Jump to content

İlhan Selçuk hayatını kaybetti!

Recommended Posts

• İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Engin Ardic kim? Hic tanimiyorum. Cok dümbük birisi diye duydum.

SAYGILAR

çok doğru duymuşsun rochader..

boğazda atlı köşk ve sn çiller'in yalılarının tam ortasındaki yalıcıkta ikamet edebilen çok namuslu bir gazetecimizdir!

Mehmet barlas'ta komşusudur kendisinin :D

vatansever basın mensuplarımız!

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte siyasi görüşünü sevmediğiniz adam öldü. İlla zil takıp oynamanız mı gerekiyor.?

Yaşaydı yazılanlara cevap verebilirdi. Peki ya şimdi?

o veremiyosa veriyo birileri.

hem kim zil takıp oynamış?

bir ölüm bu kadar abartılıp günlerce medyayı meşgul ediyor, 85 yaşında beyin ölümü çok önceden gerçekleşmiş bi adamın ölümü için yürüyüşler yapılıyor, biri de çıkıp "insanları kötü etkiledi" dedi diye ahlaksız ilan ediliyor.

birileri üzüntüsünü biraz daha sakin yaşasa, bu üzüntüyle sağa sola saldırmasa belki diğerleri de sevincini sessiz sakin yaşar.

sadece kendi hayatını değil; ona inanan, ona güvenen, etkilediği yüzlerce çocuğu da bir vehme kurban etmiş

ne var ki bu lafta, ehh yani ne var?

Sitelerde Paylaş

Sevenlerinin başı sağolsunda, siz seviyorsunuz diye herkesin "Kör olur badem gözlü olur" edasıyla hareket etmesini beklemeyin derim...

Sevmeyenlerin de ölmüs bir insanin arkasindan...

..."Badem gözlü degil kördü" edasiyla hareket etmemesi gerekir.

Üstelik elestirinin sevgi ile hic bir alakasi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Sevmeyenlerin de ölmüs bir insanin arkasindan...

..."Badem gözlü degil kördü" edasiyla hareket etmemesi gerekir.

Nasıl yani?

Sizi mutlu etmek için yalan mı konuşmak lazım.

Siz istediğiniz yalana innabilirsiniz ma, başkalarının da aynı yalanı kabullenmesini beklemeyin...

Rahmetli Selçuk'un demokratlığı askeri darbe sevdasından öte gidemiyor...

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani?

Siz istediğiniz yalana innabilirsiniz ma, başkalarının da aynı yalanı kabullenmesini beklemeyin...

Nasil asker hayrani ise Selcuk, her askeri darbede kendisine el ense atilip, iskenceye cekilmis.

Sitelerde Paylaş

kürt , ermeni , islamcı ve amerikancı fasistlerin gözü aydın , şimdi kına yakabilirler.

Hayrola siz düşüncesini tasvip etmediğiniz biri öldüğünde kına mı yakıyorsunuz?

Neden Kürtler, neden Ermeniler?

Hayrola İlhan Selçk Kürt ve Ermeni düşmanı mıydı da dediğiniz ulustaki insanların gözü aydın oluyor?

Neden gözleri aydın? Laiklik ve demokrasiniz artık sahipsiz mi kaldı? Siz hala sırtını kışlaya dayayan laiklik ve demokrasiden mi medet umuyorsnuz? Umuyor olacaksınız ki, rahmetlinin askeri darbe sevdası, sizi de yakıp tutuşturuyor...

Faşistleri niye listeye eklediniz. Rahmetli, eskisi gibi değildi. Demirel'e MHP'ye çok sıcak bakan biriydi.

Yahu şu savunduğunuz insanları az bir şey okusanız... Diyorum ya. siz hala rahmetliyi Ziverbey Köşkü'ndeki İlhan Selçuk ile karıştırıyorsunuz.. Biraz günümüze gelin...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani?

Yapilacak bir elestiride kimsenin mutlu olup ya da olmamasi...sevmesi sevmemesi söz konusu degildir...ve olamaz.

Elestiriler elbette olacak fakat insanlara kim olursa olsun yalan iftira ve camur atmak...

...elestiri yapmak degildir.

Bu Ilhan Selcuk'ta olabilir...her hangi birisi de...

Sunu unutmayalim lütfen.

Gercek laik bir hukuk devletinde kisiler hakkinda iddialari kanitlayacak belgeler olmadan kimsenin kimse hakkinda bu sekilde konusmaya hakki yoktur.

Kimse kalkipta Türkiye'de...

...okuyucu / dinleyici / izleyici ve insan haklarina harfi harfine uyan bir medya var demesin...

...cok komik olur ve buna antartikada ki boz ayilar göbeklerini hoplatarak gülerler.

Konunun bu baglamda düsünülmesi ve tartisilmasi gerekir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Kimse kalkipta Türkiye'de...

...okuyucu / dinleyici / izleyici ve insan haklarina harfi harfine uyan bir medya var demesin...

...cok komik olur ve buna antartikada ki boz ayilar göbeklerini hoplatarak gülerler.

Konunun bu baglamda düsünülmesi ve tartisilmasi gerekir diye düsünüyorum.

Bana yanıt vermişsiniz. De anlamadığım bir nokta var. medya bölümüne nasıl geldik de boz ayıları göbeklerini çatlatırcasına güldürdünüz?...
Sunu unutmayalim lütfen.

Gercek laik bir hukuk devletinde kisiler hakkinda iddialari kanitlayacak belgeler olmadan kimsenin kimse hakkinda bu sekilde konusmaya hakki yoktur.

Söyleminiz başlıktaki önceki iletilerde Ardıç'ın yazılarına ilişkin ise bir şey diyemem ama genel anlamda söylüyorsanız, knıtlar zaten rahmetlinin yazılarınının içindedir. İlhan Selçuk veya Cumhuriyet Gazetesi denildiğinde gözlerinizin önünde ne beliriyor merak ediyorum. Çünkü gözlerinizin kapanmasına neden bu belirme yüzünden , gerçekleri görmekten uzaksınız. Bundan dolayı tescilli faşistlerden Mustafa Özbek'in Cumhuriyet Gazetesi'ne yakın ilgisini göremezsiniz..

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bana yanıt vermişsiniz. De anlamadığım bir nokta var. medya bölümüne nasıl geldik de boz ayıları göbeklerini çatlatırcasına güldürdünüz?...

Su sekilde...

Basin özgürlügü Türkiye'de anlasildigi gibi degildir.

Bunun böyle olmadigini bazi yazilarimda belirttigimi animsiyorum.

Basin mensuplari kimseyi ama hic kimseyi ulu orta izinsiz teshir etme hedefe gösterme haklarina sahip degildirler.

Daha kolay anlasilmasi icin iyice basite indirgeyelim.

Bir basin mensubu benim iznim olmadan...acik kamera ve mmikrofon ile bana yaklasamaz beni cekemez.!

Kaldi ki Türkiye'de basin mensuplarinin hemen hepsi devamli suc islemektedirler ve ne yazikki cogu bunu bilerek yapmaktadirlar.

Iki tane gazeteci herhangi bir kisi hakkinda olan dava adina tek bir kelime konusamaz...ama Türkiye'de sabahlara kadar kisilerin haklarinda... gazeteciler tarafindan suclanma yargilama ve kararlar verilmektedir.

Bu yapilanlar yanlistir ve hukuk insan haklari ile asla bagdasmaz.

Katil bir insanin dahi desifre edilmemesi gerekir.

Çünkü gözlerinizin kapanmasına neden bu belirme yüzünden , gerçekleri görmekten uzaksınız. Bundan dolayı tescilli faşistlerden Mustafa Özbek'in Cumhuriyet Gazetesi'ne yakın ilgisini göremezsiniz..

Saygılarımla

hallac arkadasim herkes icin esit olmasi gereken hukuk esastir.

Kisilerin suclu veya sucsuz olduklari beni zerre kadar ilgilendirmiyor.

Benim poblemim bozuk ve carpik sistemle birlikte herkese esit mesafede olmasi gereken hukuk ile.

Dolayisi ile Türkiye'de hukuk ayaklar altindadir ve yapilanlari hukuk adina kabul etmek mümkün degildir.

Medya buna canak tutmaktadir.

Bu gün A takimini...yarin B takimini tutanlarin hukuku olmaz.

Gercek laik bir ülkede hukukun degisken olmamasi gerekir.

Laik bir ülke olunmadigi icin medyanin su kurnazlari cikarlari ugruna istedikleri gibi at oynatmaktadirlar.

AB ülkelerinin hic birinde bu sekilde kimseye gazetecilik yaptirmazlar.

Buraya cok ünlü gazetecilerin isimlerini yazarim ve bunlarin insanlari nasil kendi cikarlari ugruna aldatip yalan söylediklerini kanitlarim.

Ekonominin bozuk oldugunu dahi yazmaya cesaret edemiyen gazeteciler nedense durmadan savcilarin polislerin yargiclarin islerini yapmaya heveslenmektedirler.

Türkiye'yi Muz Cumhuriyeti diye adlandiriyorum fakat bazi arkadaslar alniyorlar.

Gercekleri tarafsiz bir gözle görüp elestirebilmeyi basarmaliyiz diye düsünüyorum.

Bunun icinde bazi kavramlarin iclerinin doldurulmasi...

...Laik deniliyorsa laik...bagimsiz yargi deniliyorsa bagimsiz yarginin gercekten olmasi gerekir.

Bunlar Türkiye'de yasayan herkese gerekli.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayrola İlhan Selçk Kürt ve Ermeni düşmanı mıydı da dediğiniz ulustaki insanların gözü aydın oluyor?

Neden gözleri aydın? Laiklik ve demokrasiniz artık sahipsiz mi kaldı? Siz hala sırtını kışlaya dayayan laiklik ve demokrasiden mi medet umuyorsnuz? Umuyor olacaksınız ki, rahmetlinin askeri darbe sevdası, sizi de yakıp tutuşturuyor...

Faşistleri niye listeye eklediniz. Rahmetli, eskisi gibi değildi. Demirel'e MHP'ye çok sıcak bakan biriydi.

Yahu şu savunduğunuz insanları az bir şey okusanız... Diyorum ya. siz hala rahmetliyi Ziverbey Köşkü'ndeki İlhan Selçuk ile karıştırıyorsunuz.. Biraz günümüze gelin...

Saygılarımla

Bak güzel kardeşim, İlhan Selçuk hakında eleştiri yapmak elbette serbesttir. Özellikle 12 eylül sonrası solun liberalizmle soslanması ve tüm bu getirimler eşiğinde; ahan da İlhan Selçuk gibi eskisi gibi değildi gibi akıl almaz tezlerinin delillendirilmesii hala bekliyorum.

Ben YÖN ve DEVRİM'den başlayarak bu kuşağın bir çok şeyini derinine inceledim. Yok sizin bildiğiniz gibi değildi, demeden önce neden öyle olmadığıın nedenlerini tarihsel nedensellikle açıklayabilecek kapasiteye ve samimiyetime inanıyorum diyorsan; hodri meydan. Buyur ne biliorsan anlat bana...Herkesin yararlanabileceğini düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

soL.org.tr'de Metin Çulhaoğlu yazısını, ''İlhan Selçuk ışıklar içinde yatsın'' diye bitirmiş. Kendisi aynı zamanda TKP'nin siyasi bürosundandır. soL'un pek çok yazarında gördüm bu İ.Selçuk sempatisini. Ve bunun sebebini merak ettim? Neden ışıklar içinde yatacak bu beyefendi? Kendi çizgisinde tutarlı olduğu için mi? O zaman Deli Said de ışıklar içinde yatsın!

İlhan Selçuk, sol gösterip sağ vuran biriydi. Milliyetçi ve Kürt inkarcısı idi. İşçi sınıfına ve marksizme tepeden bakan bir kemalist idi. Sosyalizm olmadan emperyalizme karşı olunabileceğini vaaz eden bir kafa karıştırıcı idi. Böyle tipler solun gelişimi önünde engel olan, çünkü sola meyleden herkesi ''kemalizm'' denen ucubeye yönlendiren tiplerdir. Niye ışık içinde yatacaklarmış?! Kuşkusuz ilerici ve demokrat denebilecek yönleri de vardır. Ama bu, bu kişiye olumlu yaklaşmak için yeterli neden değildir. Kendi işkencecisini allayıp pullayan bir omurgasızı güzellemek bize mi kaldı? Önce MHP'yi ''ulusalcı'' ittifakın müttefiki olarak cilaladı, bu parti türban ve cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda yan çizince de ilkin onu yağlayan kendisi değilmiş gibi MHP'yi güya eleştirdi. Fırıldak İlhan, 30 sene öncesinde Milli Demokratik Devrim çizgisini savunurdu. Sosyalist olmasa bile anti-emperyalist olduğunu iddia ederdi. Son zamanlarda ise ABD'ye ''AKP'yi bırak bizi al'' mesajı veren bir çizgiye kaydı. Darbeler için ''İstemem yan cebime koy'' edasını hep koruyan Selçuk, şehirli ''modern'' tuzu kuruların röfleli saçlarını gösterme, içki içme ve mini etek giyme haklarını savunmaya indirgediği elitist bir laiklik anlayışı dışında hiçbir ilericiliği kalmamış biri olarak göçüp gitti.

İlhan Selçuk, solu ''ulusalcılık'' adı altında MHP'ye yem etmeye kalkan, CHP'yi zaten gevşek olan sol bağlarından koparıp devletçi, elitist, orducu ve milliyetçi bir çizgiye iten sakat teorinin fikir babalarından biriydi. Ciddiye alınması gereken biriydi fakat değerli biri değildi.

Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

hallac öncelikle ; madem benle muhatap oluyosun , harbi olacaksın ve harbi harbi sorular soracaksın ! öyle konuyu duygusallaştırarak yumuşatarak esneterek sorular sormayacaksın. aynı zamanda kendi fikirlerinide acık acık belirteceksin , ona göre.

ilhan selçuk tabikide ziverbeydeki aynı ilhan selçuktu , ancak o dönemlerdeki kürt , ermeni , islamcı ve amerikancılarsa solcu , hümanist , devrimci ayağına yatıyorlardı , yani takiye yapıyolardı ve zamanı gelincede herbiride sırasıyla gerçek yüzlerini göstermeye basladılar , yani o karsı cıktığı fasistler aslından onlarda aynıydılar

bana biraz günümüze gel diyosunda , ha bugün ha 20 - 30 yıl önce ne farkeder , organizsayonlar aynı elemanlar farklı boşuna demiyolarmı tarih tekerrürden ibaret diye. amerikacıların , islamcıların , kürtçülerin , ermenicilerin cok işine gelen amerikan menşeili kenan evren darbesi yerine , keşkede onun istediği darbe olsaydı. o zaman bu memlekette demokrasiyide , türk milletinide tehdit edcen unsurlar olurmuydu ?

ilhan selçuk gibiler , bu ülkede emperyalist uzantısı fasist kırıntılarının canını sıkan tek türk adamlardan biriydi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...