Jump to content

sorum ateistlere.

müslümanları seviyormusunuz  

67 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oyle sorumu olur. Niye cogul kullandin kardesim? Ben sevmem ama digerleri belki sever. Ankete katilamiyacam bu yuzden.

Sahsen ben " ben Muslumanim hayatimi Kuran ve sunnetler yonlendirir" diyenlerden nefret ederim. Yoksa Turkiyede oyle Muslumanlar varki daha Kuranin yuzunu gormemis, camiden iceri girmemisler, iste bunlari severim.

Sitelerde Paylaş
"dinleri sevmiyoruz, ,inananlarla bir sorunumuz yok" diye bir şık daha

ekleseydin ankete katılırdım. malesef bana göre bir şık yok bu ankette.

insanları insan olduğu için severim. inancı beni bağlamaz.

senin bakış açın neyse ona göre değerlendireceksin.hadi bi oy at bakalım . ;)

Sitelerde Paylaş

ateist degilim, fakat ateistlerin muslumanlara gore daha baris yanlisi oldugu gercek..

sonucta onlerinde kafirleri gordugunuz yerde oldurun, kafirden dost olmaz diyen bir kitaplari yok..

tek amaclari insanlari yuzyillardir suren uykudan uyandirmak..muslumanlar ise bu yardimi seytani bir plan olarak goruyor.

Sitelerde Paylaş

inançları gereği yargılayıcı olma cüreti gösterenlerden, öğretilerinin dışında olan herksi uzaylı gibi görenlerden ve öğreticilerinin her söylediğini yasa kabul edenlerden, başkasının düşünceleriyle hayatını sürdürenlerden, kuklalardan, uzak duruyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevmiyorum.

Sevmem için bir sebep de göremiyorum.

Kaldı ki insanlara ilk olarak dinini sormazsınız; insansa o kişi seversiniz...

Ben pek fazla kişiye sevgi besleme taraftarı olan biri değilim, hayatımda az ve öz insan bulunması beni mutlu eder.

Herkesle anlaşamam, herkesin beni anlayamayacağını, benim herkese hitap edemeyeceğimi ve herkesin de bana hitap edemeyeceğini adımı nasıl biliyorsam öyle bilirim.Bu din de bana etik gelmediği için genel olarak dindar müslümanlardan tiksinti ile bahsederim; fakat mensup oldukları dinin farkında olmayanların bunun bir nebze dışında tutarım, onun dışında kalanlar dogmatik bir sistemin yönettiği kafayla yaşadıkları için kendileriyle hiç işim olmaz :lol:

Sitelerde Paylaş

bir insanı sevebilmek için, inancının olup olmaması pek fazla etkileyici faktör olamaz.böyle bir konuyu genellemek doğru sonuçlar vermez.sırf teist ya da ateist olduğu için birilerini sevmek ya da sevmemek mümkün değildir.bir teistle-müslümanla her ne kadar düşüncelerim uyuşmasa da; belli bi gruba dahil kişileri ,dahil oldukları grubun adına göre değil,birey olarak sevip-sevmemem mümkündür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...