Jump to content

İlginç Fizik Soruları

Recommended Posts

Alsana;vakum kabarcıkları oluştuğu anda,sıvı içersinde çözünmüş halde bulunan gazların basıncı ile vakum kabarcıkları arasında büyük basınç farkı olduğundan,sıvı içerisinde çözünmüş halde bulunan gaz (CO2) vakum kabarcıklarının içine dolar.Bunun sebebi gazların entropinin gereği olarak yüksek düzensizlik halinde bulunmak istemeleridir.Neyse,vakum kabarcıklarının içine dolan CO2 gazı sıvının,şişe dibine çarpmasını yumuşatır;sıkıştırılabilir olduklarından dolayı.Ama şunun ayrımını iyi yapmak lazım gaz halindeki gazlar (ki adı üstünde zaten) sıkıştırılabilir.Sıvı içerisinde çözünmüş gazlar gaz fomunda değildirler artık ve o yüzden sıkıştırılamazlar.

Ve evet ben bir fizik öğrencisiyim ve bu konularda ne kadar iyi olduğumu gayet iyi biliyorum yani kendimi çok iyi biliyorum.Fakat;sizin, benim niteliklerimi sorgulayabilecek bir sıfata sahip olduğunuzu zannetmiyorum.Zira yazdığınız iletilerde ileri sürüğünüz fikirler(bu başlık altında ki diğer iletileriniz de)fizik bilginizin sınırlarını belirlemektedir zaten.Eğer sizi ikna edecekse gidip bir fizik profesörü bulunuz kendinize.

tarihinde Öküz Aleyhisselam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Ö.A.

Son yanıtını gözden geçir.

Neymiş? bira şişesinde aynı deneyi gerçekleştiremememizin nedeni sıkıştırılmış gazmış.

Sıvılaştırılmış gazın, sudan farklı bir davranışı yok ise aynı deneyden aynı sonuç almamız gerekir.

Peki sana aynı deneyin bir başka versiyonunu sorayım.

İçi su dolu bir matara ile aynı deneyi yapmaya kalkıştığımızda ne olur?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Ö.A.

Son yanıtını gözden geçir.

Neymiş? bira şişesinde aynı deneyi gerçekleştiremememizin nedeni sıkıştırılmış gazmış.

Sıvılaştırılmış gazın, sudan farklı bir davranışı yok ise aynı deneyden aynı sonuç almamız gerekir.

Peki sana aynı deneyin bir başka versiyonunu sorayım.

İçi su dolu bir matara ile aynı deneyi yapmaya kalkıştığımızda ne olur?

Sevgiler.

Yaa arkadaş ben sabahtan beri neyi anlatmaya çalışıyorum sen ne diyorsun.Ulan bu örneği doçent ünvanına sahip fizik hocam anlatmış bana sen diyosun ki yok basınçtı yok pascaldı yok son cevabındı.Bre senin aklından zorun mu var.Diyorum ki sana sabahtan beri bir insanın şişenin ağzına uyguladığı basınçlan şişenin kırılmıcanı o basıncın çok yüksek olduğunu.Demiyor muyum şişenin kırılmasının sebebi diye suyun şişenin dibine çarpması diye.Sen bana kalkmış sanki basınçlan şişenin kırıldığını ben iddia edermişim gibi diyorsun ki "Son yanıtını gözden geçir.Neymiş? bira şişesinde aynı deneyi gerçekleştiremememizin nedeni sıkıştırılmış gazmış.Sıvılaştırılmış gazın, sudan farklı bir davranışı yok ise aynı deneyden aynı sonuç almamız gerekir." Afedersin ama fizikten bir b.k çaktığın yok burda bana neyi ispatlamaya kalkıyorsun?Bir kere o sıvılaştırılmış gaz değil sıvı içinde çözünmüş gazdır.Her hangi bir üniversitenin fizik lisans bölümünü bitirdikten sonra gel bu başlık altında konuş

Sitelerde Paylaş

Öküz aleyhisselam.

Bu deneyi sana doçent hocan anlatmış ama sen adın ile barışık olduğun için deneyi öküz kafan ile anlamışsın.

Diyorum ki sana sabahtan beri bir insanın şişenin ağzına uyguladığı basınçlan şişenin kırılmıcanı o basıncın çok yüksek olduğunu.Demiyor muyum şişenin kırılmasının sebebi diye suyun şişenin dibine çarpması diye.

Bre öküz. Şişe ağzına kadar dolu, suyun şişenin dibine çarpması ne demek?

Sanki su şişenin içinde hareket ediyor da gidip şişenin dibine çarpıyor. Hareket eden su değil uyguladığın basınç.

Şişenin ağzına uyguladığın basınc tüm şişenin iç yüzüne yansıyor ve şişenin gövdesi bu basınca dayanamayıp patlıyor.

Doğrusu adını güzel koymuşsun sana yakışıyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Öküz aleyhisselam.

Bu deneyi sana doçent hocan anlatmış ama sen adın ile barışık olduğun için deneyi öküz kafan ile anlamışsın.

Bre öküz. Şişe ağzına kadar dolu, suyun şişenin dibine çarpması ne demek?

Sanki su şişenin içinde hareket ediyor da gidip şişenin dibine çarpıyor. Hareket eden su değil uyguladığın basınç.

Şişenin ağzına uyguladığın basınc tüm şişenin iç yüzüne yansıyor ve şişenin gövdesi bu basınca dayanamayıp patlıyor.

Doğrusu adını güzel koymuşsun sana yakışıyor.

Sevgiler.

Bre akılsız gerizekalı,videoyu aç bi düzgünce izle bakalım 0.26 anından itibaren adam şişeden ne döküyo dışarıya ki masanın üstünde ki şişelere dikkatli bakarsan hiç birinin ağzına kadar su dolu olmadığını görürsün. 1.41 anından itibarende gözlerinin içine sokarak bak ekrana su dolu şişenin dibinde oluşan hiç yoktan yere gelen o vakum boşlukları nereden geliyor.sana diyorum ki şişe,içindeki sudan önce hareket etmee başlıyo o yüzden vakum kabarcıkları oluşuyo diye sonrada su şişenin dibine çarpıyo diye.Bu konular ortaokuda öğrendiğin fizikle açıklanmaz bunu öğretemiyoruz yarım akıllılara malesef.

Sitelerde Paylaş

Bre akılsız gerizekalı,videoyu aç bi düzgünce izle bakalım 0.26 anından itibaren adam şişeden ne döküyo dışarıya ki masanın üstünde ki şişelere dikkatli bakarsan hiç birinin ağzına kadar su dolu olmadığını görürsün. 1.41 anından itibarende gözlerinin içine sokarak bak ekrana su dolu şişenin dibinde oluşan hiç yoktan yere gelen o vakum boşlukları nereden geliyor.sana diyorum ki şişe,içindeki sudan önce hareket etmee başlıyo o yüzden vakum kabarcıkları oluşuyo diye sonrada su şişenin dibine çarpıyo diye.Bu konular ortaokuda öğrendiğin fizikle açıklanmaz bunu öğretemiyoruz yarım akıllılara malesef.

Bre öküz, ağzına kadar su dolu olmayan şişelerde bahsettiğimiz olay gerçekleşmez.

Ne diyorsun. (bak ben senin gözüne sokayım.) SU DOLU ŞİŞENİN DİBİNDE OLUŞAN

vakum boşluğu. Demek ki olay su dolu şişede gerçekleşiyor.

Vakum boşluğu her zaman her yerde oluşturulabilir. Ağzı kapalı bir enjektörün pistonunu çekersen enjektörün içinde vakum oluşur. bir atmosfer basıncı geçen her negatif basınç ile vakum oluşturulabilir. Şişeyi parçalayan vakum değil. Vakum dış ortama göre negatif basınç demektir. Halbuki burada şişenin ağzına yapılan ani bir vuruş pozitif bir basınç ortaya çıkarmakta ve bu basınç sıvıların niteliğinden dolayı tüm iç yüze yansıyarak şişeyi patlatmaktadır. Patlamadan önce ortaya çıkan vakum kabarcıkları şişenin dibinden yansıyan basıncın geri tepmesi ile oluşur, kısa bir dönemdir, şişeyi patlatan etken değildir.

Sen çağır o doçent hocanı bu başlığı okusun.

Konuya açıklık getirsin.

Sen madem konuyu iyi biliyorsun. Şu durumlarda ne olur açıkla.

Şişe değil matara olursa veya

Plastik pet şişe olursa ne olur?

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bre öküz, [b]ağzına kadar[/b] su dolu olmayan şişelerde bahsettiğimiz olay gerçekleşmez.

Bak sen şu Allah'ın işine :p ,peki videodaki şişeler nasıl patlıyor? Ağzına kadar su dolu olmayan şişe nasıl patlar,bi anlat da bilelim aq.

Ne diyorsun. (bak ben senin gözüne sokayım.) [b]SU DOLU ŞİŞE[/b]NİN DİBİNDE OLUŞAN

Videoyu bir kere daha izle, 0.26 anında adam şişenin içinden suyun bir kısmını dökmüyor mu bi söyle bakalım.

Vakum boşluğu her zaman her yerde oluşturulabilir. Ağzı kapalı bir enjektörün pistonunu çekersen enjektörün içinde vakum oluşur. bir atmosfer basıncı geçen her negatif basınç ile vakum oluşturulabilir.

Sen vakumu nereye oluşturuyon aq öle kolay mı sanıyosun.Hiç bir kompresör o şişenin dibindeki gibi kusursuz bir vakum kabarcığı oluşturamaz.

Patlamadan önce ortaya çıkan vakum kabarcıkları şişenin dibinden yansıyan basıncın geri tepmesi ile oluşur, kısa bir dönemdir, şişeyi patlatan etken değildir.

Şişenin dibinden yansıyan basınç nasıl oluyormuş bi anlat hele saf arkadaşım benim.

Şişeyi parçalayan vakum değil.

la y.rraam biz nediyos kaç sayfadır?Şişeyi kıran vakum değil elbet,vakumun etkisi ile(ki vakum etkisini oluşturan atmosfer basıncı)suyun şişenin dibine çarpması şişeyi kıran.

[b]Vakum dış ortama göre negatif basınç demektir.[/b]  Halbuki burada şişenin ağzına yapılan ani bir vuruş pozitif bir basınç ortaya çıkarmakta ve bu basınç sıvıların niteliğinden dolayı tüm iç yüze yansıyarak şişeyi patlatmaktadır.

Bi kere bilgin olsun vakum dediğin şey negatif basınç değildir.vakum ortamında basınç değeri sıfırdır.Madem o kadar biliyon hesapla bakalım şişenin ağzına uygulaman gereken basıncı da görelim.Hem kendin söylediydin önceki yazılarında basıncın etkisi ile kırılan şişe dibinden değil yan yüzeylerinden patlar diye,videoda neden şişenin dibi yere doğru fırlıyor?

Ulan demogojinin alasını yaptın aq.Bu bahsedilen etki cam gibi sert ve kırılgan cisimlerde gözlenir.Plastik şişede bi bok göremezsin veya matarada.Madem basıncın etkisi ile patlıyo plastik şişeyi patlat bakalım.

Ve ayrıca senin mesleğini merak ediyorum ne işle uğraşırsın sen burada trollük yapmaktan başka?

Al sana videonun linki bi daha veriyorum izle =>

Sitelerde Paylaş

Yeterli ingilizceye sahip isen videonun 2.20 zamanında geçen konuşmaları dinle,şöyle diyor ecnebi,"The water is seperating form the bottle and join back to ııh realy realy high velocity..."

Sitelerde Paylaş

Bre öküz, [b]ağzına kadar[/b] su dolu olmayan şişelerde bahsettiğimiz olay gerçekleşmez.

1-Bak sen şu Allah'ın işine :p ,peki videodaki şişeler nasıl patlıyor? Ağzına kadar su dolu olmayan şişe nasıl patlar,bi anlat da bilelim aq.

Ne diyorsun. (bak ben senin gözüne sokayım.) [b]SU DOLU ŞİŞE[/b]NİN DİBİNDE OLUŞAN

2-Videoyu bir kere daha izle, 0.26 anında adam şişenin içinden suyun bir kısmını dökmüyor mu bi söyle bakalım.

Vakum boşluğu her zaman her yerde oluşturulabilir. Ağzı kapalı bir enjektörün pistonunu çekersen enjektörün içinde vakum oluşur. bir atmosfer basıncı geçen her negatif basınç ile vakum oluşturulabilir.

3-Sen vakumu nereye oluşturuyon aq öle kolay mı sanıyosun.Hiç bir kompresör o şişenin dibindeki gibi kusursuz bir vakum kabarcığı oluşturamaz.

Patlamadan önce ortaya çıkan vakum kabarcıkları şişenin dibinden yansıyan basıncın geri tepmesi ile oluşur, kısa bir dönemdir, şişeyi patlatan etken değildir.

4-Şişenin dibinden yansıyan basınç nasıl oluyormuş bi anlat hele saf arkadaşım benim.

Şişeyi parçalayan vakum değil.

5-la y.rraam biz nediyos kaç sayfadır?Şişeyi kıran vakum değil elbet,vakumun etkisi ile(ki vakum etkisini oluşturan atmosfer basıncı)suyun şişenin dibine çarpması şişeyi kıran.

[b]Vakum dış ortama göre negatif basınç demektir.[/b]  Halbuki burada şişenin ağzına yapılan ani bir vuruş pozitif bir basınç ortaya çıkarmakta ve bu basınç sıvıların niteliğinden dolayı tüm iç yüze yansıyarak şişeyi patlatmaktadır.

6-Bi kere bilgin olsun vakum dediğin şey negatif basınç değildir.vakum ortamında basınç değeri sıfırdır.Madem o kadar biliyon hesapla bakalım şişenin ağzına uygulaman gereken basıncı da görelim.Hem kendin söylediydin önceki yazılarında basıncın etkisi ile kırılan şişe dibinden değil yan yüzeylerinden patlar diye,videoda neden şişenin dibi yere doğru fırlıyor?

7-Ulan demogojinin alasını yaptın aq.Bu bahsedilen etki cam gibi sert ve kırılgan cisimlerde gözlenir.Plastik şişede bi bok göremezsin veya matarada.Madem basıncın etkisi ile patlıyo plastik şişeyi patlat bakalım.

8-Ve ayrıca senin mesleğini merak ediyorum ne işle uğraşırsın sen burada trollük yapmaktan başka?

9-Al sana videonun linki bi daha veriyorum izle =>

Bre öküz. Alıntıladığın cümle ne?

Bre öküz, ağzına kadar su dolu olmayan şişelerde bahsettiğimiz olay gerçekleşmez.

Sen ne soruyorsun.
Ağzına kadar su dolu olmayan şişe nasıl patlar,bi anlat da bilelim

1-Bre öküz patlamaz dedik ya!

2-Şişenin bir kısmını niçin döküyor? Bilmiyorum. Zira benim ingilizcem yok. Sen anlat öğrenelim. Yarısına kadar dökse olay gerçekleşir mi?

3-Konu kusursuz bir şekilde vakum oluşturmak değil. Şişe dibinde vakum kabarcıkları oluşuyor. kusurlusu kusuzsuzu göreceli bir şeydir.

4-Kapalı kaplardaki su veya metalik yağların bir yüzeyine yapılan basınç bütün yüzeylere yansır. Nasıl yansıdığını sen bul ve öğren.

5-Şişe ağzına kadar dolu, içinde atmosfer basıncı ne arar. Şişe dolu olduğuna göre atmosfer basıncı dış yüzeyler için sözkonusu edilebilir. İçerde oluşan vakum kabarcıklarının atmosfer basıncı ile ilgisi yoktur. Atmosfer basıncı ile mukayese edilebilir ama ilgisi yoktur.

6-Dış ortamdan bağımsız vakum elde edilemez. Dış ortam dikkate alındığında vakumdaki basınç negatiftir. Bu nedenle bira deneyinde negatif basınç gazı açığa çıkarıyor ve gaz da vakumu dolduruyor. Şişenin ağzına uygulanan basınç şişenin en zayıf bölgesini patlatacak düzeyde olması gerekir. En zayıf bölgesi de gövdesidir. Her şişe de farklı bir basınç gerekir. Şişenin dibinin yere doğru fırlaması yerçekimi iledir. Şişenin dibi yukarıda olsa aşağıdan yukarıya vuruş yapılsa dibinin fırmaladığını görürsün. Şişenın gövdesi kırılır dibi yukarı fırlamaz aşağı düşer.

7- Sorumun yanıtı bu değil. Bu sezgisel bir yanıt. Gerekli basınç uygulanırsa, matara da patlar, pet şişe de. Patlamaması insanın kol gücü ile oluşturacağı basıncın bunları patlatmaya yeterli olmayacağı içindir. Matarada vurarak uyguladığın basınç mataranın içinden aynen geri yansır. Pet şişe de ise şişe elastik olduğu için uyguladığın basınç şişeyi genişletir ve buradaki basınç da geri yansır.

8-Bre öküz yarım yamalak bilgin ile bilim forumunda ne caka satıyorsun. Hele bi okulunu bitir, fiziği özümse sonra gel buralarda ahkam kes.

9-Videoyu, konuyu özümseyinceye kadar birkaç kez sen izle. Anlayınca gel forumdaşlardan özür dile.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bre öküz, ağzına kadar su [b]dolu olmayan[/b] şişelerde bahsettiğimiz olay gerçekleşmez.

Bunu söyleyen sen değil miydin?Lafı daha fazla uzatma artık.Videoda adam bariz bir şekilde suyu döküyor şişenin içinden.Eğer senin dediğin gibi basınçla alakalı bir durum söz konusu olsaydı videodaki olayı böyle izleyemezdik,şişe kırılmazdı.Ama bu olay basınçla alakalı olmadığı için ağzına kar dolu olmayan şişe kırılabiliyor.

1-Bre öküz patlamaz dedik ya!

Madem patlamaz diyorsun ulan video da nasıl patlıyor peki ağzına kadar dolu olmayan şişe?Şimdi kalkıp ta bu iddiandan dönme hiç,bariz bir şekilde söylediğinin aksi yapılıyor videoda.

Dahası burada ikizimizin arasında(senin fizik ile ilgili her hangi bir işle uğraştığını hiç sanmıyorum) fizik öğrenimi gören ben isem eğer;sen kalıpta liseden,orta okuldan kalma bilgilerin ile bana ahkam kesemezsin.O kadar iddialısın madem,iddianın matematiksel ispatını yapıp koyarsın buraya.Benim iddiamın geçersiz önermelerini de teker teker incelersin burada.

Sitelerde Paylaş

Öküz aleyisselam,

Şişenin ağzını biraz boşaltmanın esprisi şu; Eğer şişe tümü ile dolu olsa, tıpkı pascal deneyinde (fıçı ağzına konan boru) olduğu gibi yapılan basınç şişe içine iletilmeden ağzının kenarlarından dışarı kaçmasını önlemek içindir. çok az bir miktar 0,5-1 mm kadar bir boşluk bırakılıyor ki uygulanan basınç kenarlardan dışarı kaçmasın tümü ile şişe içine yansısın. Bu kadar küçük bir boşluktaki hava uygulanan basıncı hafifletmeye yetmez. Eğer boşluk çok fazla ise örneğin, 1-2 cm veya daha fazla bu kez buradaki hava sıkışarak şişe ağzına yapılan basıncı şişe içine yansıtmaz.

Sen şişe ağzında bırakılan küçük boşluğa takılıp kaldın. Meselenin özünü gözden kaçırıyorsun. Meselenin özü şişe ağzına vurma ile ani bir basınç yapmaktır.

Veee şişeyi patlatan bu basınçtır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

bu arada ışık hızı sorusunun cevabı göremeyiz olacaktı. çünkü ışığın hızı hareketli bir ışık kaynağı ile artırılamaz. yani 200 ile giden bir arabanın farını yaksak bile ışığın yeni hızı (ışığın hava içindeki hareket hızı+200km/s) olamaz. bu yüzden cismi göremeyiz.

Sitelerde Paylaş

Artık komik olmaya başladın bilesin.İnsaf bre allahsız seni orda ne milimetresi,herif resmen 3 santim boşluk bırakıyo.Olayı buraya çeken sensin sonrada bana takılıp kaldın diyosun.Yani sırf gururundan mıdır nedir artık pascal deneyini bile evirip çevirip bir şekilde uydurmaya çalışıyorsun.Bu arada harbiden merak ettim ne işle uğraşıyon kardeş sen?

Sitelerde Paylaş

Tüm akışkanlar, belirli ölçülerde sıkıştırılabilirdir, yani yüksek basınç altında sıkışırlar, su ve madeni yağda sıkıştırılabilirlik oranı çok düşüktür ama sıfırdan büyük bir değerdir. Gazlar da ideal gaz denklemine göre sıkıştırılabilirdir.

Bu videodaki olayın açıklaması şudur:

Adam şişenin kapağına vurduğu anda şişenin içinde bulunan havaya bir basınç dalgası gönderir. Yani hızla gelen eli ile bir miktar daha havayı şişenin içine sokarak şişedeki hava moleküllerini yukarıdan aşağıya doğru sıkıştırır. Şişenin içinde ilerleyen basınçlı hava dalgası suyun yüzeyine ulaşır ve su molekülleri ile çarpışır. Bu da basınç dalgasının havadan suya iletilmesi demektir. Su molekülleri de aynı şekilde bu sıkıştırılmış basınç dalgasını şişenin dibine doğru taşır. 

Şişenin dibi ile karşılaşan basınçlı su artık daha fazla ilerleyemez ve kazanmış olduğu Momentum'u şişenin dibine aktarır, bu da şişenin dibinde bir pozitif basınç oluşturur, kuvvet etkimesine neden olur ve şişe kırılır

Filmde oluşan vakum kabarcıklarının nedeni de budur. Aşağı doğru ilerleyen sıkışmış su molekülleri, yani yüksek basınçlı su dalgası, şişenin dibi ile karşılaştığında tıpki duvara çarpıp dönen bir top gibi tekrar hızla şişenin yüzeyine doğru döner ve bu da şişenin dibinde bir vakum alanı oluşturur. Gözlenen vakum kabarcıklarının nedeni budur.

Aynı durum birada neden yaşanmaz veya yaşanması için daha yüksek hızda vurulması gerekir?

Çünkü bira içinde çözünmüş karbondioksit gazı bulunur ve gazlar sıvılara göre daha fazla sıkıştırılabilirdir. Şişenin dibi ile karşılaşan sıvıdaki basınç dalgası geri dönerken momentumunun bir kısmını da kendi içinde bulunan karbondioksiti sıkıştırmak için kullanacaktır. Bu da şişenin dibine etkiyen kuvvetin daha düşük olması demektir. Bunu patlamış bir topun cama çarpmasına benzetebiliriz. Patlamış top kendi içinde esneyeceğinden camı kırmaz.

Sitelerde Paylaş

bu arada ışık hızı sorusunun cevabı göremeyiz olacaktı. çünkü ışığın hızı hareketli bir ışık kaynağı ile artırılamaz. yani 200 ile giden bir arabanın farını yaksak bile ışığın yeni hızı (ışığın hava içindeki hareket hızı+200km/s) olamaz. bu yüzden cismi göremeyiz.

evet banada öğretilen şey böyle ...

ama açıklaması nedir bilmiyorum?

Neden 200 km/saat hızla giden arabanın hızı,arabanın farından çıkan ışığın hızına eklenmiyor?

Işığın hızı niçin sabit ve neden arttırılamıyor?

Sitelerde Paylaş

Bak öküz aleyisselam. Olayı bilelimöğrenelim güzelce açıklamış.

Demek ki neymiş. Önce havaya bir basınç dalgası gönderiyorsun, sonra bu hava basıncı suya iletiyor, su da bu dalgayı şişenin dibine iletiyor. dibe çarpıp geri dönen basınç dalgası vakum yaratıyor ve akabinde şişe kırılıyor.

Demek ki şişeyi kıran etken şişe ağzına uygulanan basınç dalgası.

Şimdi kafamı kurcalayan şey şu. Neden önce havaya basınç uygulanıyor da direkt suya uygulanınca bu basınç dalgası aynı sonucu vermiyor?

Işık hızı kaynağından bağımsız ilerler.

Işığın kaynağından bağımsız olmasını bizim mantık ve sağduyumuz açıklamaya yetmiyor. Işık hızında ilerleyen bir otomobilin farlarından çıkan ışık, yine ışık hızında ilerliyor. İlginç bir durumdur bu. Kaynağından çıkan ışık hızı kaynağa değil de sanki ortama mal oluyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yaa arkadaşım senin akışkan mekaniği denilen şeyden haberin var mı? Havadan suya iletilen basınç dalgası dediğin şeyin suya geçince zayıfladığını bilmiyorsan eğer git bir zahmet akışkan mekaniği öğren.Bunun örneklerini lisede dalgalar konusunda bile işliyorlar.Biri bir tarafından bir şey sallıyor,çok bilen diğerleri de peşinden gidiyor.Nasıl insanlarsınız siz böle!?Neye inanıyorsanız inanın size laf anlatmaya çabalamıcam.Doğrusunu bilip bilmemeniz beni hiç ilgilendirmiyor.

Sitelerde Paylaş

2000m. yüksekliğindeki bir binada en alttan en üste çıkmak için nasıl bir ulaşım sistemi önerirsiniz?

Çok yüksek binalar var. 2 km yüksekliğinde bir bina inşa edilebilir.

Onlarda en alttan en üste çıkmak için asansör kullanılıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...