Jump to content

Kuran'a göre ilk olan DİŞİ mi ERKEK mi ?

Recommended Posts

Elbette dişidir.

Adem dişidir.

Ama tekrar edeyim, sabote ediyor gibi olmayayım ama, çok yoruyorsun forumu, bu iş böyle olmaz, sorgulayan müslümana açılacak konular bunlar...

Herkes anlamaz bunları, çok hızlı gidiyorsun...

Bu da zaten sana son eleştirim, daha da sen bilirsin :)

Sitelerde Paylaş

Bence de dişiydi hatta orospu bile olabilir.Ayrıca papuç gibi dili vardı, çok gevezeydi.Güzel de değildi,kişisel bakımına hiç özen göstermezdi.

El kitap-El hikmetden okuduklarım.

tarihinde Ramirez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrı kelimesinin erkeklik barındırması insanlığın zaafıdır...

Tanrı Tanrıça

Demek ki Tanrı erkek...

İlah İlahe

demek ki ilah erkek

O nedenle kutsal kitap tabir edilen yazmalarda O'nun isimleri/sıfatları özeldir...

İlah yok Allah var der... Bir tane ilah var o da Allah demez...

Allah ya da artık kafandaki isim neyse, O cinsiyet barındırmaz ...

Sitelerde Paylaş

Bakara 2 ne diyor ?

klavuz El-kitab'dır. Yani yazılımdır.Varlıktır.Varlığın işletim sistemidir.

O halde varlığa bakalım.

Kim doğurur ? DİŞİ

Kim yumurtlar ? DİŞİ

Kim bölünür ? DİŞİ

İşte apaçık klavuz gayet net gösteriyor.Bir şüphesi olan var mı ?

Bu EL-Kitabı okumaktır. Varlığa,materyale bakmaktır.

Bu işin Kur'an'a ermesi için yanına doğru hükmü koymak yeterlidir.

Doğrudan dişi,bölünen dişi,yumurtlayan dişi ise , o halde her insanın ilk düşünmesi gereken ilk türün erkek olması değil dişi olması yönünde olmalıydı. Tamam bu iş göründüğünden karışık ve çaprazlar içerebilir.Ama bilim kesin neticeyi bulana kadar insanlığın mantığının bu şekilde işlemesi gerekirdi.

Ayrıca Kur'anda İsa=Adem denklemi kurulur.

Bilinenden bilinmeyene gidersek, İsa ; meryemden olmadır. Meryem ise gayet net ve açık şekilde çift cinsiyetlidir.Hermofroittir.Doğum sahnesindende son derece açıktır.Ayrıca kabul buyrulduğu şekil bitki gibidir.Bitkiler hermofroit özelliklidir. İlk olanında bitki gibi olduğu söylenmektedir.

Ayrıca Araf 189'da ki anlatım gayet açık şekilde ilk olan tek nefisin dişil olduğunu,ardışık eylemleride hep bu ilk olanın yaptığını göstermektedir.

Yani ilk olan diğerini örter,yüklenir ( amele-hamile ) , bir süre taşır ve doğurur.

İlk olan bence dişildir.

Sitelerde Paylaş

Bilader, adem diye biri dişi olsa ne olur erkek olsa ne olur..

Ashabı kehf kaç kişiydi ? 7 mi 8 mi ? köpeklerinin cinsi neydi dalmaçya mı, kaniş mi ?

Ne faydası var bu zıkımların bize ?

Arkadaş, sabahtan akşama kadar ateistler ne diye evrim evrim evrim diyor o halde ? Neden bundan başka bişey demiyor ? Neden hep buradan yaklaşıyor ?

Faydası yoksa bunlar neden anlatılıyor ? Kuran denen şey , varlığın hükümlenmesidir. Yani materyal üzerinden gitmektir. Dünyanın bu mantığı kazanmadığı açık değil mi ? Bu sadece bu konuda ki pratik. Yaşamın her anında her saniyesinde insanlığın kıvrım kıvrım kıvrandığı ahmaklık bu değil mi ?

Varlıktan ayrı hüküm mü olur ? Onun dışında verilmiş hüküm Kurandan mı olur ?

Kur'an denen şey iki elementten oluşur.

1- varlığa bak

2- hükmünü ver

Bu ikisini yapmadan Kur'an olmuyor. Kuran baştan sona bunu anlatıyor.

Ehli-beyt dediği bile bu. İKİLİNİN EHLİ , yani Kuran ehli.

Beytullah dediği bile bu. Allah'ın İKİLİSİ

vs vs vs...

Sitelerde Paylaş

Saçmalamaktan herşey birbirine karışmış..Kuranı evir çevir herkes bir başka anlam çıkarabiliyor ya pes diyorum..Tek kitap,tek Allah'a rağmen 1001 İslam versiyonu olması çok garip değil mi?..Oturup kuran üzerine hayal kuran getirip doğru budur diye dayatıyor..

Bu arada siz iyi misiniz Nesren?

Sitelerde Paylaş

Bilader, adem diye biri dişi olsa ne olur erkek olsa ne olur..

Ashabı kehf kaç kişiydi ? 7 mi 8 mi ? köpeklerinin cinsi neydi dalmaçya mı, kaniş mi ?

Ne faydası var bu zıkımların bize ?

Sana/size yok faydası.

Yalan içinde yaşayan müslümanlara faydası var. Gerçeği anlarlarsa sorgulamaya başlarlar!!!

Bir tek Ademin dişi olduğunu anlaması bile kökten sallar adamı... 5. kattan düşmüş gibi olur... Hayatının bir yalan üzerine kurulu olduğunu anlar...

Siz de müslümandınız, bazıları kendi ışığını kullanır bazıları da birinin mum yakmasını bekler.... Bazıları da karanlıkta siner...

Ben başlık sahibi arkadaşı uyardım bu konuların yeri burası değil diye ama malesef dinletemedim...

Burada bu isyan ve kıyam ters teper... Ateistler saldırır, klasik müslimler ses etmeden izler...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana/size yok faydası.

Yalan içinde yaşayan müslümanlara faydası var. Gerçeği anlarlarsa sorgulamaya başlarlar!!!

Bir tek Ademin dişi olduğunu anlaması bile kökten sallar adamı... 5. kattan düşmüş gibi olur... Hayatının bir yalan üzerine kurulu olduğunu anlar...

Siz de müslümandınız, bazıları kendi ışığını kullanır bazıları da birinin mum yakmasını bekler.... Bazıları da karanlıkta siner...

Ben başlık sahibi arkadaşı uyardım bu konuların yeri burası değil diye ama malesef dinletemedim...

Burada bu isyan ve kıyam ters teper... Ateistler saldırır, klasik müslimler ses etmeden izler...

İslam kadın düşmanı bir dindir Afrodit. İslam öncesi Araplar dişi tanrıçalara tapar ve çok saygı göterirlerdi. Kuranda buna sitem edilir, belliki kuran yazarı dişi tanrıçalara tapılmasına fena halde kafayı takmıştır.

İlk canlının dişi olduğuna dair hiçbir ifade bulunmaz, ama bunun tersi vardır. Yinede dileyen istediğine inanmakta serbesttir.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaş, sabahtan akşama kadar ateistler ne diye evrim evrim evrim diyor o halde ? Neden bundan başka bişey demiyor ? Neden hep buradan yaklaşıyor ?

Faydası yoksa bunlar neden anlatılıyor ? Kuran denen şey , varlığın hükümlenmesidir. Yani materyal üzerinden gitmektir. Dünyanın bu mantığı kazanmadığı açık değil mi ? Bu sadece bu konuda ki pratik. Yaşamın her anında her saniyesinde insanlığın kıvrım kıvrım kıvrandığı ahmaklık bu değil mi ?

Ben evrim evrim demiyorum,sitede diyene de rastlamadım.Genelde müslümanlar siz maymunsunuz diye girerler mevzuya ateistler de mecburen öğretmeye çalışır.

Evrim hayatın ta kendisi,elbette bilmenin çok faydası var.

Kuran koskoca bir zırva,keşke sadece zırva olsa, zararlı bir kitap,tehlikeli bir kitap.

Çocuklarına türkçe kuranı okutur musun sen ?

Sitelerde Paylaş

Yok tabi :) 10 gündür günde iki saat hızlı tempo yürüyorum 1 kilo verebildim, ayaklarım ağrıyor :D

Kuranda zayıflama önerileri var mı ?

Az bekle, yarın sana o beklediğin formülü detaylı yazacağım :D

Ama peşin söyleyeyim, işin zor :)

Sitelerde Paylaş

Bu akşam herkes en yakınındaki müslümana (anne-baba-eş-evlat-v.s.):

"Adem dişi diyorlar, olabilir mi acaba?"

desin de cevabı yarın burada yazalım :)

Çoğu sorgulatmazlar bile...

Adem dişidir diyen kim yahu :)

Adem dişidir diye bişey demedim ama, afrodit neyin nesidir diye bişey diyeyim.

Tamam benim ne olduğum belli değil o belli , ondan şüphem yok çok şükür. Ama afroditi anlamadım doğrusu :)

Ben meryem hermofroit'tir dedim.

Hatta meryem rahim ağzı demek bile olabilir diyebilirim ama kesin emin değilim demeyim.

Hatta, muhtemelen Kur'an , sümerlerle aynı şeyi bile anlatıyor diye düşünüyorum ama sümerleri henüz bitirebilmiş değilim.Mübareklerde ne külliyat varmış arkadaş oku oku bitmiyor adamlar :) Sümerlere göre ademi yani adam'ı , tanrılar yani gökten gelenler dna ları ile oynayarak adam etmişler.

size tuhaf gelebilir ama Kuran'ın anlatımı buna pekte uzak gibi gelmiyor bana. meryem'den isayı ( anlamı - yaşayan ) suni şekilde dölleyen zekeriya'dır. İşin düşünmediğim garip yanı ise, meryem kelimesinin rahim ağzına ismen yakınlığı ile zekeriya kelimesinin erkek cinsel organı ile aynı kökten olması ( zeker ) . Yani ciddi birşeyi kaçırıyormuyum diye düşünüyorum ama düşünecekte ne çok şey var arkadaş , nasıl yaşarız,nasıl geçiniriz,şu iş ne olur,bu iş ne olur derken düşünmeyede derman ve vakit kalmıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...