Jump to content

Vakit: PKK'da Alevilerin Kontrolüne Geçti.

Recommended Posts

pkkb.jpg

Kuzey Irak’ta ailesi ile yaşayan, bölücü örgüt PKK’nın eski elebaşılarından Osman Öcalan, Vakit’e önemli açıklamalarda bulundu... Öcalan; “Ergenekon’un içindeki ve yüksek yargıdaki bazı Aleviler sıkışınca, PKK’daki Aleviler harekete geçti... Katliam emrini veren Mustafa Karasu’dur... Karasu, PKK içinde Alevi dedesi gibi hareket etmektedir” dedi.

http://sites.google.com/site/tabudeviren/vakit210610.jpg

tarihinde Dark Energy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yaz kuran kursları açılmış evet.

Minik çocukların beynine zehirler enjekte edilmeye başlanmış.

Çocuklar neşe içerisinde zehirleniyormuş.

Dünyadaki tüm bilimsel gelişmeler arap ülkelerinde gerçekleştiği ve arapça dilde yazıldığı için öğrenmek lazım tabi.

Sitelerde Paylaş
PKK da Alevilerin kontrolüne geçti

Kuzey Irak'ta ailesi ile yaşayan, bölücü örgüt PKK'nın eski elebaşılarından Osman Öcalan, Vakit'e önemli açıklamalarda bulundu... Öcalan; “Ergenekon'un içindeki ve yüksek yargıdaki bazı Aleviler sıkışınca, PKK'daki Aleviler harekete geçti... Katliam emrini veren Mustafa Karasu'dur... Karasu, PKK içinde Alevi dedesi gibi hareket etmektedir” dedi

NAZİF KARAMAN'IN HABERİ...

Bir dönem bölücü örgüt PKK'nın önemli kurmaylarından olan, son yıllarda PKK'dan ayrılarak Kuzey Irak'ta yaşayan Osman Öcalan, Vakit'e önemli açıklamalarda bulundu.

Öcalan, “PKK ve Türk ordusu, demokratik açılımı içten benimsemiyorlar. Çıkarılan çatışmalar, hükümetin Anayasa paketini referanduma götürmesi sebebiyledir. Saldırılar, referandumu sabote amaçlıdır, referandum boşa çıkarılmak istenmektedir. Adeta demokrasiye karşı bir savaş yapılmaktadır” dedi.

“PKK demokratik açılıma neden karşı?” şeklindeki sorumuza Öcalan, “PKK homojen bir güç değildir. PKK içerisindeki solcu ve Alevi kesim, ittifak halinde mevcut hükümete karşıdır. Daha doğrusu solcu ve Alevi PKK'lılar, AK Parti'yi başarısız kılmak için baştan beri savaşı dayatıyor. Biz dağlardayken bu kesimi etkisiz kılmıştık. Son zamanlarda yurtsever kesim yerine Alevi ve solcu kesim PKK içinde etkili olmuş durumda. PKK'yı şimdi bu grup yönlendirmektedir” diye konuştu.

SALDIRI TALİMATINI VEREN KARASU ALEVİ DEDESİ GİBİDİR

PKK'nın solcu ve Alevi kesiminin başında Mustafa Karasu ve Duran Kalkan'ın bulunduğunu kaydeden Öcalan, “Özellikle Mustafa Karasu, bir Alevi dedesi gibi hareket eder. Karasu, Sivas'ın Alevilerindendir. Duran Kalkan ise Kürt bile değildir” şeklinde konuştu. Öcalan, “Cezaevinde PKK liderleri açlık grevi yapmıştı. Mustafa Karasu'nun durumu kötüleşince, devlet istekleri yerine getirdi. Cezasından 3 yıl önce tahliye oldu. Mehmet Şener öldürülünce, Karasu PKK'nın içinde ilerledi. Kendisinin sosyalist olduğunu söylüyor. Ama sosyalist biri değil. O, PKK'nın içinde Alevilerin temsilciliğini yapıyor” dedi. AK Parti hükümeti, sorunun çözümü için çaba sarfetse de engel olmak isteyen çok sayıda gücün mevcut olduğunu kaydeden Öcalan, “Özellikle laik çevreler demokratikleşmeye ve Kürt sorununun çözümüne karşıdır” dedi.

“HÜKÜMET, KÜRTLERİN SAĞ KESİMİ İLE DİYALOG KURMALI”

Hükümetin, yurtsever demokrat Kürt kesimi ile direkt ya da dolaylı olarak diyalog kurması gerektiğini kaydeden Öcalan, “Direkt yapılamıyorsa, endirekt diyalog kurulması olumlu sonuç verecektir. Hükümet, sol militanlar yerine Kürt kesiminin ılımlı sağ kesimi ile diyalog kurmalıdır. Fakat ne sağ, ne sol, hiç kimse ile diyalog kurulmamaktadır. Şahsım adına ben defalarca diyalog önerdim ama selam veren olmadı” diye konuştu.

AK Parti hükümetini baştan bu yana olumlu bulduğunu kaydeden Osman Öcalan, şunları söyledi: “İktidar olmalarını heyecanla karşıladım. Kürt kesimi ile diyaloğa girecekleri inancındaydım. Muhafazakar demokrat Kürtlerle diyaloğa girmeleri, onları çok başarılı kılardı. Fakat Kürt çevresinde hiçbir kesimin muhatap alınmaması, ciddi bir eksiklik oldu. Zaman geçirilmeden AK Parti, Kürt sağı ile görüşmelere başlamalı.” Öcalan, “Çatışma hem PKK, hem de Türkiye Cumhuriyeti için olumsuzdur. Ortada anlamsız bir çekişme vardır. Bu çatışmaları sürdürmek isteyenler suç işlemektedir” dedi.

Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan 31 Mayıs sonrası için mesaj verdiği, ardından da terörün azdığı şeklindeki değerlendirmeleri yorumlayan Osman Öcalan, “Abdullah Öcalan, 31 Mayıs'a kadar ‘durun' diyordu. Kürtler için Öcalan, PKK'dan daha önemlidir. 31 Mayıs'tan sonra Öcalan her şeyi serbest bıraktı. Serbest bırakınca da AK Parti hükümetini yıpratmak isteyen sol-Alevi kesime fırsat verdi. Mesala Tokat Reşadiye ve İskenderun'daki saldırılar da solcu-Alevi kesimce gerçekleştirildi.”

“BAZI ALEVİLER KÖŞEYE SIKIŞINCA PKK'DAKİ ALEVİLER HAREKETE GEÇTİ”

Osman Öcalan, son dönemde yüksek yargıdaki Alevi kesimin ayyuka çıkarılan illegal ilişkileri ile PKK'nın Alevi kesiminin saldırılarını artırması arasında bir ilişki bulunup bulunamayacağına yönelik sorumuz üzerine ise şöyle konuştu:

“Türkiye'deki bazı Alevilerin zor durumda olması ile PKK'nın Alevi yapılanmasının ülkeyi karıştırıp AK Parti'yi tasfiye etmek üzere gayret sarfetmeleri arasında ilişki gözardı edilemez. PKK içinde Ergenekon'u temsil eden isim, son günlerde Türk askerlerinin öldürülmesi talimatını veren Mustafa Karasu'dur. Karasu, aynı zamanda PKK'nın Avrupa'da terörist örgüt ilan edilmesi sürecini başlatan kişidir. PKK'nın silahlı mücadelesini sürdürmesini isteyen en önemli kişilerden birisidir kendisi. Kendisi solcu geçinse de onun Alevi damarları daha güçlüdür. PKK'yı AK Parti karşıtı çizgide tutmaktadır. Türkiye'deki bazı Alevilerin üzerine gidildiğinde, Alevi dedesi gibi hareket eden mevcut sürecin ideoloğu Mustafa Karasu'nun kazan kaldırması doğaldır. Karasu ve ekibi, AK Parti'yi ‘istemezük' diye Yeniçeriler gibi kazan kaldırmış durumdalar.” Osman Öcalan, kendisinin şu anki durumu ile ilgili ise şunları söyledi: “PKK'dan ayrıldığım günden itibaren illegal bir faaliyet içinde olmadım. Hedefim sivil siyaset yürütmek. Bu siyaseti de illegal bir örgütle değil, legal bir siyasi parti ile yürütmektir. Defalarca dönme isteğimi ilettim ama hükümet olumlu karşılamadı. Benim dönüşüm Türkiye için büyük fırsat olacaktır ama AK Parti bunu neden değerlendirmiyor, bilmiyorum. Mevcut durumda beklemedeyim. Kuzey Irak'ta Erbil yakınlarında yaşıyorum. Eşim ve çocuklarımla beraberim.”

VAKİT

"BİZLER ÖMER VE OSMANLARI SEVMEYİZ"

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Karasu'yla röportaj yapan Newsweek dergisi muhabiri Adem Demir, Karasu'nun Alevi kimliğine yaptığı vurguyu şöyle aktarmıştı:

" Sivas Gürün doğumlu olan Karasu, "Bizler Ömerleri ve Osmanları sevmeyiz" diyerek mezhepçi tarafında dikkatimi çekmeye gayet gösteriyor."

Anadilde Kürtçe eğitimi olmazsa olmaz şartları arasında gösteren PKK'nın kilit isimleri Kürtçe konuşamıyor. Örneğin Karasu, Sivas Gürün doğumlu, son 18 yılı üst düzeyde olmak üzere 30 yıldır örgütte ama Kürtçe bilmiyor. Duran Kalkan'ın da durumu benzer."

Sitelerde Paylaş

Vakit gazetesinin yazdıkları ne yazik ki doğru.

Eskidende böyleydi.Şimdi ise tam ayyuka çıktı.İslamcılar ve PKK Kürt halkının önderliği için savaşıyorlar.İslamcılar çok yakında savaş meydanına Kürt televizyonunu ve Kürt okullarını sürecekler.Nur örgütü yapacak bunu.Bakalım PKK buna karşı savaş alanına neyi sürecek.(Belkide sürdü)

Osman bunları deşifre ediyorsa iyi niyetinden değildir.O Barzaniye bakıyor ABD ile kanka olsaydık devletimizi kurardık diyor.Zaten ABD ile müttefik olmak isteyince Apo tarafından tasfiye edilmişdi.Şimdi Osman'da bunları tasfiye etmek istiyor.İslamcılar Kürt halkının önderliğini ele geçirirse Osman tekrar devereye geçerimi düşünüyor.

Sitelerde Paylaş

Vakit gazetesinin yazdıkları ne yazik ki doğru.

Eskidende böyleydi.Şimdi ise tam ayyuka çıktı.İslamcılar ve PKK Kürt halkının önderliği için savaşıyorlar.İslamcılar çok yakında savaş meydanına Kürt televizyonunu ve Kürt okullarını sürecekler.Nur örgütü yapacak bunu.Bakalım PKK buna karşı savaş alanına neyi sürecek.(Belkide sürdü)

Osman bunları deşifre ediyorsa iyi niyetinden değildir.O Barzaniye bakıyor ABD ile kanka olsaydık devletimizi kurardık diyor.Zaten ABD ile müttefik olmak isteyince Apo tarafından tasfiye edilmişdi.Şimdi Osman'da bunları tasfiye etmek istiyor.İslamcılar Kürt halkının önderliğini ele geçirirse Osman tekrar devereye geçerimi düşünüyor.

Marcos, kafan iyi mi? "ne yazık ki doğru" olan nedir? PKK, Alevilerin kontrolüne geçti öyle mi?

Vakit ve Zaman Gaz. sistematik olarak Alevileri hedef gösteriyorlar, ERgenekon op. adıl altında Aleviler devletin kilit noktalarından temizleniyorken senin bu olaya yorumun bu mudur?

Sitelerde Paylaş

Marcos, kafan iyi mi? "ne yazık ki doğru" olan nedir? PKK, Alevilerin kontrolüne geçti öyle mi?

Vakit ve Zaman Gaz. sistematik olarak Alevileri hedef gösteriyorlar, ERgenekon op. adıl altında Aleviler devletin kilit noktalarından temizleniyorken senin bu olaya yorumun bu mudur?

Aleviler kilit noktalardan temizleniyormu KILIÇDAROĞLU yarın başbakan yapılacak bumu temizlik.Yasal engellerden dolayı bazı şeyleri yazmıyorum. PKK savaş alanına ne sürdü ile neyi ima ettiğimi anlamadınmı.

PKK AKP ile savaşıyor.Kimse Kürt halkının sıradan isteklerini umursamıyor.Herkez politika peşinde koşuyor.PKK Kürt meselsinin çözümünü KILIÇDAROĞLU ile yapma kararı alıyor.

Kim kafası iyi benim mi yoksa benden başka herkesinmi.

(PKK her zaman alevilerin kontrolündeydi)

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

puşt gazete vakit utanmadan vatanseverlerle terörist pkkyı bir tutmak istemiş

Atatürk te Aleviymis,vatansever aleviler öyle diyorlar,asli var mi.Bence aleviler yakilmak icin istiflenmis odun olarak Türkiye nin kilerinde her zaman bulunmaktadir...

Sitelerde Paylaş

Bu site'de Alevi geçinenleri ve Alevi toplumunu görünce kendi kökenimden nefret etmeye başladım. Hepsi devletçi,türkçü bunların bir kısmı da islamcı olup çıkmış. Kendi katiline bu kadar aşık olan başka bir toplum yoktur. Madımak otelin'de yakınımı kaybeden biri olarak hepinizden tiksiniyor ve nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu dinci tetikçi gazete, Kılıçdaroğlu'nun alevi olması nedeniyle aleviliğe vurgu yapıyor. Bu tür saldırıları daha artıracaklar. PKK'nın içinde aleviler de var, bu doğru ama bu gazetenin amacı başka.

Kürt Türk ayrımcılığı tavan yaptı, alevi sünni ayrımcılığını iyice körükleyecek, Kılıçdaroğlu'nu alevi ve kürt olmasıyla vuracaklar. Kaldı ki adam Kürt de değil. Olabilirdi de tabii.

Bu dinciler çok ahlaksız vesselam. Bir taşla iki kuş vuracaklar.

Dark Energy..

Başlıkların ve yazıların korkunç. Tam bir Kürt ırkçısısın, PKK savunucusu Apo hayranı bir ucubesin.

Seni biraz boş bırakmışız bugün. Forumu talan etmiş, ırkçılığın dibine vurmuşsun.

Olmadı.. Uyarılmıştın halbuki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...