Jump to content

AMARIKANIN KIZILDERILI SOYKIRIMI

Recommended Posts

Madem öyle ne diye kızılderililerle ilgili bir konuya Ermenileri soktun?!!!

Kızılderililerle ilgili bir konu yok. Kimsenin umrunda değil kızılderili. Ne senin ne tolonun. Amacınız sadece mevzuyu değiştirmek. Tolon dünkü bir Kürt Sorunu tartışmasında Queen'in ortaya atmış olduğu Amerikan Yerlileri lafını görmüş, hemen olaya kafadan dalmış. Yani vermek istenen mesaj bu: Amerika kızılderilileri öldürdü, o zaman kimse bize Kürt meselesinde. Ermeni soykrımında zorluk çıkarmasın!

Hayır onu demiyor.

Kızılderililere yapılan başka birşey. Ermeniler ile yaşanan başka birşey.

Kızılderililerin ülkesini adamlar işgal etti ama onlara orda yaşam hakkı tanımadılar ve soykırım yapıldı. Kabak gibi ortada bu.

Ermeni meselesi ise savaş ortamında meydana gelmiş bir olaydır ve karşılıklı bir durumdur. Savaş var ortada savaş!!!

Kör müsün?!!!

Kör cahil. Ne Kızılderili olayında ne Ermeni mevzunda bir bok bilmiyorsun. Sadece körlemesine "Amerika şeytandır, Biz meleğiz" ilkesine göre tarihi tümdengelim bir şekilde türetiyorsun.

Baskın Oran yazısı ve linki koyduk yukarıya. Görmedin mi? Git bir oku. Bu konuda hakkında bir bok okumamışsın belli ki. Oku da biraz cahilliğini alsın.

Savaş vardı deyip duruyorsun, gören de Osmanlı Ermenilerle savaş ediyordu sanacak.

Ermeniler Osmanlının vatandaşıydı. Bu vatandaşı korumakla mükellef bir devlet bunları topyekün katletti. Bunun hiçbir mazereti olamaz. Bir kısım Ermeni ayaklanmış olsa bile bu bütün Ermeniler'in kitlesel olarak cezalandırılabileceği manasına gelmez. Ki zaten Baskın Oran'ın yazısını okursan Osmanlı'nın niyetinin baştan bozuk olduğunu öğrenirsin.

Kızılderili mevzunda asıl savaş var. Orda iki farklı millet bir toprak için savaş ediyor. Orda bir devletin kendi vatandaşını soykırım etmesi gibi bir durum yok. Hem de Kızılderilileri asıl öldüren salgın hastalıktır. Bunu tarihçiler söylüyor. Ama sen komplo teorici ve kökten-Batı-düşmanı kafanla bunu kabul etmek istemiyorsun. Elinde bir belge kanıt falan da yok. Sadece hoşuna gitmiyor ve reddediyorsun. Gerçeklere saygın bu kadar işte.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Savaşla alakası yok, insanlar sadece Ermeni oldukları için evlerinden toplanıp öldürülüyorlar. Ben bu insanlara savaşta kaybedilen canlar olarak bakamam, değiller zaten

Sizin durumunuz biraz şuna benziyor bence. Mesela sabah akşam karısını döven bir adam var ama başkası aynı şeyi yapınca mitinglerde kendini parçalıyor gibi. Madem o kadar kötü sen neden yapıyosun o zaman değil mi? Önce kendini düzeltmeden yada hatalarınla yüzleşmeden gösterdiğin tepkiler kimse tarafından ciddiye alınmaz

jadı,

IfeelGood uyarmış konudan çıkmayın diye, çıkmayalım.

Ama şu kadarını söyleyim.

Her milletin tarihinde eğrisi doğrusu vardır, bunu yüreklice ortaya koymak gerekir.

Ama bize tarih diye dayatılanların hepsi doğru mu?

Yada biz doğru kabul ettiklerimizde duygusal mı yaklaşıyoruz, bunlar çok önemli.

Ama konu bağlamında kızılderililer ile Ermeni karşılaştırması çok absürd olmuş.

Şartları filan çok farklı şeyler.

Tutarlı gitmezsek bu dünyayı el birliği ile nasıl adam edeceğiz?

Niyetimizin bu olması gerekir.

Niyetimiz bu değilse onuda açıkça ortaya koyalım.

Ben bu konuda Ludwigi takdir ediyorum aslında.

Pisliğini göstermekten zerre kadar geri durmuyor çünkü!!!

Sitelerde Paylaş

Ya ben bunu gerçekten anlamıyorum. Yani neden bir hükümetin işlemiş olduğu katliam neden günümüz insanlarınca savunuluyor neden yani. Kimse bunları siz öldürdünüz demior ki. Buna kimlerin imza attığı belli bişey. Başkasının bokunu neden örtmeye çalışıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Kızılderililerle ilgili bir konu yok. Kimsenin umrunda değil kızılderili. Ne senin ne tolonun. Amacınız sadece mevzuyu değiştirmek. Tolon dünkü bir Kürt Sorunu tartışmasında Queen'in ortaya atmış olduğu Amerikan Yerlileri lafını görmüş, hemen olaya kafadan dalmış. Yani vermek istenen mesaj bu: Amerika kızılderilileri öldürdü, o zaman kimse bize Kürt meselesinde. Ermeni soykrımında zorluk çıkarmasın!

Kör cahil. Ne Kızılderili olayında ne Ermeni mevzunda bir bok bilmiyorsun. Sadece körlemesine "Amerika şeytandır, Biz meleğiz" ilkesinde göre tarihi tümdengelim bir şekilde türetiyorsun.

Baskın Oran yazısı ve linki koyduk yukarıya. Görmedin mi? Git bir oku. Bu konuda hakkında bir bok okumamışsın belli ki. Oku da biraz cahilliğini alsın.

Savaş vardı deyip duruyorsun, gören de Osmanlı Ermenilerle savaş ediyordu sanacak.

Ermeniler Osmanlının vatandaşıydı. Bu vatandaşı korumakla mükellef bir devlet bunları topyekün katletti. Bunun hiçbir mazereti olamaz. Bir kısım Ermeni ayaklanmış olsa bile bu bütün Ermeniler'in kitlesel olarak cezalandırılabileceği manasına gelmez. Ki zaten Baskın Oran'ın yazısını okursan Osmanlı'nın niyetinin baştan bozuk olduğunu öğrenirsin.

Kızılderili mevzunda asıl savaş var. Orda iki farklı millet bir toprak için savaş ediyor. Orda bir devletin kendi vatandaşını soykırım etmesi gibi bir durum yok. Hem de Kızılderilileri asıl öldüren salgın hastalıktır. Bunu tarihçiler söylüyor. Ama sen komplo teorici ve kökten-Batı-düşmanı kafanla bunu kabul etmek istemiyorsun. Elinde bir belge kanıt falan da yok. Sadece hoşuna gitmiyor ve reddediyorsun. Gerçeklere saygın bu kadar işte.

Aptal!!!

1453'de İstanbula girildiğinde orada Türk mü vardı?

Bugün İstanbulda yaşayan gayrimüslimlerin hepsi onların torunlarıdır embesil.

Bir avuç Ermeni ayaklanmışmış? Yaşanan şey doğuda ve bir avuç filan değil. Resmen savaş ortamından istifade edip vatandaşı oldukları sisteme başkaldırı vardır, salak gerizekalı.

Senin savunduğun şey doğru olsa idi bugün İstanbuldaki gayrimüslim sayısı bir elin parmakları kadar olurdu, salak!!!

Birde balkanlara bak bakalım. Neler olmuş orda.

Bizim bu başlıkta konuştuğumuz kızılderililer ve her zaman umursuyoruz.

Ve sen her zaman çanağındaki artıkları yaladığın Abd yi böyle ölümüne savunmak zorunda kalacaksın.

Ezik!!!

Sitelerde Paylaş

Ya ben bunu gerçekten anlamıyorum. Yani neden bir hükümetin işlemiş olduğu katliam neden günümüz insanlarınca savunuluyor neden yani. Kimse bunları siz öldürdünüz demior ki. Buna kimlerin imza attığı belli bişey. Başkasının bokunu neden örtmeye çalışıyorsunuz?

Jadı,

Kimsenin birşeyi örttüğü yok, hala nasıl anlamak istiyorsan öyle anlıyorsun.

Senin evine misafir geliyor ve senin evinde senin canına kast ediyor.

Üstelik senin koruman altındayken.

Ne yapacaksın jadı söyle bana?!!

Sitelerde Paylaş

Jadı,

Onlarda Osmanlı vatandaşıydı, sen sanırım gayrimüslimleri misafir gibi sığıntı gibi falan görüyorsun

Sitelerde Paylaş

Onlarda Osmanlı vatandaşıydı, sen sanırım gayrimüslimleri misafir gibi sığıntı gibi falan görüyorsun

Yahu bende bunu diyorum.

Osmanlı vatandaşı idi ve Osmanlı savaşta idi.

Onlar savaşta nerenin vatandaşı gibi davrandı, ver hadi bu sorunun cevabını?

İşte bu cevapta herşey...

Sitelerde Paylaş

Senin savunduğun şey doğru olsa idi bugün İstanbuldaki gayrimüslim sayısı bir elin parmakları kadar olurdu, salak!!!

Kaç milyonlar ki şu anda? İstanbul'un yarısı gayrimüslim mi? Zaten bir avuçlar, mal.

Bir avuç Ermeni ayaklanmışmış? Yaşanan şey doğuda ve bir avuç filan değil. Resmen savaş ortamından istifade edip vatandaşı oldukları sisteme başkaldırı vardır, salak gerizekalı.

Olay o kadar basit değil. Bak sana olayın çok kısa bir özetini anlatan link verdik. Baskın Oran mevzuyu özetlemiş. Ermeniler'in sorunu bir anda "hayda ayaklanalım" diye ortaya çımış birşey değil. Adamların zımmi statüsünde zulüm görmeleri ve eşit vatandaşlık istemelerinin yüzyıllık mücadelesi ve süreci.

Linki bir daha veriyorum. http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalEklerDetay&ArticleID=994603&Date=06.05.2010&CategoryID=42

Bu linki oku. Militan cahil bir insansın biliyorum. Bilgiyi sevmiyorsun. Ayrıca kapasiten yeterli olmadığı için okumak beynini acıtıyor. Ama bir dene. Ondan sonra esip üfürürsün.

Sitelerde Paylaş

Yahu bende bunu diyorum.

Vicansız kadın, evinde oturan, ticaretini yapan, yaşlı başlı, çocuk bebek Ermenilerin hepsimi suçluydu yani?

Sitelerde Paylaş

Jadı,

İşte meselenin kökündeki sapık iğrenç zihniyet. 2010 yılı itibariyle hala aynı yerinde duruyor. Bir de elaleme emperyalist derler. Ahlaklılık taslarlar. Sen gibi mahluklar "eşit vatandaşlık, demokrasi" gibi kavramları idrak etmeye doğal olarak yatkın değil malesef. Sadece "evsahibi ve hakim olarak biz ve hakimiyetimiz altındaki teba köle haraca bağlanmış zımmiler" olayını öğrenmişsiniz dedenizden, 2010 yılı itibariyle hala da bir değişim yok.

tarihinde ludw1g tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bende bunu diyorum.

Bizde farklı bir şey yapmadık.Türk devrimcileri osmanlıya ve padişaha karşı geldi,osmanlı biz ve dostlarımız ermeniler,yunanlılar,bulgarlarla yıkıldı.Ermenilerin tarihte bize yanlışı olmadı,osmanlıya karşı çıkmaları normal bizde karşı çıktık,osmanlı türklerle birlikte içindeki azınlıklara eziyet eden emperyalist bir devletti.Osmanlıda utanma yokmuş gibi birde soykırım uyguladı ermenilere.Zaten ne .ok olduğuda belli değildi,tamamen kimliğini unutmuş sadece din emperyalizmini düşünen bir devlet.Araplaşmış artık,türklüğünden eser kalmamış.

Türk kurtuluş savaşında savaşan ermenilerde vardı,ama ermenilerin kendi çapında osmanlıya karşı ayaklanmaları benimde desteklediğim bir şey.Zaten ayaklanma olmasaydı osmanlı yıkılmazdı,Biz millet olarak osmanlıya başkaldırdık ki osmanlının gücü tükendi,bu yüzden Cumhuriyet kolayca geldi.Yoksa ya gelmeyecekti yada fransız devrimi gibi çok kanlı yollarla gelicekti.Çünkü osmanlı daha güçlü olucaktı,daha çok yere hakim olmuş olucaktı.Ama üst üste yaşadığı darbeler bu işi kolaylaştırdı.İsyanların çok büyük bir etkisi var.

Sitelerde Paylaş

Vicansız kadın, evinde oturan, ticaretini yapan, yaşlı başlı, çocuk bebek Ermenilerin hepsimi suçluydu yani?

Empati yeteneğin yine yerlerde jadı.

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun?

Aynı şeyleri Irakta, Filistinde, Afganistanda,... yok olan masumlar içinde söyleyebilecek misin bakalım?

....

Ludwig, kızılderilileri konuşacaksan varım, aksi takdirde ilk iletinde gaza gelip sana cevap yazdım pislik. Yoksa o fırsatı hele ben sana asla vermemeliydim!!!

Sitelerde Paylaş

Empati yeteneğin yine yerlerde jadı.

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun?

Aynı şeyleri Irakta, Filistinde, Afganistanda,... yok olan masumlar içinde söyleyebilecek misin bakalım?

....

Ludwig, kızılderilileri konuşacaksan varım, aksi takdirde ilk iletinde gaza gelip sana cevap yazdım pislik. Yoksa o fırsatı hele ben sana asla vermemeliydim!!!

Benim tavrım kendi içerisinde daha tutarlı en azından. İlk önce biz kendi katliamlarımızla yüzleşip pişmanlığımızı gösterelim ki başka katliamcılara laf söyleyecek gururumuz olsun. Öbür türlüsü (yani sizin yaptığınız) insanların dini kimliklerine bakarak katliamları protesto etmek yada alkış tutmak gibi bir izlenim bırakıyor ki zaten öyle, bu en büyük hayvanlıktır.

Sitelerde Paylaş

Bu salaklara niçin cevap yazıyorsunuz. Ludwig denen öküz Amerikanın Irak'ta Afganistan'da ve dünyanın çeşitli yerlerde yaptığı katliamları övecek kadar alçak bir adamdır. Bunlara göre Amerika, Avrupa kısacası batı ne yaparsa doğrudur. Batı Irak'ı işgal etti, vardır bir hikmeti, batı Afganistan'ı işgal etti, vardır bir hikmeti derler. Amerika tek atom bombası kullanan ülkedir. Bunu bile savunanları gördüm bu forumda. Bu tipler mi, ermeni tehciri sorgulayacak. Bizim katliam yaptığımız sorgulayacak.

Sitelerde Paylaş

Aptal!!!

1453'de İstanbula girildiğinde orada Türk mü vardı?

Bugün İstanbulda yaşayan gayrimüslimlerin hepsi onların torunlarıdır embesil.

Birde balkanlara bak bakalım. Neler olmuş orda.

Bizim bu başlıkta konuştuğumuz kızılderililer ve her zaman umursuyoruz.

Ve sen her zaman çanağındaki artıkları yaladığın Abd yi böyle ölümüne savunmak zorunda kalacaksın.

Ezik!!!

iyi güzel diyosunda berguzar, Balkanlarda sarışın sarışın Anadolu ile alakası olmayan insnları sen Türkmü sanıyosun, hepsi osmanlının o topraklarda kalabilmek için zorla müslümanlaştırdığı sırplar,arnavutlar,rumlar ve bulgarlardan ibaret, senin atan osmanlı onları müslümanlaştırırken farklı birşeymi uyguladıki şimdi bosnada yaşananlar farklı olsun.

ya birde anlayamadığım birşey var,Madem bu Türkler gelmiş orta asydan şehir şehir fethederken o kadar Türkü nasıl ortaasyanın çöllerinden getirmişte şehir şehir yerleştirmiş,bu Türk ırkı bitmez birşey galiba, yeni biryer fethettikce orada birden Türkler çıkıyo veriyo,

Amerika Kızılderilileri katletti diyosun, hani osmanlının Balkanlarda ve Anadoluda yaptığı gibi birşeyi kasdediyosun sanırım.Müslümanlarn orta asyada yaptığı gibi birşeyde olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bu salaklara niçin cevap yazıyorsunuz. Ludwig denen öküz Amerikanın Irak'ta Afganistan'da ve dünyanın çeşitli yerlerde yaptığı katliamları övecek kadar alçak bir adamdır. Bunlara göre Amerika, Avrupa kısacası batı ne yaparsa doğrudur. Batı Irak'ı işgal etti, vardır bir hikmeti, batı Afganistan'ı işgal etti, vardır bir hikmeti derler. Amerika tek atom bombası kullanan ülkedir. Bunu bile savunanları gördüm bu forumda. Bu tipler mi, ermeni tehciri sorgulayacak. Bizim katliam yaptığımız sorgulayacak.

Amerika Irak'ta yanlış yaptı diye Ermeni Soykırımını inkar etme hakkımız mı doğuyor?

Biz Ermeni Soykırımını yeni inkar etmeye başlamadık. Başından beri inkar ediyoruz.

Amerika'yı falan karıştırmayın da dürüst olun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...