Jump to content

askerin eli kolu bağlı mı?

Recommended Posts

son şehit haberleri ile ilgili söylenenler bir yana merak ediyorum, o bölge tam sınırda ve askere ateş açılınca askerin teröristi kovalamak için sınırı geçmesine izin yok, önce genelkurmaydan izin gerekiyor böyle saçmalık olur mu..

neden komutanlara geniş yetkiler verilmiyor üstelik araştırdım saldırı bölgesi geyiktepe ile kırmızı tepe arasında köy var ,askerin eli kolu yine bağlı....

köylüler şimdi pkklı olmayabilir de ama büyük ihtimalle bütün kürtler pkkyı destekliyor diyorlar demekki asker boşa mı elini bağladı??

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

TSK tarafından özellikle üst kademede askerlerin bu terör saldırılarını görmezden geldiklerini düşünüyorum.

Ölenler hep gencecik Türk Askerleri,Mehmetcik.

Hiç birşey olmadan paşa gibi yaşayanlar Siyasiler ve Üst Kademe TSK askerleri.

Bu terör bitsin istenmiyor kısaca.

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

TSK tarafından özellikle üst kademede askerlerin bu terör saldırılarını görmezden geldiklerini düşünüyorum.

Peki ama neden? Ne gibi bir çıkarları olabilir terörden?

Sitelerde Paylaş

Terörle iktidardalar,terör biterse onlarda biter...

Doğru. Terör olmazsa, ülkenin güvenliğini bahane gösterip zırt pırt siyasete burun sokup bu derece etkili bir biçimde gündemde kalan kurumlardan biri olabilirler mi? Şu ülkede TSK'nın kapladığı yere bir baksanıza. TSK bu otoriteyi kaybetmeyi, halk arasında güvenilir görünen bir yere sahip olmayı asla bırakmak istemez.

TSK çürük bir yapı. Terör olaylarına güya karşı koyamamalarının sebepleri belli. Şu an Hakkari'de askerde olan bir arkadaşımın da anlattığı gibi eğitimsiz gencecik erleri çatışmanın göbeğine sokup bu hiyerarşiden besleniyorlar. Yüzsüzce törenler düzenliyorlar ölen askerler için ama aslında zavallı gençlerin kanından besleniyorlar. Çünkü eminler, ülkenin genç nüsufu sağlam, biri ölür biri gelir zihniyeti... Bu görevlerle ölen gençleri kahraman konumuna taşımaları da bu yüzden. Yoksa umurlarında bile değil...

Sırtlarında 20 kilo yüklerle, kilometrelerce yürütülerek sınırda çatışmanın ortasına bırakılan bacak kadar çocukların kaderi tabi ki ölmektir, göz göre göre bu duruma sebebiyet veren ordu da sorumsuz ve kokuşmuştur.

Bu sorunların çözülmesi, artık insanların ölmemesi için önce bu konular tabu olmaktan çıkmalı, TSK eleştirilemez bir kurum olmaktan çıkmalıdır. Eğer işlerini mükemmel yapıyor ve son derece sorumlularsa neden bu kadar eleştirilemezler ve neden bu kan dökülüyor? On yıllardır bu kan dökülüyorsa da neden eleştirilemiyorlar? Saçmalık bu. Nasıl PKK kürt halkının temsilcisi değilse TSK da bana göre türk halkının tepesindeki bir otorite değil, olmamalı. Böyle olduğu sürece gencecik insanlar sömürülüyor çünkü.

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

senin kimlerin ağzı ile konuştuğun belli başlığın seyrini değiştirmek için atıp tutma

hadi ordan...

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğru. Terör olmazsa, ülkenin güvenliğini bahane gösterip zırt pırt siyasete burun sokup bu derece etkili bir biçimde gündemde kalan kurumlardan biri olabilirler mi? Şu ülkede TSK'nın kapladığı yere bir baksanıza. TSK bu otoriteyi kaybetmeyi, halk arasında güvenilir görünen bir yere sahip olmayı asla bırakmak istemez.

TSK çürük bir yapı. Terör olaylarına güya karşı koyamamalarının sebepleri belli. Şu an Hakkari'de askerde olan bir arkadaşımın da anlattığı gibi eğitimsiz gencecik erleri çatışmanın göbeğine sokup bu hiyerarşiden besleniyorlar. Yüzsüzce törenler düzenliyorlar ölen askerler için ama aslında zavallı gençlerin kanından besleniyorlar. Çünkü eminler, ülkenin genç nüsufu sağlam, biri ölür biri gelir zihniyeti... Bu görevlerle ölen gençleri kahraman konumuna taşımaları da bu yüzden. Yoksa umurlarında bile değil...

Sırtlarında 20 kilo yüklerle, kilometrelerce yürütülerek sınırda çatışmanın ortasına bırakılan bacak kadar çocukların kaderi tabi ki ölmektir, göz göre göre bu duruma sebebiyet veren ordu da sorumsuz ve kokuşmuştur.

Bu sorunların çözülmesi, artık insanların ölmemesi için önce bu konular tabu olmaktan çıkmalı, TSK eleştirilemez bir kurum olmaktan çıkmalıdır. Eğer işlerini mükemmel yapıyor ve son derece sorumlularsa neden bu kadar eleştirilemezler ve neden bu kan dökülüyor? On yıllardır bu kan dökülüyorsa da neden eleştirilemiyorlar? Saçmalık bu. Nasıl PKK kürt halkının temsilcisi değilse TSK da bana göre türk halkının tepesindeki bir otorite değil, olmamalı. Böyle olduğu sürece gencecik insanlar sömürülüyor çünkü.

tsk kötü niyetli olduğu için mi ortadaki köy ahalisine zarar gelmesin diye askere ateş etmeme emri veriyor.başlığı nefret kusun diye açmadım.çürük yapı dediğin tskyı hala bitiremediler, arap iktidarı hala uğraşıyor komplolar düzenleyerek.tsk varsa biz de varız düşmanlığınız yüzünden en güçlü kurumu yıpratmaya çalışmayın.tsk gerçekten istese herşeyi yapar ama senin gibilerin çok sevdiği arap liboş iktidarlar herşeyin içine ediyor

sen kalk koskoca abdye söz ver tezkere geçicek diye sonra dalga geçer gibi geçirme ,zort açılımı at ortaya terör partisi bile dalga geçsin ondan sonra saldırılar arttı.

hangi beyinsizlikle pkk ile tsk yı bir tuttun??

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Kisiselletirme
Sitelerde Paylaş

senin kimlerin ağzı ile konuştuğun belli başlığın seyrini değiştirmek için atıp tutma

hadi ordan...

Arkadaşım kimsenin ağzı falan değilim,saçma sapan konuşma.

Benim fikrim bu.

Ucuz TSK holiganlığı yapmanın anlamı yok.

Bu ülke konuşmadığı/konuşturulmadı şeyler yüzünden bu halde.

Sitelerde Paylaş

Beyinsiz felan diye hakaret edince haklı çıktığınızı, çok geçerli argümanlar felan sunduğunuzu sanıyorsunuz değil mi :)

Vah yavrularım vah. Karşılıklı tartışmalarda, fikirlerin paylaşıldığı bi ortamda klavyenin arkasına sığınıp beyinsiz demek, hakaret etmek ne kadar kolay :) Reel hayatta yapamazsınız mesela bunu kolay kolay, ilginç şeyler tabi.

Günlük hayatta bastırdığınız iç dünyanızı, söyleyemediklerinizi, hakaretlerinizi burda dışa vuruyorsunuz. Bu tür hakaretler lafın sahibinin kalitesini ortaya koyar bebeklerim :) beni bağlamaz. ehe

Sitelerde Paylaş

Beyinsiz felan diye hakaret edince haklı çıktığınızı, çok geçerli argümanlar felan sunduğunuzu sanıyorsunuz değil mi :)

Vah yavrularım vah. Karşılıklı tartışmalarda, fikirlerin paylaşıldığı bi ortamda klavyenin arkasına sığınıp beyinsiz demek, hakaret etmek ne kadar kolay :) Reel hayatta yapamazsınız mesela bunu kolay kolay, ilginç şeyler tabi.

Günlük hayatta bastırdığınız iç dünyanızı, söyleyemediklerinizi, hakaretlerinizi burda dışa vuruyorsunuz. Bu tür hakaretler lafın sahibinin kalitesini ortaya koyar bebeklerim :) beni bağlamaz. ehe

karşıma kim çıkarsa takıt takır lafını ağzına tıkarım hele ki sen gibi bir devletin ordusu ile rezil sapık bir örgütü bir tutan bir beyinsizse .. :D

konuyu saptırmadan cevap versene hem

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
kisisellestirme
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...