Jump to content

islamı niçin terkettim?

Recommended Posts

• İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim olayım daha 1 haftalık... bendeki jeton köşeli + japon yapıştırıcılıymış.. düşmedi...kazımak zorunda kaldım...

hala daha da.... acaba diyorum..yanılıyor olabilirmiyim ? :(

Benim olayım daha 1 haftalık... bendeki jeton köşeli + japon yapıştırıcılıymış.. düşmedi...kazımak zorunda kaldım...

hala daha da.... acaba diyorum..yanılıyor olabilirmiyim ? :(

“Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?”23 / MU'MİNÛN - 115

O acabalar senin ruhunun sana seslenmesidir,çünkü Allahü teala insana kendi ruhundan üflemiştir ve ruh Allaha ulaşmak ister.

Sitelerde Paylaş

Halen şüphede olmamın nedeni... bir çok saçma sapan ayet olmasının yanında- akla mantığa uygun şeylerin de bulunması...

işte bu ikilem çıldırtıyor beni. sahteyse eğer...bu iyi yönleri ne anlama geliyor....

iyi yönleri var güzel..ama bu kadar saçmalığı nereme sokacağım ???

:(

Sitelerde Paylaş

evet.. işte mesela bu :

“Sizi boşuna yarattığımızı ve bize tekrar döndürülmeyeceğinizi mi sandınız?”23 / MU'MİNÛN - 115

O acabalar senin ruhunun sana seslenmesidir,çünkü Allahü teala insana kendi ruhundan üflemiştir ve ruh Allaha ulaşmak ister.

bir yargılama ve ceza-mükafat olmalı yaw. hayat bomboş değildir herhalde bu kadar da ? :(

Sitelerde Paylaş

evet. ama o kitaplar yaratıldın- ölünce de hesap vereceksin. demiyor :(

O zaman oldu :)

Cahil ama tehdit eden bir tanrı, ne olur ne olmaz :)

Bir tanrı gerçekten olsa bu yalanlara inananları, arabik dinlerin inanırlarını ciddi hesaba çeker diye düşünüyorum.

:D

Sitelerde Paylaş

bir yargılama ve ceza-mükafat olmalı yaw. hayat bomboş değildir herhalde bu kadar da ? :(

Zavallı hayat boş değildir kardeşim peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur

''Dünyadayken bir garip veya bir yolcu gibi ol'' demiştir

Allah korusun Allahtan delaleti satın alırsan kalbini mühürlerse o ateistler gibi olursun şansın varken kardeşim hesabını sildir,tekrar Allaha inan çünkü öldükten sonra yok olmayacağız.

Sitelerde Paylaş

kuran değiştirilmiş olabilir. ve inandırıcı olsun diye de "onu koruyacak olan biziz" diye eklemişlerdir. ? belki peygamberlik son bulmadı ? 3 ilahi dinde de isa mesih beklentisi var mesela ?.. belki de gerçektir.. bi peygamber daha gelecek ve din konusunu sade anlaşılır hale getirecek..yanlışları düzeltecek ?

Sitelerde Paylaş

İlla bir din lazım diyorsun. Aslında bu dinler büyük acılara, nefretlere yol açmamış olsalar, umurumda olmaz ama bu kadar nefrete aracılık eden uydurma bir şeye sarılmayı anlayamıyorum. Sen sarılmaya çalıştıkça yeni dolandırıcıların eline koz veriyorsun.

Bol şans.

Sitelerde Paylaş

Sana şunu söyleyeyim eğer ben haklıysam o ateistlerle beraber cehennem odunu olursun

eğer o ateistler haklıysa bende onlar gibi toprak olacağım.

Ayetleri çarpıtıp çarpıtıp senin önüne atıyorlar tabi yersen.

Ben hakikat dan 2 gözüm kadar eminim darısı sizin başınıza...

Sitelerde Paylaş

İlla bir din lazım diyorsun. Aslında bu dinler büyük acılara, nefretlere yol açmamış olsalar, umurumda olmaz ama bu kadar nefrete aracılık eden uydurma bir şeye sarılmayı anlayamıyorum. Sen sarılmaya çalıştıkça yeni dolandırıcıların eline koz veriyorsun.

Bol şans.

Bu adam seni cehenneme cağırıyor zavallı,ben ise seni ondan korumaya çalışıyorum tabi seçim sana ait

Sitelerde Paylaş

işte dedim ya. bocalıyorum. yanlışlar kabak gibi ortada... iyi şeylerde var. bu güne kadar öğretilen de "incil değiştirildi, tevrat , zebur değiştirildi" şeklinde olunca.... kuran neden değiştirilmesin ki ?

Çünki

Allah,“Zikri (Kur'an) biz indirdik. Onun için Zikri biz koruyacağız.” (Hicr, 15/9)

Demiştir 1400 yıldır değişmemiştir bundan sonrada değişmeyecektir..İki gözüm kadar eminim.

Sitelerde Paylaş

Çünki

Allah,“Zikri (Kur'an) biz indirdik. Onun için Zikri biz koruyacağız.” (Hicr, 15/9)

Demiştir 1400 yıldır değişmemiştir bundan sonrada değişmeyecektir..İki gözüm kadar eminim.

İncili'i Tevrat'ı kim indirmiş? :lol:

Yahu hiç mi düşünmezsiniz? Beyninizi aldırdınız mı?

Sitelerde Paylaş

peki saçma sapan ayetler neyin nesi ? napacağız onları görmezden mi geleceğiz ? Bu dünyada acı çeken milyonlarca insan var. bunların durumu nedir ? ne olacak allah vs. yoksa ?...

iyi ama allah varsa bu allah muhammedin allahı olamaz. yada muhammedin bahsettiği allah ise bu günkü kuranın tamamı o allaha ait olamaz ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...