Jump to content

Vakit: PKK'da Alevilerin Kontrolüne Geçti.

Recommended Posts

Evet.. evet... off.. Ben bir derin nefes alıp sakinleşeyim. Saolun Spartan ve Marcos. Ben aslında böyle değilim ama şu Dark Energy ve Pisinge militanları tepemi attırdılar. Ama böyle olayların sıcağı sıcağına da böyle provokasyon yapılmaz. Forum yönetimi de seyretti sadece. Nesyse ben o askerdeki insanları düşüneceğim. İyi geliyor. Kırdıklarımdan özür dilerim. Ama beni de anlayın. Nasıl bir dindar filistin için gaza geldiğinde hoş görülüyorsa beni de anlayın lütfen. Irkçı değilim ama sırf benim gibi Türk oldukları için asker sivil insanların öldürülmesini hazmedemiyorum.

Sevgiler

Bizde askerlik yaptik,askerde de,simdi ki hayattada Türk arkadaslarim var.Kürt meselesinde bile dalga geciyoruz,nereleri alacaksiniz falan.Yüz kere söylüyoruz,halklar arasinda birsey olduguna inanmiyorum.Neden serefsiz yöneticiler bu sorunu cözmüyorlar,bosunami devletin basinda duruyorlar,yok mu islerinde bir adam.Herkes medyanin gaziyla ucuyor,hani kuran öyle yaziyor diyorlar ya.Hala diyorlar,bölecekler,hepsini alacaklar,bizi kitir kitir kesecekler,töreciler,bosuna dememisler korku cumhuriyeti.Bu ates herkesi yakar ya baris ya baris...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bizde askerlik yaptik,askerde de,simdi ki hayattada Türk arkadaslarim var.Kürt meselesinde bile dalga geciyoruz,nereleri alacaksiniz falan.Yüz kere söylüyoruz,halklar arasinda birsey olduguna inanmiyorum.Neden serefsiz yöneticiler bu sorunu cözmüyorlar,bosunami devletin basinda duruyorlar,yok mu islerinde bir adam.Herkes medyanin gaziyla ucuyor,hani kuran öyle yaziyor diyorlar ya.Hala diyorlar,bölecekler,hepsini alacaklar,bizi kitir kitir kesecekler,töreciler,bosuna dememisler korku cumhuriyeti.Bu ates herkesi yakar ya baris ya baris...

Peki Pisinge PKK silah bırakmadan nasıl çözülecek? Sen söyle bana şu an Türkiyede Kürtler silahlı tepki ve terörist metodlar kullanmayı gerektirecek hangi haksızlıklarla karşı karşıya?

Sitelerde Paylaş

Peki Pisinge PKK silah bırakmadan nasıl çözülecek? Sen söyle bana şu an Türkiyede Kürtler silahlı tepki ve terörist metodlar kullanmayı gerektirecek hangi haksızlıklarla karşı karşıya?

Haburdan gecis yaptilar,artik baris gelecek kimse ölmeyecek diye sevinirken batida zafer kazanilmis havasiyla olayi duyurdular.Dtp konusarak sorunu cözmek isterlerken kapattilar,gelen pkkliler hapise atilmayacak dendi hepsi iceri atildi,devlet sözünü tutmadi.Onlar silahlari birakip gelseler kim bilir neler yapilir.Sorun gizli görüsmelerle halledilir onuda akil adamlari düsünsün,illaki masa basinami otursunlar.O dagdakilarde Türkiyenin vatandasilar,devlet haylaz cocugunu dövecegine birazda sevsin canim...

Sitelerde Paylaş

Haburdan gecis yaptilar,artik baris gelecek kimse ölmeyecek diye sevinirken batida zafer kazanilmis havasiyla olayi duyurdular.Dtp konusarak sorunu cözmek isterlerken kapattilar,gelen pkkliler hapise atilmayacak dendi hepsi iceri atildi,devlet sözünü tutmadi.Onlar silahlari birakip gelseler kim bilir neler yapilir.Sorun gizli görüsmelerle halledilir onuda akil adamlari düsünsün,illaki masa basinami otursunlar.O dagdakilarde Türkiyenin vatandasilar,devlet haylaz cocugunu dövecegine birazda sevsin canim...

Pisinge,

O olay öyle olmadı. Dağdan inen PKK'lılar örgüt kıyafetleri ile otobüs üstünden kutlamalarla, zafer edasıyla girdiler ülkeye ve dolaştılar; bu da Türkler arasında çok tepki çekti; hatta bu olaydan sonra AKP ve açılım çok büyük destek kaybına uğradı. İçişleri Bakanlığı süreci çok kötü yönetti, önemli bir fırsat kaçtı.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, yaptığın eylemler sosyopsikolojik olarak öyle sonuçlar doğuruyor ki seninle uzlaşmaya çalışmaya yürek ister. Eylemleriniz travma yaratıyor ve çözümsüzlüğü devam ettiriyor. Düşün bak, PKK'nın Türklere yaptığını Türkler Kürtlere yapsaydı haliniz ne olurdu? Geçen bunu söyledim diye sonra tepki aldım.

Öyle zank diye her hakkı kimze elde edemez ki. Bak dün daha Kürdüm diyemiyordunuz, bugün APO posterleriyle gösteri yapıyorsunuz müdahale edilmiyor. PKK sayesinde mi oldu bu? Hayır, PKK'nın en durgun olduğu dönemlerde en büyük adımlar atıldı. Yavaş yavaş olur açılımlar. Sen tutup öldürmeye başlarsan hak elde edemezsin. Dünyanın her yerinde bu böyle. Kendinize halkınıza terör yapmayı nasıl yakıştırıyorsunuz anlamıyorum. Şeref var onur var yahu..

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pisinge,

O olay öyle olmadı. Dağdan inen PKK'lılar örgüt kıyafetleri ile otobüs üstünden kutlamalarla, zafer edasıyla girdiler ülkeye ve dolaştılar; bu da Türkler arasında çok tepki çekti; hatta bu olaydan sonra AKP ve açılım çok büyük destek kaybına uğradı. İçişleri Bakanlığı süreci çok kötü yönetti, önemli bir fırsat kaçtı.

Evet önemli bir firsat kacti,iki tarafta acemice davrandi...

Sitelerde Paylaş

Haburdan gecis yaptilar,artik baris gelecek kimse ölmeyecek diye sevinirken batida zafer kazanilmis havasiyla olayi duyurdular.

Bir grup PKKlının haburdan geçiş yapması batıda zafer kazanılmış havasıyla karşılanmadı ve o şekilde de duyurulmadı.

Asıl orada zafer gösterileri yapıp, il il PKK'lıları dolaştırıp adeta zafer kazanmış gibi kutlama yapılmasını insanlar kaldıramadı. İşi şova döken DTP'nin ta kendisiydi.

Bu giriş bu kadar şova dökülmeseydi ve bir zafer kutlamasına dönüşmeseydi bu kadar tepkiyle karşılanmazdı.

Dtp konusarak sorunu cözmek isterlerken kapattilar,gelen pkkliler hapise atilmayacak dendi hepsi iceri atildi,devlet sözünü tutmadi.

Ya başta tutuklayacaksın ki tutuklama olacak olsaydı bu kişiler giriş yapmazdı. Sonradan işler karışınca tutuklanmaları ise hatadır. İlk sınırdan girdiklerinde de hukuk aynıydı, şimdi de.

Bu süreç iyi yönetilemedi. Sürecin iyi yönetilmemesinde hükümetin şuçu olduğu kadar işleri şova döken DTP'nin de suçu var.

Bu sorun ancak iki tarafta zafer kazanmış olarak gösterilmeden çözülebilir. Haburdan giriş ise tam bir fiyaskoydu ve işleri tıkayan en büyük olaylardan biri de odur.

Sitelerde Paylaş

Bir grup PKKlının haburdan geçiş yapması batıda zafer kazanılmış havasıyla karşılanmadı ve o şekilde de duyurulmadı.

Asıl orada zafer gösterileri yapıp, il il PKK'lıları dolaştırıp adeta zafer kazanmış gibi kutlama yapılmasını insanlar kaldıramadı. İşi şova döken DTP'nin ta kendisiydi.

Bu giriş bu kadar şova dökülmeseydi ve bir zafer kutlamasına dönüşmeseydi bu kadar tepkiyle karşılanmazdı.

Ya başta tutuklayacaksın ki tutuklama olacak olsaydı bu kişiler giriş yapmazdı. Sonradan işler karışınca tutuklanmaları ise hatadır. İlk sınırdan girdiklerinde de hukuk aynıydı, şimdi de.

Bu süreç iyi yönetilemedi. Sürecin iyi yönetilmemesinde hükümetin şuçu olduğu kadar işleri şova döken DTP'nin de suçu var.

Bu sorun ancak iki tarafta zafer kazanmış olarak gösterilmeden çözülebilir. Haburdan giriş ise tam bir fiyaskoydu ve işleri tıkayan en büyük olaylardan biri de odur.

Şu güzelim ülkemizde şov yapmayan kalmış mı?

Bir kutbu azamın şovları,

Bir pirimuganın şovları.

Malkoçoğullarının şovları.

İkinci el şovlar ve kaymış hayatlar vesaire..

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, yaptığın eylemler sosyopsikolojik olarak öyle sonuçlar doğuruyor ki seninle uzlaşmaya çalışmaya yürek ister. Eylemleriniz travma yaratıyor ve çözümsüzlüğü devam ettiriyor. Düşün bak, PKK'nın Türklere yaptığını Türkler Kürtlere yapsaydı haliniz ne olurdu? Geçen bunu söyledim diye sonra tepki aldım.

Öyle zank diye her hakkı kimze elde edemez ki. Bak dün daha Kürdüm diyemiyordunuz, bugün APO posterleriyle gösteri yapıyorsunuz müdahale edilmiyor. PKK sayesinde mi oldu bu? Hayır, PKK'nın en durgun olduğu dönemlerde en büyük adımlar atıldı. Yavaş yavaş olur açılımlar. Sen tutup öldürmeye başlarsan hak elde edemezsin. Dünyanın her yerinde bu böyle. Kendinize halkınıza terör yapmayı nasıl yakıştırıyorsunuz anlamıyorum. Şeref var onur var yahu..

Belli dönemlerde yapıldı aslında Yer Su...

PKK o insanların "Kürdüm" diyemediği dönemlerde ortaya çıktı işte. Dünyada o dönemlerde IRA, ETA vb. bir sürü benzer, silahlı mücadeleye başvuran örgüt vardı. Daha "gelişmiş" ülkeler bu sorunlarını çeşitli yöntemlerle büyük oranda çözdüler. Bizim gibi daha geri ülkelerde ise bu örgütler varlıklarını devam ettirdiler. Sri Lanka'da Tamiller, burada PKK vs. Tamiller askeri olarak bitirildiler tabii yakınlarda, ama PKK'nın durumu daha farklı. Bu açılım falan muhabbeti Avrupa'dakine benzer bir sürecin işletilmesi ve terörün bitirilmesi, ve sürecin normalleşerek ülkenin daha stabil hâle getirilmesini amaçlıyordu; ancak süreç çok başarısız bir biçimde yönetildi ve açılım başarılı olamadı.

PKK şiddeti tırmandırıyor, çünkü 25+ senedir etkin bir örgüt, belli egemenlik alanları var, yediği rantlar var ve onsuz bir çözüm demek gücünün, rantının falan yok olması demek. Biz de varız, bizi muhatap alın, gelecekte yerimizi garanti edin demek için ellerinden geleni yapıyorlar kısaca.

Sitelerde Paylaş

Aleviler aydınların umutlarından biridir,Alevilik Türkiye'nin kurtuluşu olabilir.Onları kürtlere yedirmemeliyiz,Sünni Dinciler bilerek Alevileri kürtlerin tarafına atmaya,kürtlerde kendi taraflarına çekmeye çalışıyor.

Aleviler Ali ile Atatürk'ü aynı kefeye koyuyorlar,forumlarına girin vatan sevgilerini görün.

Şerefsiz vakit.Vakiti tualet kağıdı diye kullanmak için bile para ödemem.

Aleviler bizden...

Sitelerde Paylaş

Ergenekon terör örgütü alevilerin kontrolünde,pkk yı aleviler yönetiyo nerde askerlerimiz şehit oluyosa etrafa mutlaka bi alevi komutan var.

Baykala komplo kurup yerine sadık alevi elemanlarını getiren alevi ergenekon,barajı geçip muhalefet partisi olma ihtimali olan gördüğüm en azılı hırslı adam olan alevi sarıgül ne hikmetse herşeyi bırakıp kılıçtaroğlunu destekliyor,oragnizasyyonu görmemek için beyinsiz olmak gerek.

Aleviler ülkeye kan kusturuyor ama yakında hepsi hücreleri boylayacak.

Not:kendi halinde ülkesini seven alevi vatandaşlar yazdıklarımın dışındadır.

Sitelerde Paylaş

Aleviler aydınların umutlarından biridir,Alevilik Türkiye'nin kurtuluşu olabilir.Onları kürtlere yedirmemeliyiz,Sünni Dinciler bilerek Alevileri kürtlerin tarafına atmaya,kürtlerde kendi taraflarına çekmeye çalışıyor.

Aleviler Ali ile Atatürk'ü aynı kefeye koyuyorlar,forumlarına girin vatan sevgilerini görün.

Şerefsiz vakit.Vakiti tualet kağıdı diye kullanmak için bile para ödemem.

Aleviler bizden...

Kesinlikle katılıyorum özellikle Türk olan Alevilerin bu vatana ve Atatürk'e derin saygısı var çoğunun evinde ve cemevlerinde Atatürk ve Ali'nin resimleri yan yana asılıyor.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum özellikle Türk olan Alevilerin bu vatana ve Atatürk'e derin saygısı var çoğunun evinde ve cemevlerinde Atatürk ve Ali'nin resimleri yan yana asılıyor.

Tamam biz ateist olabiliriz,dinlere karşı olabiliriz,ama bütün dinleri silebilecek bir lüksümüz yok,en moderni,en uygununu desteklemeliyiz.Alevilere destek olmaktan başka şansımız yok.

Sitelerde Paylaş

Tamam biz ateist olabiliriz,dinlere karşı olabiliriz,ama bütün dinleri silebilecek bir lüksümüz yok,en moderni,en uygununu desteklemeliyiz.Alevilere destek olmaktan başka şansımız yok.

Evet tanıdığım bütün Aleviler dindar ancak dini hayatın merkezine koyup bütün işlerini dine göre gerçekleştirmiyorlar ve de başka görüşlere karşı oldukça duyarlılar.Sevilmemeleri de bu yüzden olsa gerek adamlar yobaz değil.

Sitelerde Paylaş

Pisinge,

bak bu yazın çok iyi cidden.....bravo

Sitelerde Paylaş

Soru ;

Daimon mahlası neden banlandı, banlanması neden bu başlıkta belirtilmedi.

Dün Jadı denen büyücü karıya büyü başlığında ve farklı bir başlıkta Türkler ermenileri kesmiştir lafına verilen cevapmıydı banlanma sebebi.

Burası MuzForum'mu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...