Jump to content

hadi allah diye bir ilah varsa....

Recommended Posts

Sevgili Feanor:

Hristiyanlık başka bir din değildir, tek tanrılı dinlerin Tanrısı bir, dini de tektir. Bu yüzden aslında sorun da yoktur.

Selametle...

ikisinin aynı tanrı olduğu bence yersiz bergüzal adamlar islam peygamberine deccal diyorlar.

bu bence sağlıklı argüman değil.

ben de yeni bin kurdum inanmyaynları cehenneme atıcam.inanmadınız.ya varsa ne olacak,ya doğruyu söylüyorsam?ihtimal ihtimaldir.kıvırmayın hiç sizin söylediğinizden bir farkı yok.sayı dersen 800 milyonda şu zamanda danaya tapan hindu var deriim. :blink:

saçma,çünkü bana göre islam ve diğer semavi dinler saçma o derece.

:P

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hayır.bergüzar hanım ın demek istediği şu.hristiyanlıktaki eski tek tanrı inancıyla islamdaki tek allah inancı aynı.gerçek hristiyanlarla aynı Allah a inanıyoruz fakat değiştirilen deforme edilen incil ve hristiyanlıkla bu değişir.şuanki hristiyanlık tevhit dini olmaktan çıkmıştır.

Sitelerde Paylaş
hayır.bergüzar hanım ın demek istediği şu.hristiyanlıktaki eski tek tanrı inancıyla islamdaki tek allah inancı aynı.gerçek hristiyanlarla aynı Allah a inanıyoruz fakat değiştirilen deforme edilen incil ve hristiyanlıkla bu değişir.şuanki hristiyanlık tevhit dini olmaktan çıkmıştır.

Sonunda bütün tevhidcileri sallamasınlar da cehenneme :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Allah dilediğini değil; Allah, kendi radesi ile atesit olmak isteyenleri dileyerek atesit yapar.

Yani bizler o kadar Allah'a asi olur ve nankörlük yaaprız ki, ona rağmen bizleri affeder. Ama bazıları bunda da kalmaz ve Allah'ı devre dışı tutma gayretine girer O zaman da Allah'ın iradesi, o kişinin duası olan atesit olma gayretine binaen karar kılar ve o kişi de atesit olmak istiyordu allah da onu atesit yaptı olur . Yok öyle suçu hemen Allah'a atmak.

Eğer bu dediğiniz olsaydı Her sıfatı güzel olan Allah bütün iradesini hidayet olarak tahakkuk etirirdi. Ama imtihanda olduğumz için kim neyi isterse onu yaratarak herkezi hak ettiğ derceye yüksetliyor ya da alçaltıyor.

Kuran da başka yazıyor. :)

İnsan 30.Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Doğrusu Allah, bilendir, Hakim'dir.

Haşr 23. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur.

O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selâmet verendir,

emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür,

istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır.

Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir.

Sitelerde Paylaş

tatarcım o szin inancınız.hiç bir tarihsel bilgi bunun böyle olduğunu göstermiyor.tabiki ademden bu yana gelen tek tanrılı dinlerin aynı tanrıya davet ettiğini biliyorum.daha doğrusu bunu müslümanların iddia ettiğini biliyorum.

hristiyan sizi sapık sayıyor,tıpkı sizin da onları saydığınız gibi.ortak noktada buluşmanız imkansız .çünkü bu dediğiniz sadece bi inanç.

Sitelerde Paylaş
atmaistler.. :lol:

sizin inandıklarınıza göre öldükten sonra toprak olcaz...haklı haksız her kes toprak olcaz..fasa fisoo....

şimdi biz müslümanlar Allah'In olduğuna inanıyoruz ve öldükten sonra cennet-cehennem olduğuna inanıyoruz.Allah'a şirk koşanların(sizlerin)cehenneme.dine uyanların cennete gideceğini biliyoruz..

ama siz tam tersi...

şimdi eğer öldükten sonra sizin dedğiniz gibi toprak olsak bizim ve sizin için hiç bir değişiklik olmaz sizin yaptığınız kötülükler yanınıza kalır..bizim de yaptığımız iyilikler kimse bundan zarar görmezz.....

işin bi de bu tarafı var hadi ölünce oprak olmayıp Allah sizi karşılasa inanmadığınız için (kesin) cehenneme koysa ve sonsuza kadar yansanız...

çok kötü bir son değil mi...

o zaman ne yapacaksınız kurtulamazsınız...

ama bir yolu var...

gelin şaadet getirin ve müslüman olun Allah öyle bir ilahtır ki bağışlayandır....inanın ateitlikten müslümanlığa dönünce sizin bizden daha çok sevabınız olacak çünkü doğru yolu seçtinizz....

yol yakınken dönün.... :rolleyes::rolleyes::huh::huh:

neden kötü bir son?? dünyada çeşit çeşit insan var herkes cenneti "iyi" ve "güzel" bulmak zorunda değil. bazıları için cehennemde yanmak çok çekici olabilir. mesela (her ne kadar imkansız bulsam da) cennet ve cehennem gerçekten olsaydı cehenneme gitmeyi isterdim ben.

ayrıca bazı müslümanların böyle şeyler yazarak ne yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. bu tür imana getirmeye çalışmalar neden? ekstra sevap mı kazanıyorsunuz böyle yapınca?

Sitelerde Paylaş

sizin inandıklarınıza göre öldükten sonra toprak olcaz...haklı haksız her kes toprak olcaz..fasa fisoo....

şimdi biz müslümanlar Allah'In olduğuna inanıyoruz ve öldükten sonra cennet-cehennem olduğuna inanıyoruz.Allah'a şirk koşanların(sizlerin)cehenneme.dine uyanların cennete gideceğini biliyoruz..

ama siz tam tersi...

şimdi eğer öldükten sonra sizin dedğiniz gibi toprak olsak bizim ve sizin için hiç bir değişiklik olmaz sizin yaptığınız kötülükler yanınıza kalır..bizim de yaptığımız iyilikler kimse bundan zarar görmezz.....

işin bi de bu tarafı var hadi ölünce oprak olmayıp Allah sizi karşılasa inanmadığınız için (kesin) cehenneme koysa ve sonsuza kadar yansanız...

ama bir yolu var...

gelin şaadet getirin ve müslüman olun Allah öyle bir ilahtır ki bağışlayandır....inanın ateitlikten müslümanlığa dönünce sizin bizden daha çok sevabınız olacak çünkü doğru yolu seçtinizz....

Şayet ki inandığın din gerçekten sözde varolan bir Allah'tan gelme ise, ve sen aşağıdaki lafı söylemişsen;

"şimdi eğer öldükten sonra sizin dedğiniz gibi toprak olsak bizim ve sizin için hiç bir değişiklik olmaz sizin yaptığınız kötülükler yanınıza kalır..bizim de yaptığımız iyilikler kimse bundan zarar görmezz.....

işin bi de bu tarafı var hadi ölünce oprak olmayıp Allah sizi karşılasa inanmadığınız için (kesin) cehenneme koysa ve sonsuza kadar yansanız..."

zaten senin inanışın "ya tutarsa" şeklinde. Senin gibi inanacağıma hiç inanmam daha iyi. Ayrıca ateist insan kötülük yapacak gibi saçma bir görüşe kapılmışsan bir an önce dön, sen doğru yolu bul derim. Hayali arkadaşın Allah'tan da vazgeç (:

Sitelerde Paylaş

.....

ama bir yolu var...

Allah varsa, arkadaş, öldüğümde ona hesap soracağım.

Dünya'daki haksızlıkların, acıların sorumlusu o.

Sorularıma cevap veremez.

Gidip kendini Cehenneme atmaktan başka çaresi yok.

Eminim, varsa, benimle karşılaşmamak için beni öldürmeyecek.

Eğer, 100 yıl sonra, 1000 yıl sonra hâlâ yaşıyorsam, bil ki Allah var (Ama, ne yazık ki sen ölmüş olacaksın).

Herkes gibi ölürsem, bil ki Allah yok.

.

Sitelerde Paylaş
Allah varsa, arkadaş, öldüğümde ona hesap soracağım.

Dünya'daki haksızlıkların, acıların sorumlusu o.

Sorularıma cevap veremez.

Gidip kendini Cehenneme atmaktan başka çaresi yok.

Eğer, 100 yıl sonra, 1000 yıl sonra hâlâ yaşıyorsam, bil ki Allah var (Ama, ne yazık ki sen ölmüş olacaksın).

.

Sevgili gezgin:

Tabi soracaklarını sorabilirsin de o buna izin verdiği müddetçe. Çünkü sizin ölüm diye sonlanan olarak düşündüğünüz hayata biz son olarak bakmıyoruz. Biz sadece ölümü boyut atlama olarak düşünüyoruz ve algı farklılığı yüzünden atladığımız boyutta zaten bu soruların cevaplarının hepsini göreceğiz, istesek te istemesek te... Ölümü son olarak gördüğünüz sürece iş çetrefilleşiyor, sorun da buradan kaynaklanıyor bana göre...

Dünyadaki haksızlıklar Tanrının suçu değil, Kuranda namazla beraber zekatı zikreder, ama ulemacık yılda bir defa 1/40 diye bir oran atmıştır ortaya, yanlıştır. Bunları sadece örneklendirme olarak yazıyorum. Şu an uydurulan din hakim yeryüzünde, kurandaki din değil...

Sevgiyle kalasın....

Sitelerde Paylaş

Eğer 1000 yıl sonra yaşıyorsan zaten Allah'a inanman olamaz. Çünkü kendini daimi ve ebedi zannedersin. Fani olmalısın ki seni yoktan yaratan baki biri olduğunu anlayasın.

Sitelerde Paylaş
Eğer 1000 yıl sonra yaşıyorsan zaten Allah'a inanman olamaz. Çünkü kendini daimi ve ebedi zannedersin. Fani olmalısın ki seni yoktan yaratan baki biri olduğunu anlayasın.

Allah'ı kim yaratmış? Madem ki kendinizden yüce bir varlık hayal edip ona sığınma hissi duyuyorsunuz, bunu açıklayın bana.

tarihinde DonnieDarko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allah ın olduğunu bilsem zaten şeytana inanırdım.O bana daha haklı geliyor.

[/quote

alo orası dünyamı ben metali arıyordum adım moko marstan arıyorum seninle tanışabilirmiyiz ben 1.80 boyunda çift cinsiyetli bir uzaylıyım kusura bakma metal bu mars hikayesi ancak masallarda olur burda yaratanın var olup olmadığını tartışıyoruz haşa ama senin gibi serçe beyinlilere anlatmaktan bıktım ama siz hala anlamamaktan bıkmadınız sizler ateistler maymundan evrileşmisiniz belki aramızdaki fark ta bundan kaynaklanıyor .ha benim bir dedem var halen daha yarı maymun yarı insan ben de biraz öyleyim ellerim halen maymun elleri zaten klavye kullanmakta çok zorluk çekiyorum bu yüzden nerdeyse ruhum çıkıp başka bir bedene girecek gibi hissediyorum nah girer çıksa çıksa ancak kıçımdan çıkar bu ruh ama sizinkiler maşallhı var hepsi yalama olmuş yahu her 60 senede bir çıkıp başkasının bedenine giriyorlar. ama tabi bazen bayanınkinede. ondan ateistlerin çoğu beyoğlunda veye merterde çok geziyorlar.neyse sen benim küçük ama küçük atomsike inanırmısın bir sorsam kızmassın değilmi kanka ben dini konulardan pek anlamam ama ateistler uzmanlık alanımdır.onlarla baya bir takıldımda biraz bilgim var sorduğum bir soru oluyor sen neye inanıyorsun diye oda hiçbirşeye diyor YALAN HEMDE KOCA BİR YALAN O KENDİSİNE İNANIYOR KENDİ BEDENİNE KENDİ RUHUNA İNANIYOR KENDİSİ KENDİSİNİN TANRISIDIR.sonsuzluktan (atomdan)geldi molekül olacak yani sonsuza gidecek sen bu kafayla ancak beylikdüzüne kadar gidersin lan arasıra aynaya bak ne görüyorsun A PARDOM SEN TANRIYI GÖRÜYORSUN BENİM GÖREMEDİĞİM TANRIYI SEN HER ZAMAN GÖREBİLİYORSUN vallahi çok şanslısın benden ona selam söyle bir kasa bira istiyorum o kadar

Sitelerde Paylaş

ama siz tam tersi...

ama bir yolu var...

Peki yaa osuruk tanrısı varsa sonunuz ne olacak ? osuruk tanrısı, inanmayanların ebedi ağzına osuracakmış

Sitelerde Paylaş
Sevgili gezgin:

Tabi soracaklarını sorabilirsin de o buna izin verdiği müddetçe. Çünkü sizin ölüm diye sonlanan olarak düşündüğünüz hayata biz son olarak bakmıyoruz. Biz sadece ölümü boyut atlama olarak düşünüyoruz ve algı farklılığı yüzünden atladığımız boyutta zaten bu soruların cevaplarının hepsini göreceğiz, istesek te istemesek te... Ölümü son olarak gördüğünüz sürece iş çetrefilleşiyor, sorun da buradan kaynaklanıyor bana göre...

Dünyadaki haksızlıklar Tanrının suçu değil, Kuranda namazla beraber zekatı zikreder, ama ulemacık yılda bir defa 1/40 diye bir oran atmıştır ortaya, yanlıştır. Bunları sadece örneklendirme olarak yazıyorum. Şu an uydurulan din hakim yeryüzünde, kurandaki din değil...

Sevgiyle kalasın....

Zekat muhammedin çetesine adam kazanmak için fakir sazanlara attığı bir yemdir.Eğer zekat sandığınız gibi yardım ise,alnının teri ile kazanır verirsin.Köyleri basıp onun bunun malını gasp edip ederek değil.

Sitelerde Paylaş
Zekat muhammedin çetesine adam kazanmak için fakir sazanlara attığı bir yemdir.Eğer zekat sandığınız gibi yardım ise,alnının teri ile kazanır verirsin.Köyleri basıp onun bunun malını gasp edip ederek değil.

bruce lee bu osuruk tanrısının dinine nasıl giriliyo?ben bundan tırsmaya başladım da... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...