Jump to content

Arapmisiniz?

Arapmisiniz?  

33 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ben Arap degilim.

Elbette biz Arap dini ve dunyanin basina musallat olmus Islami elestiriyoruz, bunu Icad eden o terbiyesiz Muhammedi elestiriyoruz, fakat arada birde olsa belki bilmeden irksal anlamda gunumuz Araplarida elestirmis olabiliriz.

Bu forumda gercekten hic Arap yokmu? Yoksa Araptan Ateist olmazmi?

Yada Araplarda forumlarda tartisma cesareti olmazmi? <-----Mesela bakin burda hafiften Araplara tas attim., ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tüm iyi niyetimle KY nin bu konuyu art niyetle açmadığını düşünüyorum ama konu başka yere kaymaya başladı.

Dikkat!!!

Oyle dusunenlermi var barisarock?

Artniyet falan yok, ben ciddi ciddi meragimi gidermek amaci ile sordum sadece. Burda nasil bir artniyet olabilirki? Hem baska milletleri isin icine katmayin, sadece Arap varmi onu yazin lutfen. Yada is cigrindan cikmadan MOD lar bu basligi silsinler, Kitlesinler.

Sitelerde Paylaş
Ben pek aynısını düşünmüyorum...

Gerçi kimileri, bunun neresinde aşağılama var da diyebilir...

saygılarımla

Alıntıladığınız mesaj rapor edildide silinmedi mi ? Nasıl aynısını düşünmüyorsun hallaç abi ? Kaç kişi ırkçılık yaptığı için forumdan atıldı.Bütün mesajları tek tek okuma ve temizleme şansımız var mı ? Rapor edilirse sileriz.Irkçılık yasak ve yönetimin en duyarlı olduğu konu.

Sitelerde Paylaş
Foruma ırkçılık malesef bulaşmıştır.

Ama bu, ateistlerin oryantelist (bir akım) davranışlarının neticesidir.

''Arabın k.çı''

''Pis Arap milleti''

''Gerzek Araplar''

Dolayısıyla durum önce Araplardan başladı başka ırkları küçükmsemeye kadar gidiyorr.

Afrikalılara evrimi tamamlayamamışlar diyenler bile çıktı forumumuzda.

Irkçılık yüzünden artık işin rengi başka renge dönüştü.

Ama sorun değil hep beraber bunları düzelteceğiz. Irkçılığı engelleyeceğiz.

Evet sevgili barisarock,malesef din eleştirileri bazen arap ırkı üzerinden yapılabiliyor.Bunu yapanın bilinçli ırkçılık yaptığını sanmıyorum,dine karşı olan nefretinin verdiği ateşle istem dışı ırkçılıkta yapıyor , ne şekilde yapılırsa yapılsın ırkçılığa karşıyız.

Sizin de dediğiniz gibi bu sorunu birlikte çözebiliriz.Bütün mesajları okuma şansımız yok,bu tür arap ırkının aşağılandığı mesajlarda da asıl vurgu dine yapıldığı için farkedemeyebiliyoruz.Bu gibi durumlarda farkeden kişi msjı raporlayarak şikayette bulanabilir ve mutlaka gereği yapılır.

ama ırkıçılığın yapıldığı bir msja şahit olurda rapor etmesseniz sonradan o mesajı alıntılayıp bu forumda ırkçılık yasak değil deme hakkınızda olmaz.

Sitelerde Paylaş

Benim baba tarafımın çok ama çok uzak kökleri araplara, Bağdad civarlarına dayanır.

Ayrıca bu forumda arapları filan eleştirmiyoruz, ırk temelli eleştiriler ırkçılık kapsamına girer. Dinsizler açısından, benim açımdan, eleştirilerimizin bir kısmı bir arabın ortaya attığı fikirlere yönelik.

Bu arada Macchiato,

İstem dışı ırka tepki konusunda haklısın, ama hepsi böyle değil. Atsızcılar, begler filan bilinçli yapıyor bunu. Her iletisinde araplara laf sokanlar var, bu nasıl istem dışılıktır anlamıyorum.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oyle dusunenlermi var barisarock?

Artniyet falan yok, ben ciddi ciddi meragimi gidermek amaci ile sordum sadece. Burda nasil bir artniyet olabilirki? Hem baska milletleri isin icine katmayin, sadece Arap varmi onu yazin lutfen. Yada is cigrindan cikmadan MOD lar bu basligi silsinler, Kitlesinler.

Ben de öyle diyorum sen gerçekten öğrenmek için açtın başlığı.

Belki onunla dini konuları -dilinin Arapça olması bakımından daha iyi anladığı için- tartışabilmek için öğrenmek istedin sitede Arap var mı yok mu diye.

Ama senden sonra yazı yazılanların dikkat etmesi lazım gelen bir başlık bu başlık.

Bu kadar.

Sitelerde Paylaş
Bu arada Macchiato,

İstem dışı ırka tepki konusunda haklısın, ama hepsi böyle değil. Atsızcılar, begler filan bilinçli yapıyor bunu. Her iletisinde araplara laf sokanlar var, bu nasıl istem dışılıktır anlamıyorum.

Rexino;

Elbette bilinçli ırkçılar var.Atılanlar oldu,kalanlar oldu,atılıp tekrar gelenler oldu....bütün mesajları okuma şansımız yok,hatta okuduğumuz zaman bile ırkçılığı farkedemeyebiliriz asıl vurgu din eleştirisine yapılmışsa.Irkçılık yapılan mesajları raporlamamız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Atın sırtında Türk'üm, ateşin başında Çingene... Öküzün boynuzları ucunda İspanyol, bir kadının kucağında Fransız... Çay içerken İngiliz'im, iş başında Alman. Ucuza çalışırken Çinli, işgale direnirken Arap, açlıktan ölürken Afrikalıyım.

İnsan olmak güzeldir.

Sitelerde Paylaş
Atın sırtında Türk'üm, ateşin başında Çingene... Öküzün boynuzları ucunda İspanyol, bir kadının kucağında Fransız... Çay içerken İngiliz'im, iş başında Alman. Ucuza çalışırken Çinli, işgale direnirken Arap, açlıktan ölürken Afrikalıyım.

İnsan olmak güzeldir.

gusel sooledin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...