Jump to content

Hıristiyanlık

Recommended Posts

Merhaba

Ben imanlı bir hıristiyanım

Ortodoksum ve Türküm

Dürüst olacağım Dinimin doğruluğuna inanıyorum ''Sizi kurtların arasına kuzu olarak gönderiyorum, gidin ve müjdeyi duyurun'' diyen İsa Mesih için çalışıyorum Burada da biraz da bu yüzden bulunuyorum Bunun için para falan aldığım yok elbet İmanım için yapıyorum Sadece dinimi savunur ve müjdeyi duyuyorum Mesihin Ruhunu hisseden duyar hissedemeyen duymaz Bir başka forumda ateistleri bir süre takip ettim Şeytanın kucağına yuvarlanıp kendilerini heba edişlerini gördüm Siz muhteöelen şeytana da inanmıyorsunuz oysa onun kötü işleri herşeyi gözler önüne seriyor

Şeytan insanı tanrıdan uzaklaştırır ve günaha yönlendirir Tanrıdan uzaklaşmak en büyük günahtır Bunun cezası yanmak falan değildir Ölümdür sadece Tanrıdan uzaklaşanlar ölümlü dünyada yaşar ve sonunda ölüp giderler Şetanın atıldığı çukura yani hiç olmaya yuvarlanırlar Umarım sizler bu duruma düşmeden hayatınızı noktalar ve Mesihte tekrar doğabilirsiniz Başka forumlarda başka ateistler yuvarlandı çünkü Ben böyle çok biliyorum

Ateistliğe dair pek çok soru duydum

Tanrı neden kötülüklere göz yumuyor Tanrının doğru söylediğini nereden bileceğiz Tanrıyı ne kadar tanıyabiliriz Kaç incil var İncil değişti mi vesaire

Bunların tümünün cevabı var

Sorun bana elimden geldiğince yanıtlayayım

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğu batı savaşında hristiyan batınınmı yoksa müslüman Türkiyenin yanındamı olacaksın. ?

Türk olduğunu nerden bilicez ?

Ben savaş karşıtıyım

İki tarafı da tutmam

Barışın tarafını tutarım sadece

tarihinde Pitis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir hristiyanı forumda görmek güzel.Yahudi - mason zaten yeterince mevcut :lol:

Yobaz müslümanlar , hezeyan içindeki reformculardan sıkılmıştık, hristiyanlığı tanıyalım evet.Biraz da onları eleştirelim.

Cizıs cries.

İsa geri dönecek mi, dönecekse ne zaman ?

tarihinde Ramirez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Pitis,

Ben hristiyanlık ile ilgili bir tesbitte bulunup bir soru sormak istiyorum size.

İsa peygamberin öğretisinde hiçbir sıkıntı yoktur ve sonuna kadar destekliyorum.

Ama İncil öğretisi Pavlus öğretisidir, bunu desteklemiyorum.

Neden?

Çünkü hristiyanların yaptıklarını görüyorum.

Mesela İsanın öğretisinde sana bir tokat atana diğer yanağını dön der.

Ama hristiyanlar kimden tokat yemişse bin misli ile ona zulüm ederler.

Bu konuda acaba sizin düşüncelerinizi alabilir miyim?

Selam...

Sitelerde Paylaş

ortodox türkler elbette kendi ülkesinin çıkarlarının yanındadır akhen bu soruyu sormana bile gerek yok bence pitis eski üye ataist değilse tabi patrikhaneden yana olmaz :D

yalnız incil de saçmalıkta bir numaradır bu da bir gerçek

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Bergüzar

Aslında sözünü ettiğin yanlışların sorumlusu Pavlus da değildir Pavlus değerli bir azizdir kutsal ruhun esinlemesiyle yaşamıştır

Sözünü ettiğin kötü işleri İncilin öğretisine ters düşen işleri yapanlar çoğunlukla maddi çıkar ve milliyetçi duygularla yapıyorlar

Zaten hıristiyanlık savaşa alet edilmeye uygun içerik sunmaz kolay kolay

Avrupadaki savaşlara bak hep çıkar çatışmasıdır

Kuşkusuz dini de alet ettikleri oluyor Haçlı seferleri gibi Ama onun da altında çıkar ilişkileri var

Şimdi internet cafe kapatıyor Sonra devam ederiz

İyi geceler

Sitelerde Paylaş

Sevgili Bergüzar

Aslında sözünü ettiğin yanlışların sorumlusu Pavlus da değildir Pavlus değerli bir azizdir kutsal ruhun esinlemesiyle yaşamıştır

Sözünü ettiğin kötü işleri İncilin öğretisine ters düşen işleri yapanlar çoğunlukla maddi çıkar ve milliyetçi duygularla yapıyorlar

Zaten hıristiyanlık savaşa alet edilmeye uygun içerik sunmaz kolay kolay

Avrupadaki savaşlara bak hep çıkar çatışmasıdır

Kuşkusuz dini de alet ettikleri oluyor Haçlı seferleri gibi Ama onun da altında çıkar ilişkileri var

Şimdi internet cafe kapatıyor Sonra devam ederiz

İyi geceler

Şu altını çizdiğim cümlen bana Pavlus-Bediüzzaman başlığımı hatırlattı. :)

Tamam, sonra konuşalım.

İyi geceler...

Sitelerde Paylaş

Hem Ortadoksum Hem Türk'üm dedin? Dönme misin yoksa Gagavuz Türklerindenmisin?

Dininle ilgili soru sormaya gelirsek;

bir Ortadoks bir Katoliğe nasıl bakıyor, yani din kardeşi gözüyle mi bakıyor yoksa başka bir din olarak mı kabul ediyor. Bir de katoliklerde var o sadece ama papazlara para verip günah çıkarma olayı nedir?

Sitelerde Paylaş

Eğer bir müslümandan soru alıyor iseniz benim sorum şudur

Allahın Bir oğul edindiğinin delili nedir?Neden bir oğul edinmiştir?Bu allahın zatında bir acziyet belirtmez mi?

Şimdi bu soruyu allah neden birkaç milyar kul edinmiştir, bu acziyet değil midir diye bir kendine sor bakalım.

Sitelerde Paylaş

öf akhen nasıl yoktur yani liboş nurcuları yobazdan saymıyorsan haklısın da hizbullaçı deliler ibda cciler ne bilim süleymancılar bilmemneciler bunlar ne peki..

guenn..

Şayet, savunduğun şeyler ile aranda orantılı bir mesafe yoksa. Gece gündüz bunu konusuyor, bunu düşünüyor isen, sende tehlikeli biri olabilirsin, bende.

dincilik, futbol fanatizmi, liberalizm - komünizm vs vs gibi..

herşey ile aramızda, belli bir mesafe olmalıdır.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

guenn..

Şayet, savunduğun şeyler ile aranda orantılı bir mesafe yoksa. Gece gündüz bunu konusuyor, bunu düşünüyor isen, sende tehlikeli biri olabilirsin, bende.

dincilik, futbol fanatizmi, liberalizm - komünizm vs vs gibi..

herşey ile aramızda, belli bir mesafe olmalıdır.

harun alakasız olmuş bence yani fanatik yobazların nasıl olduğunu bilirsin sen de

bu fanatikler özgürlük düşmanı ilkel cani ruhludur nasıl diğerleri ile bir tutarsın ki

Sitelerde Paylaş

1) Bir bebeğin doğuştan günahkar olmasını Hristiyanlıkta adalet dışı bulmuyor musunuz?

2) Hristiyanlığa göre Musa'nın konumu nedir, Muhammed'in konumu nedir?

3) Bir insan Hristiyan olarak vefat etmezse ahiretteki konumu nedir?

NOT = Çocuk burada forumumuzdaki müslüman kardeşlerimiz kadar dinini tartışmaya, anlatmaya hakkı olan biridir kendisi sırf Hristiyan diye onu dışlayan ırkını, soyunu, sopunu soran Faşistleri KINIYORUM!

Sitelerde Paylaş

Eğer bir müslümandan soru alıyor iseniz benim sorum şudur

Allahın Bir oğul edindiğinin delili nedir?Neden bir oğul edinmiştir?Bu allahın zatında bir acziyet belirtmez mi?

işte 2 dindar savaşında görmekten en çok tiksinti duyduğum olay. sanki kendi dininin herşeyini ispatlamış, herşey kanıt içinde yüzüyor da karşısındakine saldırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...