Jump to content

Muhammed ,Allah'tan once davranmis !

Recommended Posts

Degerli forumcular;

Islam dininin kitabi olan Kurani Kerimin,insan eliyle yazildigini gostermek uzere onlarca konu actik.Yani bunun bir ilahi guc tarafindan degilde,bilakis Muhammedin kendi el yazmasi oldugunu ispat etmek icin elimizden geleni yaptik.Ama goruyorum ki bunu kanitlamaya devam etmek icin calismalarimizi surdurmemiz gerekiyor..

Bu acmis oldugum konuda,daha evvel nasil atladigimi uzulerek gordugum yeni bir celiski buldum.Aslinda buna celiski demek bizim icin haksizlik olur.Yani biz bunun ne sekilde yazildigini biliyoruz, ama ben kendimi iyi bir Kuran ve Islam tarihi okuyucusu sanardim ,fakat bazi yerleri gozden kacirmisim.Gec de kalmadigimi dusunerek bunu sizlerle paylasmak istiyorum..

Yanliz once bir sorum var (inancli arkadaslara)..

Muhammed kendisine daha inmeyen bir ayet hakkinda fikir yurutebilirmiydi?Yani henuz ona Allah tarafindan yapmasi gerekenler daha tebli edilmeden, bununla ilgili bir yaptirim gucune sahipmiydi?

Eger "O da bir insandir ve boyle bir seyin olmasi mumkun degil" diyorsaniz(ki bunu Muhammmed defalarca soylemistir),lutfen konumu dikkatli bir sekilde okuyun..

Kurani Kerimde CIZYE ile ilgili ayet bir tek yerde gecmektedir!!

TEVBE suresi

29. Kendilerine Kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.

Simdi bu TEVBE suresi hakkinda bilgi vereyim..Bu surenin 128 ve 129 cu ayetleri MEKKE'DE,geri kalan butun ayetler MEDINE'DE yazilmistir!!Dolayisiyla bu 29.ayetde MEDINE'DE yazilmistir.Yani 622 yilinda olan hicretten sonra..

Fakat tum Islam alimleri tarafindan ortaya atilan bir durum vardir.

Muhammed ve yandaslari Mekkede gordukleri baski ve zulum yuzunden burayi terk etmek zorunda kalmislardir,diye..

Bunun dogru oldugu cok acik bir tartismadir.

Once bununla ilgili celiskiyi gozler onune sermek sonra ,asil konumuz olan CIZYE konusuna donmek istiyorum.

Ama once kucuk bir hesap yapalim..

Muhammed 571 yilinda dogdu..

40 yasinda peygamber oldu..

Yani 611 yilinda peygamberligini ilan etti.

Peygamberliginin 10.yilinda ,hem sevgili zengin esi Hatice'yi ,hemde onun koruyucusu ve amcasi EBU TALIB;i kaybetti.

Hatta bu 621 yilina Islam alimleri HUZUN YILI derler!!

Yani tam aylari kesin olmamakla beraber ,Ebu Talibin olumunden aylar sonra Mekkeyi terk etmek zorunda kalmistir.

Peki su assagdaki TUM ISLAM ALIMLERININ onayladigi ve gercekligi ile ilgili kimsenin bugune kadar karsi cikmadigi ,hadisi okursaniz ne dusunursunuz?

Muhmammed'in,Islami yaymak adina daha cok isin basinda iken Putperes insanlarla ters geldigi ve onlari bir cok konuda rencide ettigi ,bunun rahatsizligini duyan insanlarinda EBU TALIB'den yardim istedigi hadis bakin bize neler anlatiyor..

“Ey Ebû Talib! Sen bizim reisimiz, büyüğümüzsün. Şunu görüyoruz ki, sana ölüm yaklaşmıştır. Biz senin ölümünden korkuyoruz, sen sağken şu meseleyi halledemedik, öldükten sonra hiç halledemeyiz. Sen şimdi sağken onu çağır, ondan sağlam bir söz al, biz de bir söz verelim. Bundan sonra ne o bizimle uğraşsın, ne de biz onunla.” Ebû Talib, Kureyş heyetini dinledikten sonra yeğenine haber salarak, yanına gelmesini istedi. Amcasının davet haberini alan Kâinatın Efendisi, hemen ölüm döşeğindeki Ebû Talib’in yanına vardı. Bir anda kalabalık bir Kureyş topluluğu ile karşılaşan Efendimiz, bu davetin altında bir şeylerin yattığını anlamakta gecikmedi. Ebû Talib, Kureyş heyetinin isteklerini yeğenine anlattı.

“Ey kardeşimin oğlu! Kavminden ne istiyorsun?” dedi. Kâinatın Efendisi

“Kendilerinden bir kelime istiyorum. Eğer söylerlerse, bütün Araplar o kelime sayesinde kendilerine uyacak, bütün acem o kelime sayesinde onlara cizye ödeyecek.” dedi. Ebû Talib atılarak:

“Yani tek bir kelime mi?” diye sordu. Efendimiz:

“Evet, amcacığım tek bir kelime. “Lâ ilâhe illallah” diyecekler.”

Sad, 38/1–8. Tirmizî, Tefsir, Sa’d (3230)

Goruyorsunuz ki,Ebu Talib hayatta iken henuz Muhammede yapilan bir zulum ve baski yok,bilakis RICA var..Amcasi araya sokularak kendisinin ,bu tutumundan vazgecmesi isteniyor..Fakat daha cok isin basinda ve yandas sayisi cok az iken,Muhmammed bu istegi reddediyor ve onlarin inanclarini degistirmeleri konusunda baski yapiyor..

Daha sonra amcasi olunce....,iste ne olduysa o aylarda oluyor(!) ve Muhammed Mekke'yi terk etmek zorunda kaliyor..yani Tum Islam Alimlerinin kabul ettigi baski ve zulum, bu aylarla ifade edilebilecek kadar kisa bir zaman araliginda oluyor..

Ben bu bilgileri verdim, AMA KONUMUZ BU DEGIL!!!

Simdi ,Muhammedin ne kadar cesur oldugunu ve Allah inancini yaymak icin neler yaptigini ispat etmek adina ,her firsatta onumuze koyduklari bu HADIS,Icindeki bir tek kelimesi ile herseyi alt ust ediyor..

O kelimede CIZYE !!!

Insanlari alacaklari HARAC ile Islama davet eden Muhammed'in atladigi bir konu var..

Sen bu insanlari Kelime-i Sahadet ve CIZYE ile Islama davet ederken,henuz sana daha CIZYE ile ilgili ayet INMEMISTI!!!!

Cunku sen bu hadisi soylediginde daha MEKKE'de idin, ama goruyoruz ki TEVBE suresinin 29.ayeti MEDINE'DE indi(!)

Yani sana daha Allahtan CIZYE ALINCAYA KADAR SAVASIN emri gelmemisti..

Sen hangi hayal gucunle ,bir gun boyle ayet inebilecegini dusunerek bu insanlari bilgilendirdin..

saygilar.

tarihinde barrister tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sen iyi misin?

Ayet cizye alıncaya kadar savaşın diyor..

Hadis ise savaşmaktan değil müslüman olunulursa cizye ödenmesinden bahsediyor..

Cizye diye birşey o ayetten öncede vardı.Sonrada...

Sen kendini demek iyi bir kuran okuyucusu ve islam tarihi okuyucu sanıyorsun..

Peki söyler misin nasıl oluyorda mekkeli müşrikler ebu talibe gelmeden önce baskı ve zulum yoktu diyebiliyorsun?

Şimdi sana sahabelerin yediği dayakları peygamberin işittiği hakaretleri söylesem hemde kaynakları ile ne yapacaksın?

İyi bir islam tarihi okuyucu falan değilsin.Sadece birçok müslümanın okumadıklarını okumuşsun.Sonra kendini birşey sanıp kibirlenmişsin o kadar..

Goruyorsunuz ki,Ebu Talib hayatta iken henuz Muhammede yapilan bir zulum ve baski yok,bilakis RICA var.

Vay be gerçekten gözlerim yaşardı..

Sen şimdi islam tarihini iyi okuyan biri olarak muhakak biliyorsundur..

Hani mekkeliler ebu talibe yanlarında filinta gibi bir gençle gelmişlerdi.Demişlerdi ki

Ebu talip sen bu genci al bunu oğul edin.Bize muhammedi ver öldürelim..

Muhakak hatırlamışsındır bu komik teklifi.ee sanada müşriklerin kafa yapısı ile ilgili bir tüyo vermiştir diye umuyorum..İstersen kaynakta veririz hiç problem değil..

Ha bu arada islama girdi diye ateşe atılan dayak yiyen sahabelerinde isimlerini sen buraya yazıver sen daha iyi bilirsin..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sen iyi misin?

Ayet cizye alıncaya kadar savaşın diyor..

Hadis ise savaşmaktan değil müslüman olunulursa cizye ödenmesinden bahsediyor..

Cizye diye birşey o ayetten öncede vardı.Sonrada...

Sen kendini demek iyi bir kuran okuyucusu ve islam tarihi okuyucu sanıyorsun..

Peki söyler misin nasıl oluyorda mekkeli müşrikler ebu talibe gelmeden önce baskı ve zulum yoktu diyebiliyorsun?

Şimdi sana sahabelerin yediği dayakları peygamberin işittiği hakaretleri söylesem hemde kaynakları ile ne yapacaksın?

İyi bir islam tarihi okuyucu falan değilsin.Sadece birçok müslümanın okumadıklarını okumuşsun.Sonra kendini birşey sanıp kibirlenmişsin o kadar..

Vay be gerçekten gözlerim yaşardı..

Sen şimdi islam tarihini iyi okuyan biri olarak muhakak biliyorsundur..

Hani mekkeliler ebu talibe yanlarında filinta gibi bir gençle gelmişlerdi.Demişlerdi ki

Ebu talip sen bu genci al bunu oğul edin.Bize muhammedi ver öldürelim..

Muhakak hatırlamışsındır bu komik teklifi.ee sanada müşriklerin kafa yapısı ile ilgili bir tüyo vermiştir diye umuyorum..İstersen kaynakta veririz hiç problem değil..

Ha bu arada islama girdi diye ateşe atılan dayak yiyen sahabelerinde isimlerini sen buraya yazıver sen daha iyi bilirsin..

Ben iyiyimde acaba sen iyimisin onu cok merak ettim?

Konu daha once CIZYE olmasi falan degil.Konu ,daha Allahtan cizye alinmasi ile ilgili emir gelmeden,Muhammedin bu konuyu gundeme getirerek ve insanlari alacaklari haracla istahlandirarak ,Islama davet etmesi.

Ya Allah bunla ilgili bir ayet indirmeseydi (!) ,ya deseydi ki "kimseden savas ederek cizye alamazsiniz".o zaman Muhammedin bu hadisi ne olacakti?

Ya insanlar bu konusma sonrasinda "amannnn avantaya bak,haydi gelin Musluman olalim" deselerdi ve daha sonra "kimseden cizye alamazsiniz" diyen bir ayet yazilsaydi ne olacakti? Muhammedin insanlari kandirdigi ve yalan konustugu ortaya cikmayacakmiydi? Kendisi hangi hak ve cesaretle Allah adina kararlar alip,bu lafi etmistir?

Mekkeden goc sebeini Muslumanlara yapilan baski olarak gostermeye calisiyorsan cok yaniliyorsun.Eger bir baski olmussa,bu baski sadece Muhammede olmustur.Bunu Kuran ayetlerinden de cok rahatlikla anlayabiliyoruz.

Nisa 100- Kim, Allah yolunda hicret ederse, yeryüzünde yerleşecek çok yer ve bolluk bulur

Âl-i İmran 195- Rableri onlara şöyle cevap verdi: “Sizden erkek ve kadından amel eden hiçbir kimsenin amelini boşa çıkarmayacağım. Siz birbirinizdensiniz. Hicret (göç) eden, yurtlarından çıkarılan, benim yolumda eziyet çeken, harbeden ve öldürülenlerin kötülüklerini mutlaka örteceğim ve mutlaka onları, Allah katından bir mükâfat olmak üzere, altından ırmaklar akan Cennetlere koyacağım. Mükâfatın güzeli, Allah katındadır.”

Bunlar gibi daha onlarca ayette ,insanlar hicret etmeye tesvik ediliyor ,hemde binbir turlu vaadle.Birde bunlara ilave olarak ,goc etmeyenlerle ilgili tehdit ayetleri var.

Nisa 89- Onlar, kendileri inkâr ettikleri gibi sizin de inkãr etmenizi, onlarla denk olmanızı isterler. Onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar, onlardan dost ve yönetici edinmeyiniz. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, nerede bulursanız onları öldürün. Onlardan dost ve yardımcı edinmeyin.

Simdi sana sormak lazim..Eger bu insanlara dedigin gibi bir baski/zulum soz konusu olsaydi,bu insanlarin arkalarina bakmadan goc etmeleri gerekirdi ve bu ayetlerin hic birine gerek kalmazdi.Muhammed bu ayetleri yazarak insanlari once istah kabartan cennet vaadleri ve tehditlerle goce zorlanmistir.Yoksa Iraktaki pesmergelerin (ozal zamani) veya su an Ozbeklerin ulkelerinden kacmalari icin yeni vahiler mi inmistir?Bu insanlar gercekten baski ve zulum gordukleri icin ,kendileri kacmaktadir ama Muhammed devrinde goruyoruz ki,bu is onun zorlamasi ile olmustur.

Birde sunu ilave etmek isterim ki;

Verdigim hadisin son cumlesine dikkat edin “Evet, amcacığım tek bir kelime. “Lâ ilâhe illallah” diyecekler.”

Halbuki ,bir insanin Musluman olmasi icin "La ilahe illallah,Muhammeden resullullah " demesi lazim.Bunu bile soyleyemiyecek kadar kendi resullugunden supheli ve celiskili bir adam.

.

Sitelerde Paylaş

Degerli forumcular;

Islam dininin kitabi olan Kurani Kerimin,insan eliyle yazildigini gostermek uzere onlarca konu actik.Yani bunun bir ilahi guc tarafindan degilde,bilakis Muhammedin kendi el yazmasi oldugunu ispat etmek icin elimizden geleni yaptik.Ama goruyorum ki bunu kanitlamaya devam etmek icin calismalarimizi surdurmemiz gerekiyor..

niye canım? batıyor mu?

Sitelerde Paylaş

1400 senedir insanlara batirdiginiz,simdi size batmaya mi basladi canim? Hadi konu ile ilgili bildiklerin varsa anlat,yoksa soylemek istediklerin bundan ibaretse, anladigin dildende konusuruz canim.

valla canım benim adamakıllı hatırlayabildiklerim en fazla 20 sene öncesine gidiyor, kısacası verdiğin çok uzun bir süre. doğrusu islamın falan bana öyle pek fazla battığı da vaki değildir, çünki fazla iplemem, ama beni hala az önce verdiğim soru ilgilendiriyor. senelerdir kamu hizmeti veriyorsun kuran abdül müttalibin yetiminin kitabıdır diye, de ne olacak? her kes diyelim ki inandı dediklerine hidayete erdi. ee sonra? niye böyle takıntılısınız islama karşı? nedir bu kadar rahatsız eden?

birisi kamu aydınlatma platformuna çalışıyor, birisi "allah niye isayı yıktı kamil abinin dükkanını yıkmadı"dan mütevellit allah yoktur sonucuna varıyor, anlamak hakikaten güç..

p.s. ama sen istersen 'anladığım' dilden konuş, başka bi arkadaşa iş attık oralı olmadı, çıktı gitti -)) onun da acısı var biraz..

Sitelerde Paylaş

Dokunmayınız islamda herşeyin bi cvbı var anlatsın cvbını veririz :)

selamlar

Neyi anlatayim daha Deyyan? Konu acmisiz ve o herkese verebildiginiz cevabinizi bekliyoruz.Ben bu forumda yeniyim,herhalde telepati ile verilen cevaplar bu forumda cok revasta.Cunku ,konu burada ama ben verilen bir cevap goremedim.Bir tek "canimlar,cicimler" goruyorum.

Sitelerde Paylaş

valla canım benim adamakıllı hatırlayabildiklerim en fazla 20 sene öncesine gidiyor, kısacası verdiğin çok uzun bir süre. doğrusu islamın falan bana öyle pek fazla battığı da vaki değildir, çünki fazla iplemem, ama beni hala az önce verdiğim soru ilgilendiriyor. senelerdir kamu hizmeti veriyorsun kuran abdül müttalibin yetiminin kitabıdır diye, de ne olacak? her kes diyelim ki inandı dediklerine hidayete erdi. ee sonra? niye böyle takıntılısınız islama karşı? nedir bu kadar rahatsız eden?

birisi kamu aydınlatma platformuna çalışıyor, birisi "allah niye isayı yıktı kamil abinin dükkanını yıkmadı"dan mütevellit allah yoktur sonucuna varıyor, anlamak hakikaten güç..

p.s. ama sen istersen 'anladığım' dilden konuş, başka bi arkadaşa iş attık oralı olmadı, çıktı gitti -)) onun da acısı var biraz..

Yasadigin yeri ve ortami bilmiyorum ama suan,su saniye bile, Din denen uyusturucu sayesinde birileri birilerini soyuyor veya katlediyor,sen iplesende iplemesende.Bizim amacimiz sadece senin iplemedigin ipin, bir gun senin boynuna gecmemesi icin.caktin kofteyi :D

.

Sitelerde Paylaş

iLLeGaLTM demis ki;

Degerli arkadasim,ben bu ve buna benzer 100un uzerinde konu acmis biriyim ,fakat bu konulari actigim forumdaki insanlarin tatmin edici cevap verememeleri ve o forumu terk etmeleri uzerine,burada inanclarina daha sahip cikan forumcular gordugum icin konumu aynen buraya tasidim.

Tabi sen beni tanimadigin ve yorumlarimi/arastirmalarimi bilmedigin icin,sadece bu konudaki uslubuma dayanarak beni kibirli ilan ettin.Evet haklisin,bu o forumda beni taniyanlara yonelik bir giristi.Burada daha kendimizi tanitmadan bodozlama daldigimiz icin ,bu sekilde dusunmen gayet normal,kizmadim ama cok yakinda beni taniyacagina emin olabilirsin ,yeterki gerekli zamani ayirabileyim.Konunun giris bolumunde ettigim ukalalik icin ozur dilerim.Umarim yakinda sende beni kibirli ilan ettigin icin ayni ozru dilersin.

saygilar.

Sitelerde Paylaş

Barrister..

Ben gerçekçi ve açık konuşan birisiyim..

Sende tek gördüğüm şey islamı bilme adı altında kibirlenmendir..

Verdiğin ayet ve hadis başlı başına ilişkili değil.Bunu sana bursa söyleyecek müslümanı bırak ateist bile var.Onlara danış..

Cizve verinceye kadar savaşın emri savaşma emridir.Ne zamana kadar savaşılacak cizye verinceye kadar.

Peki peygamber mekkede müşriklere ne demiş..

Onlar la ilahe illlah desin onlara cizye verilir..

Bu inmemiş bir ayetin hükmünü koymak değil.Çünkü ortada savaş yok.Kibiri bırak biraz anlamaya çalış.

Ben haklı çıksam ne yazar sen doğrusunu öğrenmedikçe..

İslam tarihin iyi oku derim.Kimse iyi bir okuyucu olamaz bu forumlarda durarak.Ancak bir kısmını okursun oda islamı eleştireceğin tarafları kadarıyla..

Sana ipucuda verdim çekesin diye..

Sahabelere yapılan işkenceler meşhurdur.Örneğin ebu zerr..Kabede müslüman oldum diyince bayılana kadar dayak yemiş bir insan.Öldü diye dayağı bırakmışlardı..

bu senin nazarında zulum işkence değilse sana birşey diyemem..

Düşün taşın.Dürüst olmak islamı çok iyi bilmekten önce gelir kardeşim..

Sitelerde Paylaş

Madem boyle sana kibirin krali nasil olur onu gosterecez demek ki..Bakalim sen ne demissin ,HADIS NE DIYOR?

Peki peygamber mekkede müşriklere ne demiş..

Onlar la ilahe illlah desin onlara cizye verilir..

Bu inmemiş bir ayetin hükmünü koymak değil.Çünkü ortada savaş yok.Kibiri bırak biraz anlamaya çalış.

Ben haklı çıksam ne yazar sen doğrusunu öğrenmedikçe..

“Kendilerinden bir kelime istiyorum. Eğer söylerlerse, bütün Araplar o kelime sayesinde kendilerine uyacak, bütün acem o kelime sayesinde onlara cizye ödeyecek.” dedi. Ebû Talib atılarak:

Demek ortada daha bir savas yok ha?Peki bu CIZYE odeyecek ACEMLER kimler?

Dur once sana bunlarin kim oldugunu anlatalim.

Acemler ,Omer Irani aldiktan sonra muslumanliga gecen ve ondan once Zerdus olan bir kavimdir.Muhammedin harac ve hayallerini susleyen zengin bir topluluktur.Ayrica Mekke ile ticari iliskileri gelismis ,her an yagmalanmaya karsi istah kabartilan bir toplumdur.

Simdi birde CIZYE nin ne manaya geldigine bakalim ki,cizyeyi bilmeyen arkadaslar sana inanipta,onu cicek toplama sanati sanmasinlar.

CIZYE .Musluman olmayan insanlardan alinan VERGI dir.Simdi sana soruyorum,Zerdus olan ve Iran civarinda yasayan bir topluluktan,o devirde savasmadan,oralari ele gecirmeden NASIL VERGI ALACAKSIN?

Boyle birseyin olmasi mumkun olmadigina gore,Muhammedin TEVBE suresinden yillar once bile ,hayallerinde ACEMLERDEN vergi almak,onlarin zenginliklerine konmak vardi.

Pardon, verdigin Ebu zerr ornegi cuk oturmus ama,birak o devri,birak Muslumanligin reddini,sadece oruc tutmadi diye bu dayagin kralini yiyenler gunumuzde var.Ne yapsin simdi bu adamlar,hicret mi etsinler?

.

Sitelerde Paylaş
Dokunmayınız islamda herşeyin bi cvbı var anlatsın cvbını veririz :)

selamlar

.

Dürüst olmak islamı çok iyi bilmekten önce gelir kardeşim..

Cene suyu corba cok ama, ortada verilen bir cevap yok..

Arkadaslar ben bu forumda yeniyim,eski ve tecrubeli arkadaslara sormak istiyorum.Bu forumda tartismalar bu sekilde mi yuruyor?

"NE SORARSAN SOR ,ISLAMDA HERSEYIN CEVABI VARDIR VE VERIRIZ" deniyor (3-4 gunde.bu lafa en az 10 yerde sahit oldum)ama verilen tek bir cevap YOK!!Bana mi denk geliyor,yoksa cogunluk bu durumdan sikayetci mi?

Sitelerde Paylaş

Yasadigin yeri ve ortami bilmiyorum ama suan,su saniye bile, Din denen uyusturucu sayesinde birileri birilerini soyuyor veya katlediyor,sen iplesende iplemesende.Bizim amacimiz sadece senin iplemedigin ipin, bir gun senin boynuna gecmemesi icin.caktin kofteyi :D

.

kuzum, hiçkimsenin hiçkimsenin boğazına ip falan geçireceği yok, geçirseler bile tabureyi kendim ittiririm. neye lazım bu kadar paranoya?

ayrıca günahın en büyüğünü o soyulanlar yapıyor. eğer birileri kendilerini kul olarak görüyorsa, ki görüyorlar, başlarına bir allahın çöreklenmesi de kaçınılmazdır, zira çörekleniyorda. eğer bir halk kendini kurtarılmaya şartlandırmışsa, elbet bir kurtarıcı gelir "kurtarır" onları.. sadece bunlar mu? hayır.

okullarda akın akın faşist-lümpen gençlik yetiştiriliyor, zırt milliyetçiliği, pırt sevgisi, zart bilmemneyi. o kadar modern put varken ne diye ille de islamla uğraşılıyor? kuranın llahı soyut hiç olmazsa iplemesen de fazla göze batmıyor. peki somut olan allahlar var onlara ne demeli? vatan, bayrak, atatürk?

Sitelerde Paylaş

kuzum, hiçkimsenin hiçkimsenin boğazına ip falan geçireceği yok, geçirseler bile tabureyi kendim ittiririm. neye lazım bu kadar paranoya?

ayrıca günahın en büyüğünü o soyulanlar yapıyor. eğer birileri kendilerini kul olarak görüyorsa, ki görüyorlar, başlarına bir allahın çöreklenmesi de kaçınılmazdır, zira çörekleniyorda. eğer bir halk kendini kurtarılmaya şartlandırmışsa, elbet bir kurtarıcı gelir "kurtarır" onları.. sadece bunlar mu? hayır.

okullarda akın akın faşist-lümpen gençlik yetiştiriliyor, zırt milliyetçiliği, pırt sevgisi, zart bilmemneyi. o kadar modern put varken ne diye ille de islamla uğraşılıyor? kuranın llahı soyut hiç olmazsa iplemesen de fazla göze batmıyor. peki somut olan allahlar var onlara ne demeli? vatan, bayrak, atatürk?

Bu modern putlara sarilmanin sebebide zaten Islamin putudur.Onun ogrettigi vatan hainligi,onun asiladigi millet hainligi,onun ogrettigi Ataturk dusmanligi ,insanlarin bu olgulara baglanmasina sebep olmustur.

Hic bir Ummedi Muhammedciyi namaz kildigi caminin onunde nobet tutan askerin ulusal kimligi ilgilendirmez.O yeterki 5 vakit namazini kilsin,orucunu tutsun,haccini yapsin, ulke isgal altinda bile olsun,bu onun umrunda olmaz.Yeterki sen onun putuna dokunma.

Ornek mi istiyorsun,Kurtulus savasinda "Yunana kursun sikan,Islama kursun sikar" diye fetvalar veren hocalar.Ulkede imam kalmiyacak diye orduya asker vermek istemeyen yobazlar.Osrudumu mangalda kul birakmayan Saddamin tek kursun atmadan ulkesini teslim etmesi,Amerikali askerlere prezervatif dagatan komutanlari ,makaminda kral gibi agarlayan simdiki Irak yonetimi.Daha istermisin?

Sen yeterki bunlarin ibadetine engel olma,her yol serbest.

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...