Jump to content

AMARIKANIN KIZILDERILI SOYKIRIMI

Recommended Posts

Belki de yeterli tarih bilgim yoktur. Bahsetsene resmi değil de şu gerçek tarihten, mesala Atatürk'ü toprağın kabul etmediğini, bunun video kaydı devlet arşivinde olduğuna inanmanın dışında...

Asıl senin said'i toprak kabul etmemiştir eğer bu açıdan bakacaksak. Cenazesinin başına gelenleri biliyoruz denize atıldı deniyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostum biz Ateist insanlarız, birini toprağın kabul etmediği palavralarına inanmayız değil mi?

Ben aydınlanmak istiyorum işte, öyle bir örnek vermeyeceğini tahmin ediyorum, 19 Mayıs 1919'da temelleri atılan Türkiye Devletinin soykırım yaptığını iddia ettin, ben de bilgilerimi güncellemek istiyorum sadece, amacım bilgi paylaşımı...

Sitelerde Paylaş

Ben aydınlanmak istiyorum işte, öyle bir örnek vermeyeceğini tahmin ediyorum, 19 Mayıs 1919'da temelleri atılan Türkiye Devletinin soykırım yaptığını iddia ettin, ben de bilgilerimi güncellemek istiyorum sadece, amacım bilgi paylaşımı...

Kıvırmak gibi olacak ama yanlış kelime kullanmışım. Soykırım değil, geniş çaplı katliamlar olacak. Soykırım çok daha detaylı ve sistemli bir olaydır. Katliamı da kabul eder misin?

Sitelerde Paylaş

Doğudaki sıkı yönetim zamanları gibi mi?

Yok canım. Onlara katliam denemez. Onlar birbirinden bağımsız ayrı ayrı işlenmiş binlerce cinayettir.

Ama çoluk çocuk derelere doldurulup toptan öldürme, Alevileri öldürüp, hamile kadınların karnını tekmeleme gibi durumlar katliam olarak değerlendirilebilir değil mi?

Sitelerde Paylaş

Yok canım. Onlara katliam denemez. Onlar birbirinden bağımsız ayrı ayrı işlenmiş binlerce cinayettir.

Ama çoluk çocuk derelere doldurulup toptan öldürme, Alevileri öldürüp, hamile kadınların karnını tekmeleme gibi durumlar katliam olarak değerlendirilebilir değil mi?

Devletin kontrolünde ise katliamdır. Değilse sivil kargaşa, isyan v.b.

Sitelerde Paylaş

Devletin kontrolünde ise katliamdır. Değilse sivil kargaşa, isyan v.b.

Yapana değil yaptırana bakılmamalı mı sence sevgili Akrep? Sence planlanmış bir toplu cinayetin arkasında devlet yoksa kim vardır, üstelik bunlar siyasi durumlar teşkil ediyorsa.

Sitelerde Paylaş

Belki de yeterli tarih bilgim yoktur. Bahsetsene resmi değil de şu gerçek tarihten, mesala Atatürk'ü toprağın kabul etmediğini, bunun video kaydı devlet arşivinde olduğuna inanmanın dışında...

Nasıl nasıl :) Toprak Atatürk'ü kabul etmemiş mi ? Açsana şunu.

Sitelerde Paylaş

Yapana değil yaptırana bakılmamalı mı sence sevgili Akrep? Sence planlanmış bir toplu cinayetin arkasında devlet yoksa kim vardır, üstelik bunlar siyasi durumlar teşkil ediyorsa.

Her sivil devrim, hatta devlet içten desteklese de, kendi ayağına kurşun sıkması gibidir. Dışa karşı zayıf olur, yenecek pasta gibi gözükür. O yüzden devlet sadece gizliden başları ezer...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Arkadasin birinin dedigi gibi ILK ÖNCE ONLARINDA BIZ GIBI INSAN OLDUKLARINI düsünmemizi engelleyen herkese ,herseye karsi birlikte dikelmek gerek.

A.B.D' NİN KIZILDERİLİ VE SİYAHİ IRKA YAPTIĞI SOYKIRIMI KINIYORUZ !!!

Mahsuni Serif dikeldi 8 yil hapis yatti.

Hapisten cihtiginda daha ilk haftalar,HADI GÖRELIM SENI, BASLA GENE TASLAMAYA derler OZANA.

Ben görevimi yaptim sira sizde,deyince Ozanin yanindakiler cinler gibi kacip kaybolmuslar.

Coktur böyle acik gözler.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Forumda Amerika'yı hemen şeytan ilan etmeye, kendi milletini de göklere çıkarıp melek ilan etmeye hazır pek çok üye bulunmakta.Örneğin Bergüzar, tarihi/siyasi konulardaki bu ikiyüzlülüğü dini konularda da bol bol sergiliyor, özellikle islam ve diğer dinlere bakışı açısından. Ne de olsa müslüman, müslümana göre Amerika=Büyük şeytan. :)

Dünya üzerinde sütten çıkma ak kaşık tipinde tek bir millet yoktur arkadaşlar.

Başlığı başından beri takip ediyorum, yazmadan geçmek istemiyorum, Ludwig, Amerika ile ilgili konular da dahil omak üzere siyasi/tarihi her konuda "kral çıplak" diyebilen nadir üyelerden, kendisi siyasi/tarihi konularla ilgili ne yazdıysa aynen altına imzamı basarım, kendisini, akıntıya karşı kürek çekecek cesaretinden ve Amerika ile ilgili müslo ve komünist tabuları paramparça etmesinden dolayı tebrik ediyorum.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başlıkta yazılanlara bakıyorum, konu ne yazılanlar ne? Konu: Amerikanın Kızılderi Soykırımı. Ama bunu bırakıp, Türkiye'nin, Osmanlılar'ın, komünistlerin yaptığı kötülükler anlatılmış, ısrarla bunlar vurgulanmış sanki. Biri demiş ki:

Buradan nereye varacağız? Şuraya mı geleceğiz? Başkası yapıyorsa, o da yapmıştır, dolayısıyla bunda da kötü bir şey yoktur. Ama kötü örnek olamaz değil mi? Burada mantık ne? Bu mantıkla her türlü kötü davranışı aklamak mümkün tabii. "Ama o da yaptı." değil mi? Çok güzel bir mantık, hayran kalıyor bu mantığa insan gerçekten...

Not: Aslında bunu yazmayacaktım, ama yazmak zorunda kaldım. Çünkü konu yerine ısrarla yazılan bu. "Ama o da yapıyor." O da yapıyorsa ne olacak nereye varacağız buradan? Kötü bir şey örnek olamayacak iken ısrarla ve ısrarla "Ama o da yapıyor" demenin mantığını anlamadım. "O"ndan rahatsız isen açarsın başlık tartışılır "o" da. Ama burada konu "o" değil ki.

tarihinde Gold tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumda Amerika'yı hemen şeytan ilan etmeye, kendi milletini de göklere çıkarıp melek ilan etmeye hazır pek çok üye bulunmakta.Örneğin Bergüzar, tarihi/siyasi konulardaki bu ikiyüzlülüğü dini konularda da bol bol sergiliyor, özellikle islam ve diğer dinlere bakışı açısından. Ne de olsa müslüman, müslümana göre Amerika=Büyük şeytan. :)

Başlığı başından beri takip ediyorum, yazmadan geçmek istemiyorum, Ludwig, Amerika ile ilgili konular da dahil omak üzere siyasi/tarihi her konuda "kral çıplak" diyebilen nadir üyelerden, kendisi siyasi/tarihi konularla ilgili ne yazdıysa aynen altına imzamı basarım, kendisini, akıntıya karşı kürek çekecek cesaretinden ve Amerika ile ilgili müslo ve komünist tabuları paramparça etmesinden dolayı tebrik ediyorum.

Pardon ama nerede imiş iki yüzlülüğüm? Burayı biraz açar mısınız?

Müslüman olmak hem iki yüzlü olmaya, hem ahlaksız olmaya, hemde zulmeden olsa bile güçlüye karşı durmaya yetiyor değil mi?

Birilerinin daha çok palazlanması için sizin gibi iletiler mi yazmam lazım?

Ben buyum ve gerçeği olduğu gibi koyuyorum ortaya. Kimsenin savunucusu şu bu değilim.

Esas akıntıya kürek çeken, bu yolda boğulmayı göze alabilen ben ve benim gibilerdir.

Ama 45 yaşındayım ve tecrübelerime güvenin.

Zalimin yardakçılarını aynı zalim birgün yok eder.

Çünkü zalime alkış tutana zalim bile güvenmez.

Nerden bilir bunu, kendinden bilir.

Çünkü bilirki biraz daha palazlansa yerine geçecek!!!

Sizi ve işe yaramaz tavrınızı eleştirmek benim haddim değil.

Zaman size gösterecektir neyin ne olduğunu.

Abiye müslümanligin gercek yüzünü göstermis,reformcu ya...

Hadi ordan!!!

Sana kaç kere diyeceğim bana bu tarz hitaplar yapma diye.

Adam olsan anlardın.

Ama sen hayvansın.

Hacı öyle diyor. İnsanlar hayvanmış!!!

Başlıkta yazılanlara bakıyorum, konu ne yazılanlar ne? Konu: Amerikanın Kızılderi Soykırımı. Ama bunu bırakıp, Türkiye'nin, Osmanlılar'ın, komünistlerin yaptığı kötülükler anlatılmış, ısrarla bunlar vurgulanmış sanki. Biri demiş ki:

Buradan nereye varacağız? Şuraya mı geleceğiz? Başkası yapıyorsa, o da yapmıştır, dolayısıyla bunda da kötü bir şey yoktur. Ama kötü örnek olamaz değil mi? Burada mantık ne? Bu mantıkla her türlü kötü davranışı aklamak mümkün tabii. "Ama o da yaptı." değil mi? Çok güzel bir mantık, hayran kalıyor bu mantığa insan gerçekten...

Not: Aslında bunu yazmayacaktım, ama yazmak zorunda kaldım. Çünkü konu yerine ısrarla yazılan bu. "Ama o da yapıyor." O da yapıyorsa ne olacak nereye varacağız buradan? Kötü bir şey örnek olamayacak iken ısrarla ve ısrarla "Ama o da yapıyor" demenin mantığını anlamadım. "O"ndan rahatsız isen açarsın başlık tartışılır "o" da. Ama burada konu "o" değil ki.

Sevgili Gold,

Ne kadar boş boş yazıyorsun böyle!!! Zamanına ve emeğine yazık değil mi?

Kim anlayacak seni burda?

Alemsin. :)

Sitelerde Paylaş
Sevgili Gold,

Ne kadar boş boş yazıyorsun böyle!!! Zamanına ve emeğine yazık değil mi?

Kim anlayacak seni burda?

Alemsin

Sevgili Berguzar;

Olaya Damat Ferit mantığı ile bakan insanlarla neyi tartışıyorsun ki? Kusura bakma ama sadece cebini doldurmayı, köşeyi dönmeyi düşünen, olaylara Damat Ferid ve güç mantığı ile bakan, fırsat buldukça tüm komünistlerin, sosyalistlerin ne kadar kötü, berbat rezil, insanlık dışı olduğunu anlatan, Kızılderilileri de geri zekalı, aptal, ilkel bir gözle gören insanlarla sen neyi tartışıyorsun anlamış değilim.

Şimdi iş de bu biçimde olaya Damat Ferid mantığı ile bakanlar iş Türkiye'nin, müslümanların, sosyalistlerin yaptıklarına filan gelince dut yemiş bülbül kesilirler. Sabahtan akşama kadar müslümanlar şöyle, sosyalistler böyle. Stalin şu kadar adam öldürdü, Türkler şunu yaptı filan.

Sonra çıkıp zaman zaman "mülkiyet hakkının kutsallığından" söz ederek bir "Ahlak" diye başlık açıp millete "sen benim malıma nasıl göz dikersin ahlaksız vb." "Müslümanlarda bu cihat ne kadar iğrenç, insanlık dışı bir şey, bunlar insan haklarını ne zaman öğrenecek" türünden ahlak dersi vermeye çalışırlar.

İş ABD, Avrupa, liboşlar vb. gelince hemen ama herkes yapıyor. Ya da Batı onlara insanlık öğretti filan derler. Sonra çıkıp komik biçimde iki yüzlü olmaktan söz ederler.

O yüzden doğrusu ben bunları ciddiye almıyorum. Durum bu.

Sevgiler/Gold

tarihinde Gold tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Amerikalılar Türkler gibi "bizim atalarımız soykırım yapmaz! kızılderliler bize iftira ediyor!" demiyor bu bir.

Amerikan yasası "Kızılderililere soykırım yapıldı" diyen akademisyenlerini "Amerikalılığa hakaret etti" diye yargılayıp milliyetçi çapulcu katillere hedef göstermiyor bu iki.

Amerikalıların Kızılderililerle olan ilişkisi Türkiye'deki Ermeniler gibi bir hakim millet ve azınlık vatandaş ilişkisi şeklinde değildi. Savaş eden iki farklı milletti. Yani Kızılderilileri soykırım eden kendi devleti değildi. Ermeniler ise vatandaşı oldukları, vergi ödedikleri, askerlik hizmeti yaptıkları, kendilerini korumakla mükellef kendi devletleri tarafından soykırım edildi. Bu üç.

Kızılderililerin bir kısmı silahla ölseler de onların nüfusunu azaltan en büyük etkenin silah değil Avrupalıların taşıdığı ve bu kıtadaki insanların bağışıklığı olmayan mikropların başlattığı büyük salgınlar olduğu bugün yaygın olan görüş bu da dört.

yerliler asala gibi örgüt kurup katliamlar mı yaptı da sömürgen wasplar yerlilere düşman olacak??

amerikalı bayrağını kıçına don diye takar amerikalılığın bir esprisi yoktur zaten merrak etme

taşnak örgütü neydi kaçık???

kendi ülkesine hainlik edene her şey müstehak....

salgından avrupalı ölmüyor da yerli ölüyor bahane de onların nüfusu az da diyebilirsin beklerim

çüşşş

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu salaklara niçin cevap yazıyorsunuz. Ludwig denen öküz Amerikanın Irak'ta Afganistan'da ve dünyanın çeşitli yerlerde yaptığı katliamları övecek kadar alçak bir adamdır. Bunlara göre Amerika, Avrupa kısacası batı ne yaparsa doğrudur. Batı Irak'ı işgal etti, vardır bir hikmeti, batı Afganistan'ı işgal etti, vardır bir hikmeti derler. Amerika tek atom bombası kullanan ülkedir. Bunu bile savunanları gördüm bu forumda. Bu tipler mi, ermeni tehciri sorgulayacak. Bizim katliam yaptığımız sorgulayacak.

mayonez bu iletin tek onayladığım iletindir :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...