Jump to content

Muhammed suikast yaptirirmiydi?

Recommended Posts

Masal anlatma. Ayetler açık. "Size saldıran şu şu gruplara meşru müdafaa yapın" demiyor. "Şu şu dine mensup insanlara saldıracaksınız" diyor. Saldırmanın sebebi din farklılığı. Amaç İslam'ı kılıçla hakim kılmak. Enfal 39 bunu açıkça söylüyor: "Fitne (yani putperestlik) kalmayana ve din Allaha has olana kadar onlarla savaşın". Keza verdiğim hadis de "herkes Müslüman olana kadar onlara savaşmak üzere emrolundum" diyor.

Masal okumuyorum..Biraz vicdanınıza danışın..

İnsanlar la ilahe illlah deiyndeye kadar onlarla savaşmakla emrolundum. hadisine sorular sorman gerekmezmi?

1.İnsanlar sana saldırmadan sen saldırıp la ilahe illlah mı dedirteceksin?

Gibi..

İslam tarihinde bir savaş göster müslümanlara saldırılmadan onlar saldırılmış olsun..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adamı faili meçhul mü yapmalı? Şiddete kışkırtmak suçtur. Hapis cezası verirsin bir iki yıl.

Sen saydığım ayet hadislere bir cevap versene. Baskı yokmuş falan diyorsun da.

Vay canına!Gerçekten Adalet anlayışımız bir hayli farklı..

Peki o adamın yüzünden kadın çoluk çocuk ölse sana deseler bu adamı hapse attınız ama kışkırtıkları ne korktu nede durdu..Katliamlar yaşandı..

O zaman ne diyeceksin?

Suça teşvik eden suçu işleyen gibi değil midir?Sen değil diyorsun anlaşılan..

Ne yapalım kardeşim diyecek birşey kalmıyor o zaman

Sitelerde Paylaş

Pardon düzeltiyorum peygamberin bulunduğu dönemle ilgili söyledim..

"Insanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri

zaman kanlarini ve mallarini korumus olurlar. Hesaplari ise Allah'a aittir.

Bu yazi nereden alinti yapildi biliyormusun,dur arama ben sana soyliyeyim.Muhammedin VEDA HUTBESINDEN.

Cihadin ne manaya geldigini herhalde biliyorsundur.Birak Muhammed donemini, adam gider ayak bile Kutsal savas icin tamtamlar caliyor.Sen hala nefsi mudafadan bahsediyorsun.Olmuyor kardesim,kimse bu kadar salak muamelesini haketmez!

tarihinde barrister tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam tarihinde bir savaş göster müslümanlara saldırılmadan onlar saldırılmış olsun..

Oha. Ya peki bu adamlar Hicazdan çıkıp İspanya'dan Hindistana o kadar toprağı nasıl istila ettiler? Onların devamında Osmanlı Viyana kapılarında ne işi vardı? bunlar hep savunma savaşı mıydı? Hadi ordan be.

Sitelerde Paylaş

ludwig yapma kurduğun analoji ortak noktalara bakmıyor..

Zira biri çıkıp dese biri başbakanı vursun...Ebu afekin ve esmanın yaptığı ile aynı şey olmaz..

Çünkü ebu afek ve esma ''Kalkın müslümanların üzerine yürüyün...ömuhammedi öldürün'' gibi bir girişimdeydiler.Bu şairlerin özellikle esmanın suikast girşiminde aktif rol oynadığı zaten biliniyor....

Bak bu durumu senin verdiğin örnekle ben analoji yapayım..

şimdi bir adam düşün..türkiyede kitaplar yazan ve gayet sevilen yaşı ilerlemiş..ayrıca bu adamın bir takım örgütlerlede bağlantısı olsun..Kısacası eli uzun sözü geçer bir adam olsun..

Bu adam kalksın bütün doğu aşiretlerini cumhuriyet aleyhine ve başbakanı öldürmeye kışkırtsın..Bazen halkınm içine çıkıp miting gibi birşeyler düzenleyip bütün foğuyu ayaklandırmaya kalksın..Yeter ki doğu halkı o düşmanı halt etsin veya biri suikastla başbakanı indirsin...

sence bu adamı ne yapmalı?

Muhammedin suikast yaptirmasi icin,muslumanlarin oldurulmesi falan gerekmiyordu ki,o sadece cariyesi (daha sonraki karisi)Marya dan olan oglu Ibrahim icin cikan bir dedikodu yuzunden ,hadim olan bir insani bile oldurmek uzere Ali yi gorevlendirmis bir mafya babasidir.Yani kendisi ile ilgili her durumda ,gozunu bile kirpmadan suikast yaptirirdi.

Istersen bununla ilgili hadisleride bulabilirim.

tarihinde barrister tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Muhammed'in suikastleri:

El Nadr bin el-Hâris - ÖLDÜRÜLDÜ

Ukbe bin Ebu Muayt - ÖLDÜRÜLDÜ

Esma bint Mervan - ÖLDÜRÜLDÜ

Ebu Afek - ÖLDÜRÜLDÜ

Kab bin el-Eşref - ÖLDÜRÜLDÜ

İbn Süneyne - ÖLDÜRÜLDÜ

"Kâfirleri öldürmek bizim için küçük bir meseledir" İslam Peygamberi Muhammed'in sözleri (Taberi 9:69)

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Muhammed bu suikastlerini vahye,görünmeyen yaratıcısı allaha mı dayandırıyordu,yoksa bu suikastlere kendi mi karar veriyordu?

Muhammed'e suikast emirlerini allah veriyorduysa, Muhammed'le ilişkilendirmezdi. Muhammed’in teyzesinin oğlu Nadri b. Haris, aileleri ve insanları birbirine düşman etmekten vazgeçmesi için Muhammed’i uyarmakta ısrarcıydı. Muhammed dayanamadı teyzesinin oğlu Nadri b. Haris'i öldürttü. Allah'ın böylesine vicdansız bir yaratık olamayacağına göre Muhammed'e cinayetleri allah tarafından onaylanmış cinayetler değildi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...