Jump to content

Konuşa konuşa nereye kadar?

Recommended Posts

Müslümanlar bu ülkede şeriat kursalar sonra da "beğenmiyen gitsin" deseler ne hissedersin?

Bu ülkede şeriat isteyen müslümanlar azınlıkta, %2 bilemedin 3 onların öyle bir lüksü yok. Anadolu halkının Atatürk devrimleriyle bir sorunu yok.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede şeriat isteyen müslümanlar azınlıkta, %2 bilemedin 3 onların öyle bir lüksü yok. Anadolu halkının Atatürk devrimleriyle bir sorunu yok.

Ya çoğunluk olsaydı? O zaman sana "beğenmiyorsan çek git" deselerdi? Ne hissederdin? Çekip gider miydin sen de?

Sitelerde Paylaş

Türk vatandaşlığını istemiyorlarsa iptal edelim, kendi ülkelerini kursunlar. Herkes için en iyisi bu değilmi.

O zaman muhattap alacağımız birileri de olur, bir askerimizin burnu kanasa hesabını soracağımız birileri olur.

Böyle hayaletlerle savaşmayız. Gerçek bir savaş olur ve savaşın ne olduğunu o zaman anlarlar.

Sitelerde Paylaş

Arkama bile bakmazdım, onurlu olmak bunu gerektirir.

Onurlu olanı Turan Dursun yaptı. Niye gidesin ki? Burasi senin kendi memleketin. O insan adaletsiz bir devlet kuramaz senin tepende. Öyle bir hakkı yok. Çoğunluk diye zulüm yapamaz. Bunu söyleyeceksin. Onurlu bir şekilde mücadele edeceksin.

Devleti İslamcılar ya da milliyetçiler ya da komunistler ele geçirip bir zulüm aygıtı haline getirmeye hakları yoktur. Devlet sadece adalet üzerine kurulduğu zaman devlettir. Aksi halde çetedir.

Bir devlet bir dini, ya da ırkı temel alarak kurulamaz. Diğer dinleri ya da ırkları ikinci sınıf vatandaş yapamaz.

Tabiki PKK'nın yaptığını tasvip etmiyorum. PKK ama zaten komunist devrimci zihniyetten bu şiddet fikrini ve metotunu alıp uyguladı.

Yoksa Kürtler'in hakları da bu ülkede demokrasi kurularak sadece alınabilir. Bu ülkede tek ezilen kesim de Kürtler değildir. Diğer etniklikler de, ve "yanlış" mezhep olarak Aleviler de ikinci sınıf vatandaştır. Türbanlılar da.

Sen diyorsun ki "ben laikim, ben Türküm ve sünniyim, ben çoğunluğum ve burası benim devletim, kimseye hak vermiyoruz, beğenmeyen gitsin." Bunu dediğin anda sen de aynı bir şeriatçı ya da komunist gibi zalim oluyorsun. Devletin de devlet olamıyor malesef. Sırf iğrenç kibrin yüzünden zalim bir yapı kuruyorsun ve diretiyorsun, ve sonunda da ezilen kesimlerin hakkını aramasını da yasak edip şiddete iterek memleketi kaosa sürüklüyorsun.

Eşit vatandaşlığı artık kabul etmeyi öğrenin. Kadınla da eşitsin. Kürtle de eşitsin. Sarıklıyla türbanlıyla da eşitsin. Dağdaki çobanla da eşitsin. Aleviyle de eşitsin. Onlar da vergi veriyor, onlar da askerlik yapıyor. O zaman imtiyaz iddia edecek hiçbir haklı sebebin yok. Yok dersen ki "kurucular Türkler için kurdu burayı" o zaman biz de mecburen ülkenin kuruluş metnini değiştirir, adam gibi birşey yazarız. 12 eylül deki Referandum da bunu göstericez size. Kemalizmi tarihe gömecez.

Sitelerde Paylaş
12 eylül deki Referandum da bunu göstericez size. Kemalizmi tarihe gömecez.

Anayasa mahkemesinin iptal edeceği 2 madde dışında gerisi faso fiso git istediğin kadar evet de. Hiç heveslenme Türkiye var oldukça Kemalist devrim var olacak.

Diğer yazdıkların benim düşüncelerim değil. Üstüme alınmıyorum. Ben kimseden üstünüm demedim, burda yaşayacak olan bu kurallara uyacak dedim.

tarihinde Nevzat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anayasa mahkemesinin iptal edeceği 2 madde dışında gerisi faso fiso git istediğin kadar evet de. Hiç heveslenme Türkiye var oldukça Kemalist devrim var olacak.

Diğer yazdıkların benim düşüncelerim değil. Üstüme alınmıyorum. Ben kimseden üstünüm demedim, burda yaşayacak olan bu kurallara uyacak dedim.

O Referandum Kemalizm'in oylanması haline gelecek. Gör bak sen.

Sitelerde Paylaş

O Referandum Kemalizm'in oylanması haline gelecek. Gör bak sen.

2007 seçimleri de Cumhuriyet veya Şeriat seçimleriydi... Çok safsın, Türkiye'de hiç bir siyasi parti Kemalist devrimi yıkamaz. Adın gibi emin ol. O 2 maddeyi zaten Anayasa Mahkemesi iptal edecek, geriside boş laf. Yine Statükoya devam.

Sitelerde Paylaş

burada da görüldüğü gibi, bir konuda konuşmayı beceremiyorsak cezasını daha ağır bedellerle ödeyeceğiz demektir. bir taraf karşı tarafı yok saydığından karşı taraf kendini göstermek için sağduyudan uzak işlere girişiyor.

bu ülkede beraber yaşadığımıza göre kararları da birlikte almalıyız ve bu kararlar mümkün olduğunca çok kişiyi memnun etmeli.

federal yapı kurulacaksa kurulsun, devlet bölünecekse bölünsün, hatta asıl unsur Kürt kimliği de olabilir. ben bunları savunmuyorum. ama huzur için, adalet ve barış dolu bir ülke için bunlar gerekiyorsa olmalı bence.

mesela kürt sorununu belediyelerin daha güçlendirilmesi ve anadille eğitimin serbest olmasına endeksleyen kürtlere soralım. kürtçe dil, tarih, coğrafya, fizik v.s anlatacak kürtçe var mı?

türkiye iki federasyona bölünecekse doğudaki çoğunluğu arağ olan bölgelerle ilgili olarak nasıl bir çözüm önerileri var v.s.

bunların hiçbirinde bir toplumsal mutabakat yok.

kimi resmi gücü, kimi de illegal gücünü kullanarak karşı tarafı rencide edici adımlar atıyor.

------------------------------------------

freddy,

yakmayı düşündüğün camide insanlar varsa da yakar mısın?

tarihinde suevari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...