Jump to content

ATEİSTFORUM TANITIM VİDEOSU VE

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanitim videosu ile intro farklidir.

Elestiriler yazilirken bu iki farkli özelligin bilinmesi gerekir diye düsünüyorum.

bir tanitim video'su 2 saat 20 dakika da olabilir; 15 saniye de. Şimdi yukarıdaki kolajlar neyin tanıtım videosu? ateizm'in mi, ateizm.org sitesinin mi? Eğer sitenin tanıtım videosu ise (bunu 1.30 uzunlugundaki jenerikte yazan www.ateizm.org'a bakarak söyleyebiliriz zaten) eleştirimlerimde haklıyım sanırım. Özellikle 1. video kendini bir an evvel kapattırmak için can atıyor. Ben sırf eleştiri yapabilmek için sonuna kadar seyrettim. Bu kadar görüntü gürültüsü taşıyan bir kolaj, tanıtım videosu niteliğini taşımıyor maalesef.

Sitelerde Paylaş

bir tanitim video'su 2 saat 20 dakika da olabilir; 15 saniye de.

15 saniye tanitim videosu olmaz.

Ayrica tanitim videolari islenen konu ve temalara göre uzayabilirler.

Izlemeyip kapatmak isteyen varsa kapatabilir. Verilen mesajlari anlamayanlarin bu sekilde düsüneceklerinin bilinci icindeyim.

Bir kisinin egolarinin tatminine özel hitap eden tanitim videosu hic olmaz.

Ayrica bu kadar ayrintilara girerek elestiri yazanin video yapilmasindan anliyor olmasi ve bir tane örnek yaparak "iste böyle olmasi gerekirdi" yazisi ile foruma asmasi gerekir diye düsünüyorum.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hubbez,

Sizin videonuzu da izledim şimdi. Çok etkileyici görüntüler seçmişsiniz gerçekten ve ama müzik görüntülerden daha etkileyici.

Özellikle sloganınızdaki yalın keskinlik, siyah zemine sade ve düz karakterle yazılmış olması ve ardından forumumuzun adı ve adresinin yine aynı formda görünmesi çok güzel.

Fakat o bölüm biraz kısa tutulsa daha iyi olmaz mı sizce de? Mesela "Ateistforum" yazısı daha hızlı gelse, ekranın simsiyaha döndüğü yerlerde daha az beklesek gibi?

Görüntüler çok dinamik ve akıcı, müzik ise gerçekten çok güzel ve her ikisinin uyumuyla birlikte ortaya nefis bir video çıkmış.

Elinize sağlık. Ve çok teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

Herkes haklı...

Tanıtım, ister adına intro deyin, isterseniz banner ya da video deyin değişmeyen bir tek şey var...o da tanıtıcı olması.

Bir tek film karesi, minik bir ilan, beş dakikalık bir video ya da iki saatlik bir film olabileceği gibi yarım saatlik bir sunum da olabilir.

Hepsi aynı yöne gider...

Sitelerde Paylaş

Herkesi memnun etmek mümkün değil.

Bu tür tanıtım videolarının doğası buna izin vermez.

Bu video oldukça etkili.. Uzunca da olsa sıkmıyor.

Müziği çarpıcı.. Kendisi dikkat çekici..

Başka videolar da yapılır..

Bence bu video bizi tanıtma açısından yeterli olmaktan öte..

Mükemmel teriminden hoşlanmayanlar için tatmin edici diyebiliriz.

Bence çok güzel. İlk defa izlediğim zaman gözlerimden yaş gelmişti..

Sitelerde Paylaş

Pekala...

...yerinde tespitler var...son hali.

Görüntü kalitesi iyileştirildi, final kısımlar daha akıcı daha az sıkıcı hale getirildi.

Cigi isterse buradan indirip youtube a yükleyebilir.

:)

Youtube ile sorun yasayanlar sanırım basarak izleyebilirler...Ayrıca sağ tık-hedefi farklı kaydet ile indirebilir izleyebilirsiniz

http://www.hubbez.com/hubbezvideo.wmv

Sitelerde Paylaş

Emek harcayan arkadaşlarda öncelikle teşekkürler..

Tanrı Yoktur adlı çalışmayı izledimde. Ateistforum yazısı gelene kadar, teist bir propaganda videosu izlediğim hissine kapıldım. Tabi yazıdan önce 2.57 civarı gelen fotoğrafı da inkar etmemek lazım...

Sitelerde Paylaş

Sayın Cigi tekrardan elinize sağlık.

Görsel olarak güzel, müzikal olarak güzel, seslendirme de güzel.

Ama ötesi yok. Görsellik güzel ama cidden ötesi yok. Ateistforum yazısı olmazsa, finaldeki sözler olmazsa bu görselliğin üzerine dinsel sözler yazılsa görsellikten dolayı aynı ebğeniyi alırdı bence..

Hele hle girişteki bilimsel bir görüntünün üstüne kurşun ve patlama sesi ne diye getirilmiş anlamış değilim. Orda verilen mesaj nedir cidden merak ettim. Çünkü bir tanıtım videosu, bir propaganda videosu hazırlanıyorsa, her karenin, seçilen müziğin bir anlamı, bir mesaj kaygısı olması lazım bence.

Ama her şeye rağmen epey bir mesai harcamışsınız. Harcadığınız emeğe teşekkürler elinize sağlık.

Saygılarımla

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hubbez'in çalışması da gayet güzel olmuş..Bilhassa müzik çok etkileyici.. Müziğin efektlerini görsellerin üzerine estetikçe oturtmuş..

Uzun ,kısa ,din ,propaganda v.s. eleştirileri yapan arkadaşların şunu bilmesi gerekir ki,bu tarz çalışmalar videoyu yapan kişinin işlediği konuya sanatsal bakışını da ele alır..Videolarla tanıtım şöyle böyle yapılır diye bir kıstas yok..Verilmek istenen anafikir verilebildiyse ,görsel veya müziksel ya da ilgi çekici bir kare izleyende herhangi bir duygusal etki yarattıysa sorun yok..Mesaj izleyenin bilinçaltına gitmiştir..

Sitelerde Paylaş

Ateistforum yazısı olmazsa, finaldeki sözler olmazsa bu görselliğin üzerine dinsel sözler yazılsa görsellikten dolayı aynı ebğeniyi alırdı bence..

Hele hle girişteki bilimsel bir görüntünün üstüne kurşun ve patlama sesi ne diye getirilmiş anlamış değilim. Orda verilen mesaj nedir cidden merak ettim. Çünkü bir tanıtım videosu, bir propaganda videosu hazırlanıyorsa, her karenin, seçilen müziğin bir anlamı, bir mesaj kaygısı olması lazım bence.

Cigi gerçekten video'yu o kadar inceledik Ateistforum yazısını nasıl farkedemedik..Bence de koyulması lazımmış..Yeni farkettim..

Sn. hallac kurşun ve patlama sesi dediğiniz çakma sesi de olabilir..Bence gayet güzel olmuş o efect..

Her karede mesaj verilmeye çalışılması ise izleyeni bayar...

Selamlar

Sitelerde Paylaş

Yemin eden Allah videosu da hata veriyor açılmıyor..

Hata vermiyor ve aciliyor...tekrar kontrol ettim.

Sayın Cigi tekrardan elinize sağlık.

Görsel olarak güzel, müzikal olarak güzel, seslendirme de güzel.

Ama ötesi yok. Görsellik güzel ama cidden ötesi yok. Ateistforum yazısı olmazsa, finaldeki sözler olmazsa bu görselliğin üzerine dinsel sözler yazılsa görsellikten dolayı aynı ebğeniyi alırdı bence..

Ama her şeye rağmen epey bir mesai harcamışsınız. Harcadığınız emeğe teşekkürler elinize sağlık.

Saygılarımla

Olabilir sayin hallac...

Bu bir algilama ve ufuklarin genislik sorunudur.Herkesin ufuklari ayni genislikte ve acik olmasi zaten söz konusu degildir olamaz.

Sanatci bir eserini yaratirken vermek istedigi mesajlara dogru yelken acar ve onlarin üzerine yogunlasir.Eser arzu edilen sekilde bittikten sonra sanatcinin sanki yeni bir cocugu olmustur. Sanatsal faaliyetler ile ugrasmayanlar bu duygulari kolay anlayamazlar.

Kaldi ki sanatcilarin eserlerinde vermek istedikleri mesajlari herkesin anlama kapasitesi de ayni derecede olamaz ve sanatcilarin da böyle bir beklentileri yoktur.

Verilmek istenilen mesajlari anlamayanlara...

...surasinda sunu...

...burasinda bunu anlatmak istemistim...

...diye anlatmaya calisan da...

...sanatci olamamistir.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

Elimizde kameralar, oyuncular ve figuranlarla Arap yarımadasını dolaşmadık. Bir kaç belgesel, bir iki Hollywood yapımı filmi, üç beş konferans çekimlerinden alıntılayarak oluşturulan amatör çalışmalar bunlar. Ateistforum da ne olup bittiği konusunda azıcık fikir veren azıcık da merak ettireceğini düşünerek uydurduğumuz çalışmalar.

Yaparken bir sürü bir şeyler öğreniyorsun haa...

...iyi de oluyor.

*

"Video editting for dumbasses" kitabım bile var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...