Jump to content

AMARIKANIN KIZILDERILI SOYKIRIMI

Recommended Posts

Varlık vergisini eleştiriyorum, o zaman objektifim mi demek oluyor bu yani, ne alakası var anlamadım. Zaten ittihatçılar soykırım yasasını çıkardığında dünyada baya bir gürültü kopmuş o dönem, yani savaş dönemi olduğu halde bu haber ayrıca medyada uzun müddet yer almış ama İttihatçılar kararlarından vazgeçmemiş. Anadoluda aynen etnik temizlik gerçekleştirilmiş. Sonra unutulup gitmiş bu olay, taki Hitlerin Yahudi soykırımına kadar. Yahudi soykırımı olmasa Ermeni temizliği hala hatırlanmayacaktı belkide, çünkü Hitlere bu müthiş fikri veren seninkiler olmuş. Gerçi tabiki bnları inkar edeceksin bundan adım gibi eminim ama biz yinede yazalım

Balkanlarda Türklere uygulanan her türlü asimilasyonuda konuşalım istersen jadı.

Nasıl katledildiklerini filan.

Olur mu?

Yok Hitler onu senin şu an üzerinde yaşadığın topraktakilerin atasından öğrendiler o fikri.

Yani Abd nin hala sahibi konumundaki İngilizlerden.

Bu arada salak Ludwigle zaten konuşulmaz.

Savaş zamanı dediğime itiraz etmemiş.

He ne yapacaktı Türkler. Kendilerine karşı başkalarıyla işbirlikçi olan sözde bu ülke vatandaşlarına ileride tarih bizi Ermeni soykırımı yaptık diye yargılamasın diyerek çiçek mi vereceklerdi?

Pis Liboş Ludwig!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Orhan Pamuk yazmadı mı Ermeni Soykırımını?

Hem de delilsiz, hiçbir kanıt ortaya koymadan ve tarihsel gerçeklere on takla attırarak!

Utanmaz, arsız yavşak herif!

Al bir tane daha. Siz seri üretimden mi çıktınız?

Orhan Pamuk romancıdır, mal. Ermeni Soykırımı hakkında birşey yazmadı.

Sitelerde Paylaş

Varlık vergisini eleştiriyorum, o zaman objektifim mi demek oluyor bu yani, ne alakası var anlamadım. Zaten ittihatçılar soykırım yasasını çıkardığında dünyada baya bir gürültü kopmuş o dönem, yani savaş dönemi olduğu halde bu haber ayrıca medyada uzun müddet yer almış ama İttihatçılar kararlarından vazgeçmemiş. Anadoluda aynen etnik temizlik gerçekleştirilmiş. Sonra unutulup gitmiş bu olay, taki Hitlerin Yahudi soykırımına kadar. Yahudi soykırımı olmasa Ermeni temizliği hala hatırlanmayacaktı belkide, çünkü Hitlere bu müthiş fikri veren seninkiler olmuş. Gerçi tabiki bnları inkar edeceksin bundan adım gibi eminim ama biz yinede yazalım

Soykırım yasası diye birşey çıkmamıştır, techir yasası çıkmıştır. Zira devletin resmi yazışmalarında soykırım emri bulunamamıştır. Ermeni diasporası bir iki uyduruk belge ile (Ermenilerin katline ilişkin telgraf yazışmları vs.) amacın techir değil soykırım olduğunu ispata kalkmıştır ancak sunduklarının sahte olduğu anlaşılmıştır. Bugün Ermenilerce soykırım emrinin geçtiği resmi yazışmaların sonradan imha edildiğini savunulmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Adamın beyanatlarını kitap olarak yazdı, o kitap nobel aldı sanıyorlar galba.

Sitelerde Paylaş

He ne yapacaktı Türkler. Kendilerine karşı başkalarıyla işbirlikçi olan sözde bu ülke vatandaşlarına ileride tarih bizi Ermeni soykırımı yaptık diye yargılamasın diyerek çiçek mi vereceklerdi?

Bir daha SAKIN gelip bize "ezilenler, sömürülenler, mazlumlar" edebiyatı yapma adi ikiyüzlü insan seni.

Bu kadar adi bir insansın işte. Kadın yaşlı çoluk çocuk topyekün bir ırk katledildi diyoruz. 1 milyon masum insan öldü diyoruz. Bu pislik hala gelmiş "hakettiler" diyor.

Sitelerde Paylaş

Bir daha SAKIN gelip bize "ezilenler, sömürülenler, mazlumlar" edebiyatı yapma adi ikiyüzlü insan seni.

Bu kadar adi bir insansın işte. Kadın yaşlı çoluk çocuk topyekün bir ırk katledildi diyoruz. 1 milyon masum insan öldü diyoruz. Bu pislik hala gelmiş "hakettiler" diyor.

Bak çok pis küfür edicem sana kendime kıyamıyorum, anlıyor musun sadece kendime!!!

Lan Iraka Amerika bomba atarken hepimiz canlı yayında izledik. Kadınlarla çocuklar şu tarafa geçin diye anons mu yaptılar?!!!

1 milyon masum insanı o an Türkiyede hemde Ermeni nerde buldunda öldüler.

Uzaydan mı ışınladılar.

Oha ki ne oha!!!

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalandan kim ölmüş...

Yuhh be utanmadan bir de yanıt veriyor!

Çok cahil ve arsız gördüm ama senin gibisini görmedim!

Bu kadar olur...

Sitelerde Paylaş

ludwig

konu ne sen anlatyorsun, hep ayni oyunlari yapiyorsun.

cicek hastaligi

Hunn türkleri ile avrupaya geldi ve avrup. bir kizmi öldü büyük kizmi ise

imun olu hastaliga sonra bunlar kizilderililere götürdü hastaligi

yani kizilderelileri cicek hastaligi yok eti demek , yalan ve yalancilik olur

kizilderili ler bilincli bir sekilde yok edildi

Sitelerde Paylaş

Kendine Müslümanlık bu mu oluyor acep? İki ülke de oturup da işin aslının ortaya çıkarılmasına destek olacak olgunluktan çok uzak. Daha uzun yıllar katledilen insanların üzerinde siyaset yapılmaya devam edecek anlaşılan.

Neyse, ne zaman gidiyoruz Lutwik abi?

Sitelerde Paylaş

Evet, çoluk çocuk demeden insanları evlerinden toplayıp faili meçhule götürmüşler. bergüzar resmen soykırım haktır diyor şu anda.

Anadoluda bir tane bile Ermeni köyü kalmış değil ne yazıkki, hatta İstanbul dışında büyük kentlerde bile yoklar. O yasa çıktığında çok gürültü yaşanmış aslında, bir çok Ermeni son gayret müslüman olup kurtulmaya çalışmış ama çoğu bu şekilde de kurtulamamış. Genelde müslüman olan komşular en azından çocukları saklayıp ölmelerini engellemeye çalışmış. bergüzar gibiler onuda yapmamıştır heralde, pis Ermenilerin çocuklarını evlat edinmek mi böğğğğğ

Sitelerde Paylaş

Adamın beyanatlarını kitap olarak yazdı, o kitap nobel aldı sanıyorlar galba.

Beyanatlarını kitap olarak yazamadı çünkü temellendirebileceği hiçbir iddiası yoktu!

Delilsiz iddialarını kitap haline getiremezdi çünkü.

Ama kitap olarak yazmasa da sonuçta bu yönde beyanatlarda bulunmuştur.

Önemli olan da bu beyanların kamuoyuna bir şekilde duyurulmasıdır zaten ama bu kadar basit bir gerçeği anlamaktan dahi aciz olanlara ne söylense boştur!

Kitap olarak yazmamışmış, laf işte!

Hem de en adi tarafından!

Milyonlarca insanın gözü önünde "Türkler 1.5 milyon Ermeni öldürdü" demek mi daha etkilidir yoksa bir tarih kitabı yazıp sadece okuyan entel azınlığa hitap etmek mi?

Gerizekalı!

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, çoluk çocuk demeden insanları evlerinden toplayıp faili meçhule götürmüşler. bergüzar resmen soykırım haktır diyor şu anda.

Manyak mısın kızım sen?

Ben öyle birşey demiyorum.

Bir daha demediğim bir şeyi dedim gibi dayatma.

Bıktım bu forumun manyaklarının etiket meraklarından.

Kıçından element uydurmuşsun resmen!!!

Sitelerde Paylaş

Bak çok pis küfür edicem sana kendime kıyamıyorum, anlıyor musun sadece kendime!!!

Lan Iraka Amerika bomba atarken hepimiz canlı yayında izledik. Kadınlarla çocuklar şu tarafa geçin diye anons mu yaptılar?!!!

Ee yani? Amerika Irak'da sivil öldürdü diye sen de Ermeni Soykırımından "iyi yaptık, hakettiler" diye konuşma hakkını mı almış oluyorsun? Mantığına tüküriyim. İkiyüzlü adi seni. Ne diye sıkışınca hemen konuyu değiştiriyorsun? Ne diye Kızılderili Irak falan mevzunun içine giriyor? Bir anlatsana noldu bu Ermeniler'e?

Amerika'da ülkenin neredeyse yarısı Irak savaşını kınamıştır. Amerika içinde pek çok Demokrat partili solcu, Irak savaşını kökten kınamış, ordaki politikaları, Ebu Greyb'i, Guantanamo'yu vs kınamıştır. Bush'a ağır hakaretler etmiş, onu görevdeyken görevden alma ve yargılama taleplerini dile getirmiştir. Amerikan merkezli İnsan hakları örgütleri Amnesty International gibi örgütler bu olayların hepsini kınamıştır.

Senin ülkende Ermeniler'e yapılmış olanı hakkaniyetle itiraf edebilecek insan sayısı nedir peki? Ve onlara reva görülen muamele nedir?

Hrant Dink bu yüzden bazı derin devlet adamlarının yönlendirdiği bir çapulcu tarafından öldürülmedi mi?

Orhan Pamuk ülkeyi terketmek zorunda kalmadı mı?

Ermeni Soykırım konferansını milliyetçiler linç grubu halinde gelip engelleyip iptal ettirmediler mi?

Herkes bu konuda sesini kesmeye zorlanmadı mı?

Amerika'da Michael Moore ülkesini terketmek zorunda kalmadı ama. Hakkında "Amerikanlığa hakaretten" dava da açılmadı.

Kendi ülkeni elalemle kıyaslarken biraz dürüst olmayı öğren.

Hep sütten çıkmış ak kaşıksınız değil mi?

1 milyon masumu, kadın çoluk çocuk demeden soykırım etmiş bir ülke, buna rağmen sütten çıkmış ak kaşık! Koca Ermeni Soykırımı bile Türkler'in hakkıymış meğerse! Ermeniler haketmiş meğerse!!

Sitelerde Paylaş

Pis Liboş Ludwig!!!

Manyak mısın kızım sen?

Ben öyle birşey demiyorum.

Bir daha demediğim bir şeyi dedim gibi dayatma.

Bıktım bu forumun manyaklarının etiket meraklarından.

Kıçından element uydurmuşsun resmen!!!

Yukarıdaki iletin tam olarak bu anlama geliyor.

Sitelerde Paylaş

Lütfen birbirinize hakaret etmeden tartışın arkadaşlar. Konu açılır açılmaz hakaretler ve suçlamalar havada uçuşmaya başlamış.

Böyle sürerse kilitlemek zorunda kalacağız.

Ayrıca Tolonbey'in tartışmaya açtığı konu Ermeni Tehciri değil, Kızılderili soykırımı.

Sitelerde Paylaş

Ee yani? Amerika Irak'da sivil öldürdü diye sen de Ermeni Soykırımından "iyi yaptık, hakettiler" diye konuşma hakkını mı almış oluyorsun? Mantığına tüküriyim. İkiyüzlü adi seni. Ne diye sıkışınca hemen konuyu değiştiriyorsun? Ne diye Kızılderili Irak falan mevzunun içine giriyor? Bir anlatsana noldu bu Ermeniler'e?

Madem öyle ne diye kızılderililerle ilgili bir konuya Ermenileri soktun?!!!

Yukarıdaki iletin tam olarak bu anlama geliyor.

Hayır onu demiyor.

Kızılderililere yapılan başka birşey. Ermeniler ile yaşanan başka birşey.

Kızılderililerin ülkesini adamlar işgal etti ama onlara orda yaşam hakkı tanımadılar ve soykırım yapıldı. Kabak gibi ortada bu.

Ermeni meselesi ise savaş ortamında meydana gelmiş bir olaydır ve karşılıklı bir durumdur. Savaş var ortada savaş!!!

Kör müsün?!!!

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Tolonbey'in tartışmaya açtığı konu Ermeni Tehciri değil, Kızılderili soykırımı.

Sence Ludwig bundan anlar mı?

Bence anlamaz. Boşa çaba seninki.

Zaten başlık kilitlenir hale gelir yakında.

Ne zaman Ludwig böyle bir başlığa bulaşsa aynı soytarılığı yapıyor çünkü.

Sitelerde Paylaş

Savaşla alakası yok, insanlar sadece Ermeni oldukları için evlerinden toplanıp öldürülüyorlar. Ben bu insanlara savaşta kaybedilen canlar olarak bakamam, değiller zaten

Sizin durumunuz biraz şuna benziyor bence. Mesela sabah akşam karısını döven bir adam var ama başkası aynı şeyi yapınca mitinglerde kendini parçalıyor gibi. Madem o kadar kötü sen neden yapıyosun o zaman değil mi? Önce kendini düzeltmeden yada hatalarınla yüzleşmeden gösterdiğin tepkiler kimse tarafından ciddiye alınmaz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...