Jump to content

EVRİM NASIL DURDU

Recommended Posts

,bunlar çok kaçamak ifadeler arkadaşım.sizden 2 soruya net cevap istiyorum.

1:evrim sürekli değişim geçirir diyorsunuz arkadaşar pekiiiiiii :50 000 yıl sonra evrim insanları hangi şekle sokacak

2:evrim şuan devam ediyormu? anne babası insan olan bi canlı evrimleşmişmidir?.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tatar Ramazan..

Yine link verilmiş daha önce bu sorunla ilgili olarak..

http://fikirsel.ipbfree.com/index.php?show...dpost&p=265

. Zahmet edip bakmamışsın bile..

Elimizde fosiller var. Ha sen ben anlamam fosilden diyorsan eğer..

Tatar doğaya iyi bak..

Allah her canlıyı dişi ve erkek yarattım diyor..

Ama eşeyi olmayan sürüyle canlı var ortalıkta..

Allah Adem ve Havva diyor yani tek tip bir insan.

ama dünya ya bak kapkara zenciler, mavi gözlü sarışınlar, çekik gözlü çinliler, cüce pigmeler, sırık gibi boyları ile kuzey avrupalılar, sarı benizliler.. say say bitmez.. Allah bunları hangi arada dere yaratıp katmış? İyice incelersen insanlardaki bu çeşitlilik coğrafi olarak değişmektedir.. Yani iklim, beslenme gibi dışsal etkiler insanları değiştirmiştir..

Sitelerde Paylaş
Boyum çok uzun, acaba zürafa falan mı olucam
Simdi Muslumanlar butun insanligin tek bir atadan yani Adem ile Havva´dan geldigine inanmiyorlar mi? Peki kisa boylu pigmeler, sari sacli iskandinavyalilar, cekik gozlu Asyalilar nasil ortaya cikmislardir? Siyahi bir Afrikali ile ayni atadan geldigine inanirken, aranizdaki farklari nasil acikliyorsun?

Tabiki cografi konumlarina adapte olmalarina bagliyorsun oyle degil mi? Peki bu cahilce yaptigin zurafa esprisini siyahi insanlar icinde yapabiliyor musun? Sen Afrika´ya yerlessen ve hayatin boyunca orada yasasan siyahi bir kimse olma imkanin var midir?

Elbette yoktur. Ancak senin soyundan gelen insanlar Afrika´da uzun yillar yasadikca dogan her kusagin rengi yavas yavas koyulasacaktir. Iste bu degisimlerin yuzbin hatta milyonlarca yillar devam etmesi sonucu da degisik turler ortaya cikacaktir.

Ornegin Neanderthal adami ve insan gibi. Bir de tek bir atadan gelen kopek cinslerinin insan elinde nasil degisip, birbirleriyle dahi ciftlesemeyecek duruma geldiklerini bir dusun. Bunlar nasil oluyor diye arastir.

Bir kopek turu 15 cm boyundayken digeri 1-1.5 metre boya nasil ulasmis ve ciftlesmesi dogal yollardan imkansiz hale gelmis?

Not: Mohammed ile ayni seyleri yazmisiz, ancak yazarken onun yazdiklarini gormeyip, kopyaci konumuna dusmusum :D

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1:evrim sürekli değişim geçirir diyorsunuz arkadaşar pekiiiiiii :50 000 yıl sonra evrim insanları hangi şekle sokacak

Tatar bana kurmak istemediğim cümleler kurdurma. Sence şurada kaçamak oynaması gereken ben miyim? Kendini benle mi kıyaslamaya çalışıyorsun?

Evet 50000 yıl sonra insan bugünkünden farklı olacak. Belki farklar çok belirgin olmayacak ama asla aynı olmayacağız.

2. sorun ise sapından köküne saçma. Bir maymunun aniden insan doğurabileceğini nereden çıkardın ki bir insanın yavrusu bambaşka bir canlı olarak doğuversin?

Bak sana açık kapı bırakıyoruz. Okumakla bişey kaybetmezsin. Aç internette güvenilir kaynaklardan bilgiler derle, araştır, incele. Eğer buna rağmen kafana yatmayan bir şey varsa tartışalım. Ama şu halinle sana bir şey verebilmem mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm.../Skullclose.jpg Bildiğiniz Homo Sapiens(İnsan) kafatası

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/fd/1813f.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/11/Oh24f.jpg Yaklaşık 2 milyon yıl yaşında iki adet Homo Habilis kafatası

Homo habilisten,homo sapiensin oluşması için geçen süre yaklaşık 1,7 milyon yıl...

Ortalama insan ömrü 65 sene...

Eğer homo habilisten, homo sapiensin oluşması için geçen süre 1 saat olsaydı, bizim yaşamımızla gözleyebileceğimiz saniyenin onda birlik kısmı olacaktı...

Bu kadar süre içinde de birşeylerin farkına varmanız olanaksız olacaktır.

Sitelerde Paylaş
Elbette yoktur. Ancak senin soyundan gelen insanlar Afrika´da uzun yillar yasadikca dogan her kusagin rengi yavas yavas koyulasacaktir. Iste bu degisimlerin yuzbin hatta milyonlarca yillar devam etmesi sonucu da degisik turler ortaya cikacaktir.

bu spekülasyon. Genlerinde siyah kıvırcık saç, koyu ten genotipi varsa bu açığa çıkabilir ama yoksa, mesela iskandinavsan, bunun çıkması için milyon yılda mutasyonlarla siyah genlerinin ortaya çıkması varsayılıyor.. ya da iskandinavın orada soyu tükenir derseniz zaten sorun yok (ilkel şartları kastediyorum)...

Benim de şöyle ortaya bir sorum var:

İnsanlar evrimine devam ediyorsa, illa ki içlerinden bazı topluluklar yeni şartlara uyarlanmış (gelişmiş), bazı topluluklar ise uyarlanmamış (geri) olacaklar (savaşla, kıtlıkla soyları tükenecek). Evrimle şimdiye kadar hep öncekinden daha gelişmiş organizmalar oluştuğu için söylüyorum.

böyle mi olacak yani....

Sitelerde Paylaş
bu spekülasyon. Genlerinde siyah kıvırcık saç, koyu ten genotipi varsa bu açığa çıkabilir ama yoksa, mesela iskandinavsan, bunun çıkması için milyon yılda mutasyonlarla siyah genlerinin ortaya çıkması varsayılıyor.. ya da iskandinavın orada soyu tükenir derseniz zaten sorun yok (ilkel şartları kastediyorum)...
Templet, adapte olamazsa zaten soyu tukenecektir...
Sitelerde Paylaş

Allah Teala kitabında insanı ya erkek yada dişi olarak yarattığını bildiriyor bu iki özelliği taşıyan bir başka şahıstan bahsetmiyor. O halde insan yaratılışta ya erkektir ya da dişidir. Bu iki cinsin belirleyici organlarını taşıyanlar ikisine birden sahip olanlar bir manada sakat doğanlar gibidir. Siz hayatınızda sakat doğan bir insan görmediniz mi ya da kafası yapışık ikizler vs.bunlar gibi

Siz bu hermafrodit midir nedir onunla kadın ve erkekten başka bir insan çeşidi olduğunu söylüyorsanız şahsen buna kargalar bile güler bu bir insan çeşidi değildir bunu sakat doğmak gibi düşünebilirsiniz tedavisi mümkün galiba

Sözlerim yalnış anlaşılıyor galiba ya ben lafı anlatamıyorum yada siz anlamak istediğiniz yöne çeviriyorsun

En büyük cahillik yobazlıktır.

Sitelerde Paylaş
Arzu iki cins YOK.. Bu senin ne kadar bilgisiz ve cahil olduğunu gösteriyor..

Tüm canlılar içinde dişi erkek diye bir iki cins YOK.

Bakteriler, tek hücreliler, mikroplar.... Bunların cinsiyeti YOK..

Salyangozlar, deniz hıyarları Hermafrodit.. Hem erkek hemde dişi..

Konumuz olan insana gelelim.. İnsanlarda sadece kadın ve erkek diye iki cins YOK..

Hem kadın hemde erkek olan 3. bir cins var. Yani Hermafrodit..

Her 20.000 kişiden birisi hermafrodittir..

Bu arada Allah erkeğe neden meme takmıştır? Madem erkek ne işe yarıyor o memeler? Sen onu önce açıkla..

Kadınlarda ki klitoris!! Klitoris embriyolojik olarak penisle aynı kökene sahiptir ve bu anlamda penisin kadındaki tam karşılığı olarak kabul edilebilir..

Dikkat aşağıda ki lnkte tıp sunumu için cinsel bölgeyi gösteren resim içermektedir. Abdestiniz kaçabilir..

www.aucc.kongresi.net/kurs/olsu3/olsus1.html

Bir önceki yazımda bazı sorularınızın cevabını verdim

Erkekte meme olayına gelince, daha önce süt mü verdin kaç kişi etinden sütünden faydalandı da böyle bir düşünceye kapıldında bir halta yaramıyor diye düşünüyorsun

Çok işe yaramıyorsa estetik yaptır olsun bitsin

Aynı zamanda benim sorduğum sorulara da cahil zavallı gibi kelimelerle kamuflaj yapıp, üstünü örtme

tarihinde ARZU tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arzu sakatlık değil o hermafrodizm.. O zaman salyangozların hepsi mi sakat doğuyor? Bütün salyangozlar Hermafrodittir..

Madem sakatlık gibi düşünmüyorsun bu olayı insanlar neden tedavi olup herhangi cinsten birini seçiyorlar

İnsan kadın ve erkek olarak iki cinstir hermafrodizm dediğin olay karşımıza bir insan çeşidini çıkarmaz çünkü seninde dediğin gibi kaç bin kişinin sadece birinde oluyor o zaman bu olayı sakatlık gibi düşünebilirsin

Salyangozlar da ise yaratılışında çift eşeylilik vardır ve genelinde görülür buna sakatlık tanımı yapamazsın

S

tarihinde ARZU tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen neden Allah ın erkekte meme yarattığını söyleyemiyorsun.

Neden kadında ki klitoris(yani penis) var açıklayamıyorsun.

Sonra kalkıp bunlara sakatlık diyorsun..

Bir kaç bin değil dünya üzerinde 300.000 bin lişi bu şekilde doğuyor.

Ha bu arada hiç bir cinsel organı olmadan doğanları saymıyorum...

Salyangozlarda sakatlık olmayan hermafroditm i insanlarda neden sakatlık sayıyorsun anlamak imkansız..

Erkekten dişiye dönüşen, dişiyken erkek olan hayvanlar var.. Bunlarda mı sakat?

Eşeysiz yani hiç bir cinsiyeti olmadan üreyen canlılar var bunlarda mı sakat?

Birde Allah her canlıyı bir dişi bir de erkek yarattık diyor sende bunu utanmadan buraya yazıyorsun..

Sitelerde Paylaş
peki evrimin insanda durmadığı nasıl kanıtlanır?

Üçüncü molar(yirmi yaş) dişiyle kanıtlanabilir.

şuan insanda durmadı dediğiniz olay kuranda yazmaktadır adem ile havva ve sonra diğer insanların bir anne ve baba dan olması sonra anne karnındaki gelişim vs.kurandaki yaratılış olayına siz evrim durmadı diyosunuz? bunu açıklayabilirmi birisi acaba?

Ne yazıyor kuranda; Kuran'a göre spermin(meni) nerede oluştuğunu bir söylesene!

Sitelerde Paylaş
Madem sakatlık gibi düşünmüyorsun bu olayı insanlar neden tedavi olup herhangi cinsten birini seçiyorlar

Burun kemerlerini "tedavi" yoluyla "düzeltenlerde" var?

İnsan kadın ve erkek olarak iki cinstir hermafrodizm dediğin olay karşımıza bir insan çeşidini çıkarmaz çünkü seninde dediğin gibi kaç bin kişinin sadece birinde oluyor o zaman bu olayı sakatlık gibi düşünebilirsin

Dehada bilmem kaç bin kişiden birinde görülüyor, demek ki, deha sakatlık?

Salyangozlar da ise yaratılışında çift eşeylilik vardır ve genelinde görülür buna sakatlık tanımı yapamazsın

Eee, hani çift "cins"ti?

Sitelerde Paylaş
Bir önceki yazımda bazı sorularınızın cevabını verdim

Erkekte meme olayına gelince, daha önce süt mü verdin kaç kişi etinden sütünden faydalandı da böyle bir düşünceye kapıldında bir halta yaramıyor diye düşünüyorsun

Aynı zamanda benim sorduğum sorulara da cahil zavallı gibi kelimelerle kamuflaj yapıp, üstünü örtme

Ne halta yaradığını sen bize o engin bilginle bir açıklasan diyorum.

Sana erkekte meme ne işe yarar diye sordum.

Sen sadece laf kalabalığı yapmışsın..

Asıl cahilliği ve yazdığın yazılarla formu kirleten sensin..

Hani nerede soruya cevabın..

Şu cevaba bakın cümle kendi içinde tutarsın ve de cevap değil..

''Erkekte meme olayına gelince, daha önce süt mü verdin kaç kişi etinden sütünden faydalandı da böyle bir düşünceye kapıldında bir halta yaramıyor diye düşünüyorsun. Çok işe yaramıyorsa estetik yaptır olsun bitsin''

Daha önce süt verdin mi, kaç kişi faydalandı..

Hayır vermedim ama istenirse gerekli hormonları verip sütte verebilirim..

Zaten süt versem ve millet faydalansa o zaman bir halta yaramıyorlar demezdim..

Yazdığın cümleyi iyi oku..

Sen bana Allah erkeğe neden meme koymuşturun izahını yapmamışsın. Saçma sapan tutarsız bir cümle kurup geçiştirmişsin..

Sitelerde Paylaş

büyük ihtimal zayıf çelimsiz kocakafalı olacağız.

Sitelerde Paylaş
Ateist arkadaşlar lütfen cevaplayın

Dünyada var olan bitki ve hayvan türleri evrim geçirdi ise şu anda yüzyıllar boyunca neden hiç bir şey evrim geçirmedi

Maymun evrimleşip insan oldu ise insan neden evrimleşmedi insandan öte başka bir şey yok kadın ve erkek iki cins

Evrim nasıl son buldu

Bilmem hic insandaki körbagirsagin nesilde nesile kisaldigini(ölcü verilmemis) ve bir gün tamamen yok olacagini hic okudunuzmu ?

Diyelimki insan bir milyon sene sonra körbagirsaktan kurtuldu ve o anki nesilde körbagirsaktam hic bir iz kalmadi o insanlari atalarinda körbagirsak bulundugunu ve bunun zamanla yok olduguna nasil inandiracagiz? Insanlarin kuyruk sokumunu hic duydunuzmu ? Orda neyin isaretini tasiyor insan ?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Arzu forumda yazdıklarınla cevap vermekten çok kirliliğe sebep oluyorsun.

Eğer cevabın yoksa susarsın..

Elbette cevaplaman için tekrar soracağım..

Negatif çıkarımlarla cevap verilmez.

Kadınların memeleri süt veriyor. O halde hayal kurmaya gerek yok..

Dön yazdıklarını bir oku.. Tek bir tane tutarlı bir cümlen var mı?

Bak sana özetleyeyim..

Boyum çok uzun, acaba zürafa falan mı olucam

Yaw bu ateistlerinde zavallı, yazık, acıyorum kelimelerine bayılıyorum

Size başka kelime öğretmediler mi

Aynı şeyleri sayıklayıp durma

Seni doktor Haydar Dümen e yönlendirmek lazım.

Siz bu hermafrodit midir nedir

daha önce süt mü verdin

kaç kişi etinden sütünden faydalandı da böyle bir düşünceye kapıldında bir halta yaramıyor diye düşünüyorsun

vay be

yapma ya

kuyruğunu sallada inanım

Bundan sonra bu şekilde içinde bilgi biriktirmeyen bütün iletilerin silinecektir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...