Jump to content

EVRİM NASIL DURDU

Recommended Posts

Ateist arkadaşlar lütfen cevaplayın

Dünyada var olan bitki ve hayvan türleri evrim geçirdi ise şu anda yüzyıllar boyunca neden hiç bir şey evrim geçirmedi

Maymun evrimleşip insan oldu ise insan neden evrimleşmedi insandan öte başka bir şey yok kadın ve erkek iki cins

Evrim nasıl son buldu

tarihinde ARZU tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dünyada var olan bitki ve hayvan türleri evrim geçirdi ise şu anda yüzyıllar boyunca neden hiç bir şey evrim geçirmedi

Maymun evrimleşip insan oldu ise insan neden evrimleşmedi insandan öte başka bir şey yok kadın ve erkek iki cins

Evrim nasıl son buldu

Son bulduğunu kim iddia ediyor?

Evrim süreci her canlı için farklı bir yol izleyebilir.

Ama evrimin durmadğını biliyoruz..

İnsan için bile evrim durmamıştır.

Şu anda vuku bulmaktadır.

Evrim moleküler bir süreçtir.

Bu süreçi tanımak mümkün değildir.

Genetik birikim belli bir düzeye ulaşınca, insanlar değişmeye başlayacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Arzu,

Evrim durmadı.. Zannetiğin gibi evrim düz bir çizgi izlemez. Çatallanır ve her tür kjendi yolunda devam eder. Çatallanan yollar yine çatallanır, yeni türler oluşur. Dolayısıyla evrimi görselleştireceksen bir zincir gibi değil, bir ağaç gibi düşünmen gerekiyor.

Maymunlar evrimleşerek insan olmadı. Maymun diye geçiverdiğin şey, bir tür değil, yüzlerce türden oluşan bir grup. İnsan ve tüm maymunlar, Primatlar denen bir takımın üyeleri. Eğer maymun teriminin içine gorilleri, şempanzeleri, orangutanları ve jibonları da katıyorsan o zaman insan da bizatihi maymun oluyor. Çünkü insan türü, bu türlerle birlikte Hominidea denen bir üst familyasının üyesi. Ama muhtemelen zannettiğin gibi goriller, şempanzeler, orangutanlar ve jibonlar maymun değil.

Günümüzün insanı ile günümüzün gorili, orangutanı, şempanzesi aynı ölçüde evrimleşmiş türler. İnsan bunlardan daha fazla evrimleşmiş değil. Nasıl günümüzün insanı bundan bir milyon yıl öncesinin insanı ile aynı değilse, günümüzün şempanzesi de bir milyon yıl öncesinin şempanzesi ile aynı değil. Bir kaç milyon yıl öncesinde ise, bunların ortak atası, ne insan, ne şempanze olan ve artık bugün o tür olarak soyu tükenmiş bulunan başka bir hominini..

Sitelerde Paylaş

Devam etmeyen şey nasıl dursun ki? Evrim yuturmacası bir inanaçsızlık tohumudur. Keendini insan olarak görmek istemeyen, hiç mamun olarak görmek ister mi? maymunlar buna gülmezler keyiflenirler.

Maksat belli inanmamanın temellerini atmak insanları kutsallardan uzaklaştırıp koyun gibi gütmek. Başka da bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
İşte sizin evrim anlayışınız bu..

Size kimse laf anlatamaz..

Beyniniz İslam tarafından dumura uğratılmış..

Zavallı........

HACI

Yaw bu ateistlerinde zavallı, yazık, acıyorum kelimelerine bayılıyorum

Size başka kelime öğretmediler mi

Sana soruyorum insan neden evrimleşmedi

Neden iki cins yaratık var kadın ve erkek neden bir üçüncüsü yok

Sitelerde Paylaş
Yaw bu ateistlerinde zavallı, yazık, acıyorum kelimelerine bayılıyorum

Size başka kelime öğretmediler mi

NEDEN Mİ?

ÇÜNKÜ

ALLAH ALLAH ALLAH...

VE SÜPHANALLAH...

Hacı

NOT: Anlayacağıız bir dilden hitabediyorum size.. En doğrusunu Allah bilir değil mi?

Sitelerde Paylaş

Arzu iki cins YOK.. Bu senin ne kadar bilgisiz ve cahil olduğunu gösteriyor..

Tüm canlılar içinde dişi erkek diye bir iki cins YOK.

Bakteriler, tek hücreliler, mikroplar.... Bunların cinsiyeti YOK..

Salyangozlar, deniz hıyarları Hermafrodit.. Hem erkek hemde dişi..

Konumuz olan insana gelelim.. İnsanlarda sadece kadın ve erkek diye iki cins YOK..

Hem kadın hemde erkek olan 3. bir cins var. Yani Hermafrodit..

Her 20.000 kişiden birisi hermafrodittir..

Bu arada Allah erkeğe neden meme takmıştır? Madem erkek ne işe yarıyor o memeler? Sen onu önce açıkla..

Kadınlarda ki klitoris!! Klitoris embriyolojik olarak penisle aynı kökene sahiptir ve bu anlamda penisin kadındaki tam karşılığı olarak kabul edilebilir..

Dikkat aşağıda ki lnkte tıp sunumu için cinsel bölgeyi gösteren resim içermektedir. Abdestiniz kaçabilir..

www.aucc.kongresi.net/kurs/olsu3/olsus1.html

Sitelerde Paylaş

Evrim nasıl son buldu

Evrim sürecinde "yüzyıllar" çok kısa bir zaman olduğundan farkedilmiyor.

Evrim, 100 bin yıl, hatta 1 milyon, 10 milyon yıllık süreçlerde inceleniyor.

İnsan evrimleşmedi ne demek?

Sen, 2 milyon yıl önceki atalarının senin gibi mi olduğunu sanıyorsun?

http://fikirsel.ipbfree.com/index.php?show...dpost&p=265

.

Sitelerde Paylaş

İnsanın evrimleşmediğini nereden çıkarıyorsun Arzu?! İnsanlar her kuşakta değişiyorlar. 50,000 yıl önceki insan aynı insan değil. 100,000 yıl önceki de farklı. Her kuşakta bazı genler eleniyor, bazıları da diğerlerinden daha fazla popülasyonda yayılıyor. Evrim de bu demek zaten.

İki cins yaratık ne demek? Neden bir üçüncüsü olun ki?! Ki mohammed'in dediği gibi hermafroditler de var. Ama baskın olarak neden erkek ve dişi var? Çünkü kromozomlarımızda her genden iki tane var. İki takım var kromozomlarımızda (Y kromozomu ve mitokondriyal DNA hariç).. Biri babadan, diğeri anneden geliyor. İki takım olmasının avantajı var: birisinde bir arıza varsa, işlevini diğeri üstleniyor. Dolayısıyla göreceli olarak az üreyen bir tür için iki takım gen taşımak avantajlı.. Üç takım olsayduı daha avantajlı olurdu denebilir.. Ama bu sefer de üçleşme (çiftleşme karşılığı) için her defasında üç birey bir araya gelmesi gerekirdi. Üç cinsin oluşturduğu durum çok daha karmaşık olurdu ve döllenme adeta olanaksız hale gelirdi. Üçün gereği yok, iki yeterli oluyor bu durumda.

Ayrıca erkek ve dişiliğin yalnızca insana özgü olduğunu mu sanıyorsun? Cinsellik milyar yıldır var.. Tek hücreli hayvanlarda bile olan bir durum. Dolayısıyla cinselliği insanlar keşfetmedi. Canlılara baktığında, cinselliğin en ilkel durumu olan, aynı zamanda eşeysiz de üreyebilen tek hücreli canlıların kromozom değiştokuşundan başlamak üzere bir sürü aşaması var. Bunların hepsini de görüyoruz. Yani senin sandığın gibi cinsellik erkek ve kadın olarak pat diye başlamadı.

Ayrıca ben bu müslümanlardaki cinsellik merakını bir türlü anlayamıyorum. Bu soru belki bin defa sorulmuştur. Biri bile açıp biyoloji kitabına bakmıyor oysa.. Hayvanlarda, bitkilerde, tek hücrelilerde, solucanlarda, sürüngenlerde eşeyli üreme nasıl oluyor diye biraz baksalar hemen anlayacaklar. Ama nerede?!

Sitelerde Paylaş

Şahan Gökbakar'ın bir tiplemesi vardı. Cevizkabuğu programını taklit ediyorlardı sanırım. Tartışma konusu olarak da dünyanın dönüp dönmediği seçilmişti. Şahan'ın canlandırdığı karakter sordu:

-Madem dünya dönüyor Fahrettin. Bi zıpla bakayım ayağının altından bilmem kaç kilometre geçecek mi sen yere düşene kadar.

Sitelerde Paylaş
Diyorum ya ARZU, cahilsin, her fırsatta da belli ediyorsun. Yüzlerce yıldır niye hiç bi' şey olmamışmış, evrim dediğin öyle ufak zaman dilimlerinde, düz bir çizgi izleyerek olmuyor. O kadar cahilsin ki açıklamam boşa gidecek, o yüzden uğraşmıyorum bile.

ne cahili.kız soru soruyor yanıtlayın işte.yanıtlayamıyorsunuz cahil mahil diye geçiştiriyorsunuz.al bendende bi soru.evrim neden şimdi durmuştur onu durduran güç neydi? ve neden bukadar yavaş ilerlemiştir? sebeblerini açıkla bana.

Sitelerde Paylaş
ne cahili.kız soru soruyor yanıtlayın işte.yanıtlayamıyorsunuz cahil mahil diye geçiştiriyorsunuz.al bendende bi soru.evrim neden şimdi durmuştur onu durduran güç neydi? ve neden bukadar yavaş ilerlemiştir? sebeblerini açıkla bana.

Yukarda arkadaşlar açıklamış zaten, okuma yazman varsa okur öğrenirsin. Senin gibi boş adam olmadığım için zaten cevaplanmış bir soruyu 2 kere cevaplayarak mesaj sayımı artırma yoluna gitmeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Tatar yazılanları okusana. Evrimin durduğunu nereden çıkartıyorsun..

Senin beynin şimdiki anı zor kavrıyor..

Evrim durmamıştır diyorlar sana.

İnsanın zaman algısı en fazla 60-70 yıldır. Her şeyi bu zamana göre algılıyorsun.

Oysa dünyanın yaşı 4.5 milyar yıl.

Pangea meselesi ile izah edelim sana. Malum kıtaların hepsi birleşikti ve geçen milyonlarca senede birbirinden ayrılıp şimdiki konumuna geldiler. Kıtalar hala hareket ediyor. Ama sen bu hareketi gözlemleyemezsin.. Everest hala yükseliyor ama sen everesti hep aynı zannedersin.

Zira levhalar bir insan yaşamı boyunca ancak bir kaç santimetre ölçeğinde hareket ederler.

Sen bunu asla ve asla hissetmezsin sana kıtalar sabit gelir..

İşte evrim sürecide böyledir..

Sitelerde Paylaş
Tatar yazılanları okusana. Evrimin durduğunu nereden çıkartıyorsun..

Senin beynin şimdiki anı zor kavrıyor..

Evrim durmamıştır diyorlar sana.

peki evrimin insanda durmadığı nasıl kanıtlanır? şuan insanda durmadı dediğiniz olay kuranda yazmaktadır adem ile havva ve sonra diğer insanların bir anne ve baba dan olması sonra anne karnındaki gelişim vs.kurandaki yaratılış olayına siz evrim durmadı diyosunuz? bunu açıklayabilirmi birisi acaba?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar oturup da burada size kimse biyoloji, antropoloji, arkeoloji konularını detaylarıyla anlatmaz. Zaten burada yapılacak iş değil bu. Hele hele sizin de emeğiniz yoksa hiç değil.

Sadece ipucu verebiliriz size. Küçük dünyalarınıza hapsolmayın. Kağıt üzerinde 1000 ile 1000000 sayıları arasında üç tane sıfır kadar fark vardır. Ama milyonlarca yıldan bahsedersek konunun ne kadar önem kazandığını anlarsınız. Hele ki 5 milyar yaşındaki bir dünyanın başından geçenleri tartışıyorsak 50.000 çok değersiz bir sayıdır.

Kendinize göre bir yere kadar haklısınız. Hepimiz ortalama 60-70 yıl yaşayan insanlarız. İnsan ırkı ortalama 20 yılda bir jenerasyon veriyor varsayalım. Gündelik hayatımızda makro hesaplar bizim çok çok dışımızda kalabilir. Mesela bir kalemi yere düşürdüğümüz zaman dünya büyüklüğünde bir kütlenin uyguladığı çekim kuvvetinin ne derece muazzam olduğunu algılamakta zorlanabiliriz. Ama 4. kattan atlayıp beyni kaldırıma saçılan bir insanı gördüğümüzde dehşete kapılırız.

Daha önce verdiğim örnekteki gibi. Biz, dünyanın dönüş hızını bile farkedemeyen insanlar, milyonlarca yıllık süreçleri kafamızda canlandırmakta zorluk çekiyor olabiliriz. Ama siz bakmadığınız zamanda aynadan yansıyan bir görüntü vardır. O yüzden bir adım da sizin atmanız, biraz da sizin emek harcamanız lazım eğer sorularınıza yanıt arıyorsanız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...