Jump to content

hadi allah diye bir ilah varsa....

Recommended Posts

atmaistler.. :lol:

sizin inandıklarınıza göre öldükten sonra toprak olcaz...haklı haksız her kes toprak olcaz..fasa fisoo....

şimdi biz müslümanlar Allah'In olduğuna inanıyoruz ve öldükten sonra cennet-cehennem olduğuna inanıyoruz.Allah'a şirk koşanların(sizlerin)cehenneme.dine uyanların cennete gideceğini biliyoruz..

ama siz tam tersi...

şimdi eğer öldükten sonra sizin dedğiniz gibi toprak olsak bizim ve sizin için hiç bir değişiklik olmaz sizin yaptığınız kötülükler yanınıza kalır..bizim de yaptığımız iyilikler kimse bundan zarar görmezz.....

işin bi de bu tarafı var hadi ölünce oprak olmayıp Allah sizi karşılasa inanmadığınız için (kesin) cehenneme koysa ve sonsuza kadar yansanız...

çok kötü bir son değil mi...

o zaman ne yapacaksınız kurtulamazsınız...

ama bir yolu var...

gelin şaadet getirin ve müslüman olun Allah öyle bir ilahtır ki bağışlayandır....inanın ateitlikten müslümanlığa dönünce sizin bizden daha çok sevabınız olacak çünkü doğru yolu seçtinizz....

yol yakınken dönün.... :rolleyes::rolleyes::huh::huh:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kardeş sen olasılığa göremi inanıyorsun yoksa ciddenmi.benim için olasılık diye birşey yok.cidden var ve görmüş gibi inanıyorum.ya varsa diye bi durum yok bende.bu yazı hoş bi yazı değil bence.islamiyeti farklı yollardanda anlatabilirsin ;)

Sitelerde Paylaş
atmaistler.. :lol:

sizin inandıklarınıza göre öldükten sonra toprak olcaz...haklı haksız her kes toprak olcaz..fasa fisoo....

şimdi biz müslümanlar Allah'In olduğuna inanıyoruz ve öldükten sonra cennet-cehennem olduğuna inanıyoruz.Allah'a şirk koşanların(sizlerin)cehenneme.dine uyanların cennete gideceğini biliyoruz..

ama siz tam tersi...

şimdi eğer öldükten sonra sizin dedğiniz gibi toprak olsak bizim ve sizin için hiç bir değişiklik olmaz sizin yaptığınız kötülükler yanınıza kalır..bizim de yaptığımız iyilikler kimse bundan zarar görmezz.....

işin bi de bu tarafı var hadi ölünce oprak olmayıp Allah sizi karşılasa inanmadığınız için (kesin) cehenneme koysa ve sonsuza kadar yansanız...

çok kötü bir son değil mi...

o zaman ne yapacaksınız kurtulamazsınız...

ama bir yolu var...

gelin şaadet getirin ve müslüman olun Allah öyle bir ilahtır ki bağışlayandır....inanın ateitlikten müslümanlığa dönünce sizin bizden daha çok sevabınız olacak çünkü doğru yolu seçtinizz....

yol yakınken dönün.... :rolleyes::rolleyes::huh::huh:

Sevgili ebrar:

Kimse durduk yere Allahlığa soyunmasın, eğer amacın dini anlatmaksa tatarın dediği gibi bunu başka yöntemler deneyerek te anlatabilirsin. Kalplerdekini en iyi bilen Allatır ve hüküm verici de sadece o dur. Şimdi ben birkaç zamandır burdayım ve şunu gözlemledim. Burada insanların yazdığının hepsini doğru kabul ederek tabiki gördüğüm şudur. Burdaki ateistleri çoğu insana yakışan erdeme sahip kişilerdir, ama etrafına bir bak, müslümanım diyen insanlarla örtüşmediğini göreceksin. Ha benim ateist olduğumu düşünebilirsin bu söylemimden sonra, ama değilim, inanan müslüman bir bayanım. Ve müslümanlar iyidir, ateistler kötüdür diye bir çıkarımın var, bunu da çok haksızca buluyorum, inanç sadece kişiyi bağlar, ama insanın yaptığı hem kendini hem toplumu bağlar. Kuranda kimseye kıl kadar haksızlık yapılmayacak dendiğini unutmamanı, herşeyi hikmetle edip eyleyen Allaha güvenmeni ve hükmü ona bırakmanı tavsiye ediyorum sana...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Allah'ın işine ne karışıyorsun.O dilediğini ateist yapar. :)

Allah dilediğini değil; Allah, kendi radesi ile atesit olmak isteyenleri dileyerek atesit yapar.

Yani bizler o kadar Allah'a asi olur ve nankörlük yaaprız ki, ona rağmen bizleri affeder. Ama bazıları bunda da kalmaz ve Allah'ı devre dışı tutma gayretine girer O zaman da Allah'ın iradesi, o kişinin duası olan atesit olma gayretine binaen karar kılar ve o kişi de atesit olmak istiyordu allah da onu atesit yaptı olur . Yok öyle suçu hemen Allah'a atmak.

Eğer bu dediğiniz olsaydı Her sıfatı güzel olan Allah bütün iradesini hidayet olarak tahakkuk etirirdi. Ama imtihanda olduğumz için kim neyi isterse onu yaratarak herkezi hak ettiğ derceye yüksetliyor ya da alçaltıyor.

Sitelerde Paylaş

benim ne ateistin ateist olmasından nede müslümanın müslüman olmasından çıkarım yok.ben şahsımdan sorumluyum ve müslümanım.bu yazı sanki allah adına bi tehtit gibi birşey.iki yol var isteyen cenneti tercih eder isteyen cehennemi. kimseyi tehtit etmek doğru değil.ayrıca burdaki kişilerden müslüman olanlarda olacaktır ilerde.

Sitelerde Paylaş

Evet Tatar Ramazan kardeşimin tesbiti çok harika. Allah2ın varlığı konusu yalarla değildir. Allah bizatihi vardır ve kaimdir. O ahlde bütün bu olayalrın arkasında varlığını sürekli bizlere gösteren Allah'ın varlığını ya'ya taşımak geçicide olsa atesitlik yapmak demektir. Bu yol ehl-i iman için kapalıdır. Allah biz inandığımız içöin değil, var olduğu için vardır. Bizler de varlığını öğrenip inanırız ve bu bizim için %50 değildir. %100'dür.

Sitelerde Paylaş
hristiyanların sayısı daha çok dünyada , onlara görede hristiyan olmayanlar cehenneme gidicek o zaman gel sen hristiyan ol madem olasılık hesabı yapıyoruz öyle şansın daha yüksek.

Ne alak biz olasılık hesabından bahsetmiyoruz bildiğimiz ve inandığımız değerin kuvvetinden ve eminliğimizin derecesinden bahsediyoruz. Lütfen daha dikkatli olalım.

Sitelerde Paylaş
Burada insanların yazdığının hepsini doğru kabul ederek tabiki gördüğüm şudur. Burdaki ateistleri çoğu insana yakışan erdeme sahip kişilerdir, ama etrafına bir bak, müslümanım diyen insanlarla örtüşmediğini göreceksin. Ha benim ateist olduğumu düşünebilirsin bu söylemimden sonra, ama değilim, inanan müslüman bir bayanım. Ve müslümanlar iyidir, ateistler kötüdür diye bir çıkarımın var, bunu da çok haksızca buluyorum, inanç sadece kişiyi bağlar, ama insanın yaptığı hem kendini hem toplumu bağlar.

Teşekkürler, nazik ifadeleriniz için...

Sitelerde Paylaş
hristiyanların sayısı daha çok dünyada , onlara görede hristiyan olmayanlar cehenneme gidicek o zaman gel sen hristiyan ol madem olasılık hesabı yapıyoruz öyle şansın daha yüksek.

Sevgili Feanor:

Hristiyanlık başka bir din değildir, tek tanrılı dinlerin Tanrısı bir, dini de tektir. Bu yüzden aslında sorun da yoktur.

Selametle...

Sitelerde Paylaş
benim ne ateistin ateist olmasından nede müslümanın müslüman olmasından çıkarım yok.ben şahsımdan sorumluyum ve müslümanım.bu yazı sanki allah adına bi tehtit gibi birşey.iki yol var isteyen cenneti tercih eder isteyen cehennemi. kimseyi tehdit etmek doğru değil.ayrıca burdaki kişilerden müslüman olanlarda olacaktır ilerde.

Hiç Kur'an okudun mu sen? ;)

Sitelerde Paylaş

Bir senaryo yazasım var :rolleyes:

Kızıma her gün "insanlar yalancıdır", "insanlar aşağılıktır", "insanlar hayvan gibidir hatta hayvandar daha da aşağıdır" türünde laflar edip insanlara güvenmemesini telkin ediyorum.

Bu arada kendisine şeker verme bahanesiyle yanına yaklaşacak olanlara da güvenmemesi gerektiğini söylüyorum.

Bir gün kızımın hiç tanımadığı bir adam okul çıkışı onu almaya gidiyor. Diyor ki; "beni annen gönderdi, seni ona götürmemi istiyor, atla arabaya"

kızım uyanık biraz: "ispatla seni annemin gönderdiğini" diyor.

adam diyor ki: "seni bu dünyaya getiren annen değil mi, sen o mübarek kadını nasıl inkar edersin"

"hakkaten yaw, beni bu dünyaya annem getirdi, inkar edemem, hadi gidelim." (delili ne için isteyip önüne sunulan delilin neyin delili olduğunu anlayamayacak kadar ve böyle bir demogojiye mantıklıymış gibi bakacak kadar ufaktır benim kızım)

kızım bana geleceğini düşünerek adamın arabasına biniyor. uyuyor (uyku halini ölüme benzetelim) uyanınca bir bakıyor ki

sol böbreğinin yerinde bir kesi ve dikişler var. :)

YAHUT

Adam kızıma "atla arabaya, seni annene götüreceğim" deyince, kızım "annem beni tanır, senin arabana sadece senin sözlerine güvenerek binmeyeceğimi de bilir. Seni onun gönderdiğine nasıl inanacağımı bildiğinden muhakkak o bilgisi dahilinde bana sunman / göstermen için sana bir delil verirdi. Ama görüyorum ki sende benim sana inanmamı sağlayacak ve ancak annemin benim hakkımda bildiği o delil yok. Benim ne şekilde ikna olacağımı bilmediğine göre seni annem göndermiş olamaz" der. (benim kız büyümüş mü ne)

"eğer beni annen gönderdi de sen bana inanmıyorsan annen seni mahvedecek..."

........

uzar gider bu, sıkıldım.

tarihinde K.C.ezam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
allah ın olduğunu bilsem zaten şeytana inanırdım.O bana daha haklı geliyor.

Tabi haklı gelir, şeytan sana, kendini bile inkar ettirmiş o kadar samimisiz yani.. Şeytana tabi ki, şeytan sevimli gelir. Bundan kimsenin şüphesi olamaz ki zaten..

Sitelerde Paylaş
Sevgili Feanor:

Hristiyanlık başka bir din değildir, tek tanrılı dinlerin Tanrısı bir, dini de tektir. Bu yüzden aslında sorun da yoktur.

Sanki sorun var gibi :rolleyes:

Ali İmran

Ali Bulaç

19- Hiç şüphesiz din, Allah katında İslam'dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki 'kıskançlık ve hakka başkaldırma' (bağy) yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkâr ederse, (bilsin ki) gerçekten Allah, hesabı pek çabuk görendir.

Diyanet Vakfı

l9. Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur.

Edip Yüksel

3:19 ALLAH tarafından onaylanan biricik din, Teslim Olmak (islam) dır.6 Kitap verilmiş olanlar, kendilerine bilgi geldikten sonra sırf aralarındaki kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. ALLAH'ın ayetlerini inkar edenler için ALLAH hesabı çabuk görür.

Elmalılı Hamdi Yazır

19-Doğrusu Allah katında din, İslam'dır. O kitap verilenlerin ayrılığa düşmesiise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki ihtirastandır. Her kim de Allah'ın ayetlerini inkar ederse, şüphe yok ki Allah, hesabı çabuk görendir.

Süleyman Ateş

19. Allah katında din, İslamdır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf aralarındaki aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah'ın ayetlerini inkar ederse, bilsin ki Allah, hesabı çabuk görendir.

Yaşar Nuri Öztürk

19 Allah katında din İslam'dır/barış ve esenlik için Allah'a teslim olmaktır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki kıskançlık/doymazlık/azgınlık/denge noktasından sapma/yalancılık/zulüm/kibir/zinakârlık yüzünden ihtilafa düştü. Kim Allah'ın ayetlerine nankörlük/Allah'ın ayetlerini inkâr ederse, Allah, hesabı çabucak görecektir.

-------------------------------------------------------

Ali Bulaç

20- Eğer seninle çekişip-tartışırlarsa, de ki: 'Ben, bana uyanlarla birlikte, kendimi Allah'a teslim ettim.' Ve kitap verilenlerle ümmilere de ki: 'Siz de teslim oldunuz mu?' Eğer teslim oldularsa, gerçekten hidayete ermişlerdir. Fakat yüz çevirdilerse, artık sana düşen yalnızca tebliğ(etmek)dir. Allah, kulları hakkıyla görendir.

Diyanet Vakfı

20. Eğer seninle tartışmaya girerlerse de ki: "Bana uyanlarla birlikte ben kendimi Allah'a teslim ettim." Ehl-i kitaba ve ümmîlere de: "Siz de Allah'a teslim oldunuz mu?" de. Eğer teslim oldularsa doğru yolu buldular demektir. Yok eğer yüz çevirdilerse sana düşen, yalnızca duyurmaktır. Allah kullarını çok iyi görmektedir.

Edip Yüksel

3:20 Seninle tartışırlarsa, "Ben ve beni izleyenler kendimizi ALLAH'a teslim ettik," de. Kitap verilenlere ve kitap verilmeyenlere (ümmilere),7 "Teslim oldunuz mu," de. Teslim olurlarsa, doğruyu bulurlar. Yüz çevirirlerse, görevin sadece duyurmaktır. ALLAH kulları görür.

Elmalılı Hamdi Yazır

20-Buna karşı seninle tartışmaya kalkışanlara de ki: "Ben yüzümü İslam ile tertemiz Allah'a tuttum, bana uyanlar da." O kitap verilenlerle verilmeyen ümmilere de ki: "Siz İslam'ı kabul ettiniz mi?" Eğer kavgayı kesip İslam'a girerlerse doğru yolu tutmuşlardır. Yüz çevirirlerse, sana düşen ancak tebliğdir; Allah o kulları görüyordur.

Süleyman Ateş

20. Seninle tartışmaya girişirlerse, de ki: "Ben de özümü Allah'a teslim ettim bana uyanlar da." Kendilerine Kitap verilenlere ve ümmilere de ki: "Siz de İslam oldunuz mu?" Eğer İslam olurlarsa doğru yolu bulmuşlardır. Yok eğer dönerlerse, sana düşen, sadece duyurmaktır. Allah kulları(nın yaptıklarını) görmektedir.

Yaşar Nuri Öztürk

20 Seninle kanıt yarıştırmaya girerlerse şöyle söyle: "Ben yüzümü Allah'a teslim ettim. Bana uyanlar da." Kitap verilenlerle ümmîlere de sor: "Siz de teslim oldunuz mu?" Eğer teslim olurlarsa doğruya ve güzele kılavuzlanmışlardır. Yüz çeviririlerse sana düşen sadece tebliğ etmektir. Allah, kullarını görmektedir.

Ali Bulaç

21- Allah'ın ayetlerini inkâr edenler, peygamberleri haksız yere öldürenler ve insanlardan adaleti emredenleri öldürenler; işte onlara acıklı bir azabı müjdele.

Diyanet Vakfı

21. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler, haksız yere peygamberlerin canlarına kıyanlar ve adaleti emreden insanları öldürenler (yok mu), onlara acı bir azabı haber ver!

Edip Yüksel

3:21 ALLAH'ın ayetlerini inkar edenlere, haksız yere peygamberleri öldürenlere ve halkın arasında adaleti savunanları öldürenlere acıklı bir azabı müjdele.

Elmalılı Hamdi Yazır

21-Allah'ın ayetlerini tanımayanlara, haksızlıkla peygamberleri öldürenlere ve insanlar içinde adaleti ve insafı emreden kimselere kıyanlara acı bir azap müjdele.

Süleyman Ateş

21. Allah'ın ayetlerini inkar edenler, haksız yere peygamberleri öldürenler, insanlar arasında adaleti emredenleri öldürenler (var ya), onlara, acı bir azabı müjdele!

Yaşar Nuri Öztürk

21 Allah'ın ayetlerini inkâr edip haksız yere peygamberleri öldürenler ve insanlar içinden adaletle emredenlerin canına kıyanlar var ya, işte onlara korkunç bir azabı muştula.

Ali Bulaç

22- Onlar, yaptıkları dünyada ve ahirette boşa gitmiş olanlardır. Ve onların yardımcıları yoktur.

Diyanet Vakfı

22. İşte bunlar dünyada da ahirette de çabaları boşa giden kimselerdir. Onların hiçbir yardımcısı da yoktur.

Edip Yüksel

3:22 Onlar, dünya ve ahirette yaptıkları boşa çıkanlardır. Onlara yardım eden de olmayacak.

Elmalılı Hamdi Yazır

22-İşte bunlar, dünya ve ahirette amelleri boşa gitmiş kimselerdir ve onları kurtaracak da yoktur.

Süleyman Ateş

22. Onların yaptıkları, dünyada da, ahirette de boşa çıkmıştır ve onların hiçbir yardımcıları da yoktur.

Yaşar Nuri Öztürk

22 Çalışıp ürettikleri hem dünyada hem de âhirette boşa çıkmıştır. Hiçbir yardımcıları da yoktur onların.

Ali Bulaç

23- Kendilerine Kitaptan bir pay verilenleri görmedin mi? Aralarında Allah'ın Kitabı hükmetsin diye çağrılıyorlar da, onlardan bir bölümü yüz çeviriyor. Onlar, işte böyle arka dönenlerdir.

Diyanet Vakfı

23. (Resûlüm!) Kendilerine Kitap'tan bir pay verilenleri (yahudileri) görmez misin ki, aralarında hükmetmesi için Allah'ın Kitab'ına çağırılıyorlar da, sonra içlerinden bir gurup cayarak geri dönüyor.

Edip Yüksel

3:23 Kitaptan kendilerine bir pay verilmiş olanlara baksana, aralarında hükmetmeleri için ALLAH'ın kitabına çağrılıyorlar da onlardan bir grup yüz çevirip geri dönüyor.

Elmalılı Hamdi Yazır

23-Baksana o kendilerine kitaptan bir nasip verilmiş olanlara, aralarında hakem olması için Allah'ın kitabına davet olunuyorlar da içlerinden bir kısmı, yüz çevirerek dönüp gidiyor.

Süleyman Ateş

23. Baksana Kitaptan kendilerine bir pay verilmiş olanlar, aralarında hüküm versin diye Allah'ın Kitabına çağırılıyorlar da sonra onlardan bir topluluk yüz çevirerek dönüyorlar.

Yaşar Nuri Öztürk

23 Şu kendilerine kitaptan bir pay verilmiş olanlara bak, aralarında hüküm vermesi için Allah'ın kitabına çağırılıyorlar da içlerinden bir zümre yüz çevirerek dönüp gidiyor.

Ali Bulaç

24- Bu, onların: 'Ateş bize sayılı günler dışında kesinlikle dokunmayacak' demelerindendir. Onların bu iftiraları, dinleri konusunda kendilerini yanılgıya düşürmüştür.

Diyanet Vakfı

24. Onların bu tutumları: Bize ateş, sadece sayılı günlerde dokunacaktır, demelerinin bir sonucudur. Onların vaktiyle uydurdukları şeyler de dinleri hakkında kendilerini yanıltmıştır.

Edip Yüksel

3:24 Çünkü onlar, "Cehennem sayılı birkaç günün dışında bize dokunmayacak," dediler. Uydurdukları şeyler onları dinlerinde böylece yanıltmıştır.8

Elmalılı Hamdi Yazır

24-Çünkü onlar: "Sadece sayılı bir kaç gün dışında asla bize ateş dokunmaz." demekte ve uydurageldikleri yalanlar dinlerinde kendilerini aldatmaktadır.

Süleyman Ateş

24. Bu hareketleri, onların: "Bize, ateş sayılı birkaç günden başka dokunmayacak." demelerinden ileri gelmektedir. Uydurdukları şeyler, onları dinlerinde yanıltmıştır...

Yaşar Nuri Öztürk

24 Bunun sebebi onların, "Ateş bize sayılı birkaç gün dışında asla dokunmayacaktır" demeleridir. Uydurmuş oldukları yalanlar, dinlerinde kendilerini aldatmaktadır.

Ali Bulaç

25- Artık onları, kendisinde şüphe olmayan bir gün topladığımızda ve her bir nefse -haksızlığa uğratılmaksızın- kazandığı tam olarak ödendiğinde nasıl olacak?

Diyanet Vakfı

25. Fakat, onları gelmesinde şüphe edilmeyen bir gün için topladığımız ve hiçbir haksızlığa uğramaksızın herkese kazandığı şeyler tastamam ödendiği zaman halleri nice olur?

Edip Yüksel

3:25 Herkese kazandığının karşılığı haksızlık yapılmadan ödeneceği, gerçekleşmesinde kuşku olmayan o gün için onları topladığımızda halleri nice olacak?

Elmalılı Hamdi Yazır

25-Bakalım o geleceğinde şüphe olmayan gün için kendilerini topladığımız ve hiç kimseye haksızlık edilmeyerek, herkese her ne kazandıysa tamamen ödendiği vakit ne olacak?

Süleyman Ateş

25. Peki, ya kendilerini, hiç şüphe olmayan bir gün için topladığımız ve herkesin kazandığı, kendisine tastamam verilip hiç kimseye haksızlık edilmediği zaman (durumları) nasıl (olacak)?

Yaşar Nuri Öztürk

25 Peki, o kendisinde kuşku bulunmayan günde, onları bir araya topladığımız vakit halleri nice olacak! O gün her benlik, kazandığının karşılığını tam almıştır. Onlar, hiçbir zulme uğratılmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...