Jump to content

Kuvars Kristalleri

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir sürü şey yazılmış.Kuvars(SiO2)'nin herhangi bir faydası yoktur veya diğer taşların.Eskiden kalma şeylerin çoğu sadece şehir efsanesinden ibarettir.Şaka bir yana dinler dahi böyle böyle doğdu işte,en ilkel inanç sistemleri..İnanmak büyük bir kusur,bilimsel olarak hiçbir kristalin sağlığa etkisi yok.Mineral bazında,evet mutlaka ama bunun için sakın kristalleri yalamayın,mineralli sular var.Ne bileyim bir kayaç / magmatik diye veya metamorfoza,sedimantasyona,uğradı diye gizil yanları olacak,faydalı gelecek değil :)

Bu tür şeylere çok benzer bir hikaye vardır;ortaçağda şarlatan bazı doktorlar suya boya karıştırıp pazarlarda satarlarmış.Her derde deva ilaç türünden ve bu ilaçları(boyalı su) alanlar gerçekten de iyileşirmiş.İşin sırrı iyileşeceğine inanmakmış aslında.

Bir başkası bizim topraklardan,yaşlı bir kadın doktor doktor dolaşmış,hepsi de öleceksin demiş en son bir de bir imama gitmiş,anlatmış böyle böyle diye.İmam da napsın aldığı dini eğitimden mi olsa gerek kendi tevazusundan mı olsa gerek öleceksin teyze diyememiş ve " seni toprak temizler " demiş.Bunu yanlış anlayan ve iyileşeceğini düşünen ablamız da gitmiş hergün toprak yemiş ve iyileşmiş. :)

Sitelerde Paylaş

Valla ben aldığım kristallerim ile çok mutluyum şahsen, bana çok büyük koruma sağlıyorlar ve hep yanımda olsunlar istiyorum. Bu taşlar doğanın bize bir armağanı, siz beton şehirlerde yaşamaktan doğa annenin cömertliğini unutmuşsunuz. Yakında meditasyonada başlıcam ama şu an kendimi hazır hissetimyorum

Sitelerde Paylaş

Valla ben aldığım kristallerim ile çok mutluyum şahsen, bana çok büyük koruma sağlıyorlar ve hep yanımda olsunlar istiyorum. Bu taşlar doğanın bize bir armağanı, siz beton şehirlerde yaşamaktan doğa annenin cömertliğini unutmuşsunuz. Yakında meditasyonada başlıcam ama şu an kendimi hazır hissetimyorum

:)))))))))))))

Sitelerde Paylaş

Madem ki para verip almışsın.

Kek veya aptal yerine konulmamak için savunmak zorundasın.

Başka savunma mekanizman yok.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Madem ki para verip almışsın.

Kek veya aptal yerine konulmamak için savunmak zorundasın.

Başka savunma mekanizman yok.

Sevgiler.

Para zaten kendini mutlu edecek bişeyler satın almak için vardır, bankada durunca bu işi görmüyor

Sitelerde Paylaş

Allahın taşına da para verip alıyorsan ve bu seni mutlu ediyorsa ne diyebilirim ki?

Paran bol her halde! Parayı kolay kazanıyorsun her halde!

Sevgiler.

İyide o kristalleri birileri çıkartıp satmasa ben nerden bulup sahip olucam acaba? Artı tanesini 50 pence satıyorlar çok keklenmiş hissedilecek bir rakamlar değil

Sitelerde Paylaş

İyide o kristalleri birileri çıkartıp satmasa ben nerden bulup sahip olucam acaba? Artı tanesini 50 pence satıyorlar çok keklenmiş hissedilecek bir rakamlar değil

Boşver jadı ya, aldırma bu yazılanlara.

Sen mutlu ve huzurluysan kime ne?

Hem huzur ve mutluluk kaç para diye sorsan şaşırıp kalır bunlar.

Çünkü onun ederi yok. Niye yok?

Çoku aza alabiliyorsun inadına bu kapitalist dünyada.

Boşverrrrrrrrrrrrrrrr

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Boşver jadı ya, aldırma bu yazılanlara.

Sen mutlu ve huzurluysan kime ne?

Hem huzur ve mutluluk kaç para diye sorsan şaşırıp kalır bunlar.

Çünkü onun ederi yok. Niye yok?

Çoku aza alabiliyorsun inadına bu kapitalist dünyada.

Boşverrrrrrrrrrrrrrrr

Selamlar...

Ya işte sadece insanı demoralize etmek için yapılmış yorumlar olarak görüyorum bunları. Üçkuruş para verip beş parça taş almışım onun hesabını mı yapıcam. Aslında orada yüz çeşit taş vardı (hepsinin anlamı farklı) ucuz olduğunu görünce hepsini birden almak istedim ama hepsini aynı anda alırsam birer birer değerlerini anlayamam diye düşündüm. Zaten artık teker teker alıcam istediğim taşları ilk olarak çakra taşlarından başlamak istiyorum

Sitelerde Paylaş

Ya işte sadece insanı demoralize etmek için yapılmış yorumlar olarak görüyorum bunları. Üçkuruş para verip beş parça taş almışım onun hesabını mı yapıcam. Aslında orada yüz çeşit taş vardı (hepsinin anlamı farklı) ucuz olduğunu görünce hepsini birden almak istedim ama hepsini aynı anda alırsam birer birer değerlerini anlayamam diye düşündüm. Zaten artık teker teker alıcam istediğim taşları ilk olarak çakra taşlarından başlamak istiyorum

Ben taşların insan üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu hep düşünmüşümdür niyeyse. Belki bu sadece kişinin kendini oraya kilitlemesi yani taşa yüklediği anlam ile ilgili psikolojik kişisel baskısıda olabilir ama sanmıyorum öyle olsun.

Ben kuranca bir yaklaşımla bakıyorum bazen bu olaya.

İnsan topraktan yaratıldı, toprak ufalanmış taş parçaları.

Orjinin her zaman başka şekle bürünmüş aynı kökten bir varlığa olumlu katkıları vardır.

O yüzden sen aldırma böyle yazılan şeylere, huzuruna ve mutluluğuna bak.

İnan onun ederi yok.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Bu güne kadar gördüğüm en güzel taş "starstone"dur. Bu taşı ilk defa Kahire'de görmüş, epeyce bir para verip bir avuç işlenmiş starstone ve starstone'dan yapılmış bir tesbih almıştım.

Çeşit çeşit renkleri olan bu taş içinde yıldız gibi parıltıları olan çok özel bir taştır. Altın kadar değerlidir ve gram ile satılır. Türkiye'de tanınmayan bu taştan harika takılar yapılmaktadır.

Diğer bütün taşlar gibi mistik ve koruyucu hiç bir özelliği yoktur.

Bakınız ----> http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://im2.ebidst.com/upload_big/3/3/5/1213169156-5717-0.jpg&imgrefurl=http://se.ebid.net/for-sale/green-star-stone-tumblestone-large-8669046.htm&usg=__nOwCJBzExoh8P9O_ckIhCzmDHMQ=&h=501&w=504&sz=32&hl=tr&start=4&um=1&itbs=1&tbnid=kJy0qRhETMhxuM:&tbnh=129&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dstarstone%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:tr:official%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

Sitelerde Paylaş

Bazen insanlar bilimsel takılıcam diye gözükapalı olabiliyor. Hemen palavra demek için acele etmemek lazım.

Sonuçta fizik daha maddenin ne olduğunu bilincin kaynağını çözemedi.

Hele bir durun bakalım belki bilinç ve boşluk fiziği (ve belki bir şekilde bu taşlar) bağlantılıdır.

Sitelerde Paylaş

Bazen insanlar bilimsel takılıcam diye gözükapalı olabiliyor. Hemen palavra demek için acele etmemek lazım.

Sonuçta fizik daha maddenin ne olduğunu bilincin kaynağını çözemedi.

Hele bir durun bakalım belki bilinç ve boşluk fiziği (ve belki bir şekilde bu taşlar) bağlantılıdır.

Ateistin bunlara inanması diye birşey söz konusu olamaz..

Taşların bu tip özellikleri varmış...

Bunlar ateistlere göre palavradır...

Çünkü bilimsel olarak ispatlamak mümkün değildir...

Ateist birinin taşlara böyle anlamlar yüklemesi...

Allah'a inanması kadar sıradışıdır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...