Jump to content

Zorla oruc tutma taktikleri

Recommended Posts

Bazı arkadaşların anlamadığı şey: Oruç tutmama gerilimini doğalmış gibi içinde yaşayan bir ateist olmamalı. Oruç tutmuyorum, anneme babama saygısızlık olmasın yemek yemeyeyim, oruç tutmuyorum caddede su içmeyeyim. Ehh ne güzel. ''Allah'tan ateistforumlar var, yoksa ateistliğimiz belli olmayacak'' İşte ben de buna çok gülüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu sefer oruc yaza geldigi icin Turkiye'de Konyada olacagim (yurtdisinda yasiyorum). Haliyle oruc tutmayi fake'lemek gittikce zorlasiyor. Etraftaki oruc tutanlarin moralini de bozmak istemiyorum...

Ateist / agnostik / nonteist olarak benim gibi oruc "tutmak" zorunda kalanlar oluyormu?

Varsa aranizda, gun ortasinda nasil gizlice atistiriyorsunuz? Gerekirse hazirliklarimi ta simdiden yapmak istiyorum.

Taktiklerimizi paylasabilirsek lutfen; yoksa ac ve susuz kalmak istemiyorum. Tesekkur ederim :)

Eften püften bir hap kullan. İlaç almam gerekiyor dersin veya ilaç kullanma sorana ilaç kullanıyorum de. Hastaya oruç farz değil. :)

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tüm uyku düzeninin bozulduğu,verimin, sağlığın sıfıra düştüğü ay.

Bu ay açık açık bu tür şeylere inanmadığımı söyleyeceğim.

Bu kadar yeter.

Ramazanda söylemek daha da sevaptır. :lol: Neticeleri nasıl olacak merak ediyorum şimdiden.

Sitelerde Paylaş

Git içki iç.En kökten çözüm, Konya gibi bir yerde belki dayak falan yiyebilirsin ama en azından davandan vazgeçmessin. :D Bende kandillerde bayramlarda ve ramazanda 1 ay boyunca kesintisiz alkol alıyorum.Hem ramazanın o çekilmez ağırlığını hissetmiyorum hemde çevremdeki salak insanlarla muattap olmak zorunda kalmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bence ateist olduğunuzu gizleyin nolur nolmaz.

Sürekli tedirginlik içinde yaşamak zorunda kalırsınız.

Şöyle söyliyim ateist olduğunuzu bilen,sizin yüzünü bile görmediğiniz biri herhangi bişeye sinirlenip nasılsa öldürmek sevap diye bi gece gelip siz evinize giderken arkanızdan sessizce yaklaşıp kafanıza sıkabilir.

Kimsede o adamı bulamaz,polis ateist olduğunuzu öğrenince katili görsede yakalamaz herhangi bi komşunuz katili kaçarken görse söylemez nasılsa yaşaması gereksiz olan biri cehenneme gitti diye düşünebilir.

Oruç tutmadığınızı etraftakilere belli etmeyin benden söylemesi.

Hatta rahat yaşamak istiyosanız ben müslüman oldum deyin bayram namazlarına gidin, ateist olduğunuzu insanlar bilse nolur bilmese nolur kime ne faydası var.

Sırf ben ateistim diyebilmek için o kadar riskli yaşamaya hiç gerek yok bence,takiyye yapın.

Sitelerde Paylaş

Git içki iç.En kökten çözüm, Konya gibi bir yerde belki dayak falan yiyebilirsin ama en azından davandan vazgeçmessin. :D Bende kandillerde bayramlarda ve ramazanda 1 ay boyunca kesintisiz alkol alıyorum.Hem ramazanın o çekilmez ağırlığını hissetmiyorum hemde çevremdeki salak insanlarla muattap olmak zorunda kalmıyorum.

Herkes senin gibi zengin değil.

Sitelerde Paylaş

ben ramazan başlamadan 1 ay önce evden erzakları yavaş yavaş getiririm işyerine..

kimsenin açmayacağı çekmecelerin arkalarına bunları yerleştiririm..

su şişelerini biriktirip bunları da dolu vaziyette saklarım..

geçen sene gülerken dişimin arasında susamla yakalandım..

o yüzden bu sene çekmeceye küçük bir ayna koymayı planlıyorum..

herkese başarılar..

Sitelerde Paylaş

Ateistligini neden belli etmiyorsun diyen arkadaslari anliyorum (aslinda yari agnostigim), ama ben oyle islemiyorum... Etrafimla barisik olmaya calisiyorum, mumkun oldugu kadar onlari kendi inanclariyla veya kendi inanclarimla yuzlestirmeye calismiyorum. Dinsizlerin yaninda icki de icerim, muslumanlarin yaninda da oruc tutuyormus takliti yaparim.

geçen sene gülerken dişimin arasında susamla yakalandım..

Icimi bulandirdin yav :p Neyse kurdani da olmazsa olmaz listesine ekledim.

Sitelerde Paylaş

Ateistligini neden belli etmiyorsun diyen arkadaslari anliyorum (aslinda yari agnostigim), ama ben oyle islemiyorum... Etrafimla barisik olmaya calisiyorum, mumkun oldugu kadar onlari kendi inanclariyla veya kendi inanclarimla yuzlestirmeye calismiyorum. Dinsizlerin yaninda icki de icerim, muslumanlarin yaninda da oruc tutuyormus takliti yaparim.

Icimi bulandirdin yav :p Neyse kurdani da olmazsa olmaz listesine ekledim.

İlaç kullanıyorum yalanı güzelmiş, troitim var ilaç almam lazım hemde aç durmam yasak zaten falan da de, uyduruktan ilaçlar alıp troit kutusuna koy. Yakınlarına şimdiden doktordan randevu aldım iyi hissetmiyorum yalanına da başla, bilinsin. Öyle bir anda troit oldum dersen yemezler

Sitelerde Paylaş

İlaç kullanıyorum yalanı güzelmiş, troitim var ilaç almam lazım hemde aç durmam yasak zaten falan da de, uyduruktan ilaçlar alıp troit kutusuna koy. Yakınlarına şimdiden doktordan randevu aldım iyi hissetmiyorum yalanına da başla, bilinsin. Öyle bir anda troit oldum dersen yemezler

Aslinda beni yerle bir eden bir hastaliga da yakalanmistim bir kac ay once. Doktor bunun iyilesmesi birkac sene surer dedi diye birseyler de uydurabilirim. Bazi semptomlari hala hissediyorum gibi birseyler diyebilrim. Herkesin onunde yememeye gayret etsem de, bu sefer fazla gizlilik gerekmeyecek. Iste bu. Beni iki uc sene idare edebilecek cozum bu olsa gerek. Allahtan islam kolaylik diniymis yoksa bu tur acik kapilardan faydalanamayacaktik :D. Dedigin gibi thyroid hastaliklari ve diger hormon dengesizlikleri en inandirici.

tarihinde atheos87 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...