Jump to content

Hıristiyanlık

Recommended Posts

Sayın arkadaşım, siz benim sorularımı herhalde anlamamışsınız; şöyle sormuştum:

Sayın Pitis, burada size yumuşak sorular gelecektir tahminimce..Sebebi bence malum, belki sizcede..Belkide bu başlık artık sebebin aşikare edilmesinin zamanının geldiğinin bir emaresidir.Bunlar benim zanlarım, değersiz ve ehemmiyetsiz..Asıl sorulara geçelim:

Yahya, İsa'yı niçin vaftiz etti?

a - İsa günahlı olduğunu düşündü. (Markos, 10/17-18; Luka, 18/18-19)

B - Baba Tanrı, o sırada İsa'dan hoşnut değildi. Ancak vaftiz olduktan sonra Baba Tanrı ondan hoşnut olduğunu söyledi. (Matta, 3/15-17; Markos, 1/9-11; Luka, 3/ 21-22)

İsa vaftiz olduktan sonra, Tanrı onu affedip kutsadı mı?

a - Hayır. Daha ondan emin olamadı; 'vaftiz olur olmaz', onu Ruh'la birlikte çöle gönderdi ve gerçekten Tanrı'ya mı Şeytan'a mı tapacak diye onu '40 gün' sınadı. (Matta, 4/1-11; Markos 1:12-13)

B - Evet. Hatta ilk mucizesini, yani suyu şaraba çevirme gibi çok önemli bir mucizesini yaptırmak için 'vaftizden 3 gün sonra' onu bir düğüne gönderip, ödüllendirdi. (Yuhanna, 2/1-11)

Aslında burada neyin, ne için ve nasıl olduğu önemli değil.Teveccüh gösterip yazmışsınız ama, bunlar benim inanabileceğim cevaplar değil, daha doğrusu cevap değil.İkna olmadım yani.Önemli olan şu:

Tanrı dan geldiği veya Tanrı tarafından yazdırıldığına inanılan İncil ya da İncillerde, cevabı evet veya hayır olabilecek sorulara bir yerde evet başka bir yerde hayır denmiş.Anlayacağınız bu yanlış bilgidir, tutarsızlıktır, çelişkidir.İncillerde bunun gibi çelişkiler boldur.Benim için katlandığınız zahmete teşekkür ederim..

tarihinde taipen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

@pitis / benim anladıgım kadarıyla sen müslüman doğmuşsun sonra hristiyan olmuşsun.bende araştırmıştım geçen sene hatta google a " kutsal kitap " yazınca çıkan sitelerin hepsi hristiyan misyoner siteleri, bedava incil gönderiyorlar, sohbet & forum vs. baya takılmışlığım var oralara.. benim sorum şu: Allahı kim yarattı ? bu soruya yanıt Hristiyanlıkta nasıl açıklanıyor..ayrıca rahibeler neden örtünüyor ? türban gibi bişey neden giyiyor?? saçlarının gözükmesi yasak mı yanii... teşekkürler cevaplar için şimdiden :)

Sitelerde Paylaş

forum değil panayır alanı. envai çeşit insan var. onlara laf yetiştiremiyoruz bide misyoneri çıktı.

hristiyanlık çok iyi ya.

sen önce avrupa ve amerikada artan, kiliselerde erkek, kız demeden çocuklara tecavüz eden papazlarını yola getir.

hepiniz AYNISINIZ işte. nefret geldi lan sizden. bırakın şu insanlığın yakasını. daha ne kadar kan dökülmesi gerekiyor.

ne zaman bitecek bu şeytan imparatorluğunun sonu.

ŞEYTAN İMPARATORLUĞUNUN ASKERİ SENİ. bilim gelecek hakkınızdan az sabret.

Sitelerde Paylaş

merak ediyorum hristiyanlıkta hoşgörü var mı ? ya da sözde islam gibi hoşgörülüyüm dinde zorlama yoktur derler ama kafir,münafık,gyavur derler dışlarlar.. hristiyanlıkta böyle şeyler var mı ?

tarihinde samix8 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TURKUN SANLI GUNESI ASYANIN ATESIYIM HAZARDAN CIN SEDDINE MUHAMMEDIN SESIYIM allahin izniyle bu vatan musluman olarak omrunu tamamlayacaktir kiyamete kadar ki oyle olacak kimsenin tersini yapmaya gucu yetmez atesit yahudi hirstiyan ebediyete kadar azinlik olarak kalacaktir bu topraklarda tersini soyleyen varsa kendide inanmadigina eminim ejdadimiz 3 kitayi yonetmistir savas durumunda kimsenin yardimina ihtiyacimiz yok allaha sukur milliyetciligimiz ve dindarligimizla bu isler cozume kavusur canakkalede 250 kilo mermiyi atip ingiliz dodanmasini batiran turk musluman gibi saygilar

Sitelerde Paylaş

TURKUN SANLI GUNESI ASYANIN ATESIYIM HAZARDAN CIN SEDDINE MUHAMMEDIN SESIYIM allahin izniyle bu vatan musluman olarak omrunu tamamlayacaktir kiyamete kadar ki oyle olacak kimsenin tersini yapmaya gucu yetmez atesit yahudi hirstiyan ebediyete kadar azinlik olarak kalacaktir bu topraklarda tersini soyleyen varsa kendide inanmadigina eminim ejdadimiz 3 kitayi yonetmistir savas durumunda kimsenin yardimina ihtiyacimiz yok allaha sukur milliyetciligimiz ve dindarligimizla bu isler cozume kavusur canakkalede 250 kilo mermiyi atip ingiliz dodanmasini batiran turk musluman gibi saygilar

Suphanallah birden titreyerek imana geldim.Muhammede selam olsun.Söylediklerinin tam tersini söylüyorum ama kendimede inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...