Jump to content

Türk televizyonları ve üçüncü sınıf tv programları

Recommended Posts

Bugün bir değişiklik olsun diye oturma odasına geçtim ve evdekilerle beraber tv karşısına oturdum.Acunun sunduğu survivor vardı.Yarışmacılar oturmuşlar,acun da kimin eleneceğini açıklayacak tek tek kutudan oyları çıkarıp okuyor.2 dakikada bir oy çıkarıyor,yavaş yavaş açıyor,bi on saniye oya bakıyor,sonra yarışmacılara bakıyor.Kamera ağlayan kızı gösteriyor Gizemmiş adı.Sonra kamera tekrar acunu gösteriyor.Acun kağıdı yarışmacılara çeviriyor gizem 5 murat 1 diyor.(murat mı mesut mu öyle bişey hatırlamıyorum).Kamera tekrar gizeme dönüyor,gizem ağlıyor.Sonra 5-2 oluyor 5-3 oluyor,6-3 oluyor.Acun diyor ki bu oy gizem çıkarsa gizem elenecek.Bu arada yarım saat falan geçiyor tabi kız durmadan ağlıyor,erkek olan sakin.Ben diyorum ki çıkmaz.O 6-6 olur sonra bir 15 dakka reklam girer ondan sonra açıklanır.Acun oyları açıklamaya devam ediyor üst üste murat çıkıyor 6-6 oluyor ve reklam giriyor.Kardeşim bana bakıyor "Nasıl bildin yaa?" diyor.Diyorum acun bu programı yaparken belirli bir zeka seviyesine sahip kitleyi hedef almış,e programın senaryosu da ona göre.10-0 la gizem elense ne heyecanı kalır?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunlar hep taktik meselesi paypal.

Heyecanı zirveye çekmek sadece bu programlarda yok, maç sunumlarında dahi var.

Dizi reklamlarında var.

Marka reklamlarında var.

Diğer ülkelerin tvlerinde bu kadar heyecanı diri tutmak isteyen reklama denk gelmedim.

Olur olur en fazla yarışma programlarında yapıyorlar, filmlerde yapıyorlar o da normaldir.

Anormal olan her şeyde bu parametreyi kullanmaya çalışmaları...

Sitelerde Paylaş

Bu programlar size çok bile.

Bu forumun en olumlu taraflarından biri ırkçılığa taviz vermemesiydi.Irkçılık artık serbest mi?

Kimyasal Ali'nin kim olduğunu sahiden de bilmiyor mu yöneticiler? Binlerce Iraklı Kürtün katili olan bu adamın adını kendine nick yapan Akhenaton soytarısı gene ağzından pislik saçmaya devam ediyor. En son görüldüğü yerde atılıyordu, fikir değiştirmediniz umarım.

Sitelerde Paylaş

İnternetten istediğim programları indirebildiğim sürece pek televizyon izleme ihtiyacı duymuyorum; hem kalite düşük hem de zırt pırt reklâm. Bu ara maçlar için TRT izliyorum tabii; ama normalde NTV, Cnbc-e ve Digitürk'ün film kanalları dışındaki kanalları izlemem.

Sitelerde Paylaş

İnternetten istediğim programları indirebildiğim sürece pek televizyon izleme ihtiyacı duymuyorum; hem kalite düşük hem de zırt pırt reklâm. Bu ara maçlar için TRT izliyorum tabii; ama normalde NTV, Cnbc-e ve Digitürk'ün film kanalları dışındaki kanalları izlemem.

cnbc-e de high stakes poker vardı bi ara hala devam ediyor mu?

Sitelerde Paylaş
Guest administrator

Bu forumun en olumlu taraflarından biri ırkçılığa taviz vermemesiydi.Irkçılık artık serbest mi?

Kimyasal Ali'nin kim olduğunu sahiden de bilmiyor mu yöneticiler? Binlerce Iraklı Kürtün katili olan bu adamın adını kendine nick yapan Akhenaton soytarısı gene ağzından pislik saçmaya devam ediyor. En son görüldüğü yerde atılıyordu, fikir değiştirmediniz umarım.

Birkaç saat önce atıldı.

Farkedildiği anda atılıyor, neden belirtmeksizin atılamaya da devam edilecek.

Lütfen sizler de raporlayınız.

Sitelerde Paylaş

Bugün bir değişiklik olsun diye oturma odasına geçtim ve evdekilerle beraber tv karşısına oturdum.Acunun sunduğu survivor vardı.Yarışmacılar oturmuşlar,acun da kimin eleneceğini açıklayacak tek tek kutudan oyları çıkarıp okuyor.2 dakikada bir oy çıkarıyor,yavaş yavaş açıyor,bi on saniye oya bakıyor,sonra yarışmacılara bakıyor.Kamera ağlayan kızı gösteriyor Gizemmiş adı.Sonra kamera tekrar acunu gösteriyor.Acun kağıdı yarışmacılara çeviriyor gizem 5 murat 1 diyor.(murat mı mesut mu öyle bişey hatırlamıyorum).Kamera tekrar gizeme dönüyor,gizem ağlıyor.Sonra 5-2 oluyor 5-3 oluyor,6-3 oluyor.Acun diyor ki bu oy gizem çıkarsa gizem elenecek.Bu arada yarım saat falan geçiyor tabi kız durmadan ağlıyor,erkek olan sakin.Ben diyorum ki çıkmaz.O 6-6 olur sonra bir 15 dakka reklam girer ondan sonra açıklanır.Acun oyları açıklamaya devam ediyor üst üste murat çıkıyor 6-6 oluyor ve reklam giriyor.Kardeşim bana bakıyor "Nasıl bildin yaa?" diyor.Diyorum acun bu programı yaparken belirli bir zeka seviyesine sahip kitleyi hedef almış,e programın senaryosu da ona göre.10-0 la gizem elense ne heyecanı kalır?

Acun Ilıcalı gayet aklı başında düzgün bir adamdır,her ne kadar cemaatten olsa da hakkını vermek lazım :)

Medyalar,"pazar"kurumu içinde oluşmuş bir "meslek etiğine" göre çalışan kişilerin oluşturduğu kurumsal düzenlemelerdir.Mesleğinde "başarılı"olmak,geçerli meslek etiğinin ilk ve temel kuralıdır.

"Başarı"ise içinde yaşanılan "pazarın"mantığına göre belirleniyor ve kıstası "satış".

Acun,fragmanlaşmış hayatlarımızın sığlaştırdığı kültür ortamımızın tahlilini yapabilecek kadar akıllı biri ayrıca..

kısaca "satıyor",yani ""başarılı"..

Sitelerde Paylaş

Turkiye'deki tv programları yerlerde sürünüyor olsa da, müthiş seyirci çekiyor. Muhtemelen bu durum ülkenin eğitim seviyesi ile ilgili bir şey. Özellikle gündüz kuşağındaki programlar kalite yönünden rezalet ötesi programlar ama rating rekorları kırılıyor. Her kanalda bir evlendirme programı var. Pavyon konsmatirisi tipinde kadınlar tarafından, iğrenç kahkahalar ve bağrışlar eşliğinde sunulan bu programları bırakın evdeki kadınları, kahvedeki erkekler de hep birlikte izliyorlar. Benim evin karşısında ağır işiten bir herif var, o da bu evlilik programlarının abonesi, sesi sonuna kadar açıyor ve tüm gün bu rezaleti bana da dinletiyor. Ayrıca bir program bitiyor, bir diğeri başlıyor. Herifin evine dayanıp gırtlağını sıkacağım gün yakındır...

3. sınıf ve bitmek bilmez diziler, beş para etmez primetime programları, düşük kalite sinema filmleri yüzünden TV zevkimi kaybettim. Spor programları, bazı CNBC-E dizileri (ki hepsi sezon finali yaptı), haberlerin sadece ilk 5-10 dakikası dışında hiç bir şey seyretmiyorum...

Sitelerde Paylaş

Uydularda internette binlerce kanal varken siz hala yerli televizyon yayınlarını mı izliyorsunuz?

Tamam da kardeşim, dilini anlamadıgın kanallarda harikalar yaratsalar, muhteşem programlar yapsalar bana ne? Bir kaç sene evvel Almanya'daydım, çat pat Almanca bilsem de, yüzü aşkın kanalın olduğu kablodan zerre kadar zevk almıyordum.

Televizyonlardaki hareketler sadece bebekleri etkiler. Çünkü onlar anlatılanları değil, hareketleri takip eder.

Sitelerde Paylaş

Dünyamızı,hayatımızı,kendimizi bile medyaların,Bilinç Endüstrisi'nin bizim için uygun gördüğü anlamsal içerikle tanıyoruz.Kendimizi,hayatımızı bilmede biz bir "özne"değiliz.

İsteklerimiz,arzularımız,başkasına yönelik kıskançlık ya da başkasında oluşturmak istediğimiz "kıskançlık"tutkusu bile bizim dışımızda oluşturulan şeyler.Ama bize ait olduğunu sanıyoruz.

Gündelik rutin kamusal hayat sonrası,rahat etmek huzur bulmak için evimize çekildiğimiz zamanlar bile özgür değiliz aslında."Beyaz diziler ya da tv dizileri"bize zaman ve mekanca çok uzaklarda hazırlanmış şeyler.

Ne biz öykümüzü anlatıyoruz,ne de anlatılan bizim öykümüz :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...