bu mevzularda, sen o eşiği aşamamışsın, ayarın kaçmış.

zaten marduk/nibiru saçmalamalarından belli neden böyle olduğun:)

küfür etsem değmezsin. ?

habire üç satır bilgi copy pastesinden başka bir bokada yaramazsın.

geçen link ver dedim , olmayan bir kişinin adını yazdın, sonra kaçtın gittin.

Marduk/Niburu Konularınıda biliyorsan açarız karşılıklı başlık ?

Bak ne kadar rahat yazıyorum değilmi, çünkü senin bir bok bilmediğini biliyorum.

Bak orda masonluk falan yazmışsın onada gireriz.

Sen yeter ki kaçma.

bırak modernizmi, dünya ortaçağa girecek, sen hala İslamın postmodern başkaldırısından bahsediyorsun. avanak apti:)

Angut dünya zerindeki toplumsal geri gidişlerin tek sebebi küresel çaplı jeoljik olaylardır.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

küfür etsem değmezsin. ?

habire üç satır bilgi copy pastesinden başka bir bokada yaramazsın.

geçen link ver dedim , olmayan bir kişinin adını yazdın, sonra kaçtın gittin.

kendini beğenmiş beş para etmez embesilin tekisin, bir de bu çapsızlığının farkına varamayıp pişkinlik yapmaktasın, gülmemek için zor tutuyorum kendimi:) bir de kaçtığımı iddia ediyor, neyinden kaçacaksam.

aldo costa diye biri vardır ve ferrari f1 team teknik ekibindendir. link istedin benden, seni ciddiye alamadığım için link falan vermedim. çünkü maalesef beynin arap çorbasına dönmüş, kim yapmış etmiş bilmem ama, zihnin iğdiş edilmiş, kusura bakma.

tutarsızlıklarınla uğraşılmaz, zira enerji mühim bir şey, başka alanlara kanalize etmek gerek:)

Marduk/Niburu Konularınıda biliyorsan açarız karşılıklı başlık ?

Bak ne kadar rahat yazıyorum değilmi, çünkü senin bir bok bilmediğini biliyorum.

Bak orda masonluk falan yazmışsın onada gireriz.

Sen yeter ki kaçma.

sen pişkinlikten bu kadar rahat yazmaktasın:)

Angut dünya zerindeki toplumsal geri gidişlerin tek sebebi küresel çaplı jeoljik olaylardır.

ben bir katastrofiden bahsetmiyorum. bahsettiğim basit bir sinüs eğrisi:)

Sitelerde Paylaş

batida Müslümanlar baski altinda , bati medeniyeti baskici bir medeniyet bizler gibi saftrik deyil

Bilgilendirmek amacıyla söylüyorum iki tarafta da yaşamış biri olarak: Batı derken Amerika ve Avrupayı ayırmak gerek. Avrupada baskı olduğu doğru (peçe yasakları falan). Ama Amerikada müslümanlar tamamen özgür. Hatta türbana giren Amerikalı kadınlar oluyor müslüman olup.

Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi küfür etmeye bile değmeyecek beş para etmez insanlık müsvettesisin. Sıkışacağını anladığında klasik hakaret pozisyonunu alıp ortadan kaybolan hayvanın teksin. Angut senin verdiğin linkleri yediririm sana. Keyfimizden istemedik soytarılığını tescillemek için istedik.

Bilmediğin sıfat ve kelimeleri forum ortamına yazıp sıkıştığı zaman hakarete baş vurup kaçan bir çok şebek vardı zaten, birde seni ekleyelim. fazla şebek göz çıkarmaz.

Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi küfür etmeye bile değmeyecek beş para etmez insanlık müsvettesisin. Sıkışacağını anladığında klasik hakaret pozisyonunu alıp ortadan kaybolan hayvanın teksin. Angut senin verdiğin linkleri yediririm sana. Keyfimizden istemedik soytarılığını tescillemek için istedik.

Bilmediğin sıfat ve kelimeleri forum ortamına yazıp sıkıştığı zaman hakarete baş vurup kaçan bir çok şebek vardı zaten, birde seni ekleyelim. fazla şebek göz çıkarmaz.

cidden aptalın tekisin, bak üstüne gelmek istemiyorum, beni buna zorlama, uzun zamandır kimseyi rezil etmemiş, soytarıya çevirmemiştim. namımı ressurection etmek istemiyorum:)

sana bir tavsiye, önüne gelen herkese okuduğun kenar mahalle komplolarını bir halt sanarak "bilmiyorsun, öğren de gel, kaynakların ortodoksin(!)" falan deme, çok göze batıyor, acınası oluyorsun:)

biraz kendine çeki düzen ver yav, insan yaptığından utanmalı, başkalarınca nasıl göründüğüne şöyle geri çekilip bir bakmalı, ders almalı:)

Sitelerde Paylaş

cidden aptalın tekisin,

Ifeel hatta cevap vermiyorum, klavye delikanlıları bu ülkenin olmazsa olmazsıdır.

Bu soytarılarında bir yazıları olmayıp sıkıştıkları zaman klasik numaraları karşı nike hakarettir.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tutankhamun,

bak önce sen başlatıyorsun, gelene gidene giydiriyorsun, aynısını ben yapınca pısıp kalıyorsun. madem öyle, çapını aşma arkadaşım. ben sebepsiz yere kimseyi aşağılamam, ama karşımdaki kişi aşağılamaya kalkarsa -genellikle fazla ileri gitmez- iki misli kadar yediririm:)

üstelik beni veya başkalarını birileri zannetmekten vazgeç. beni tanımazsın, kim olduğumu çıkaramazsın, özellikle bu zekâ ve çıkarım kabiliyetiyle boş yere çabalama.

vaktin varsa "ortodoksin" yazılarıma bak, senden başka kimseyi aşağılamış/incitmiş miyim? hayır. buradan başkalarnın normal tepki verdiği ve benim "iyi biri" olduğum sonucu çıkar:)

tarihinde GDP tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...