Jump to content

HANGİSİ ?

Recommended Posts

Öncelikle sehid olan kardeşlerimize varsa allahtan rahmet , ailelerine ve sevdiklerinede başsağlığı ve sabırlar dilerim.....

bugün televiyonlarda sehid olan askerlerden birinin babası , çatışmalardan bir gün önce , rüyasında oğlunun şehit olduğunu gördüğünü söyledi , bundan bir kac gün evvelki catışmalardada şehit olan kardeşimizin babasınında aynı şeyi söylediğini hatırlayınca ve yine buna benzer tesadüf demesi zor olan esrarengiz olaylarıda hesaba katınca , acaba teistlerin allahımı ? deist yada panteistlerin allahımı ? demekten insan

kendini alıkoyamıyor.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle sehid olan kardeşlerimize varsa allahtan rahmet , ailelerine ve sevdiklerinede başsağlığı ve sabırlar dilerim.....

bugün televiyonlarda sehid olan askerlerden birinin babası , çatışmalardan bir gün önce , rüyasında oğlunun şehit olduğunu gördüğünü söyledi , bundan bir kac gün evvelki catışmalardada şehit olan kardeşimizin babasınında aynı şeyi söylediğini hatırlayınca ve yine buna benzer tesadüf demesi zor olan esrarengiz olaylarıda hesaba katınca , acaba teistlerin allahımı ? deist yada panteistlerin allahımı ? demekten insan

kendini alıkoyamıyor.

Seni tutan yok.

İstediğini diyebilirsin.

Hatta ateistlerin Allahı bile diyebilirsin...

Ateistlere inat, Allah şehit bablarına durumu özelden bildiriyor.

Sitelerde Paylaş

kendini alıkoyamıyor.

Davudi kerdeş.Buna benzer işaretleri o kadar çok aldım ki hayatımda.Bu yüzden bir Tanrının varlığından asla şüphe etmedim.Deist ,teist,panteistin hiç farketmez bence .Bize bu tür mesajlar gönderiyorsa bizi bizden iyi biliyordur.Dolayısı ile şah damarımızdan daha yakın olduğu kesin.Biz yalnız değiliz.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende büyükbabamı tam öldüğü gece rüyamda görmüştüm. Hatta gece yarısı telefon sesine uyandığımda ölüm haberini alacağımı bile tahmin etmiştim. İnsan sevdiklerini kaybettiğinde bunu hissedebiliyor bazen

Sitelerde Paylaş

kendini alıkoyamıyor.

Bende anneannemi görmüştüm rüyamda.Kendisi Hrsitiyandı ve öldükten 20 gün sonra rüyama girip bana Tanrı var diyip diyip durdu.Kendisi makedonyada yaşıyordu ve bir araya geldiğimizde benim ateist olmamdan ötürü çok rahatsız olduğunu falan söylerdi.Ve sürekli tartışırdık bu konularda.Benim bilinç altıma onun söyledikleri yerleşmiş olmalı ki öldükten 20 sonra rüyamda yine böyle bir tartışma yaptıktan bana tanrının var olduğunu hala söylüyordu.

Sitelerde Paylaş

Inanirlarin tanrisi sehit babalarini ziyaret edip onceden haber veriyor mu demek istiyorsun?

Peki oglu askerde olan bir kisinin oglunun catismada hayatini kaybedebilecegi ihtimalini bilinc altina yerlestirmis oldugunu, bu dusuncenin de araliklarla ruyasinda onu yokladigini soylemek neden bu kadar zor? Illa uhrevi bir durum mu aramak lazim?

Sitelerde Paylaş

Bende anneannemi görmüştüm rüyamda.Kendisi Hrsitiyandı ve öldükten 20 gün sonra rüyama girip bana Tanrı var diyip diyip durdu.Kendisi makedonyada yaşıyordu ve bir araya geldiğimizde benim ateist olmamdan ötürü çok rahatsız olduğunu falan söylerdi.Ve sürekli tartışırdık bu konularda.Benim bilinç altıma onun söyledikleri yerleşmiş olmalı ki öldükten 20 sonra rüyamda yine böyle bir tartışma yaptıktan bana tanrının var olduğunu hala söylüyordu.

Senin bu rüyan bilinç altı olabilir.İlginç olan gelecekten haber veren rüyalardır.Ben çok yaşadım jadının söylediğini de çok yaşadım .

Sitelerde Paylaş

Oğlu askerde olan birisinin helede böylebir zamanda rüyasında oğlunu vurulmuş olarak görmesi kadar doğal ne olabilir?

Bunlarda bir tanrının varlığı sonucunu nasıl çıkartıyorsunuz anlamak zor.

Eminim pek çok kişide oğlunu vurulmuş olarak görmüş ama oğlu vurulmamıştır, şimdi bu durumu tanrının yokluğu olarak gösterebilirmiyiz?

İnsanlar sürekli birşeyler düşünür rüyasında görür.

Bunların çok büyük bir çoğunluğu gerçekleşmez bazıları arada sırada tutar, tutmayanlar tutmadığı için hiç akılda kalmaz ama tutan akılda kalır.

Bir falcı insana 10 larca gelecekten haber verir, verdiği haberlerden 1 tanesi tutarsa o tutan akılda kalır tutmayan unutulu gider.

Sitelerde Paylaş

kendini alıkoyamıyor.

Benim kardeşim de Van'da askerlik yapmıştı ve bulunduğu birlik dağların yamacında, çok tehlikeli bir yerdeydi. İn cin top oynuyormuş ve sıklıkla saldırıya uğrayan bir yermiş.

İnsan bunu bilince uykuları zehir oluyor haliyle. Her tür rüyayı da kabusu da görmek mümkün.

Terör olaylarının tırmandığı bir dönemde oğlunun tehlikeli bir yerde askerlik yaptığını bilen bir babanın bu tür rüyalar görmesi doğal.

Benim kardeşimin başına bir iş gelseydi ben de ateist bir ermiş falan olacaktım herhalde..

Çok saçma olmuş.

Sitelerde Paylaş

kendini alıkoyamıyor.

Ben de öncelikle şehit ailelerine baş sağlığı diliyorum,evlat acısı en büyük acıdır derler.

Sevgili Davudi

Benzer deneyimler ben de yaşadım ama işin içinden çıkamadım.Aklımın çaresiz kaldığı yerde susmayı tercih ediyorum.

İşte bu yüzden diyorumki Tanrı insanın iç dünyasında bir değer olarak kalmalıdır.Dünya hayatı "tanrısız"olmak zorundadır.

Bak mesela örneğini verdiğin şehit babasının oğlunun öleceğini rüyasında gördüğünü söylemesi ve milyonların bu babayı ekranlarda izlemesi "şehit olmak bir kaderdir"demeye getiriyor

Bu çok tehlikeli bir söylem..Acılı bir anaya ya da babaya elbette şehitlik en yüksek mertebedir,oğlunun kaderinde şehit olmak varmış gibi telkinlerde bulunabiliriz.

fakat medya bu tip görüntüleri kesinlikle yayınlamamalı..

Geçenlerde okuduğum bir yazıda yazarın başbakana söylendiği gibi söyleneyim:

senin oğlunun gemicikler sahibi olması aslında bir kader değilse,gencecik çocukların şehit olmaları da bir kader değil..

Sitelerde Paylaş

Inanirlarin tanrisi sehit babalarini ziyaret edip onceden haber veriyor mu demek istiyorsun?

Peki oglu askerde olan bir kisinin oglunun catismada hayatini kaybedebilecegi ihtimalini bilinc altina yerlestirmis oldugunu, bu dusuncenin de araliklarla ruyasinda onu yokladigini soylemek neden bu kadar zor? Illa uhrevi bir durum mu aramak lazim?

Çok güzel sölemişsiniz...Bunlar bir tesadüften başka birşey değildir.

Davudi gerçeklikten uzaklaşmaya başlıyor, inanmak istiyorsa elbette diyebileceğimiz birşey yok ama bu mistik güçlerden medet ummanın ona ciddi zararları olacağı konusunda uyarmak isterim.

Sitelerde Paylaş

benim bazı rüyalarım çıkıyor özellikle de kötü bir olayla ilgili ise maalesef çıkıyor

bazen tesadüftür diyordum ama hayır rüyalar gelecekten haber veriyor işte bu kesin....

yalnız tabi mantıklı düşününce bu da tanrı varlığını kanıtlamaz ama metafiziksel olduğundan dolayı tanrı inancına yaklaştırır...

Sitelerde Paylaş

kendini alıkoyamıyor.

hocam bence rüya göreler bir baskıyla görüyor bunu..Oğlunun öleceği şehit oalcağı korkusu böle şeyler görmesine neden olur...Anormal durum yok..Yani Allah yok inşallah.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...