Jump to content

İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

Recommended Posts

Adamın bir ordusu var hayvanlardan ve inlerden oluşuyor. Adam kuşlarla konuşuyor. Ses telleri olmayan bir karınca da diğer karıncalarla konuşuyor. Adam karıncanın diğer karıncalara söylediklerini duyuyor. Bütün bu şeyler hangi masal kitabında geçiyor?

NEML

15 Yemin olsun, biz, Davûd'a da Süleyman'a da bir ilim verdik. Onlar şöyle dediler: "Bizi, mümin kullarının bir çoğundan üstün kılan Allah'a hamd olsun."

16 Süleyman, Davûd'a mirasçı oldu ve şöyle dedi: "Ey insanlar, bize kuşların dili öğretildi ve bize herşeyden biraz verildi. Kuşkusuz bu, apaçık lütfun ta kendisidir."

17 Cinlerden, insanlardan ve kuşlardan orduları, Süleyman'ın huzurunda bir araya getirildi. Onlar, düzenli bir biçimde sevk ediliyorlardı.

18 Karınca vadisine geldiklerinde bir karınca şöyle seslendi: "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin ki, Süeyman ve orduları farkında olmayarak sizi ezmesinler."

19 Bunun üzerine Süleyman, karıncanın sözüne güldü ve dedi: "Rabbim, bana ve ebeveynime lütfettiğin nimetine şükretmeme, hoşnut olacağın hayırlı ve barışçıl bir iş yapmama imkân ver. Ve rahmetinle beni iyilik ve barışı seven kullarının arasına sok."

20 Kuşları teftiş etti de dedi ki: "Hüdhüd'ü neden göremiyorum, yoksa kayıplara mı karıştı?"

21 "Ona acımasızca azap edeceğim, beki de onu boğazlayacağım; yahut da bana mutlaka açık bir kanıt getirecek."

22 Az sonra Hüdhüd gelip şöyle dedi: "Senin fark edemeyeceğin bir şeyi fark ettim ve sana Sabâ'dan parlak bir haber getirdim."

23 "Sabâlılara hükmeden bir kadın buldum. Kendisine herşeyden bir pay verilmiş, kocaman bir tahtı var."

Adamın teki yüz yıl uyuyor. Uyanıyor bir bakıyor o ne eşeği iskelet olmuş. Ama o iskeletin üstü etle kaplanıyor hoop al sana yeniden eşşek.

BAKARA SURESİ: 259 Ya şu kişi gibisini görmedin mi? Çatıları çökmüş, duvarları-damları yere inmiş bir kente uğramıştı da şöyle demişti: "Allah şurayı ölümünden sonra nasıl hayata kavuşturacak?" Bunun üzerine Allah, o kişiyi yüz yıllık bir süre için öldürmüş, sonra diriltmişti. "Ne kadar bekledin?" demişti. "Bir gün veya günün bir kısmı kadar bekledim." dedi. "Hayır, dedi, aksine sen, yüz yıl kaldın. Yiyeceğine, içeceğine bak! Henüz bozulmamış. Eşeğine bak! Seni insanlara bir ibret yapalım diyedir bu. Kemiklere bak, nasıl yerli yerince düzenliyoruz onları ve sonra et giydiriyoruz onlara." İş kendisi için açıklık kazanınca şöyle dedi o: "Allah'ın her şeye kadir olduğunu biliyorum."

Gökyüzü de Dünya'yı saran gaz tabakası değil de kafamızın üstünde duran bir dekor o dekoru Allah elinden bir bıraksa kafamıza düşer.

HACC - 65 Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

İşte yüzyıllar boyu bu masallarla insan aklının ırzına geçildi. Bunlara inandırılıp beyinleri dumura uğratılan insanlar güdüldü. Bazı aklı başında insanlar "olur mu öyle şey hiç" dedi, inanmadı diye öldürüldü. Yahu bunlar mı Allah sözü? Tanrı sözünü bırak aklı başında bir insanın sözü olabilir mi bunlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yahu bunlar mı Allah sözü? Tanrı sözünü bırak aklı başında bir insanın sözü olabilir mi bunlar?

Her zaman söylediğim buydu.

Dinlerin sonu geldiğinde insanların "bunlara nasıl inanmışlar" diyeceği inanışlar arasında islam ve kuran bir numara olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Dinlerin sonu geldiğinde ........

Siz de sonları gelecek diye umuyor olmalısınız..Ben de çok umutlanıyorum..Muhammed çok hırslı olduğundan "son peygamberim" diyerek kesip atmasaydı halimiz ne olurdu?.Daha kaç tane din ve peygamberle uğraşıyor olurduk kimbilir..İnsanlık bu gafletten uyandığında geriye scientology,marduk benzeri küçük ve çelimsiz tarikatlar kalır geriye diye düşünüyorum.Onlar da pek bağlayıcı olmazlar ve derin bir oh çeker insanlık..

Sitelerde Paylaş

Dinlerin sonu geldiğinde insanların "bunlara nasıl inanmışlar" diyeceği inanışlar arasında islam ve kuran bir numara olacaktır.

Azteklerin tanrilara cocuklarini kurban etmesi bugun bize ne kada aptalca geliyorsa.. 1000 yil sonrada muslumanlarin tanrilarina hayvan kesmesi o kadar aptalca gelecek... ama o zamanda tanrilarina uzayli kurban edenler mutlaka cikacaktir..

bir ara "kurban" kavramini ve tarihcesini arastirmistim.. sadece islamin degil hemen cogu kulturun bir parcasi olmus bir rituel.

olumden sonra hizmete devam etsin diye hizmetcilerini kesen krallar olmus, yanardagi tanri agzi sanip kusmasin diye bakire kizlari atanlar olmus.. gunumuzde ne yazikki sadece muslumanlar bu ilkel gelenege devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Kutsal kitaptan değerli bir dumur Ayeti:

Lokman-19 Yürüyüşünde tabii ol. Sesini alçalt. Çünkü seslerin en çirkini herhalde eşeklerin sesidir!

burda hayvan karsıtlığı , hakir görme izlenimi alıyorum , hemde din kitabında , cok yazık..

Sitelerde Paylaş

Gökyüzü de Dünya'yı saran gaz tabakası değil de kafamızın üstünde duran bir dekor o dekoru Allah elinden bir bıraksa kafamıza düşer.

HACC - 65 Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir.

Evet gökyüzünün direksiz durması Muhammed'e çok ilginç görünüyordu belli ki:

Rad 2
. Görmekte olduğunuz gökleri
direksiz olarak yükselten
, ..

Lokman 10
. O, gökleri görebildiğiniz
bir direk olmaksızın
yarattı,

Bu gökyüzü öyle birşey ki yarılabiliyor, çatlayabiliyor, ya da dürülebiliyor:

Kaf 6.
Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki, onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız!
Onda hiçbir çatlak da yok.

İnfitar 1
.
Gökyüzü yarıldığı zaman,

Zümer 67.
Onlar Allah'ı hakkıyla tanıyıp bilemediler. Kıyamet günü bütün yeryüzü O'nun tasarrufundadır.
Gökler O'nun kudret eliyle dürülmüş olacaktır.
O, müşriklerin ortak koşmalarından yüce ve münezzehtir.

Sitelerde Paylaş

Evet gökyüzünün direksiz durması Muhammed'e çok ilginç görünüyordu belli ki:

Rad 2
. Görmekte olduğunuz gökleri
direksiz olarak yükselten
, ..

Lokman 10
. O, gökleri görebildiğiniz
bir direk olmaksızın
yarattı,

Bu gökyüzü öyle birşey ki yarılabiliyor, çatlayabiliyor, ya da dürülebiliyor:

Kaf 6.
Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki, onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız!
Onda hiçbir çatlak da yok.

İnfitar 1
.
Gökyüzü yarıldığı zaman,

Zümer 67.
Onlar Allah'ı hakkıyla tanıyıp bilemediler. Kıyamet günü bütün yeryüzü O'nun tasarrufundadır.
Gökler O'nun kudret eliyle dürülmüş olacaktır.
O, müşriklerin ortak koşmalarından yüce ve münezzehtir.

Tevrat'ta gökyüzünü tutan direklerden bahsedilir. Buna karşı yazılan bir ayet. Aynı şekilde Allah'ın 6 günde yaratıp da 7. günde dinlendiğini de reddeder. Allah eksiklerini son kitabında düzeltmeye çalışmış. Ama başaramamış. Yine masal yine masal...

Sitelerde Paylaş

Allah eksiklerini son kitabında düzeltmeye çalışmış. Ama başaramamış. Yine masal yine masal...

Ama kitabı çok satıyor, güzel getirisi var.Yan ürünlerle birlikte iyi bir pazarlama kitleleri zengin edebiliyor.

Ben başarılı buldum allahı :D

Sitelerde Paylaş

Ama kitabı çok satıyor, güzel getirisi var.Yan ürünlerle birlikte iyi bir pazarlama kitleleri zengin edebiliyor.

Ben başarılı buldum allahı :D

Evet matbaa yaygınlaştığından beri en uzun süre best seller olan nadir kitaplardan. İncil, Tevrat da diğerleri. Ondan önce de oldukça iyi okunuyordu.

Şimdi Allah'ın 23 senede Arapça olarak zar zor indirdiği kitabı bir kaç saniyede ve her dilde hızlıca indirebiliyoruz.

Allah bu zamanda yaşasaydı kesinlikle internetle yollardı vahiylerini.

:lol:

Sitelerde Paylaş

burda hayvan karsıtlığı , hakir görme izlenimi alıyorum , hemde din kitabında , cok yazık..

Allah hem yaratıyor,hem de yarattığını da kötülüyor

ilginç,bunu ancak bir insan yapabilir

Nisa suresi baştan sona korkunç bir komedi...

ya Ahzap süresi

tarihinde aragon68 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...
On 01.07.2010 at 22:27, yucemanitu yazdı:

Adamın bir ordusu var hayvanlardan ve inlerden oluşuyor. Adam kuşlarla konuşuyor. Ses telleri olmayan bir karınca da diğer karıncalarla konuşuyor. Adam karıncanın diğer karıncalara söylediklerini duyuyor. Bütün bu şeyler hangi masal kitabında geçiyor?

NEML

15 Yemin olsun, biz, Davûd'a da Süleyman'a da bir ilim verdik. Onlar şöyle dediler: "Bizi, mümin kullarının bir çoğundan üstün kılan Allah'a hamd olsun."

16 Süleyman, Davûd'a mirasçı oldu ve şöyle dedi: "Ey insanlar, bize kuşların dili öğretildi ve bize herşeyden biraz verildi. Kuşkusuz bu, apaçık lütfun ta kendisidir."

17 Cinlerden, insanlardan ve kuşlardan orduları, Süleyman'ın huzurunda bir araya getirildi. Onlar, düzenli bir biçimde sevk ediliyorlardı.

18 Karınca vadisine geldiklerinde bir karınca şöyle seslendi: "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin ki, Süeyman ve orduları farkında olmayarak sizi ezmesinler."

19 Bunun üzerine Süleyman, karıncanın sözüne güldü ve dedi: "Rabbim, bana ve ebeveynime lütfettiğin nimetine şükretmeme, hoşnut olacağın hayırlı ve barışçıl bir iş yapmama imkân ver. Ve rahmetinle beni iyilik ve barışı seven kullarının arasına sok."

20 Kuşları teftiş etti de dedi ki: "Hüdhüd'ü neden göremiyorum, yoksa kayıplara mı karıştı?"

21 "Ona acımasızca azap edeceğim, beki de onu boğazlayacağım; yahut da bana mutlaka açık bir kanıt getirecek."

22 Az sonra Hüdhüd gelip şöyle dedi: "Senin fark edemeyeceğin bir şeyi fark ettim ve sana Sabâ'dan parlak bir haber getirdim."

23 "Sabâlılara hükmeden bir kadın buldum. Kendisine herşeyden bir pay verilmiş, kocaman bir tahtı var."

Adamın teki yüz yıl uyuyor. Uyanıyor bir bakıyor o ne eşeği iskelet olmuş. Ama o iskeletin üstü etle kaplanıyor hoop al sana yeniden eşşek.

BAKARA SURESİ: 259 Ya şu kişi gibisini görmedin mi? Çatıları çökmüş, duvarları-damları yere inmiş bir kente uğramıştı da şöyle demişti: "Allah şurayı ölümünden sonra nasıl hayata kavuşturacak?" Bunun üzerine Allah, o kişiyi yüz yıllık bir süre için öldürmüş, sonra diriltmişti. "Ne kadar bekledin?" demişti. "Bir gün veya günün bir kısmı kadar bekledim." dedi. "Hayır, dedi, aksine sen, yüz yıl kaldın. Yiyeceğine, içeceğine bak! Henüz bozulmamış. Eşeğine bak! Seni insanlara bir ibret yapalım diyedir bu. Kemiklere bak, nasıl yerli yerince düzenliyoruz onları ve sonra et giydiriyoruz onlara." İş kendisi için açıklık kazanınca şöyle dedi o: "Allah'ın her şeye kadir olduğunu biliyorum."

İşte yüzyıllar boyu bu masallarla insan aklının ırzına geçildi. Bunlara inandırılıp beyinleri dumura uğratılan insanlar güdüldü. Bazı aklı başında insanlar "olur mu öyle şey hiç" dedi, inanmadı diye öldürüldü. Yahu bunlar mı Allah sözü? Tanrı sözünü bırak aklı başında bir insanın sözü olabilir mi bunlar?

Güncel

Sitelerde Paylaş

ya bu  ayete ne demeli?,  :lol: insan aklını zorluyor,  Bakara 138. “Biz Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

bu nasıl bir kafa yahuu?  bu ayetler yazılmadan, önce deve sidiği ve zem  zem  şarabımı içildi......

ayık kafayla böyle yazamazsınız imkansız..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

ya bu  ayete ne demeli?,  :lol: insan aklını zorluyor,  Bakara 138. “Biz Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

bu nasıl bir kafa yahuu?  bu ayetler yazılmadan, önce deve sidiği ve zem  zem  şarabımı içildi......

ayık kafayla böyle yazamazsınız imkansız..

Allah’ın boyası kavramı vaftiz’dir.

Tabi bunun Kuran’da ne işi var? Bilemiyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...