Jump to content

9 Eylül 2001 filimleri ve tesadüfler

Recommended Posts

9 Eylül 2001 'de rastlantı sonucu çekilen bir filim'le "yararlı" mütasyonların benzerliği.

ya da

Evrimde tesadüfler nasıl rol oynar?

M.Behe gibi sözde bilim yapan Akıllı! Tasarımcı Evrim karşıtlarının son sığınakları, mütasyonların tesadüfler sonucu olmadığı, bir bilinç tarafından yönlendirildikleridir.

Tesadüfler sonucu oluşan mütasyonların yararlı olanlarının doğal seçilim sonucu yayılması fikrini saçma bulurlar (imkansız olduğunu iddia ederler çünkü bu yaratıcı'yı çöpe atar).

Evrim konusunu bir tarafa bırakalım. Tesadüfler ve seçilim konusunda, her insanın anlayabileceği bir örnek var.

Dünyada son zamanlarda hemen hemen herkesin gördüğü bir video var. Bu video belki milyonlarca defa kopyalandı, çoğaltıldı.

Bu video, 11 Eylülde binaya ilk çarpan uçak. Aşağıdaki videonun başında bulabilirsiniz.

http://youtube.com.nyud.net/watch?v=89P_69...feature=related

İlk uçağın çarpışını gösteren bu bölüm, tamamen bir rastlantı sonucu çekilmiştir. Dünyada, o anda çekilen milyonlarca video arasında bir tanesi, tamamen rastlantı sonucu, World Trade Center'ın binalarına çarpan ilk uçağı çekmiştir.

Rastlantı sonucu çekilen bu video, daha sonra çoğaltılmış, milyarlarca kişi tarafından seyredilmiştir.

Bu çekimde "Ben World Trade Center'a ilk çarpan uçağı çekeceğim" diyen bilinçli birisi var mı?

Yok.

Tamamen tesadüfler sonucu çekilen bu video, o sırada çekilen, belki ondan çok daha kaliteli, çok daha ilginç, milyonlarca video'dan daha çok çoğaltılmış, seyredilmiştir. Hatta öteki videoların çok önemli bir kısmı artık ya silinmiş, ya çöpe atılmıştır.

Bir rastlantı, bir video filmini diğer video filimlerine göre "avantajlı" kılmış.

Rastlantısal bir mütasyonun bir canlıya avantaj kazandırmasının bundan farkı yok.

Rastlantısal milyonlarca mütasyon arasından bir tanesi daha çok çoğalıyor, yayılıyor .... Mütasyonu taşıyan gen, milyonlarca yıl sonra ezici bir çoğunlukla gen'in öteki varyasyonlarının yerini alıyor. Bazılarına, "aaa bakın Allah nasıl mucizeler yaratmış" dedirtiyor.

Aslında, başlangıçta, gen'de oluşan milyarlarca mütasyondan sadece bir tanesi.

.

Sitelerde Paylaş
Verdiğin linkteki video ya giremedim ancak
aynı anı gösteriyor-ilk uçağın carpışını-

Teşekkürler. düzelttim.

http://youtube.com.nyud.net/watch?v=89P_69...feature=related

biraz yavaş galiba.

Başka linkler:

http://uk.youtube.com/watch?v=89P_69-oDFg&...feature=related

http://fr.youtube.com/watch?v=89P_69-oDFg&...feature=related

http://ru.youtube.com/watch?v=89P_69-oDFg&...feature=related

....

sansürcülere baş eğmiyoruz.

.

Sitelerde Paylaş
Bu çekimde "Ben World Trade Center'a ilk çarpan uçağı çekeceğim" diyen bilinçli birisi var mı?

Yok

.

hayatımda böyle saçma sapan bir iddia duymadım.çok komik çoooookkkkk.

kafayı yemişsiniz evrimi kanıtlayacağım diye hahahahah.

paki çeken kim?çeken aleti yapan kim?çeken aleti yapan çekmek için mi yapmış bu aleti ?yoksa tenis oynamak içinmi?çoğaltan kim?çoğaltan neden çoğalttığını bilmiyor mu?

ds miş mutasyon muş. hahahha.birde yararlı mutasyon muş....hahahahha

zaten sende o videoyu buraya tamamen tesadüf koydun.yoksa sen aslında masturbasyon yapmak isterken baktın ki bu seçilmiş ve yazmışsın bile..

Sitelerde Paylaş

Benim mutasyonun saçmalığı hakkındaki birçok iletim çöpe atılmış.

İspatı da kabul etmeyen bir zihniyet.

11 Eylül saldırıları göstere göstere yapılan bir komplodan başkası değil.

Bununla ilgili çok tartışıldı.

Zamanı bilinen bir olay elbette bu kadar çok kamera tarafından çekilecek.

Amaç zaten belli. Yaygara.

Çok lazımsa mutasyonların organizma için çıkmazlarını ispat ederim.

Ama ne olacak ki silindikten sonra ortada tek taraf kalacak.

Okuyan da mutasyon gerçek sanacak.

Bilim forumunuzun amacı belli olmuştur.

Lütfen tüm iletilerimi siliniz ve ÜYELİĞİME SON VERİNİZ.

GOTTİK

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu video yararlı mı zararlı mı?

Videoyu çekene ne gibi avantajlar sağlayacak?

Mesala 10000 yıl sonra gökdelene çarpan uçak değil de uçağa kafa atan gökdelen videosuna dönüşebilirmi?

vs.. vs..

:)

Sitelerde Paylaş
Şimdi bu video yararlı mı zararlı mı?

Videoyu çekene ne gibi avantajlar sağlayacak?

Mesala 10000 yıl sonra gökdelene çarpan uçak değil de uçağa kafa atan gökdelen videosuna dönüşebilirmi?

vs.. vs..

:)

Yazımı tekrar dikkatle, önyargısız okursanız konuyu anlayabileceğinizi sanıyorum.

Dünyada her saniye çekilen milyonlarca video var.

Tamamen rastlantı sonucu çekilen bu olay, bu videonun, tüm videolar arasında sivrilip çok daha fazla çoğaltılmasına, seyredilmesine yol açmış.

Anafikir,rastlantısal olayların faydalı olabilecekleri.

Bu video belki çekene para da kazandırmıştır.

İmkanınız varsa araştırabilirsiniz.

.

Sitelerde Paylaş
....

zaten sende o videoyu buraya tamamen tesadüf koydun.yoksa sen aslında masturbasyon yapmak isterken baktın ki bu seçilmiş ve yazmışsın bile..

Ha gayret. Anlamaya başlayacaksın.

Evet, bu videoyu buraya koymamın sebebi, videoda bir rastlantı sonucu çekilen önemli bir olayın olması.

Bu yapay seçilim.

Doğal seçilim de aynen böyle çalışıyor.

.

Sitelerde Paylaş

1. Bilgisayarinizda en basitinden yeni bos .txt dosyasi acin.

2. Icine buyuk harflerle Q33 NY yazin. (bu kulelere carpan ilk ucagin hava alanindaki kapi cikis numarasi)

3. .txt sayfa ayarlarindan yazinin boyutlarini buyutun.

4. ve son olarak yazi cesidini wingdings olarak degistirin.

Tesadüfün bu kadarı..Ben o videonun tesadüfi olarak çekildiğine kuşkuyla yaklaşıyorum..

Söylenecek çok şey var anolojiniz hakkında fakat farklı bir noktadan yaklaştım.Kaldı ki nasıl saat ile canlı hücre arasında anoloji kurulamayacağına dair forumda onlarca makale varsa, bu anolojiniz hakkında da onlarca yazı yazılabilir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...